www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

nastavitve Timer-ja v Bascom AVR
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Osnove programiranja AVR-jev
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
rudiP
Član
Član



Pridružen-a: Tor 07 Avg 2007 15:30
Prispevkov: 1234
Aktiv.: 6.06
Kraj: KOPER

PrispevekObjavljeno: Sre Mar 14, 2012 7:38 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Silvo je napisal/a:
rudiP je napisal/a:
V podanem primeru je kristal 4MHz ter se lahko izvede timer 3 sekunde v enem šusu !


Protonček ima prav. Hardware tega ne dopušča, pa ne glede na to s čim boš program napisal. Pri max. preddelilniku 1:1024 se bo pri clocku 4Mhz števec enkrat obrnil v času 65536 mi S (256*1024*1/4000000)


Tu sem se res nerodno izrazil. Moja izjava "V podanem primeru je kristal 4MHz ter se lahko izvede timer 3 sekunde v enem šusu" je brez predmetna. Kot sem malo prej napisal štejem milisekunde in tako lahko napraviš kakšen koli interval.

Lp

_________________
Lep pozdrav iz Kopra Rudi
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
protoncek
Član
Član



Pridružen-a: Sre 31 Jan 2007 9:41
Prispevkov: 9573
Aktiv.: 45.60
Kraj: Mengeš

PrispevekObjavljeno: Sre Mar 14, 2012 9:01 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

rudi....bi malce podrobneje razložil tvojo trditev? Predvsem zakaj trdiš da gre v ENEM ŠUSU timer nastaviti na 3 SEKUNDE, ti si pa prilimal primer za 1 MILI sekundo?
ŠE enkrat, NE GRE! prilagam sliko POSKUSA izračuna za 3 sekunde. Glej LEVI timer, ker je desni 16 bitni...
Jaz sem že dobro pogledal primer, ki je pravilen, samo v njem nisi uporabil 3 sekunde v enem šusu, kot si kasneje trdil...

EDIT: rudi--> OK; iz neznanih razlogov nisem videl posta nad mojim...Torej je rešeno.



Image1.jpg
 Opis:
 Velikost datoteke:  92.93 KB
 Pogledana:  10 krat

Image1.jpg




Nazadnje urejal/a protoncek Sre Mar 14, 2012 10:29 pm; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
juref
Član
Član



Pridružen-a: Tor 15 Dec 2009 11:45
Prispevkov: 226
Aktiv.: 1.29
Kraj: Črnomelj

PrispevekObjavljeno: Sre Mar 14, 2012 9:22 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

MadMax je napisal/a:
Začetniško podvprašanje z moje strani:
če prav razumem, s timerji dejansko lahko samo naredimo zakasnitve oz. intervale (premik flaga), ne pa da bi recimo direktno lahko prebrali vrednost števca timerja v nekem trenutku?
Da bi stvar delala nekako kot štoparica, ko bi s signalom na ustreznem int pinu tisti trenutek prebral timer, prepisal vrednost v programsko spremenljivko in resetiral timer? Vmes pa prebrano vrednost obdelal/uporabil v karkoli že...


Stanje števca lahko prebereš z registrom TCNTn in kot je že napisano so to bralno/pisalni registri Very Happy
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
juref
Član
Član



Pridružen-a: Tor 15 Dec 2009 11:45
Prispevkov: 226
Aktiv.: 1.29
Kraj: Črnomelj

PrispevekObjavljeno: Sre Mar 14, 2012 9:31 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Kibernetik je napisal/a:
Bi pa nastavil notranji oscilator, pa mi nekako ne gre :-/

Misliš timer ali oscilator čipa Very Happy Oscilator nastaviš z fuse biti. Timer pa je razložen pod help v BASCOM programu. Imaš pa tudi Tukaj vendar je v C jeziku. Je pa zelo lepo opisano Very Happy
srečno
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
MadMax
Član
Član



Pridružen-a: Pet 09 Sep 2005 22:16
Prispevkov: 4743
Aktiv.: 21.26

PrispevekObjavljeno: Sre Mar 14, 2012 9:31 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Hvala, sem zaenkrat zaključil z zamišljenim branjem timerja, ker sem potom tukajšnjih prispevkov dojel, da zadeva šiba prehitro Cool
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Silvo
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 24 Feb 2003 17:09
Prispevkov: 14557
Aktiv.: 65.24
Kraj: Koroška-okolica Dravograda

PrispevekObjavljeno: Sre Mar 14, 2012 10:53 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

MadMax je napisal/a:
Hvala, sem zaenkrat zaključil z zamišljenim branjem timerja, ker sem potom tukajšnjih prispevkov dojel, da zadeva šiba prehitro Cool


Ni nujno, da "šiba" hitro. Lahko ga poganjaš tudi od zunaj preko pina namenjenega temu.

_________________
lp
Silvo
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Kibernetik
Neznanec
Neznanec



Pridružen-a: Sre 13 Okt 2010 7:30
Prispevkov: 9
Aktiv.: 0.05

PrispevekObjavljeno: Čet Mar 15, 2012 5:06 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Ok. Interni oscilator je že po defoltu vklopljen Smile Budalo sem vtaknil zraven še kristal Smile

Torej za ta mali projekt bom ponucal kar ATtiny85
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
protoncek
Član
Član



Pridružen-a: Sre 31 Jan 2007 9:41
Prispevkov: 9573
Aktiv.: 45.60
Kraj: Mengeš

PrispevekObjavljeno: Čet Mar 15, 2012 5:31 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Saj ni nič narobe...le odveč je Dancing
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
juref
Član
Član



Pridružen-a: Tor 15 Dec 2009 11:45
Prispevkov: 226
Aktiv.: 1.29
Kraj: Črnomelj

PrispevekObjavljeno: Čet Mar 15, 2012 10:30 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

hehe pravijo da od "viška " glava ne boli Very Happy vezje pa zleda bolj pametno Mr. Green
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Osnove programiranja AVR-jev Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2
Stran 2 od 2

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 80 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group