www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Faraonske mravlje

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Dobra volja je najbolja, ...
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
Nace
Član
Član



Pridružen-a: Pon 12 Maj 2003 0:12
Prispevkov: 828
Aktiv.: 3.72
Kraj: Zagorje ob Savi

PrispevekObjavljeno: Pon Okt 27, 2003 3:46 am    Naslov sporočila:  Faraonske mravlje Odgovori s citatom

Čeprav pišem pod forum Dobra volja je najbolja, dobivam čedalje več sivih las, ko se spopadam s to nadlogo v stanovanju Evil or Very Mad. Da bi jih pokončal uporabljam razno razna kemična sredstva kot so Raid s cevko, Terminator pasti za mravlje itd. Sedaj me pa zanima ali obstaja kakšna elektronska napravica za uničevanje teh malih nadlog? Prodajajo na primer odganjalce komarjev, voluharjev in podobnih nadlog, nisem pa še zasledil da bi kdo naredil takšno za faraonske mravlje. Za kakršenkoli nasvet se v naprej zahvaljujem.
LP Nace
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
reber
Član
Član



Pridružen-a: Pon 26 Maj 2003 12:20
Prispevkov: 2279
Aktiv.: 10.23
Kraj: Bled

PrispevekObjavljeno: Tor Okt 28, 2003 9:43 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

To sem tudi sam razmišljal, vendar baje ne obstaja nobene finte. Najbolj učinkovita je pršilka Faracid ( draga stvar, ampak učinkovita ) paziti pri tem moraš, da mrtve mravlje pustiš pri miru da jih odnesejo žive, odnesejo jih v gnezdo, kjer se vse zastrupijo. Prav tako velja pri "hišicah" - pasteh za mravlje. Sem jih enkrat imel cel kup, potem pa sem jim nastavil hiško in jih škropil s faracidom, čez nekaj ur je bilo kar črno mrtvih mravelj, spet čez nekaj ur pa niti ene. Čez dober teden je bil popolnoma mir.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Kralj
Član
Član



Pridružen-a: Čet 24 Apr 2003 20:18
Prispevkov: 196
Aktiv.: 0.88
Kraj: koroška

PrispevekObjavljeno: Čet Okt 30, 2003 8:15 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Cool Cool Cool Cool
Jaz sem jih nazadnje z gasilnim aparatom na CO2 pa so šle, kolikor jih je pač ostalo.

Res z gasilnim aparatom sem se znebil tudi že os,sršenov in še marsikatere nadloge. Čeprav so te živalice včasih koristne so največkrat zelo nadležne.

lep pozdrav
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Nace
Član
Član



Pridružen-a: Pon 12 Maj 2003 0:12
Prispevkov: 828
Aktiv.: 3.72
Kraj: Zagorje ob Savi

PrispevekObjavljeno: Tor Nov 11, 2003 2:32 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Res je tale Faracid kar draga zadeva (1600Sit), ampak je vredna svojega denarja Laughing . Sedaj sem že kar dobre volje, ker jih vse manj. Pred kakšnimi petimi minutami sem malo posvetil z baterijo po vseh kotih in našel še dve napol mrtve in sem jima takoj pomagal na drugi svet da se revici ne bi matrali. Še enkrat hvala Reber za tako učinkovit nasvet. Ko pa pridem na Bled na kremšnite pa te povabim na kakšen .
LP Nace
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Dobra volja je najbolja, ... Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 67 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group