www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Regulator napetosti na Tomos APN
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Avtoelektrika
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
matejcek81
Član
Član



Pridružen-a: Pon 16 Mar 2009 12:32
Prispevkov: 1526
Aktiv.: 8.31
Kraj: Maribor

PrispevekObjavljeno: Sob Mar 24, 2012 9:54 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Merlin je napisal/a:
Ena možnost je tudi, če ni zadnje žarnice not, ali je pregorela, pride več na prvo.


Mislim, da je omenjene napetosti meril kar brez vseh žarnic...

_________________
Če ne gre - ne obstaja!
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ElGrigon
Član
Član



Pridružen-a: Pon 24 Jul 2006 22:38
Prispevkov: 3880
Aktiv.: 17.97
Kraj: okolica Lenarta

PrispevekObjavljeno: Sob Mar 24, 2012 9:56 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

ro-bi je napisal/a:
Problem je lahko tudi, če imaš znižano glavo in narejene kanale + kak L bat. Višji vrtljaji-višja napetost.


To pa že ni res.

_________________
lp, ElGrigon
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
matejcek81
Član
Član



Pridružen-a: Pon 16 Mar 2009 12:32
Prispevkov: 1526
Aktiv.: 8.31
Kraj: Maribor

PrispevekObjavljeno: Sob Mar 24, 2012 10:14 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

ElGrigon je napisal/a:
ro-bi je napisal/a:
Problem je lahko tudi, če imaš znižano glavo in narejene kanale + kak L bat. Višji vrtljaji-višja napetost.


To pa že ni res.


Utemelji zakaj ni res Smile Višji vrtljaji - višja napetost. Dejstvo.

LP

_________________
Če ne gre - ne obstaja!
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ElGrigon
Član
Član



Pridružen-a: Pon 24 Jul 2006 22:38
Prispevkov: 3880
Aktiv.: 17.97
Kraj: okolica Lenarta

PrispevekObjavljeno: Sob Mar 24, 2012 10:17 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Ker ima regulator.

Sam motor tudi ne gre preko mehanskih zmožnosti ob predelavi. Razlika je lahko nekaj mV.

_________________
lp, ElGrigon
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
PZUFIC
Vseved



Pridružen-a: Sob 17 Nov 2007 19:06
Prispevkov: 6987
Aktiv.: 34.96
Kraj: Rakek

PrispevekObjavljeno: Sob Mar 24, 2012 10:21 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Pa saj so že napisali, da je lahko model brez regulatorja.

@Sam motor tudi ne gre preko mehanskih zmožnosti ob predelavi.
O marsikje gre, brez skrbi, saj na zataji takoj po zagonu. Zgodi pa se, da ti pri kakih 100km/h, ki so kolikor vem tudi že bili doseženi in celo več, vse skupaj zariba. Posledice so pa....

_________________
Ne čakaj, da se bo nekaj premaknilo pojdi in nekaj premakni.
Lp Primož
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran MSN Messenger - naslov
matejcek81
Član
Član



Pridružen-a: Pon 16 Mar 2009 12:32
Prispevkov: 1526
Aktiv.: 8.31
Kraj: Maribor

PrispevekObjavljeno: Sob Mar 24, 2012 10:24 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

ElGrigon je napisal/a:
Ker ima regulator.

Sam motor tudi ne gre preko mehanskih zmožnosti ob predelavi. Razlika je lahko nekaj mV.


Nima regulatorja.
Regulatorje imajo zadnji modeli, ki delujejo na 12V. 99% da tega modela nima.

Tomosov APN se lahko zavrti krepko čez 15000 obratov. Ob takšnih predelaval luči več niso važne.

Menjalnik je omejen z mehansko izvedbo. Kako pa lahko prideš do končne hitrosti tudi nad 130km/h ? Govorim o 50ccm Smile Gre, z višanjem obratov, zamenjavi bata, cilindra, ojnice, poliranje kanalov, zamenjavi uplinjača(od tomosa 18 za čoln dela čudeže), resonančnega izpuha itd. Pomankljivost: življenska doba: 1 dirka Smile

LP

_________________
Če ne gre - ne obstaja!
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
matejcek81
Član
Član



Pridružen-a: Pon 16 Mar 2009 12:32
Prispevkov: 1526
Aktiv.: 8.31
Kraj: Maribor

PrispevekObjavljeno: Sob Mar 24, 2012 10:24 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

PZUFIC je napisal/a:
Pa saj so že napisali, da je lahko model brez regulatorja.

@Sam motor tudi ne gre preko mehanskih zmožnosti ob predelavi.
O marsikje gre, brez skrbi, saj na zataji takoj po zagonu. Zgodi pa se, da ti pri kakih 100km/h, ki so kolikor vem tudi že bili doseženi in celo več, vse skupaj zariba. Posledice so pa....


Si pa res hiter Smile

LP

_________________
Če ne gre - ne obstaja!
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
PZUFIC
Vseved



Pridružen-a: Sob 17 Nov 2007 19:06
Prispevkov: 6987
Aktiv.: 34.96
Kraj: Rakek

PrispevekObjavljeno: Sob Mar 24, 2012 10:27 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Hehe, se mi je tole v tem mesecu že enkrat zgodilo, le da sem bil takrat še hitrejši.
_________________
Ne čakaj, da se bo nekaj premaknilo pojdi in nekaj premakni.
Lp Primož
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran MSN Messenger - naslov
matejcek81
Član
Član



Pridružen-a: Pon 16 Mar 2009 12:32
Prispevkov: 1526
Aktiv.: 8.31
Kraj: Maribor

PrispevekObjavljeno: Sob Mar 24, 2012 10:37 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Moji dosežki (v mladih letih):
APN: 120 km/h končna hitrost: 2 meseca
ATX: 120 km/h končna hitrost: 1 vikend Smile

Dosežek od pubeca, ki frizira skuterje (današnji časi):
Speedfight, 50ccm - končna nad 150 km/h: 1 dan. Pri segretem motorju je prihajalo do samovžiga in krepko nad 20000 obratov (prevelika kompresija). Posledice znane. Še dobro da je živ Smile

Neverjetno, kaj se da iztisnit iz 2 taktnih motorjev. Kaj bi šele iztisnil iz mojega 650ccm Smile

LP

EDIT: slovnica

_________________
Če ne gre - ne obstaja!
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ro-bi
Član
Član



Pridružen-a: Ned 28 Jan 2007 16:53
Prispevkov: 3468
Aktiv.: 16.55
Kraj: Koroška

PrispevekObjavljeno: Sob Mar 24, 2012 10:52 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

matejcek81 je napisal/a:
Moji dosežki (v mladih letih):


APN cca 90 km/h in 11.000 rpm
50cc, kanali krepki, glava prestružena, vplinjač ob strani bing 18, resonanca,...
Držal TRI leta brez večje okvare!!!

Žarnice sem imel 12V, čeprav je bila elektrika 6V, ker 6V so crkavale po par minutah.

_________________
3 x 3 = 9
ena dalje
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
matejcek81
Član
Član



Pridružen-a: Pon 16 Mar 2009 12:32
Prispevkov: 1526
Aktiv.: 8.31
Kraj: Maribor

PrispevekObjavljeno: Sob Mar 24, 2012 11:00 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Koliko % mešanice?

Saj ne, da bi uveljavljal svoj JAZ - me pa zanima %. Jaz sem vedno uporabljal med 2 in 2,5%. Samo zaradi kajenja. Tudi na 125-ki, ki je bila predelana kar-se-da. Je pa res da so vsi slej kot prej ribnili.

Razlika v končni zgleda majhna, vendar ni. Zračni upor in čas do končne hitrosti je ključen. Nisem meril. Bilo pa je kar hitro (po občutku). Imeli smo kar nekaj agregatov na zalogi, da smo lahko eksperimentirali. Moj Avtomatik še vedno dela (nepredelan).
Je pa od specialke agregat na Avtomatiku brez predelave (agregata) delal čudeže (razen okvirja in zavor). Pač mladi in nori Smile

LP

_________________
Če ne gre - ne obstaja!
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ro-bi
Član
Član



Pridružen-a: Ned 28 Jan 2007 16:53
Prispevkov: 3468
Aktiv.: 16.55
Kraj: Koroška

PrispevekObjavljeno: Sob Mar 24, 2012 11:07 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

2-3% olja.
Če je ribalo, je bila šoba malenkost premajhna za trajnost. So bili pa vrtljaji zato višji (in končna).
Jaz sem imel na ziher nastavljeno, je tudi malo kadilo, ampak delalo tri leta, kot sem napisal.
Pustil sem zadaj BT50 za šalo, še posebej navkreber.

_________________
3 x 3 = 9
ena dalje
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
matejcek81
Član
Član



Pridružen-a: Pon 16 Mar 2009 12:32
Prispevkov: 1526
Aktiv.: 8.31
Kraj: Maribor

PrispevekObjavljeno: Sob Mar 24, 2012 11:30 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

ro-bi je napisal/a:
2-3% olja.
Če je ribalo, je bila šoba malenkost premajhna za trajnost. So bili pa vrtljaji zato višji (in končna).
Jaz sem imel na ziher nastavljeno, je tudi malo kadilo, ampak delalo tri leta, kot sem napisal.
Pustil sem zadaj BT50 za šalo, še posebej navkreber.


Če prav razumem si imel dizo priprto, da ti je bolj kadilo pri isti količini olja? Meni je ponavadi kadilo (občutno) nad 4%.

original BT50 pa je ostajal krepko za nami. Predelan BT pa ne ravno Smile

LP

_________________
Če ne gre - ne obstaja!
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
martinopresnik
Član
Član



Pridružen-a: Pet 29 Okt 2010 14:42
Prispevkov: 213
Aktiv.: 1.30
Kraj: Šentrupert nad laškim

PrispevekObjavljeno: Ned Mar 25, 2012 12:53 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Se opravičujem za mojo odsotnost. Da pa se ne bodo kristalne krogle preveč obrabile, pa lahko za enkrat povem samo to:
- da sem napetost meril enkrat brez žarnice in enkrat z 12V žarnico (enak rezultat)
-tudi zadnje žarnice so šle rakom žvižgat
- zadeva ima nek regulator na desni strani šasije (nekaj oglatega z tremi kabli, en kabel je nula, en vhod iz generatorja in izhod)
-motor ima vžigalo tuljavo zunaj (oglata)
-glede 12V žarnic pa lahko povem, da ne svetijo dobro pri niskih obratih (5V napetosti)
-ostale podatke pa lahko najhitreje posredujem jutri

Hvala za pomoč!

_________________
1+1=10
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
matejcek81
Član
Član



Pridružen-a: Pon 16 Mar 2009 12:32
Prispevkov: 1526
Aktiv.: 8.31
Kraj: Maribor

PrispevekObjavljeno: Ned Mar 25, 2012 1:16 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

martinopresnik je napisal/a:
Se opravičujem za mojo odsotnost. Da pa se ne bodo kristalne krogle preveč obrabile, pa lahko za enkrat povem samo to:
- da sem napetost meril enkrat brez žarnice in enkrat z 12V žarnico (enak rezultat)
-tudi zadnje žarnice so šle rakom žvižgat
- zadeva ima nek regulator na desni strani šasije (nekaj oglatega z tremi kabli, en kabel je nula, en vhod iz generatorja in izhod)
-motor ima vžigalo tuljavo zunaj (oglata)
-glede 12V žarnic pa lahko povem, da ne svetijo dobro pri niskih obratih (5V napetosti)
-ostale podatke pa lahko najhitreje posredujem jutri

Hvala za pomoč!


Isti rezultat z in brez žarnic?
Lahko poslikaš tale regulator na desni strani?
Kateri letnik je APN?

Če si pravilno predstavljam mora bit nova verzija. Vendar ta mora pri mirovnem teku imeti vsaj 9V napetosti.
Kje pa si meril napetost?
Pred ali za regulatorjem?
12V sistem mora imeti v mirovnem teku ("štantgas") vsaj 9V, pri 8000 obratih pa malo nad 14V. Merjeno pred regulatorjem. Torej na žicah ki pridejo iz agregata.

Govorim o originalnem mopedu, ne o friziranem. Pri originalnem je mehanika nastavljena na 60km/h (maksimalna).

Še to: si meril izmenično ali enosmerno napetost? Žarnici je vseeno v karo smer teže tok, regulator pa ima usmernik in limiter (nad 13V ga vrže v krtki stik - v polperiodi se razume). Izmenična se meri pred regulatorjem, enosmerna pa za njim.

LP

PS: Novi tomosi imajo tudi akumulator in elektronski štart Smile Letnik bi kar pomagal.

_________________
Če ne gre - ne obstaja!
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Avtoelektrika Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3  Naslednja
Stran 2 od 3

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 67 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group