www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Vrtenje kilometrov pri rabljenih vozilih
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Pranger
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
folc
Član
Član



Pridružen-a: Pon 16 Nov 2009 21:25
Prispevkov: 678
Aktiv.: 3.88
Kraj: Nekje med NG in Tolminom

PrispevekObjavljeno: Pet Jul 20, 2012 9:03 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

obujam temo
mogoče tudi ni primerna (naj me modelator popravi)

glede prodajalcev ( posrednikov)

zanima me če ima kdo izmed vas kakršne koli izkušnje s tem posrednikom

_________________
elektrika je edina baba, k se ne pusti šlatat Very Happy

Folc
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
martinopresnik
Član
Član



Pridružen-a: Pet 29 Okt 2010 14:42
Prispevkov: 213
Aktiv.: 1.30
Kraj: Šentrupert nad laškim

PrispevekObjavljeno: Pet Jul 20, 2012 10:56 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Malo offtopic ampak vseeno.
Pred nakupom strogo preverite, če se številjke šasije na avtu in prometni ujemajo.
Pred kratkim mi je znanec pripovedoval o tem, kako je kupil avto pri nekem podjetju, in ko je čez eno leto šel na tehnični pregled, so mu povedali, da avto nima številjke šasije.
Po ne ravno mirnem pogovoru s podjetjem, kjer je avto kupil in tistem, ki je opravljal pregled, je spravil avto "čez" in ga takoj za tem prodal naprej.

Če ne paziš, te na vsakom vogalu

_________________
1+1=10
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
Simon83
Član
Član



Pridružen-a: Pet 31 Avg 2012 14:08
Prispevkov: 38
Aktiv.: 0.27
Kraj: gorenjska

PrispevekObjavljeno: Pet Avg 31, 2012 2:19 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Sem nov na forumu, in sem malo preletel forum. Moram napisat, da je forum res fajn, veliko koristnega se najde na njem. Applause Le tako naprej! Hvala vsem ki delite znanje med forumaše!

Kar se pa tiče nategovanja pri prodaji rabljenih vozil pa se itak najdejo nategatorji v vseh sferah, bodisi je to avto, traktor, kamion, bager vsi poskušajo zmanjševat delavne ure ali kilometre... za bruhat
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
bray
Član
Član



Pridružen-a: Sre 19 Jan 2005 23:53
Prispevkov: 325
Aktiv.: 1.46
Kraj: Vransko

PrispevekObjavljeno: Pon Mar 03, 2014 11:24 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Ne morem, da nebi Wink
Ker sem ravno v fazi prodajanja pa malo firbcam kake so kaj cene in stanje podobnih primerkov...in sem naletel na tole zelo zanimivo sliko. Wink

ps: na ostalih slikah pa se vidi, da je avto parkiran pred delavnico
ps2: lahko pa se tudi motim Wink



p307-230k.jpg
 Opis:
 Velikost datoteke:  62.01 KB
 Pogledana:  54 krat

p307-230k.jpg



_________________
I didn't know it was impossible when I did it!
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
folc
Član
Član



Pridružen-a: Pon 16 Nov 2009 21:25
Prispevkov: 678
Aktiv.: 3.88
Kraj: Nekje med NG in Tolminom

PrispevekObjavljeno: Pon Mar 03, 2014 11:28 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

mogoče frišno prevrteni, mogoče slika stara .. jaz naprimer imam obilo slik od okroglih KM na števcu .. ker sem pač takrat pofotku a ko sem avto prodajal sem lepo povedal še par tisoč km več kot je imel (imel je 246k km v oglasu sem lepo dal 250k km)

kaj je žalostno tu ... da sem na avtonetu videl isti avto dober teden kasneje in je v enem dnevu bil prodal naprej szi samo 176k km in za skoraj 5 kratno ceno in seveda bil prodan ... bogi tisti ki ga je dobil

_________________
elektrika je edina baba, k se ne pusti šlatat Very Happy

Folc
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
bray
Član
Član



Pridružen-a: Sre 19 Jan 2005 23:53
Prispevkov: 325
Aktiv.: 1.46
Kraj: Vransko

PrispevekObjavljeno: Pon Mar 10, 2014 11:03 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Evo....v soboto sem ga prodal z ~297750 km....sej ne vem a naj bom jezn, žalosten,...
Žal mi je da sem včeraj pobrisal moj oglas na avto.net



p307-kilometri.png
 Opis:
 Velikost datoteke:  423.72 KB
 Pogledana:  262 krat

p307-kilometri.png



_________________
I didn't know it was impossible when I did it!
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
ignis
Član
Član



Pridružen-a: Pon 21 Feb 2011 10:38
Prispevkov: 456
Aktiv.: 2.86
Kraj: MB

PrispevekObjavljeno: Pon Mar 10, 2014 11:42 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

bray je napisal/a:
Evo....v soboto sem ga prodal z ~297750 km....sej ne vem a naj bom jezn, žalosten,...
Žal mi je da sem včeraj pobrisal moj oglas na avto.net

Kaj hočeš povedati, da se je v slabih dveh dneh "pomladil" za 120 207 km? d'oh!

lp

_________________
Znanje se množi, če ga delimo!
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
VolkD
Član
Član



Pridružen-a: Pet 24 Sep 2004 21:58
Prispevkov: 14228
Aktiv.: 64.07
Kraj: Divača (Kačiče)

PrispevekObjavljeno: Pon Mar 10, 2014 11:48 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Hmmm,.... zanimivo - ene 5x ga prodaš, pa je nov!
_________________
Dokler bodo ljudje mislili, da živali ne čutijo, bodo živali čutile, da ljudje ne mislijo.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
satelitko
Član
Član



Pridružen-a: Pon 19 Apr 2004 13:27
Prispevkov: 1752
Aktiv.: 7.89
Kraj: Radovljica

PrispevekObjavljeno: Tor Mar 11, 2014 1:27 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

bray je napisal/a:
Evo....v soboto sem ga prodal z ~297750 km....sej ne vem a naj bom jezn, žalosten,...
Žal mi je da sem včeraj pobrisal moj oglas na avto.net


A zdaj ti je pa žal, da si šel tako dober avto prodat? Mr. Green Mr. Green
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
qwertz
Član
Član



Pridružen-a: Ned 01 Jun 2008 11:57
Prispevkov: 2535
Aktiv.: 13.16
Kraj: Vrhnika

PrispevekObjavljeno: Tor Mar 11, 2014 2:26 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

VolkD je napisal/a:
Hmmm,.... zanimivo - ene 5x ga prodaš, pa je nov!


Tako, kot tista policiijska šala, ko je 5 policajev nazaj vrtelo števec na kolegovem avtu, da bo šel lažje v prodajo, ko pridejo na 30 000 km pa reče eden izmed modrih: " Stop, jaz ga kupim."


Sicer pa ne razumem, zakaj goljufov ne prijavite, če veste, da goljufajo. Vi imate informacije in dokaze o tem, ne jaz. Če ste tiho, ste po mojem ravno tako krivi, kot goljuf. Saj lahko anonimno pokličete policijo in ostale službe.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
igo
Član
Član



Pridružen-a: Sre 11 Okt 2006 19:11
Prispevkov: 3638
Aktiv.: 17.11

PrispevekObjavljeno: Tor Mar 11, 2014 6:14 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

ignis je napisal/a:
bray je napisal/a:
Evo....v soboto sem ga prodal z ~297750 km....sej ne vem a naj bom jezn, žalosten,...
Žal mi je da sem včeraj pobrisal moj oglas na avto.net

Kaj hočeš povedati, da se je v slabih dveh dneh "pomladil" za 120 207 km? d'oh!
Avto.net ima arhiv izbrisanih oglasov vsaj 1 leto.
Lepo jih pokliči in prijavi zlorabo.
Vprašaj jih, če bodo oni obvestili policijo, ali jo moraš ti. In napiši sem, kakšen je postopek v takih primerih.

Mi se lahko tule zmenimo, da jutri vsi kličemo na 051758664 in rečemo, da vemo, kaj je storil, a na Divjem Slovenistanu ima konkretnejša pooblastila le policija. Zapiši si vse podatke o njegovem oglasu, če ga bo umaknil in zamenjal telefon. Zmeni se za ogled in objavi njegovo ime in naslov.

Če bi se to zgodilo z mojim avtom, bi besedna zveza "naleteti na mino" dobila povsem nov pomen (prečesavanje zgodovine njegovih oglasov,...).

_________________
Teoretično je praksa posledica teorije, praktično je pa ravno obratno. (igo 2001)
LP, Igor
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
PPG78
Član
Član



Pridružen-a: Ned 27 Jul 2003 14:09
Prispevkov: 2318
Aktiv.: 10.44
Kraj: Gorenjska

PrispevekObjavljeno: Tor Mar 11, 2014 6:31 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Če zgornjo telefonsko vneseš v iskalnik se vidi da je to en hobi prekupčevalec. Eden od zadetkov nas popelje tudi na sosednji forum kjer vidimo da prodaja še en Peugeot.

LP, Peter
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
igo
Član
Član



Pridružen-a: Sre 11 Okt 2006 19:11
Prispevkov: 3638
Aktiv.: 17.11

PrispevekObjavljeno: Tor Mar 11, 2014 7:07 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Počasi bo treba pred prodajo avta fotografirati stanje števca, natisniti fotografijo in jo dati overiti k notarju kot stanje, ki je že bilo doseženo pri avtu z dano številko motorja in šasije.

Nato pa poloviti zajce, pardon, goljufe in prevarante.

Lahko bi pa naredili spletno stran, kamor vpišeš omenjene številke in kilometre. Ob vpisu kilometrov, ki bi bili nižji od prejšnjih, dobiš obisk policije. To bi moralo biti obvezno pri vpisu vsakega oglasa na (bolhi, avto.net, salomon,... povsod za avte) in bi hitro polovili mafijo. Najbolje bi jim bilo to predlagati, saj gotovo ne želijo biti sokrivi, ker omogočajo tovrstne zlorabe. Pa še parlament bi lahko tak zakon sprejel, da bi bilo to obvezno (marsikateremu poslancu bi postalo vroče, ko bi videl na kak način se narod prebuja in kakšne bi utegnile biti pobude zakonov na ostalih področjih).

_________________
Teoretično je praksa posledica teorije, praktično je pa ravno obratno. (igo 2001)
LP, Igor
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
.
Član
Član



Pridružen-a: Ned 19 Sep 2004 22:04
Prispevkov: 16777193
Aktiv.: 75545.09

PrispevekObjavljeno: Tor Mar 11, 2014 7:12 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Brisana vsebina odstranjenega uporabnika.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mucek
Član
Član



Pridružen-a: Tor 01 Avg 2006 10:47
Prispevkov: 5327
Aktiv.: 24.78
Kraj: Domzale

PrispevekObjavljeno: Tor Mar 11, 2014 7:25 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Done ... Pri vprašanju, če je pripravljen podpisati notarsko overjen zapis o dejanskem stanju kilometrov in če se v primeru odkrite prevare strinja z "namško" kaznijo, sem bil deležen podobne "obravnave" Smile

LP, g

_________________
...lahko pa se tudi motim ...
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Pranger Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Naslednja
Stran 8 od 10

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 48 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group