www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Mobilni internet

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> VF tehnika in sistemi radijskih zvez
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
damo
Član
Član



Pridružen-a: Čet 31 Jul 2003 13:45
Prispevkov: 2008
Aktiv.: 9.04
Kraj: Krško

PrispevekObjavljeno: Sre Jul 17, 2013 1:30 pm    Naslov sporočila:  Mobilni internet Odgovori s citatom

Na vikendu bi si rad zrihtal internet. Z mobitelom ne lovim 3G signala. Poskusil bom še z usmerjeno anteno ter isto še s Simobilom, vendar ker je hiša v grabnu, ne verjamem, da bo kaj uspeha. Prav tako na vidni razdalji ni nikogar, od katerega bi sheral preko WI-FIja, v bližini tudi ni optike, kabelske ali telefona. GPRS mi ne zadostuje, saj bi rad gledal sliko preko ip kamer.

Zanima me:

- ali obstaja kak PASIVNI repater?

- ali obstajajo kake žepu prijazne satelitske variante

- kaka druga rešitev?

_________________
Dobrga štromarja samo slab šnops strese!
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
carli
Član
Član



Pridružen-a: Pon 14 Nov 2011 19:02
Prispevkov: 758
Aktiv.: 5.03
Kraj: Haloze

PrispevekObjavljeno: Sre Jul 17, 2013 3:35 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Prvo kar sem pogledal, ja slabo kaže. Kakšen 5G link danes ni več tako drag. Če je vidljivost v praksi dela na 30 + km.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
VolkD
Član
Član



Pridružen-a: Pet 24 Sep 2004 21:58
Prispevkov: 14228
Aktiv.: 64.07
Kraj: Divača (Kačiče)

PrispevekObjavljeno: Sre Jul 17, 2013 4:09 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Malo spajkanja + Matjažev NBP !
_________________
Dokler bodo ljudje mislili, da živali ne čutijo, bodo živali čutile, da ljudje ne mislijo.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
S56RGA
Član
Član



Pridružen-a: Čet 11 Sep 2008 13:33
Prispevkov: 325
Aktiv.: 1.72
Kraj: Koper

PrispevekObjavljeno: Sre Jul 17, 2013 4:45 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Satelitske reštive se začnejo pri 30€ navzgor za mesečno najemnino med 2 do 5GB prometa, odvisno od ponudnika. Tu moraš še prišteti stroške opreme med 200 in 500€
_________________
Agar
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
damo
Član
Član



Pridružen-a: Čet 31 Jul 2003 13:45
Prispevkov: 2008
Aktiv.: 9.04
Kraj: Krško

PrispevekObjavljeno: Sob Jul 20, 2013 8:41 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Evo, da es sem sprobal mobitelov dongel in pc. Na enem koncu parcele celo lovi 1 črtico, uspe celo hdspa prenos. Bom poskusil dobit na posojo modem in zunanjo usmerjeno anteno. Poskusil bom še s Simobilom. V najslabšem primeru bom dal anteno in modem na drevo, nato pa cca 50m kabla do hiše. Po utpju bi po dveh paricah peljal napajanje, najraje pa tudi internet.

Če uporabim namesto ključka en modem z zunjnjo anteno +15dB, koliko 'črtic' plusa je to v praksi?

Obstaja kak 3g modem s prikljuckom za zunanjo anteno ter preusmerjanjem na ethernet za male pare?

_________________
Dobrga štromarja samo slab šnops strese!
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
siljo
Član
Član



Pridružen-a: Tor 28 Okt 2003 8:08
Prispevkov: 1035
Aktiv.: 4.66
Kraj: Ribn'ca

PrispevekObjavljeno: Sob Jul 20, 2013 9:10 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

damo je napisal/a:
Evo, da es sem sprobal mobitelov dongel in pc. Na enem koncu parcele celo lovi 1 črtico, uspe celo hdspa prenos. Bom poskusil dobit na posojo modem in zunanjo usmerjeno anteno. Poskusil bom še s Simobilom. V najslabšem primeru bom dal anteno in modem na drevo, nato pa cca 50m kabla do hiše. Po utpju bi po dveh paricah peljal napajanje, najraje pa tudi internet.

Obstaja kak 3g modem s prikljuckom za zunanjo anteno in ethernet za male pare?


vzameš "internet start" = 15GB neomejena hitrost potem omejena:
19eur/mesec (do konca leta samo 9,5eur/mesec)
http://www.mobitel.si/paketi/instant-internet.aspx
ali celo internet mini? 2GB neomejena brzina nato omejena (do konca leta 5,75eur)

ter modem ZTE MF60:
http://www.mobitel.si/telefoni-in-naprave/naprave.aspx?nid=1&nidx=1600

ter zunanjo anteno P-54 od iskre!
cca 10dB ali cca 2 črtici kar pomeni, če sedaj lovi na 1 črtici HSDPA bo potem super!

Tako imaš Wifi ...... IP Wifi camera se pa dobi za 52eur (1Mpixel)!
Mam tudi vse na zalogi!
Če se naročiš pri meni ti lahko vse skupaj najprej posodim!

_________________
Lep pozdrav!
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
damo
Član
Član



Pridružen-a: Čet 31 Jul 2003 13:45
Prispevkov: 2008
Aktiv.: 9.04
Kraj: Krško

PrispevekObjavljeno: Ned Jul 21, 2013 10:10 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Šiljo, hvala za ponudbo,

tudi sam sem razmišljal o podobni konfiguraciji, le anteno sem gledal tole:

http://www.ebay.com/itm/14dBi-3G-UMTS-HSDPA-Outdoor-panel-antenna-Long-Range-/280688105820?pt=DE_Computing_Richtantennen&hash=item415a50995c

se mi zdi, da bi bila manj opazna na drevesu (sploh če jo prebarvam na temnozeleno barvo).

Signal bi od sprejemne točke peljal do hiše preko wi-fi, tam pa dal en wrt54g, da bi imel še žični internet. Sicer bom moral peljati napajanje cca 50m stran, kar potegne določeno delo in stroške, ampak tudi to je zadovoljivo. Mogoče z dobro anteno teh 50m kaj zmanjšam. Sem dokaj na začetku doline (grabna), in koliko sem meril, signal ne gre v dolino, ampak samo malo "povoha not".

_________________
Dobrga štromarja samo slab šnops strese!
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
siljo
Član
Član



Pridružen-a: Tor 28 Okt 2003 8:08
Prispevkov: 1035
Aktiv.: 4.66
Kraj: Ribn'ca

PrispevekObjavljeno: Ned Jul 21, 2013 2:09 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

mislim, da imam tudi še kakšno umts/hsdpa anteno na zalogi! Približno tako, kot jo navajaš! Ta antena bo lovila super ali pa nič! Smile Namreč nima gsm signala!
_________________
Lep pozdrav!
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
damo
Član
Član



Pridružen-a: Čet 31 Jul 2003 13:45
Prispevkov: 2008
Aktiv.: 9.04
Kraj: Krško

PrispevekObjavljeno: Sre Sep 04, 2013 9:13 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Evo, sem zvedel, kje je oddajnik od mobitela. Signal bi potoval 1km bolj kot ne vidne razdalje, nato pa bi ga moral odbiti pod kotom 90 stopinj ter premagati še cca 300m. Vmes je železniška proga in daljnovod. Bi to šlo le z dvema povezanima antenama? Zadevo bi zmontiral na drog javne razsvetljave, vendar bi morala biti pasivna.. Na sprejemu bi prav tako imel usmerjeno anteno.


EDIT:

Tole bi uporabil za modem:
http://www.ebay.com/itm/3G-Wireless-Broadband-35dBi-Yagi-Antenna-RP-SMA-Plug-Signal-Booster-Repeater-/111138687178?pt=US_Directional_Network_Antennas&hash=item19e061c8ca


Tidve bi uporabil za repeater (sicer je manjši gain, vendar so mi zgornje prevelike):

http://www.ebay.com/itm/3G-25dbi-outdoor-Antenna-RP-SMA-TS-9-CRC9-connector-1710-2170mhz-5m-Cable-for-3G-/130982744196?pt=US_Directional_Network_Antennas&hash=item1e7f2e1084

za repeater bi še rajši uporabil tole, vendar ne ven, ali bo gain anten zadosten:

http://shop.wlan-sat.com/antene/gsm-in-3g-antene/usmerjene?page=shop.product_details&flypage=flypage.tpl&product_id=191&category_id=13

_________________
Dobrga štromarja samo slab šnops strese!
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> VF tehnika in sistemi radijskih zvez Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 49 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group