www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Smiselnost postavitve sončne elektrarne 50kWp
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Energetika
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
kobranka
Član
Član



Pridružen-a: Sob 24 Jul 2010 19:37
Prispevkov: 3403
Aktiv.: 20.44
Kraj: nekje v zgornjem posočju

PrispevekObjavljeno: Pon Okt 01, 2012 3:39 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

To pa žal res ne vem, ker mi je žal, da nisem bolj pameten in šel študirat pravo. Podučite me oz. če prej ne najdem kakšne ustrezne informacije. V grobem si predstavljam, da bi si to moral organizirati najemojemalec. Glede recikliranja nebi smel biti problem.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
psevdonim
Član
Član



Pridružen-a: Čet 21 Sep 2006 21:42
Prispevkov: 3366
Aktiv.: 15.78
Kraj: slo

PrispevekObjavljeno: Pon Okt 01, 2012 8:00 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

kolega je tik pred znižanjem cene za odkup MWh imel priklop elektrarne na strehi, mislim da 29kW. Po njegovih besedah je iz lastnega žepa plačal: nič. Montažo je izvajal Kontiki solar, če se prav spomnim imena firme. In to na ključ, vključno z vsemi papirji na banki. Zadeva se odplačuje iz denarja, ki ga prinaša SE. V glavnem: pridobi tri ponudbe za SE ki bi bila v tvoji lasti, ne da daš zemljo v najem in dobiš SE v last po 25 letih. Ponudbe naj ne bodo samo papirnate; naj si človek, ki bo ponudbo sestavljal, zadevo najprej od blizu ogleda in potem napiše kako in kaj. Za SE, ki niso na strehah, je čakalna vrsta za dovoljenja dolga 2 leti, se mi zdi. Vsako leto država odobri določene megavate za izgradnjo "na tleh" in za naslednji 2 leti je polno.
_________________
___
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
SimonS
Član
Član



Pridružen-a: Čet 01 Jul 2004 11:18
Prispevkov: 4580
Aktiv.: 20.63
Kraj: Kobarid

PrispevekObjavljeno: Pon Okt 01, 2012 10:01 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Citiram:
Po njegovih besedah je iz lastnega žepa plačal: nič.

Citiram:
vključno z vsemi papirji na banki.

To pa ne gre skupaj se ti ne zdi.
Če vzameš kredit banka zahteva garancijo običajno v vrednosti 1.5x vrednost kredita.
Torej lahko da iz žepa ni dal nič je pa moral zastaviti kar dober del svojega premoženja... Smili se mi, če se bo kaj nepričakovanega zgodilo

_________________
Lep dan
Simon
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
.
Član
Član



Pridružen-a: Ned 19 Sep 2004 22:04
Prispevkov: 16777193
Aktiv.: 75556.04

PrispevekObjavljeno: Pon Okt 01, 2012 10:11 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Brisana vsebina odstranjenega uporabnika.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
psevdonim
Član
Član



Pridružen-a: Čet 21 Sep 2006 21:42
Prispevkov: 3366
Aktiv.: 15.78
Kraj: slo

PrispevekObjavljeno: Pon Okt 01, 2012 10:34 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

ne poznam podrobnosti, to je bil opis bolj v grobem, da ne bo kdo zapisanega preresno jemal. Povabiti na ogled lokacije tri ali vsaj dva izvajalca in se na licu mesta pozanimati za možnosti, se mi zdi še najbolj primerno.
_________________
___
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
HyperSonic
Neznanec
Neznanec



Pridružen-a: Ned 30 Sep 2012 3:34
Prispevkov: 4
Aktiv.: 0.03
Kraj: Vućja vas

PrispevekObjavljeno: Pon Okt 01, 2012 10:40 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Če ni plačal nič, še ne pomeni da ne bo.

Če je zastavil svoje premoženje, pomeni da je prodal bajto za drobiž.

Če je zadeva vezana s kreditom, samo daje zastonj keš (obresti) bankam. Profita tako ni
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
pirpy
Član
Član



Pridružen-a: Ned 30 Maj 2004 21:57
Prispevkov: 770
Aktiv.: 3.47
Kraj: Topolšica

PrispevekObjavljeno: Tor Okt 02, 2012 7:47 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Lp
Update

moja nano elektrarna je od 20.5 do 2.10 oddala 320 kwh energije za kar bi plačal 44 € če bi jih powlekel iz omrežja (enotarifno merjenje) cena elektrarne je bila 660 €+moje delo
,zaradi pomanjkanja časa in napake v programu sledilnika sem ga ugasnil tako da so celice ze kaksna 2 meseca stacionarne in cakam boljse case.

www.pirpank.no-ip.com
Borut
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
Bosti-Rant
Neznanec
Neznanec



Pridružen-a: Sre 21 Nov 2012 10:25
Prispevkov: 2
Aktiv.: 0.01

PrispevekObjavljeno: Sre Nov 21, 2012 10:32 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Taka mala elektrarna bi bila kot nalašč za moj vikend. Kje pa si kupil material in koliko časa ti je vzela montaža?

Najlepša hvala

_________________
http://www.mizarstvomarkelj.si/notranja-vrata/
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
vmalhar
Član
Član



Pridružen-a: Pet 06 Jul 2007 11:23
Prispevkov: 170
Aktiv.: 0.83
Kraj: Logatec

PrispevekObjavljeno: Ned Dec 30, 2012 4:24 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

HyperSonic je napisal/a:
Če ni plačal nič, še ne pomeni da ne bo.
Tudi ne pomeni, da bo. Če bo šlo vsaj približno po planih, najbrž dejansko ne bo.

Če je zastavil svoje premoženje, pomeni da je prodal bajto za drobiž.
Zanimivo Confused Najbrž bi še koga zanimala argumentacija te trditve.

Če je zadeva vezana s kreditom, samo daje zastonj keš (obresti) bankam. Profita tako ni
Tole je žal za lase privlečeno. Bančni kredit kar konkretno izboljša ekonomiko. Če se strinjaš seveda, da je boljši biznis spremeniti 5k€ v 15k€ kot 20k€ v 40k€.

Glede na to, da so subvencije spet kar konkretno nižje, je treba biti še bolj pazljiv. Veliko izboljšanje ekonomike pomeni vezava elektrarne pred glavni števec, tako da del elektrike porabite sami in vam jo tako elektro ne zaračuna. Za to elektriko dobite podporo, pa še plačate jo ne elektru. Idealno se zadeva izteče za proizvodne obrate, ki praktično vso proizvedeno elektriko tudi porabijo.
Pogoj za tako priključitev je, da elektrarna ni močnejša kot 80% moči obstoječega priključka.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
kobranka
Član
Član



Pridružen-a: Sob 24 Jul 2010 19:37
Prispevkov: 3403
Aktiv.: 20.44
Kraj: nekje v zgornjem posočju

PrispevekObjavljeno: Čet Apr 18, 2013 1:32 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Zanima me, kdo prav zavzaprav je bil izvajalec izgradnje fotovoltaike v Tolminu na Poljubinu? Ali je bil to kar TEP d.o.o.? Sistem mi je zanimiv, saj so ga postavili v grič. Menda kot pravijo je s 5 kvadratnimi kilometri največja elektrarna na primorskem. Nisem čisto prepričan ali tile delajo tudi na sistem najema parcele.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
vmalhar
Član
Član



Pridružen-a: Pet 06 Jul 2007 11:23
Prispevkov: 170
Aktiv.: 0.83
Kraj: Logatec

PrispevekObjavljeno: Čet Apr 18, 2013 4:27 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Vse kaže, da je TEP bil glavni izvajalec in je zgleda tudi solastnik podjetja, ki je investiralo, na spletni strani pa ima napisane izvajalce in dobavitelje opreme pri tej elektrarni.

Površina ni 5km2 ampak 5000m2, torej 1000x manj.

Glede na to, kako pri nas rastejo elektrarne ranga mio€, banke kreditov za tovrstne projekte praviloma ne dajejo, ko pa na hitro pobrskaš kdo bi lahko bil zadaj, videvaš neke noname osebe, se mi zdi, da so velike sončne elektrarne zelo priljubljen način "pranja denarja". Najdejo osebo, ki jo izpostavijo kot lastnika, zadaj pa cela mučka.

Drugače je pa najem pacele podobno kot najem strehe že dolgo klasika. Moraš pa vedeti, da mora parcela omogočati vsaj nekaj 100kWp, raje 500kWp+, dobre izplene in preprosto, hitro ter poceni izvedbo, da je investitorju zanimiva.
V praksi to pomeni, da je zazidljiva, da je dovoljena gradnja energetskih objektov, da je SN omrežje na parceli (ali blizu in sklenjene služnosti čez vse parcele do omrežja), dovolj velika, primerne orientacije, da je podlaga primerna za poceni izvedbo (živa skala minus),... In na koncu človek z mio€ v žepu zahteva dober donos, zato zahteva minimalno najemnino.

Če imaš primerno parcelo, si po moje vsaj leto ali dve prepozen, saj gradnja elektrarn pri nas praktično stoji. Investitorji z dovolj denarja tako najdejo boljše pogoje v drugih državah.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
PZUFIC
Vseved



Pridružen-a: Sob 17 Nov 2007 19:06
Prispevkov: 6987
Aktiv.: 35.08
Kraj: Rakek

PrispevekObjavljeno: Čet Apr 18, 2013 7:34 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

kobranka je napisal/a:
Zanima me, kdo prav zavzaprav je bil izvajalec izgradnje fotovoltaike v Tolminu na Poljubinu? Ali je bil to kar TEP d.o.o.? Sistem mi je zanimiv, saj so ga postavili v grič. Menda kot pravijo je s 5 kvadratnimi kilometri največja elektrarna na primorskem. Nisem čisto prepričan ali tile delajo tudi na sistem najema parcele.

Tule piše. 5km^2 je pa malo močna pa sem hotel ravno napisati, da nekaj ni ok, pa je v predhodnjem prispevku to že napisano.

_________________
Ne čakaj, da se bo nekaj premaknilo pojdi in nekaj premakni.
Lp Primož
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran MSN Messenger - naslov
kobranka
Član
Član



Pridružen-a: Sob 24 Jul 2010 19:37
Prispevkov: 3403
Aktiv.: 20.44
Kraj: nekje v zgornjem posočju

PrispevekObjavljeno: Čet Apr 18, 2013 8:41 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

vmalhar, imaš kar prav ampak vseeno se mi zdi, da v tistem bregu je bolj malo zemlje. Bi mogel vprašat še v oddelek z vetrnimi elektrarnami, kako je tam situacija pošlihtana od izvajalcev.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
robert
Član
Član



Pridružen-a: Sob 29 Maj 2004 21:48
Prispevkov: 1869
Aktiv.: 8.42
Kraj: Tolmin

PrispevekObjavljeno: Čet Apr 18, 2013 10:01 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Kolikor vem so TEP z novim letom zaprli - vsaj poslovne prostore na Mostu na Soči.
_________________
LP Robert
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
kobranka
Član
Član



Pridružen-a: Sob 24 Jul 2010 19:37
Prispevkov: 3403
Aktiv.: 20.44
Kraj: nekje v zgornjem posočju

PrispevekObjavljeno: Pet Apr 19, 2013 10:54 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Ja očitno potem ni tako donosno, če so imeli preveč stroškov s še eno poslovalnico.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Energetika Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12  Naslednja
Stran 8 od 12

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 47 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group