www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Zračna črpalka

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Elektronika
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
madzi
Član
Član



Pridružen-a: Sre 24 Sep 2003 10:46
Prispevkov: 315
Aktiv.: 1.41
Kraj: Pragersko, Dragonja vas, Maribor

PrispevekObjavljeno: Čet Okt 23, 2003 9:58 pm    Naslov sporočila:  Zračna črpalka Odgovori s citatom

Naredil sem si odspajkovalno konico za spajkalnik pa me zanima kje dobiti črpalko za zrak?
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
reber
Član
Član



Pridružen-a: Pon 26 Maj 2003 12:20
Prispevkov: 2279
Aktiv.: 10.23
Kraj: Bled

PrispevekObjavljeno: Pet Okt 24, 2003 7:36 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Za prvo silo vzameš en kompresor od odsluženega hladilnika. Kompresor naj bo seveda v delujočem stanju. Sesalni priključek pa povežeš s spajkalnikom, tisti priključek ki piha ven, torej tlačni, pa spelješ ven, ker je v tem zraku lahko tudi kaj olja iz kompresorja, lahko pa spelješ to v posodo, pa boš videl koliko olja gre ven, pa če ga bo kaj, ga potem vliješ nazaj v sesalni priključek, lahko tudi v tlačni in počakaš nekaj ur. Olja bo sicer zelo malo, mogoče boš to delal 1x na mesec.
Najbolje, da ko boš odspajkoval, kompresor kar deluje, ker ni narejen zato, da se bo stalno vklapljal in izklapljal.
Zadeva pa deluje, preverjeno, saj sem poskusno priključil na weller odspajkovalnik ki ga imam.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
madzi
Član
Član



Pridružen-a: Sre 24 Sep 2003 10:46
Prispevkov: 315
Aktiv.: 1.41
Kraj: Pragersko, Dragonja vas, Maribor

PrispevekObjavljeno: Sob Okt 25, 2003 10:14 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Torej bi lahko ta kompersor uporabil tudi za spajkalnik na vroč zrak?
Kam pa naj spravim cin ki ga bom odspajkal?

Lp. Madzi
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
reber
Član
Član



Pridružen-a: Pon 26 Maj 2003 12:20
Prispevkov: 2279
Aktiv.: 10.23
Kraj: Bled

PrispevekObjavljeno: Ned Okt 26, 2003 8:53 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Odspajkovalno napravo je najbolje narediti tako, kot že obstajajo narejene, da ne bi izumljal tople vode. Kupiš lahko tudi samo odspajkovalnik brez postaje. Pri Weller pride menda 45ksit , vem zato ker sem se pozanimal, ker je moja postaja stara že preko 10 let , postaja je sicer popolnoma brezhibna, spajkalnik - grelec pa se je začel luščiti in ne vem koliko časa bo še zdržal, mogoče 2-3 leta , ne vem, mogoče več mogoče manj. Konice z luknjo pa se dajo menjati. Kako izgleda je najbolje da obiščeš Weller spletno stran.


desolder_station.jpg
 Opis:
 Velikost datoteke:  21.04 KB
 Pogledana:  46 krat

desolder_station.jpg


Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
kemik
Član
Član



Pridružen-a: Pet 01 Avg 2003 1:35
Prispevkov: 128
Aktiv.: 0.57
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Okt 28, 2003 10:45 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Tudi mene zanima izdelava take postaje. Mislil sem, da bi vzel kompresor iz hladilnika, nanj pa vezal elektro ventil, ki bi ga vezal tako, da bi kompresor stalno sesal zrak, ko pa bi na spajkalniku pritisnil tipko, bi pa sesal preko spajkalnika. Nekako tako kot navaden rele.
Najraje bi seveda imel Wellerjev spajkalnik, pa me skrbi elektronika zanj. Imam sicer njihovo WS80, pa sem mislil, da bi regulacija, napajanje grelca ter masa šla preko dosedanje postaje, naredil bi pač neki vmesni, da bi pasale banance, ventil bi pa preklaplal posebej. Zanima me predvsem, kako deluje ta elektronika, oziroma če kdo ima njen načrt.
Mimogrede, na Avtotehni so mi rekli da sta elektronika in kompresorček najdražje rezervna dela. Kompresorček iz te postaje stane kot rezervni del 65k sit. Pretok ima 2-10l/min, max. tlak pa je 0,7bar. Elektronika je v WS80 zakomplicirana, verjetno bi se dalo to narediti tudi enostavneje.
K Conradovo zadevo za 45k pa nimam zaupanja, ali je kdo že delal z njo?

Lp Boštjan
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Elektronika Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 70 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group