www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

eBAY prevaranti - nepozornemu se lahko zgodi !!!
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Pranger
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
zok
Član
Član



Pridružen-a: Pet 02 Jan 2009 23:59
Prispevkov: 1115
Aktiv.: 6.01
Kraj: Ponikva

PrispevekObjavljeno: Sob Jan 17, 2015 10:11 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

VolkD je napisal/a:
Torej kaj narediti, če nekomu ne klikne, da je nekaj predobro/prepoceni ?
Nic.

It's immoral to let a sucker keep his money. Smile

...sicer sem se tudi jaz zaklal ko sem kupoval tablicni racunalnik iz aliexpressa (9", 16 GB, BT, GPS; WiFi, 72 eur + free shipping), a sem dosegel, da sem dobil 42 eur nazaj. Tako me je stal samo 30 eur (plus 23 eur uvozne dajatve). Toliko je pa vseeno vreden. Wink
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
protoncek
Član
Član



Pridružen-a: Sre 31 Jan 2007 9:41
Prispevkov: 9573
Aktiv.: 45.83
Kraj: Mengeš

PrispevekObjavljeno: Sob Jan 17, 2015 11:00 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Te tablice sem jaz že gledal... Očitno imam srečo , da dlje od gledanja nisem šel...kaj pa je bilo narobe?
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
zacetnik123
Član
Član



Pridružen-a: Pet 09 Avg 2013 16:10
Prispevkov: 11
Aktiv.: 0.08

PrispevekObjavljeno: Sob Jan 17, 2015 1:22 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Mene tudi zanima.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mucek
Član
Član



Pridružen-a: Tor 01 Avg 2006 10:47
Prispevkov: 5327
Aktiv.: 24.78
Kraj: Domzale

PrispevekObjavljeno: Sob Jan 17, 2015 3:38 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Objavil oglas na bolhi za avto (http://www.bolha.com/avto-moto/avto-oglasi/opel/opel-meriva-1-6-cosmo-prvi-lastnik-2007-bencin-plin-1296810464.html?aclct=1421426092&kw=opel+meriva): v eni noči dve "ponudbi" v kvazi-angleškem jeziku:

Still for sael? Get back to via email.
san024110@gmail.com

Eno sem že skenslal, za ta drugo še razmišljam, če imam cajt, da bi se šel malo "igrat" Smile Hmm, če bi bil zloben (ne do Volka Wink ), bi VolkD-ju prepustil to delo ... Ubogi ... (pa ne VolkD Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil )

LP, g

_________________
...lahko pa se tudi motim ...
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
aly
Član
Član



Pridružen-a: Tor 28 Sep 2004 14:51
Prispevkov: 9406
Aktiv.: 42.35
Kraj: Kranj - struževo

PrispevekObjavljeno: Ned Jan 18, 2015 8:28 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Še moj prvi nakup preko ebay-a. 10 kosov RS232/USB pretvornikov po 1,5 USD kos. Ni da ni Smile Seveda niso delali in prodajalec me je še toliko nategnil, da sem mu jih dejansko poslal nazaj - cca 15 eur poštnina za nazaj. Od takrat nobonega glasu več od njega. Jaz sem se pa nekaj naučil Very Happy
_________________
I'm going to stand outside, so if anyone asks, I'm outstanding Smile
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran MSN Messenger - naslov
protoncek
Član
Član



Pridružen-a: Sre 31 Jan 2007 9:41
Prispevkov: 9573
Aktiv.: 45.83
Kraj: Mengeš

PrispevekObjavljeno: Ned Jan 18, 2015 8:49 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Jaz sem enkrat poslal mosfete nazaj - sreči je bila poštnina manjša, saj je šlo za SMD-je. Je trajalo več kot tri mesece, a sem vseeno dočakal nove (tokrat delujoče). Treba je pač računati da traja več kot 1 mesec do tja, pa spet več kot en mesec nazaj...ravno iz tega razloga se nikoli ne odločam za ponovno pošiljanje, če roba ne pride - raje vzamem denar nazaj in še enkrat naročim. Sem bolj varen tako.

Mucek --> nedavno sem jaz prodajal iphone 4S na bolhi in sem dobil podoben mail. Medtem ko sem se odločal, ali bi kaj spesnil in odgovoril, ga je sistem bolha že sam odstranil in sem tako zamudil zabavo...
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
zok
Član
Član



Pridružen-a: Pet 02 Jan 2009 23:59
Prispevkov: 1115
Aktiv.: 6.01
Kraj: Ponikva

PrispevekObjavljeno: Ned Jan 18, 2015 10:15 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

protoncek je napisal/a:
kaj pa je bilo narobe?


Oglas je TOLE.

Realno stanje je taksno:
-nima BT,
-nima GPS,
-fake memory - uporabnih 3,6 GB + sistem od 16 GB, celo firmware je tako zgresen, da na racunalniku javi npr. zasedeno 1 GB, prostega 10 od 11 GB, v meniju pa zasedeno 1 GB, prostega 15 od 16 GB (to je samo za user accesible memory!)
-WiFi vsake toliko casa izgubi vsako sled za kakrsnim koli signalom - pomaga samo reboot
-obe super druper MPx kameri skupaj nista za nikamor
-ceneno plasticno ohisje
-LCD panel prav tako za nikamor

Seveda sem naletel se na izredno aroganten odnos prodajalca brez najmanjse pripravljenosti za priznanje kakrsnekoli nepravilnosti. Tablo sem hotel vrniti, a definitivno ne na svoje stroske (48 eur). Tako sem jo obdrzal, nazaj pa sem dobil 42 eur.

Zal sem sel v nakup ravno zaradi GPS - tabla bi naj sluzila ocetu kot navigacijska naprava v tovornjaku. Evil or Very Mad
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
protoncek
Član
Član



Pridružen-a: Sre 31 Jan 2007 9:41
Prispevkov: 9573
Aktiv.: 45.83
Kraj: Mengeš

PrispevekObjavljeno: Ned Jan 18, 2015 10:30 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Uh, tole je bil pa res nateg... z obzirom da je aliexpress velika in znana firma skoraj ne bi verjel, da si to privoščijo...
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
zok
Član
Član



Pridružen-a: Pet 02 Jan 2009 23:59
Prispevkov: 1115
Aktiv.: 6.01
Kraj: Ponikva

PrispevekObjavljeno: Ned Jan 18, 2015 10:39 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

No, ja...

...prihodnjic bom bolj pazil. Rolling Eyes
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
satelitko
Član
Član



Pridružen-a: Pon 19 Apr 2004 13:27
Prispevkov: 1752
Aktiv.: 7.89
Kraj: Radovljica

PrispevekObjavljeno: Ned Jan 18, 2015 11:34 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

zok je napisal/a:
No, ja...

...prihodnjic bom bolj pazil. Rolling Eyes


Ampak si ga pa najdu modela. Pri kinezerjih, če nima rating 99,xx% (pa ne pri 10 prodanih komadih Mr. Green ), grem gladko mimo.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
4AllDemolition
Član
Član



Pridružen-a: Tor 08 Maj 2007 15:35
Prispevkov: 162
Aktiv.: 0.79
Kraj: Orlek pri Sežani

PrispevekObjavljeno: Pon Jan 19, 2015 10:55 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Vsekakor ne predlagam sledečega prodajalca !
http://www.aliexpress.com/item/2014-Newest-Memory-Card-64GB-EVO-Micro-SD-Card-Class-10-Flash-Cards-Micro-SDHC-SDXC/2009172078.html

To je bila edina negativna izkušnja.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Dorijan
Član
Član



Pridružen-a: Ned 22 Jun 2008 10:48
Prispevkov: 2481
Aktiv.: 12.92
Kraj: južnoprimorska

PrispevekObjavljeno: Pon Jan 19, 2015 11:02 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

4AllDemolition je napisal/a:
Vsekakor ne predlagam sledečega prodajalca !
http://www.aliexpress.com/item/2014-Newest-Memory-Card-64GB-EVO-Micro-SD-Card-Class-10-Flash-Cards-Micro-SDHC-SDXC/2009172078.html

To je bila edina negativna izkušnja.
Na to dodam, da se spomina pri kitajcih ne kupuje. Ne ključkov, ne kartic, ne diskov .... nič.
_________________
Če nekaj deluje, razstavi in ugotovi zakaj.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
cero
Član
Član



Pridružen-a: Čet 31 Jul 2003 17:37
Prispevkov: 1179
Aktiv.: 5.31
Kraj: vipava

PrispevekObjavljeno: Pon Jan 19, 2015 4:54 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Dorijan je napisal/a:
Na to dodam, da se spomina pri kitajcih ne kupuje. Ne ključkov, ne kartic, ne diskov .... nič.


No, pa baterij in ostale potrošne robe tudi ne.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
kobranka
Član
Član



Pridružen-a: Sob 24 Jul 2010 19:37
Prispevkov: 3403
Aktiv.: 20.43
Kraj: nekje v zgornjem posočju

PrispevekObjavljeno: Pon Jan 19, 2015 5:23 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Ja ampak baterij pa največ naredijo prav oni, npr. hobbyking in podobnih trgovin jih imajo toliko, da jih celo prodajajo, pritožb pa ni nekaj zelo veliko. Wink Se dobi določen procent, kater so šle skozi vso fazo testiranj ampak je potem pri tebi umrla. V mislih si imel verjetno nekaj drugega.

Ključke se da dobiti zastonj, kot promocijsk material. Ti zagotovo delujejo po pričakovanjih.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mucek
Član
Član



Pridružen-a: Tor 01 Avg 2006 10:47
Prispevkov: 5327
Aktiv.: 24.78
Kraj: Domzale

PrispevekObjavljeno: Pon Jan 19, 2015 5:51 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Baterije itak praktično delajo samo kitajci Wink So pa dobri, povprečni in slabi ...

LP, g

_________________
...lahko pa se tudi motim ...
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Pranger Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4  Naslednja
Stran 3 od 4

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 48 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group