www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Normstahl garažna vrata - Nategovanje?
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Microchip PIC
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
BoštjanH
Neznanec
Neznanec



Pridružen-a: Sre 02 Nov 2011 14:22
Prispevkov: 5
Aktiv.: 0.03
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Avg 01, 2013 11:11 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Ja reset je odvisen od tipa pogona (glede na leto izdelave). Moj je Ultra (DCM 15)letnik 2003, tako da stisneš drugo in prvo tipko, in naj bi se resetiral. Potem dvakrat ponoviš učenje (odpiranje) in nato še sprogramiraš daljinca.

No sem imel serviserja, ki se je čudil kaj se dogaja... Confused Glede na dogajanje sklepa, da je nekja narobe z vzmetmi. Baje bodo v centrali (firmi) modrovali kaj bi bilo...

Lp B.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
protoncek
Član
Član



Pridružen-a: Sre 31 Jan 2007 9:41
Prispevkov: 9573
Aktiv.: 45.83
Kraj: Mengeš

PrispevekObjavljeno: Čet Avg 01, 2013 11:32 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Beri "nimajo pojma". Take stvari so se dogajale takrat pri Normstahlu. Zakaj, nemci nikoli niso povedali, dostikrat pa so celo izven garancije poslali zastonj elektroniko. Pri eni elektroniki (samo ne vem, pri katerem modelu) so rekli da je krivec EEPROM, ki menda pod posebnimi pogoji "pozabi"...
Ampak, če s prav spomnim resetiranje NE izbriše daljincev... za to je bil ponavadi drugačne sorte reset...spet pa se lahko motim...od tega je že kar nekaj let...
Glede vzmeti: motor fizično odblokiraj od vrat, tako da vrata ročno lahko premikaš. Ne glede na to, kje se vrata nahajajo morajo vsaj približno stati na mestu - ne smejo samo skočit gor niti se sama zapreti. Načeloma naj sila odpiranja/zapiranja ne bi presegla cca 10 kil. Če "šponajo" na dol, je treba malce bolj naviti vzmeti (če so sekcijska) ali jih prestaviti za eno ali dve luknji (če so nihajna). To lahko narediš sam. Sicer za sekcijska rabiš dve železni palici, ki jih vtakneš v luknji pri vzmeteh.
Aja---še nasvet: ko vrata resetiraš in ko se učijo (grejo gor in dol) jih z roko malce zadržuj nazaj, tako da bo motor malce težje vlekel - tako se bo naučil na večjo moč, kot jo v resnici potrebuje in problemov naj ne bi bilo več, če ni krivec EEPROM.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
beejay_slo
Neznanec
Neznanec



Pridružen-a: Pon 18 Nov 2013 19:33
Prispevkov: 6
Aktiv.: 0.05
Kraj: MB

PrispevekObjavljeno: Pon Nov 18, 2013 8:27 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

pozdravljeni,
prosim za pomoč Pray
ker nekaj dni že iščem po netu odgovor na moj problem z garažnimi vrati brez pravega uspeha zato si bom sposodil to temo glede na to, da gre za isto firmo garažnih vrat. in sicer gre za sistem Normstahl Ultra S:
http://imageshack.us/photo/my-images/844/0qm3.jpg
vrata so po dobrih šestih letih prenehala delovat... zelena dioda (z oznako ''Netz'', št.4) ne sveti več. varovalka, ki je na vezju je cela. ker se ne spoznam prav preveč na elektroniko me zanima kaj še lahko preverim oziroma izmerim preden pokličem na dom kakega serviserja, ki mi bo izstavil račun z kako nulo € preveč Shocked . Hvala vsem za pomoč.
Lp,Brane.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
protoncek
Član
Član



Pridružen-a: Sre 31 Jan 2007 9:41
Prispevkov: 9573
Aktiv.: 45.83
Kraj: Mengeš

PrispevekObjavljeno: Pon Nov 18, 2013 8:43 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Hja, za začetek pregled napajalni del: najdi sponke, ki gredo iz sekundarja trafota naprej v graetz, pa na kakšen napetostni regulator. Nekatere elektronike so imele močan upor ter zenerco - ne vem , ali ga ta še ima ali ne....preglej, če je kje zažgano - če je, je tam zenerca- skurjena...slika je slaba in se težko vidi, jaz sem pa že malo pozabil...
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
xfce
Član
Član



Pridružen-a: Čet 28 Jul 2011 8:06
Prispevkov: 521
Aktiv.: 3.38

PrispevekObjavljeno: Pon Nov 18, 2013 9:47 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Si probal resetirati pogon? Poišči v navodilih kako narediš reset. V primeru, da potem nekaj časa deluje je gotovo kriv program v mikrokrmilniku.

Jaz sem odprl temo Sre Mar 14, 2012, ko je zaribal program v mikrokrmilniku, še eno leto bo treba počakati, če bo program spet naključno prenehal delovati v dveh letih. Garancija je bila namreč 2 leti in potem je zadeva "crknila".

Pri sebi sem nekaj popravil v EEPROM-u in sedaj deluje.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
beejay_slo
Neznanec
Neznanec



Pridružen-a: Pon 18 Nov 2013 19:33
Prispevkov: 6
Aktiv.: 0.05
Kraj: MB

PrispevekObjavljeno: Tor Nov 19, 2013 6:46 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

protoncek je napisal/a:
Hja, za začetek pregled napajalni del: najdi sponke, ki gredo iz sekundarja trafota naprej v graetz, pa na kakšen napetostni regulator. Nekatere elektronike so imele močan upor ter zenerco - ne vem , ali ga ta še ima ali ne....preglej, če je kje zažgano - če je, je tam zenerca- skurjena...slika je slaba in se težko vidi, jaz sem pa že malo pozabil...


hvala za tako hiter odgovor... na vezju ne zgleda nic skurjeno... bom šel malo pregledal in sporočim.

xfce je napisal/a:
Si probal resetirati pogon? Poišči v navodilih kako narediš reset. V primeru, da potem nekaj časa deluje je gotovo kriv program v mikrokrmilniku.

Jaz sem odprl temo Sre Mar 14, 2012, ko je zaribal program v mikrokrmilniku, še eno leto bo treba počakati, če bo program spet naključno prenehal delovati v dveh letih. Garancija je bila namreč 2 leti in potem je zadeva "crknila".

Pri sebi sem nekaj popravil v EEPROM-u in sedaj deluje.


...sem pregledal po netu in na srečo celo najdel neka navodila. bom poizkusil, če bo pomogalo kaj z resetom. hvala za odgovor.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
beejay_slo
Neznanec
Neznanec



Pridružen-a: Pon 18 Nov 2013 19:33
Prispevkov: 6
Aktiv.: 0.05
Kraj: MB

PrispevekObjavljeno: Tor Nov 26, 2013 9:36 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

da sporočim kako je z garažnimi vrati... reset ni deloval ker vezje ni imelo štroma. zamenjal trafo (26€) in stvar ponovno deluje. Dancing
podvig za sebe je bil tudi ponovno sprogramirat spust in dvig vrat Brick wall
me pa zanima ali ima mogoče kdo slučajno kak nasvet kako ponovno ''aktivirat'' samodejno zaustavitev vrat v kolikor se med spustom zagozdijo ali pa nekaj/nekdo pride spodaj??? Confused
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
protoncek
Član
Član



Pridružen-a: Sre 31 Jan 2007 9:41
Prispevkov: 9573
Aktiv.: 45.83
Kraj: Mengeš

PrispevekObjavljeno: Tor Nov 26, 2013 10:18 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Saj a to ne dela? Ponavadi pri normstahlu parkrat vrata odpreš in zapreš, da se naučijo, pa zadeva dela. Sicer v googlu najdeš neka hitra navodila v nemščini, kjer tudi piše, kako resetirati in potem naučiti končne pozicije. Če še nisi, pojdi po tistem postopku.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
beejay_slo
Neznanec
Neznanec



Pridružen-a: Pon 18 Nov 2013 19:33
Prispevkov: 6
Aktiv.: 0.05
Kraj: MB

PrispevekObjavljeno: Čet Nov 28, 2013 9:37 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

normstahl katastrofa Brick wall
...mogoče sem malo prehitro mislil, da sem rešil zadevo. po prespani noci danes spet problemi z vratmi... vrata so čez noč pozabla kar so tako lepo znala včeraj :angr: a je možno, da po nastavitvi zgornjega in spodnjega položaja in ''brezhibnem'' delovanju čez čas to pozabijo? očitno bom moral čez 2 in 1/4 uri it sedet pod kišto in gledat kaj bo pokazal ''selbsttest'' in štel kolko krat bo utripnila zelena netz dioda
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
protoncek
Član
Član



Pridružen-a: Sre 31 Jan 2007 9:41
Prispevkov: 9573
Aktiv.: 45.83
Kraj: Mengeš

PrispevekObjavljeno: Čet Nov 28, 2013 10:50 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

No, dejstvo je da tudi normstahl ni več to, kar je bil. V to so ga nenazadnje prisilili kitajci...
BTW...6 let je uradno nekako življenjska doba Dancing

Hja, jaz ti predlagam da zadevo še enkrat resetiraš in naučiš točno po navodilih iz linka par postov gor. Če ne bo OK---- Think Kot sem že rekel, normstahl je v zgodovini imel nekaj "prebliskov" s pozabljanjem.
Ja, dobra stara končna stikala so še vedno zakon...
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Jaka57
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Ned 12 Dec 2004 21:47
Prispevkov: 5766
Aktiv.: 25.97
Kraj: Grosuplje

PrispevekObjavljeno: Čet Nov 28, 2013 11:51 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

@protoncek:no, kaj pa je bil Normstahl? Firma, ki je prodajala kit komplete v DE, v SLO pa kot ne vem kakšna kvaliteta!? (se spomnite tovariši Heatkit-ov???).
Ta garažna vrata so bila kit kompleti za samogradnjo in popolnoma nič drugega!
Ja pri nas so pa to tržili za trikratno ceno ali več seveda brez dela!
Meni delajo krepko več kot 5 let, torej, po razmišljanju o življenjski dobi moram razmišljati o novem pogonu?????

_________________
Lp, Jaka
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
protoncek
Član
Član



Pridružen-a: Sre 31 Jan 2007 9:41
Prispevkov: 9573
Aktiv.: 45.83
Kraj: Mengeš

PrispevekObjavljeno: Pet Nov 29, 2013 6:47 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Jaka, svojih 10 let nazaj so bili to še dobri pogoni, takrat so se še delali v evropi, v kar zdaj močno dvomim. O tej življenjski dobi govorim o narekovajih, oziroma sem dal smeškota na koncu, kajne? Uradno imajo vsi pogoni te sorte življenjsko dobo nekje 5-7 let, realno pa večina zdrži krepko več, seveda.

VSI garažni pogoni so kit komplet za samogradnjo, ne samo normstahl!
Se pa popolnoma strinjam, da se je zadeva prodajala krepko nad ceno...sem bil v taki firmi, veš Whistle (pa nisem jaz prodajal, da ne bo pomote).
Tudi meni doma dela že krepko čez 5 let, raje 15...zato pa pravim, da so VČASIH bili to dobri pogoni.
Pa da ne bo kdo mislil da zagovarjam to firmo...niti slučajno. Svoje čase sem zmontiral ogromno teh pogonov, modelov se je v tem času kar nekaj zamenjalo. Načeloma bi lahko rekel da je bil vsak naslednji slabši...
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
beejay_slo
Neznanec
Neznanec



Pridružen-a: Pon 18 Nov 2013 19:33
Prispevkov: 6
Aktiv.: 0.05
Kraj: MB

PrispevekObjavljeno: Pon Dec 02, 2013 8:37 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

kot sem domneval so dobila garažna vrata sindrom pozabljivosti Brick wall
čez vikend sem za test še enkrat naučil pozicije in po dobrih dveh urah ugotovil, da so se pozicije pozabile in preostalo mi je samo še ponovitev vaje učenja pozicij.
kaj oziroma kako lahko to odpravim? prosim, če mi lahko kdo pove točno kateri čip bi bilo potrebno zamenjat ali kako drugače rešit težavo z pozabljivostjo? Think
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
protoncek
Član
Član



Pridružen-a: Sre 31 Jan 2007 9:41
Prispevkov: 9573
Aktiv.: 45.83
Kraj: Mengeš

PrispevekObjavljeno: Pon Dec 02, 2013 8:40 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Če je na elektroniki kakšen eeprom, bi jaz recimo zamenjal tega. Problem je, če je smin zapisan v kontrolerju...tu nimaš kaj dosti, ker je program zaklenjen...
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
xfce
Član
Član



Pridružen-a: Čet 28 Jul 2011 8:06
Prispevkov: 521
Aktiv.: 3.38

PrispevekObjavljeno: Sre Dec 04, 2013 3:53 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

protoncek je napisal/a:
Če je na elektroniki kakšen eeprom, bi jaz recimo zamenjal tega. Problem je, če je smin zapisan v kontrolerju...tu nimaš kaj dosti, ker je program zaklenjen...


Notri gotovo ni EEPROM-a, lahko bi odstranil nalepko od mikrokrmilnika in pogledal kaj je za en. Mislim, da to čudno obnašanje garažnih vrat ni naključno Smile

Sam mislim, da bi vrata morala biti kvalitetna in zdržati vsaj 10 let. Ne pa da imaš na vsake par let neke težave..
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Microchip PIC Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4  Naslednja
Stran 3 od 4

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 48 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group