www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Vrtenje kilometrov pri rabljenih vozilih
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Pranger
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
MarkoM
Član
Član



Pridružen-a: Tor 12 Sep 2006 15:29
Prispevkov: 2825
Aktiv.: 13.12
Kraj: Lovrenc na P.

PrispevekObjavljeno: Tor Feb 21, 2012 11:28 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Verjetno ne bi bilo slabo, da bi npr. avto.net in podobne spletne strani imele omogočeno komentiranje avtov v prodaji. Sploh za avte, ki niso bili uvoženi bi ga marsikdo prepoznal in napisal realne podatke, odnos prodajalca do avta itd.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
piroman
Član
Član



Pridružen-a: Čet 23 Okt 2003 12:06
Prispevkov: 2707
Aktiv.: 12.09
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Feb 21, 2012 11:29 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Tudi beleženje km na uradnem servisu en qrc pomaga. Narediš vmes tri servise pod kozolcem, previješ km nazaj in se oglasiš na uradnem servisu po štempelj. In avto ima magičnih 130000 km še po desetih letih.
Ni ga sistema, ki bi bil varen pred preračunljivo zlobo Wink

_________________
One shouldn’t work on semiconductors, that is a filthy mess; who knows if they really exist!
Wolfgang Pauli, 1931
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
boriskozjan
Član
Član



Pridružen-a: Pet 14 Nov 2008 23:23
Prispevkov: 956
Aktiv.: 5.06
Kraj: Šmarje pri Jelšah

PrispevekObjavljeno: Tor Feb 21, 2012 11:40 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

piroman je napisal/a:
Tudi beleženje km na uradnem servisu en qrc pomaga. Narediš vmes tri servise pod kozolcem, previješ km nazaj in se oglasiš na uradnem servisu po štempelj. In avto ima magičnih 130000 km še po desetih letih.
Ni ga sistema, ki bi bil varen pred preračunljivo zlobo Wink


Velika večina je zelo površna pri vrtenju kilometrov, ki so v avtomobilu zapisani še kje drugje kot v računalniku prikazovalnika. Na avto.net je po moje 80% rabljenih avtomobilov z "magičnimi" cca 120000km Brick wall
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
piroman
Član
Član



Pridružen-a: Čet 23 Okt 2003 12:06
Prispevkov: 2707
Aktiv.: 12.09
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Feb 21, 2012 11:47 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

A ni zanimivo, da ljudje delajo prva leta po 30000 km na leto, potem pa avto parkirajo v garažo in v naslednjih deset let delajo po 1000 km na leto. Vsaj po prevoženih kilometrih v oglasih sodeč Wink
_________________
One shouldn’t work on semiconductors, that is a filthy mess; who knows if they really exist!
Wolfgang Pauli, 1931
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
PZUFIC
Vseved



Pridružen-a: Sob 17 Nov 2007 19:06
Prispevkov: 6987
Aktiv.: 34.76
Kraj: Rakek

PrispevekObjavljeno: Tor Feb 21, 2012 11:50 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Čas prižganih luči. Wink
_________________
Ne čakaj, da se bo nekaj premaknilo pojdi in nekaj premakni.
Lp Primož
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran MSN Messenger - naslov
red_mamba
Član
Član



Pridružen-a: Ned 20 Feb 2005 17:56
Prispevkov: 1486
Aktiv.: 6.64
Kraj: Yogyakarta

PrispevekObjavljeno: Tor Feb 21, 2012 11:51 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

protoncek je napisal/a:
Meni je pa zelo všeč nemški zakon, ki pravi da lastnik plača en evro (!) kazni za vsak prevtren kilometer. Zdaj si pa izračunajte koliko bo nekdo lažji, ko prevrti nazaj za 100.000 km...
Drugače je možno preveriti na uradnem servisu večino novejših vozil. Pač se s prodajalcem zmeniš da gresta skupaj na servis. Če začne jamrati "joj, nimam časa, saj sem pošten..." potem samo rečeš adijo in poiščeš naslednjega prodajalca.
Drugače je to, da ti samo prodajalec da garancijo lahko tako-tako. Kolegu je tudi prodajalec dal tako garancijo (cca 80.000 km). Ko je po mesecu menjal dize in je razpadla sklopka je šel nazaj, sta šla skupaj na pooblaščen servis, kjer so ugotovili 230.000 km. Seveda tudi prodajalec "ni vedel" za to in mu je dal drug avto...no, vsaj garancije se je držal...poskusiti ni greh, pravijo...


Al pa kupis ze v startu ohranjen avto z 185kkm Mr. Green
Zdaj jih ma ponosnih 280kkm Wink

_________________
Bad things happen to good people all the time for no reason!
Blog
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
s55m
Član
Član



Pridružen-a: Sob 06 Jan 2007 17:07
Prispevkov: 2640
Aktiv.: 12.48
Kraj: Sofia-Bolgarija

PrispevekObjavljeno: Tor Feb 21, 2012 12:06 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Bom sporočil čez leto in pol, kako bo s prodajo mojega. Ocenjujem, da bo do takrat imel kakih 500kkm in bo star 8let. Zaenkrat smo na 380kkm in vse je še original, od ležajev na kolesih, do sklopke. Mali servis na vsakih 10kkm (v tisto sranje od servisne knjige servisov nimam več kam vpisovat (pa tudi koncept je katastrofalen), ker je premalo predvidenih mest (po moje-ker je po njihovo servise potrebno delati na 30kkm). Velik servis na vsakih 150kkm-tako je predpisano, filter zraka na vsakih 30kkm takrat tudi nalijem v rezervar tekočino za čiščenje injektorjev. Filtra nafte ni potrebno menjavati, ker ima stvarca separator. Opravim predpisane menjave olja v menjalniku in menjavo LSD-Low slick device olja kot je predpisano. Če bi te servise opravljal pri pooblaščenem serviserju, bi me vsak izmed malih stal čez 350 EUR. Temu jaz pravim lopovščina, saj sam to naredim v slabi uri. Cene ur mehanikov in kleparjev pa so astronomske. Koliko ljudi izmed vas zasluži 50 EUR na uro???
Vzrok za tako štalo z avtomobili so v največji meri uporabniki. Ti popravljajo, ko gre kaj narobe in avto več ne dela prav, a takrat je običajno že mnogo prepozno.
Če je elektronik (jaz bi takemu roko proč odsekal) baraba, bo pač baraba in bo tiste digitalije postavil na vrednost, ki jo predlaga mešetar. Na vseh mestih, kjer je zapisana. Pravzaprav smo krivi elektroniki, saj mešetarske barabe nimajo toliko znanja, da bi to naredile same. Sad

_________________
Physics sucks! It always works against "great" ideas! Smile
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
SimonS
Član
Član



Pridružen-a: Čet 01 Jul 2004 11:18
Prispevkov: 4605
Aktiv.: 20.57
Kraj: Kobarid

PrispevekObjavljeno: Tor Feb 21, 2012 12:54 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Ma saj že lep čas velja načelo, da avta ne kupuj po km. Bolje je iti gldati obrabljenost volana, pedali, zavorni diski, ....
Prodajam mojo Alfico, ki ima (vsaj mislim) 290.000 km, pa jo nihče ne povoha. Moj avto ima še vse original zavorne diske, amontizerje,...
Enaki letniki na avto.netu imajo vsi tistih lepih 120.000 do 180.000. Ja pa kaj imajo avte v garaži? Potem pa še napišejo menjani diski, sklopka,.... d'oh!

_________________
Lep dan
Simon
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Dorijan
Član
Član



Pridružen-a: Ned 22 Jun 2008 10:48
Prispevkov: 2481
Aktiv.: 12.81
Kraj: južnoprimorska

PrispevekObjavljeno: Tor Feb 21, 2012 1:00 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

s55m je napisal/a:
... Zaenkrat smo na 380kkm in vse je še original, od ležajev na kolesih, do sklopke. ...
Katere pasme pa je?
_________________
Če nekaj deluje, razstavi in ugotovi zakaj.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
piroman
Član
Član



Pridružen-a: Čet 23 Okt 2003 12:06
Prispevkov: 2707
Aktiv.: 12.09
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Feb 21, 2012 1:03 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Predprejšnji avto sem prodal pri 300000 km (volvo tistega letnika se je pri 300000 šele dobro ogrel). Kljub kilometrini je bil v odličnem stanju, zanimanja pa ni bilo. Na koncu sem ga dal za manj, kot sta bila vredna nov akumulator pod pokrovom in pol tanka bencina.
Prejšnjega je imel 250000, zanimanja nobenega pa sem ga podaril. Morda se še kje vozi.

Dorijan, grem stavit, da je Toyota Smile

_________________
One shouldn’t work on semiconductors, that is a filthy mess; who knows if they really exist!
Wolfgang Pauli, 1931
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
red_mamba
Član
Član



Pridružen-a: Ned 20 Feb 2005 17:56
Prispevkov: 1486
Aktiv.: 6.64
Kraj: Yogyakarta

PrispevekObjavljeno: Tor Feb 21, 2012 1:20 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

piroman je napisal/a:
Predprejšnji avto sem prodal pri 300000 km (volvo tistega letnika se je pri 300000 šele dobro ogrel). Kljub kilometrini je bil v odličnem stanju, zanimanja pa ni bilo. Na koncu sem ga dal za manj, kot sta bila vredna nov akumulator pod pokrovom in pol tanka bencina.
Prejšnjega je imel 250000, zanimanja nobenega pa sem ga podaril. Morda se še kje vozi.

Dorijan, grem stavit, da je Toyota Smile


Mojih 5 centov je na dizl iz VAG grupe Mr. Green

_________________
Bad things happen to good people all the time for no reason!
Blog
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
elson2k
Član
Član



Pridružen-a: Pet 23 Okt 2009 18:09
Prispevkov: 1660
Aktiv.: 9.35
Kraj: Novo mesto

PrispevekObjavljeno: Tor Feb 21, 2012 1:31 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

piroman je napisal/a:
Prejšnjega je imel 250000, zanimanja nobenega pa sem ga podaril. Morda se še kje vozi. Smile


Ko si ga podaril je imel 225.000km, sedaj jih ima 255.000 Mr. Green V pol leta je naredil 30.000km In še dela kot urica.

_________________
As every cat owner knows, nobody owns a cat.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo AIM - AOL Instant - naslov MSN Messenger - naslov
piroman
Član
Član



Pridružen-a: Čet 23 Okt 2003 12:06
Prispevkov: 2707
Aktiv.: 12.09
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Feb 21, 2012 1:36 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Super! Vidim, da sem si kilometrino malo narobe zapomnil Whistle
_________________
One shouldn’t work on semiconductors, that is a filthy mess; who knows if they really exist!
Wolfgang Pauli, 1931
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pyr0Beast
Član
Član



Pridružen-a: Pon 16 Jun 2008 14:11
Prispevkov: 4969
Aktiv.: 25.62

PrispevekObjavljeno: Tor Feb 21, 2012 2:01 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

>Filtra nafte ni potrebno menjavati, ker ima stvarca separator.

O je je. Se nabere notri voda ki rjavi
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
milan62
Član
Član



Pridružen-a: Ned 04 Jan 2004 23:19
Prispevkov: 2380
Aktiv.: 10.63
Kraj: Kranj

PrispevekObjavljeno: Tor Feb 21, 2012 2:34 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

red_mamba je napisal/a:
Mojih 5 centov je na dizl iz VAG grupe Mr. Green


Jaz bi pa prej rekel, da je Toyota.
Ko gledam programe kot so Discovery, NGC ipd., kjer vozijo po Afriki in Aziji v najbolj nemogočih razmerah, ponavadi vidim Toyote ( prav nikoli pa še nisem opazil vozila iz VAG grupe )

LP

_________________
Wasting time online since 1999
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Pranger Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Naslednja
Stran 2 od 10

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 102 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group