www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Vrtenje kilometrov pri rabljenih vozilih
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Pranger
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
.
Član
Član



Pridružen-a: Ned 19 Sep 2004 22:04
Prispevkov: 16777193
Aktiv.: 75342.02

PrispevekObjavljeno: Tor Mar 11, 2014 7:27 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Brisana vsebina odstranjenega uporabnika.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
VolkD
Član
Član



Pridružen-a: Pet 24 Sep 2004 21:58
Prispevkov: 14228
Aktiv.: 63.89
Kraj: Divača (Kačiče)

PrispevekObjavljeno: Tor Mar 11, 2014 7:50 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

To je brez veze. Vsi bi morali it na ogled!
_________________
Dokler bodo ljudje mislili, da živali ne čutijo, bodo živali čutile, da ljudje ne mislijo.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
.
Član
Član



Pridružen-a: Ned 19 Sep 2004 22:04
Prispevkov: 16777193
Aktiv.: 75342.02

PrispevekObjavljeno: Tor Mar 11, 2014 7:51 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Brisana vsebina odstranjenega uporabnika.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
robert
Član
Član



Pridružen-a: Sob 29 Maj 2004 21:48
Prispevkov: 1871
Aktiv.: 8.40
Kraj: Tolmin

PrispevekObjavljeno: Tor Mar 11, 2014 8:14 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

igo je napisal/a:
Počasi bo treba pred prodajo avta fotografirati stanje števca, natisniti fotografijo in jo dati overiti k notarju kot stanje, ki je že bilo doseženo pri avtu z dano številko motorja in šasije.


Zakaj ?
Na kupoprodajni je zapisano tudi število kilometrov.
Pri tehničnemu pregledu je "v sistem" tudi zapisano - vem, ker je kolega imel probleme. Prejšnje leto so mu tam malo zaokrožili navzgor in ker je v celemu letu napravil samo 52km ga je naslednje leto drugi pregledovalec na tehničnemu vprašal, če se sploh splača pri tako staremu Samurai-u vrteti števec.

BDW: Ne samo prevrtavanje kilometrov - včeraj sem videl mojo bivšo registersko na drugemu avtu - enak model, letnik in barva. Avto definitivno ni bil isti ker sem pod njim preležal več kot z ženo Wink

_________________
LP Robert
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
flomaster
Član
Član



Pridružen-a: Pet 31 Maj 2013 19:49
Prispevkov: 141
Aktiv.: 1.06

PrispevekObjavljeno: Tor Mar 11, 2014 9:44 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Za tega pižoja je tip rekel, da je drugi ali tretji lastnik, da je avto iz uvoza, da je on lastnik tega avta zadnje 3 leta in da je bil veliki servis narejen pri 150000km. Ko sem mu povedal, da je avto v soboto imel skoraj 298000km in da ga bom prijavil na policijo, ker goljufa, mi je takoj =bal vse po spisku Very Happy
A ga je še kdo klical in ga malo živciral?
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
igo
Član
Član



Pridružen-a: Sre 11 Okt 2006 19:11
Prispevkov: 3638
Aktiv.: 17.06

PrispevekObjavljeno: Tor Mar 11, 2014 9:55 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

robert je napisal/a:
Zakaj ?
Preprosto zato, ker sedanji sistem (kot si ga opisal) več kot očitno ni uspešen pri preprečevanju zlorab.
Goljufivi preprodajalci so najbolj ranljivi na spletnih straneh z oglasi.

Tistih, ki pred prodajo zmanjšajo kilometre svojemu lastnemu avtu, je (po mojem mnenju) le par odstotkov od vseh avtov z zmanjšanimi kilometri, ki jim zbijajo kilometre preprodajalci.

Pomagalo bi, če bi bila baza enotna, ...
Vsi, ki imajo možnost zaznati nepravilnosti v obstoječi bazi, a je ne, so sokrivci in sostorilci goljufij.

Bom jutri poklical na avto.net in jim predlagal svojo rešitev. Če imate boljšo, jo napišite sem in nas bo več poklicalo, da bodo videli, da se gre zares.

_________________
Teoretično je praksa posledica teorije, praktično je pa ravno obratno. (igo 2001)
LP, Igor
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
mucek
Član
Član



Pridružen-a: Tor 01 Avg 2006 10:47
Prispevkov: 5332
Aktiv.: 24.73
Kraj: Domzale

PrispevekObjavljeno: Tor Mar 11, 2014 10:57 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Hmm, hint hint ... Zakaj pa ne bi tega javili na kak radio ena? Verjamem, da bi si tudi kak Denis Avdič ali kdo podobnega kova rad omislil "skoraj nov" avto ...

Lp, g

_________________
...lahko pa se tudi motim ...
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Bizgec65
Član
Član



Pridružen-a: Sre 10 Mar 2010 11:46
Prispevkov: 2057
Aktiv.: 11.98
Kraj: Trebnje

PrispevekObjavljeno: Tor Mar 11, 2014 11:06 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

bray je napisal/a:
Evo....v soboto sem ga prodal z ~297750 km....sej ne vem a naj bom jezn, žalosten,...
Žal mi je da sem včeraj pobrisal moj oglas na avto.net


Da ne bo slabe volje pri hiši (elektronik.si)!
Mene samo zanima - pa si bil zadovoljen s ceno, ko si ga prodajal, ali si zdaj nevoščljiv, ker se prodaja za verjetno višjo ceno, katero pa ni nujno, da bo novopečeni prodajalec dobil?
Pa ne me takoj popljuvat, saj samo lepo sprašujem: kaj za vraga te zanima avto, ki si ga prodal?
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ignis
Član
Član



Pridružen-a: Pon 21 Feb 2011 10:38
Prispevkov: 456
Aktiv.: 2.85
Kraj: MB

PrispevekObjavljeno: Sre Mar 12, 2014 10:41 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Bizgec65 je napisal/a:

Mene samo zanima - pa si bil zadovoljen s ceno, ko si ga prodajal, ali si zdaj nevoščljiv, ker se prodaja za verjetno višjo ceno, katero pa ni nujno, da bo novopečeni prodajalec dobil?

Ne bom pljuval,
gre za POTVARJANJE podatkov - zavajanje,
ceno naj napiše koliko hoče, zgubo redko imajo
ampak, da bo novega kupca zavedel(prevoženi kilometri so povezani s servisi in zanesljivostjo)
to je meni tako "gnilo" #$%#&## , o tem se ne debatira, kdo hoče mu takoj delno drži lestev.

lp

_________________
Znanje se množi, če ga delimo!
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
damo
Član
Član



Pridružen-a: Čet 31 Jul 2003 13:45
Prispevkov: 2008
Aktiv.: 9.02
Kraj: Krško

PrispevekObjavljeno: Sre Mar 12, 2014 1:11 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Registrirani avto prodajalec iz Teharij .... avto so prodajali že kak mesec.

Odstrani .zip končnico

Very Happy



20140227_001.amr.zip
 Opis:

Download
 Ime datoteke:  20140227_001.amr.zip
 Velikost datoteke:  867.79 KB
 Downloadano:  75 krat


_________________
Dobrga štromarja samo slab šnops strese!


Nazadnje urejal/a damo Sre Mar 12, 2014 2:44 pm; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
igo
Član
Član



Pridružen-a: Sre 11 Okt 2006 19:11
Prispevkov: 3638
Aktiv.: 17.06

PrispevekObjavljeno: Sre Mar 12, 2014 1:25 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Pravkar sem govoril z avto.net.
1. Oglas, ki je bil izbrisan, je šel v bitna nebesa - ni ga več. Obstajajo varnostne kopije za primer odpovedi strežnikov, a niso namenjene obnavljanju posameznih izbrisanih oglasov.

2. Njihovi zaposleni že dalj časa iščejo način za preprečevanje zlorab, a ne morejo zagotoviti, da goljuf ne bi vpisal drugačne številke karoserije. Sem predlagal, naj bosta poleg kilometrov obvezni tudi št. karoserije in oznaka prve registracije (obe sta v prometnem dovoljenju) in gre potem program skozi bazo iskat medsebojna neskladja. Za predlog se zahvaljujejo in se bodo pogovorili. Delajo pa na tem, da se najde učinkovita rešitev.

3. Na vsakem tehničnem pregledu imate možnost vpogleda v zgodovino avta, a vam nič ne pomaga, če prevaro spoznate pol leta po nakupu.

4. Zaenkrat vam ostane (vsem, ki to berete), da greste pred prodajo avta na tehnični pregled vpisat trenutno stanje, pred nakupom avta pa na tehnični pregled skupaj s prodajalcem. Če noče iti, ali v primeru odkritja prevare pa "udri po siromaku" z vsemi razpoložljivimi sredstvi. Enostavno, narod, če nočete biti prevarani, se je zaenkrat (dokler spletni oglasniki ne ponudijo učinkovite rešitve) tega postopka treba navaditi.

_________________
Teoretično je praksa posledica teorije, praktično je pa ravno obratno. (igo 2001)
LP, Igor
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
Bizgec65
Član
Član



Pridružen-a: Sre 10 Mar 2010 11:46
Prispevkov: 2057
Aktiv.: 11.98
Kraj: Trebnje

PrispevekObjavljeno: Sre Mar 12, 2014 3:58 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Za tiste, ki obvladajo:
nekdo naj naredi spletno stran za prodajalce rabljenih avtomobilov - kot neka baza podatkov. Tja bi lahko prodajalec vpisal "realno" stanje avtomobila pred prodajo na kateremkoli sejmu, XYZ.netu....(tržna niša?), potencialni kupec pa plača recimo simbolično pristojbino za podatke, za avto ni problem, kar se tiče varovanja os. podatkov, za prejšnjega lastnika se pa pač ne pove kdo je bil.
Potem bi lahko potencialni kupec preveril stanje za nazaj.
Sicer nevem, ker že dolgo nisem prodajal avta, ali se kupoprodajne pogodbe ne hranijo nekje 5-10 let, se mi zdi. Tako, da je verjetno v prejšnji kupoprodajni pogodbi med drugim verjetno zapisano tudi št. prevoženih km. Če novi prodajalec ni pripravljen pokazati le-te, potem nekaj ni u redu.
Povzetek: kupec je tisti, ki se mora pozanimati o avtu, stroju, čemurkoli kar kupuje, saj se dandanes že za vsako malenkost j***mo, kje se da kaj ceneje dobiti, pa da je kvaliteta tudi še kar se da, saj avta tudi ne kupiš kar tako - na lepe oči.
Ne vem, le moje razmišljanje.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
potepenc
Član
Član



Pridružen-a: Ned 29 Sep 2013 19:20
Prispevkov: 71
Aktiv.: 0.55
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Mar 12, 2014 4:14 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Najbolje bi bilo, če bi uvedli zakon, da se ob vsaki menjavi lastnika avto pelje na tehnični pregled, da se vpiše stanje kilometrov. Na tem tehničnem pregledu bi preverili samo stanje kilometrov in nič drugega, razen, če bi stranka to želela. Ta tehnični pregled bi moral biti brezplačen ali pa bi moral biti zelo poceni, recimo 2 ali 3 eur. Ažurno vpisovanje kilometrov bi moralo biti tudi na vsakoletnem tehničnem pregledu. Če bi bil zakon na področju cele EU, bi bilo manj goljufij, oziroma bi morali s kilometrino goljufat vsako leto posebej in pred vsakim servisom. Podatki bi morali biti brezplačno dostopni javno, na podlagi številke šasije.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
s55m
Član
Član



Pridružen-a: Sob 06 Jan 2007 17:07
Prispevkov: 2638
Aktiv.: 12.54
Kraj: Sofia-Bolgarija

PrispevekObjavljeno: Sre Mar 12, 2014 4:30 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

potepenc je napisal/a:
NAžurno vpisovanje kilometrov bi moralo biti tudi na vsakoletnem tehničnem pregledu. ......


A ni to že sedaj? Mene vsako leto povprašajo po km. V enem letu pridemo s tem na zeleno vejo za starejša vozila. Za novejša pa..... šele po treh letih.

_________________
Physics sucks! It always works against "great" ideas! Smile
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
vpeter
Član
Član



Pridružen-a: Pon 11 Jun 2012 16:05
Prispevkov: 337
Aktiv.: 2.34
Kraj: Maribor okolica

PrispevekObjavljeno: Sre Mar 12, 2014 4:53 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Kaj pa kilometri zapisani na zavarovalni polici?
Nazaj na vrh
Prisoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Pranger Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Naslednja
Stran 9 od 10

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 66 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group