www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Vrtenje kilometrov pri rabljenih vozilih
Pojdi na stran 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Pranger
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
primozsu
Član
Član



Pridružen-a: Sre 16 Feb 2005 9:11
Prispevkov: 411
Aktiv.: 1.85
Kraj: MB - Šentjur

PrispevekObjavljeno: Pon Feb 20, 2012 8:44 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Če bi imeli temo nate**vanje, bi to sodilo tja.


6yd-Pictur.png
 Opis:
 Velikost datoteke:  722 KB
 Pogledana:  218 krat

6yd-Pictur.png



lmk-Pictur.png
 Opis:
 Velikost datoteke:  625.48 KB
 Pogledana:  238 krat

lmk-Pictur.png


Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Jaka57
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Ned 12 Dec 2004 21:47
Prispevkov: 5766
Aktiv.: 25.97
Kraj: Grosuplje

PrispevekObjavljeno: Pon Feb 20, 2012 9:08 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Tole je pa zrelo za prijavo!!
Da števec za 7X zmanjšajo stane 10k€ Brick wall.

_________________
Lp, Jaka
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Bozo
Član
Član



Pridružen-a: Čet 08 Jan 2004 9:21
Prispevkov: 649
Aktiv.: 2.92
Kraj: Novo mesto

PrispevekObjavljeno: Pon Feb 20, 2012 9:55 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Bilo je nekaj dni nazaj na 24 ur. Oni so si sposodili samo sliko iz nemškega oglasa, vozilo naj bi prišlo iz Italije. So sklicali konferenco in bla, bla.... Na koncu nič krivi, samo jim je bilo očitano da bi morali napisat "slika je simbolna". Presodite pa lahko sami.

LP
Božo
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
red_mamba
Član
Član



Pridružen-a: Ned 20 Feb 2005 17:56
Prispevkov: 1486
Aktiv.: 6.69
Kraj: Yogyakarta

PrispevekObjavljeno: Tor Feb 21, 2012 1:20 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

v nemciji je 1km => 1€ kazni Mr. Green
_________________
Bad things happen to good people all the time for no reason!
Blog
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
vilko
Član
Član



Pridružen-a: Pet 13 Feb 2004 10:26
Prispevkov: 3351
Aktiv.: 15.09
Kraj: Dragomer

PrispevekObjavljeno: Tor Feb 21, 2012 6:39 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

To bi morala takoj raziskati policija, pobrati podakte (serijske številke) avtomobila, ki ga prodajajo na Vrhniki in primerjati s podatki prodajalca v Nemčiji. A verjetno policija nima časa za take malenkosti..
_________________
Prepričan sem, da je inteligentnih bitij v vesolju veliko. A ker so inteligenta, se nam nočejo prikazati.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
aly
Član
Član



Pridružen-a: Tor 28 Sep 2004 14:51
Prispevkov: 9406
Aktiv.: 42.36
Kraj: Kranj - struževo

PrispevekObjavljeno: Tor Feb 21, 2012 9:46 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Zadeva je že napol razjasnjena.
http://24ur.com/novice/slovenija/foto-nepravilnosti-ni-bilo-ugled-podjetja-pa-je-nacet.html
Fotografijo so si "izposodili" in samo s tem so si nakopali zadosti težav. Prav jim bodi.

Druga stvar, ki jo je nekdo opazil, je, da je na avtu na števcu ena nula na začetku, kar naj bi jasno kazalo na to, da je bil dejansko tudi ta prevrten.

Pri nas so vsi za pobit ki to delajo. Zakaj že? Samo zato, da več denarja poberejo in da ima kupec več problemov, ker avta ne pelje pravočasno na tavelik servis. Banda prokleta
Jaz ne kupim avta, ki mu prevrtijo kilometre. Oziroma da mi prodajnik plača vožnjo k pooblaščencu, preverjanje kilometrov, vpis realnega stanja nazaj in potem seveda ustrezno ceno avtomobila.
Prokleta banda Mad

_________________
I'm going to stand outside, so if anyone asks, I'm outstanding Smile
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran MSN Messenger - naslov
Pyr0Beast
Član
Član



Pridružen-a: Pon 16 Jun 2008 14:11
Prispevkov: 4969
Aktiv.: 25.86

PrispevekObjavljeno: Tor Feb 21, 2012 10:10 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

>Jaz ne kupim avta, ki mu prevrtijo kilometre. Oziroma da mi prodajnik plača vožnjo k pooblaščencu, preverjanje kilometrov, vpis realnega stanja nazaj in potem seveda ustrezno ceno avtomobila.
Prokleta banda

Mogoče si ga že.

Sam bom rekel tako;

Avta kateremu niso prevrteli kilometrov v Si pač ne moreš kupiti.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
SimonS
Član
Član



Pridružen-a: Čet 01 Jul 2004 11:18
Prispevkov: 4580
Aktiv.: 20.63
Kraj: Kobarid

PrispevekObjavljeno: Tor Feb 21, 2012 10:30 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

He, he. Ja seveda so si sposodili fotografije....
Policija nima časa za "takšne malenkosti". Morali bi uvesti OBVEZNO GARANCIJO kot jo imajo v Italiji. Tam je garancija na rabljeno vozilo od pol do 1. leta. Ta garancija pa ne na moč podobna garanciji novega avta.
Me prav zanima, koliko bi se še hecali naši preprodajalci....

p.s. ravno danes grem na ogled avta v Italiji...

_________________
Lep dan
Simon
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
aly
Član
Član



Pridružen-a: Tor 28 Sep 2004 14:51
Prispevkov: 9406
Aktiv.: 42.36
Kraj: Kranj - struževo

PrispevekObjavljeno: Tor Feb 21, 2012 10:35 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Pyr0Beast je napisal/a:
Mogoče si ga že.

Nisem, ker mi je prodajalec dal garancijo, da so pravilni in pri pooblaščenem tudi niso našli sledov za šarjenjem po kilometrih, niti v uradni bazi servisov.

_________________
I'm going to stand outside, so if anyone asks, I'm outstanding Smile
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran MSN Messenger - naslov
protoncek
Član
Član



Pridružen-a: Sre 31 Jan 2007 9:41
Prispevkov: 9573
Aktiv.: 45.83
Kraj: Mengeš

PrispevekObjavljeno: Tor Feb 21, 2012 10:53 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Meni je pa zelo všeč nemški zakon, ki pravi da lastnik plača en evro (!) kazni za vsak prevtren kilometer. Zdaj si pa izračunajte koliko bo nekdo lažji, ko prevrti nazaj za 100.000 km...
Drugače je možno preveriti na uradnem servisu večino novejših vozil. Pač se s prodajalcem zmeniš da gresta skupaj na servis. Če začne jamrati "joj, nimam časa, saj sem pošten..." potem samo rečeš adijo in poiščeš naslednjega prodajalca.
Drugače je to, da ti samo prodajalec da garancijo lahko tako-tako. Kolegu je tudi prodajalec dal tako garancijo (cca 80.000 km). Ko je po mesecu menjal dize in je razpadla sklopka je šel nazaj, sta šla skupaj na pooblaščen servis, kjer so ugotovili 230.000 km. Seveda tudi prodajalec "ni vedel" za to in mu je dal drug avto...no, vsaj garancije se je držal...poskusiti ni greh, pravijo...
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
piroman
Član
Član



Pridružen-a: Čet 23 Okt 2003 12:06
Prispevkov: 2707
Aktiv.: 12.19
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Feb 21, 2012 10:58 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Dilerji vedno nekaj skrivajo, ponavadi kilometre in karambole.
Ravno prejšnji mesec sem kupoval še en avto. Najdem enega pri dilerju, grem gledat in zgleda kar zanimiv, cena pa konkretno nižja od ostalih tega letnika. Servisna štima, od prvega lastnika, nezaleten... ok, nekdo je v njem kadil. Avto kupim, vse v redu dokler se ni malo ogrelo in sem ugotovil koliko je tisti kadil v avtu Shocked

Zdaj se vozim v mobilnem pepelniku Mr. Green

_________________
One shouldn’t work on semiconductors, that is a filthy mess; who knows if they really exist!
Wolfgang Pauli, 1931
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
SimonS
Član
Član



Pridružen-a: Čet 01 Jul 2004 11:18
Prispevkov: 4580
Aktiv.: 20.63
Kraj: Kobarid

PrispevekObjavljeno: Tor Feb 21, 2012 11:01 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

To z uradnimi servisi drži, da se da preveriti km.
Ampak kaj bodo rekli za mojega, ko za uradni servis sploh še slišal ni (govorim za redne servise), ko sem ga peljal na popravilo pa nikoli niso upisali stanja km. Torej to samo načeloma drži za dražja vozila in vozila v garanciji.

_________________
Lep dan
Simon
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
protoncek
Član
Član



Pridružen-a: Sre 31 Jan 2007 9:41
Prispevkov: 9573
Aktiv.: 45.83
Kraj: Mengeš

PrispevekObjavljeno: Tor Feb 21, 2012 11:08 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Odvisno. Za nekatere je mogoče preveriti preko računalnika, ker imajo nekako dvojno zabeležene kilometre - eno je tisto, kar kaže, drugo je možno preveriti samo preko računalnika in baze proizvajalca. Tega števca menda ni mogoče vrteti nikamor. (ne me pa za besedo držat).
Piroman--> delno bo mogoče pomagalo generalno globinsko čiščenje, ki pa je seveda drago kot pes.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
.
Član
Član



Pridružen-a: Čet 06 Maj 2010 20:12
Prispevkov: 1035
Aktiv.: 6.12

PrispevekObjavljeno: Tor Feb 21, 2012 11:10 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Saj odkar so avti vodeni preko računalnika se ve celotno zgodovino o avtu.

Primer opel in VW. Vsi avti so vodeni preko njihove baze in so v njih vpisani vsi podatki o njih in celotna zagodovina. Ti samo prineseš serijsko številko avta in poveš da želiš izvedeti kaj se je z avtom dogajalo. In če je bil servis narejen pri 125 000 km, avto pa ima na števcu 70 000 km, je ponavadi tole že sumljivo Shhh
Poleg tega pa se še vidi kaj vse je bilo menjano na tistem servisu.
Pa mislim da ima tako narejeno kar celotna nemška industrija, za ostale avte pa nevem.Jaz pa tudi verjetno nebi kupil avta ki nima narejenih uradnih servisov (oz. naj bi bili delani v nekih domačih delavnicah).
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
boriskozjan
Član
Član



Pridružen-a: Pet 14 Nov 2008 23:23
Prispevkov: 956
Aktiv.: 5.11
Kraj: Šmarje pri Jelšah

PrispevekObjavljeno: Tor Feb 21, 2012 11:15 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

piroman je napisal/a:
Zdaj se vozim v mobilnem pepelniku Mr. Green


kak mesec ali dva zračenja pa bo vredu. Se pa strinjam, nakup avtomobila je ogromna loterija.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Pranger Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Naslednja
Stran 1 od 10

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 48 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group