www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Komentarji in predlogi k reviji Elektronik Nr. 17
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Revija www.elektronik.si
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
Alex17
Član
Član



Pridružen-a: Ned 28 Feb 2010 21:46
Prispevkov: 476
Aktiv.: 2.78
Kraj: Ljutomer

PrispevekObjavljeno: Ned Apr 08, 2012 11:33 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Mislim, da ne dela generator kode za 4x4x4 kocko. V opravilni vrstici se pojavi, okna pa nikjer.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Silvo
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 24 Feb 2003 17:09
Prispevkov: 14551
Aktiv.: 65.53
Kraj: Koroška-okolica Dravograda

PrispevekObjavljeno: Ned Apr 08, 2012 11:41 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Ne vem - meni deluje.

Morda je na kakem manjšem ekranu okno izven vidnega dela, kajti okno sem pomaknil skrajno desno, da je lahko odprto pri programiranju. Sem tole spremenil ter dal okno na levo. V priponi.



generator4x4.zip
 Opis:

Download
 Ime datoteke:  generator4x4.zip
 Velikost datoteke:  221.05 KB
 Downloadano:  14 krat


_________________
lp
Silvo


Nazadnje urejal/a Silvo Ned Apr 08, 2012 11:48 pm; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
start
Član
Član



Pridružen-a: Sob 06 Sep 2008 22:59
Prispevkov: 2392
Aktiv.: 12.63
Kraj: Eindhoven, Nizozemska

PrispevekObjavljeno: Ned Apr 08, 2012 11:48 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Tudi meni deluje.
Le na 15" monitorju je okno nekoliko preveliko in se ga ne da zmanjšati. Je to mogoče zaradi resolucije zaslona (1366x768)?

_________________
Lep pozdrav!

Aljaž T.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Silvo
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 24 Feb 2003 17:09
Prispevkov: 14551
Aktiv.: 65.53
Kraj: Koroška-okolica Dravograda

PrispevekObjavljeno: Ned Apr 08, 2012 11:54 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Vključil sem še možnost spreminjanja velikosti, če prav dvomim, da bo to preveč uporabno.


generator4x4.zip
 Opis:

Download
 Ime datoteke:  generator4x4.zip
 Velikost datoteke:  221.04 KB
 Downloadano:  9 krat


_________________
lp
Silvo
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
start
Član
Član



Pridružen-a: Sob 06 Sep 2008 22:59
Prispevkov: 2392
Aktiv.: 12.63
Kraj: Eindhoven, Nizozemska

PrispevekObjavljeno: Pon Apr 09, 2012 12:16 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Super! Smile
Sedaj si lahko prilagodiš.

_________________
Lep pozdrav!

Aljaž T.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
GregorN
Član
Član



Pridružen-a: Tor 20 Nov 2007 7:48
Prispevkov: 1162
Aktiv.: 5.84
Kraj: Maribor

PrispevekObjavljeno: Pon Apr 09, 2012 9:59 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Čeprav sem že opozorij v prejšni številki, mail gigielectronic@gmail.com - NE obstaja, če me kdo želi kontaktirati me kontaktira ZS. ali nikolic.gregor@gmail.com.
_________________
LP! Gregor
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
VolkD
Član
Član



Pridružen-a: Pet 24 Sep 2004 21:58
Prispevkov: 14228
Aktiv.: 64.08
Kraj: Divača (Kačiče)

PrispevekObjavljeno: Pon Apr 09, 2012 11:33 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

GregorN je napisal/a:
Čeprav sem že opozorij v prejšni številki, mail gigielectronic@gmail.com - NE obstaja, če me kdo želi kontaktirati me kontaktira ZS. ali nikolic.gregor@gmail.com.

Lepo, lepo, a vedeti treba, da e-mail, ki ga imaš vpisanega v podatkih na forumu ne ustreza nobenemu od zgoraj naštetih.
gigielectronic@gmail.com si oddal v uredništvo ob tvoji prvi objavi. Kontaktiranje na e-mail vpisan v forumskih podatkih ni bilo uspešno.

Torej stvari najprej uredi pri sebi in se šele potem pritožuj naprej.

_________________
Dokler bodo ljudje mislili, da živali ne čutijo, bodo živali čutile, da ljudje ne mislijo.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
GregorN
Član
Član



Pridružen-a: Tor 20 Nov 2007 7:48
Prispevkov: 1162
Aktiv.: 5.84
Kraj: Maribor

PrispevekObjavljeno: Pon Apr 09, 2012 11:38 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Sem ostal brez besed Shocked

Citiram:
Od: GregorN
Za: VolkD
Objavljeno: Ned Feb 05, 2012 3:34 am
Naslov sporočila: Revija št. 16
Zdravo,

super izpadla, celo moj praktičen nasvet, pa vendar:

e-mail (gigiele....) je groza, moj prvi mail katerega ne uporabljam že vrsto let, tole bi prosil, da se spremeni v:

gregor454@gmail.com (kot je tukaj na forumu) ali nikolic.gregor@gmail.com

ter še morda pri priimku namesto "č" v "ć".

hvala!

lp,

Gregor


Od: VolkD
Za: GregorN
Objavljeno: Ned Feb 05, 2012 1:19 pm
Naslov sporočila: Re: Revija št. 16
Jah, zdaj je kar je. V prihodnje bom pa vedel.

Hvala na opozorilu.


_________________
LP! Gregor
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Alex17
Član
Član



Pridružen-a: Ned 28 Feb 2010 21:46
Prispevkov: 476
Aktiv.: 2.78
Kraj: Ljutomer

PrispevekObjavljeno: Pon Apr 09, 2012 11:40 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Silvo je napisal/a:
Ne vem - meni deluje.

Morda je na kakem manjšem ekranu okno izven vidnega dela, kajti okno sem pomaknil skrajno desno, da je lahko odprto pri programiranju. Sem tole spremenil ter dal okno na levo. V priponi.


Zdaj meni tudi prikaže. Verejtno je bil prej skrit, ker sem gledal na 1024x768 resoluciji...
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
VolkD
Član
Član



Pridružen-a: Pet 24 Sep 2004 21:58
Prispevkov: 14228
Aktiv.: 64.08
Kraj: Divača (Kačiče)

PrispevekObjavljeno: Pon Apr 09, 2012 11:58 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

GregorN je napisal/a:
Sem ostal brez besed Shocked


Kot sam vidiš imajo ljudje veliko število poštnih predalov. Nemogoče je vedeti kdo hoče kaj imeti objavljeno ob članku. Za namene objave si uredništvu poslal objavljeni emal. Nad katerim si se kasneje pritožil. Ob naslednji objavi (preglej dokumentacijo), pa nisi predložil novega e-maila. Ob iskanju elektronskih naslovov kam naj ti pošljem vprašanje o tem problemu sem se zatekel k e-mailu, ki ga imaš objavljenega na forumu. Pri tem pa sem se zatipkal in namesto gregor454 napisal gregor 545.

Ko se sestavlja revijo je povsem nemogoče pregledovati vsa ZS, ki jih dobim. Mimogrede sem prečekiral - v mesecu marcu jih je bilo 1017. Če skupaj z prispevkom ni objavljen tudi elektronski naslov, potem pač vzamem starega. Nikakor pa ne grem iskat naslova v recimo bazo članov društva. Naslov, ki je bil posredovan na prijavnici namreč služi le za potrebe društva. Naslov posredovan uredništvu pa za potrebe revije.

_________________
Dokler bodo ljudje mislili, da živali ne čutijo, bodo živali čutile, da ljudje ne mislijo.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Silvo
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 24 Feb 2003 17:09
Prispevkov: 14551
Aktiv.: 65.53
Kraj: Koroška-okolica Dravograda

PrispevekObjavljeno: Pon Apr 09, 2012 3:22 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Pohvale uredniku za odlično narejeno revijo. Prav tako pohvale vsem, ki ste sodelovali pri natečaju "Tipka". Vsi projekti so odlično - pofesionalno narejeni. Bojim se, da bodo o zmagovalcu odločali mi A kot v smučanju mS Wink

Posebej zanimiv ter eksotičen mi je brankotov projekt. Tole sam ne bi spravil skupaj, če prav sem še iz časov elektronk. Kje bi vezje uporabil ? Za vklop ojačevalca narejenega z elektronkami. Wink . Tole me je spomnilo tudi na en zelo star stroj v podjetju (je sicer že v pokoju) Šlo je za stroj "Fritz" - spajalko furnirja. Elektronika za fotocelico je bila izvedena z elektronko.

_________________
lp
Silvo
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
cerovac_i
Član
Član



Pridružen-a: Sre 21 Apr 2010 10:34
Prispevkov: 559
Aktiv.: 3.29
Kraj: Koper

PrispevekObjavljeno: Tor Apr 10, 2012 5:35 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Vse pohvale avtorjem in uredniku za lepo pripravljeno revijo z obilico koristnih člankov.
Pri prebiranju revije sem se najprej lotil člankov vezanih za nagradni natečaj, saj sem se sam nekoč ukvarjal s podobnim izzivom. Moja takratna rešitev je bila zelo podobna tisti ki jo je izvedel "Ledo". Problema sem se takrat lotil čisto "po šolsko": kombinacija monostabila in D flip-flopa. Zato mi je ta rešitev najbolj pri srcu. Vidim pa da so se vsi kandidati pošteno potrudili.
Če bi pa ocenjeval celotne izdelke s trezno glavo, bi vsaj majhno prednost pred ostalimi dal "Azraelu", predvsem zaradi zgledno izdelane dokumentacije. Celo merjenja tokovne porabe se je lotil z veliko natančnostjo. Samo vezje daleč presega postavljene pogoje natečaja in je primerno za takojšnjo praktično uporabo v vseh možnih pogojih. Izdelek lahko služi za vzgled mlajšim elektronikom.
Mislim pa da se je v dokumentaciji prikradla majhna napaka pri označevanju uporov.
Azrael je napisal/a:
Spoj R1 in tipke je vezan na Clock vhod 4013…
Ko tipko izpustimo, se kondenzator sprazni preko R1,…
Verjetno je mišljen upor R2 (str. 27). Kot da bi bil R1 v napajanju dodan naknadno.
Še en upor R2 se pojavi tudi na naslednji sliki (str. 28), tako da sta v celotni shemi (str. 29) prisotna dva upora R2. Pri predlogi za tiskano vezje (str. 30) so upori drugače (pravilno) označeni, zato bi morda lahko prišlo do pomote pri izdelavi vezja.

blay44 je napisal/a:
Viri
....
• Internet
• Knjige o elektroniki
Katere spletne strani? Katere knjige, avtorji, poglavja? Morda se bi tudi ostali radi naučili česa novega.

Največje pozitivno presenečenje je zame projekt "Tipka II - senzorsko stikalo z elektronkami" avtorja "Branez". Čeprav izven konkurence, mislim da si zasluži posebno pohvalo. Izdelek na fotografijah (str. 40) je zares občudovanja vreden! Element Z70U me drugače bolj spominja na kakšno tlivko kot na pravo elektronko, zaradi hladne katode.

Tukaj si bom dovolil samo informativno predstaviti še eno možno rešitev. Slučajno sem jo odkril prejšnji teden, ko mi je kolega zaupal svoj kitarski efekt zaradi majhnega popravila. Efekt ima vgrajeno nožno stikalo za "Bypass". To me je takoj spomnilo na ta natečaj. Ker je problem bil vezan ravno s to funkcijo, sem vezje bolj podrobno preučil. Seveda tukaj ne gre za mojo avtorsko idejo.
Vezje je sestavljeno na osnovi integrirca CD4007. Predstavljena varianta je le za malenkost spremenjena v primerjavi z originalom. Poskusil sem namreč simulirati vezje tudi na računalniku. To mi od začetka nikakor ni uspevalo, čeprav je realno vezje odlično delovalo. Zato sem ga za malenkost prilagodil simulatorju.
S1 simulira stikalo na zunanji strani efekta. Stikalo je pritisnjeno vsakih 10 sekund za čas 1s. Simulacija traja skupno 100s. Tri zaporedno vezane diode nadomeščajo rdečo LED. Vsi MOS tranzistorji so sestavni del CD4007. Rdeči graf kaže napetost na stični točki Q2 in Q4, zeleni pradstavlja napetost na nadomestku LED diode in delno prekriva rdečega.



ON-OFF tipka.jpg
 Opis:
Simulacija možnega vezja ON-OFF s tipkalom
 Velikost datoteke:  259.86 KB
 Pogledana:  39 krat

ON-OFF tipka.jpg



_________________
Iščem zadovoljne avdiofile.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
aly
Član
Član



Pridružen-a: Tor 28 Sep 2004 14:51
Prispevkov: 9406
Aktiv.: 42.36
Kraj: Kranj - struževo

PrispevekObjavljeno: Tor Apr 10, 2012 6:33 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

hmmm.
cerovac_i,
to kar jaz razberem iz podanega grafa je samo funkcija negiranja.
Bolje bi bilo, če prvo testno točko namesto na Q4-D daš na izhod iz S1.

_________________
I'm going to stand outside, so if anyone asks, I'm outstanding Smile
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran MSN Messenger - naslov
cerovac_i
Član
Član



Pridružen-a: Sre 21 Apr 2010 10:34
Prispevkov: 559
Aktiv.: 3.29
Kraj: Koper

PrispevekObjavljeno: Tor Apr 10, 2012 6:49 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

aly je napisal/a:
hmmm.
cerovac_i,
to kar jaz razberem iz podanega grafa je samo funkcija negiranja.
Bolje bi bilo, če prvo testno točko namesto na Q4-D daš na izhod iz S1.
Rečeno - storjeno!
Ker ima stikalo 2 priključka in noben od njiju ni na masi, je graf zopet dvojni. Grafa se seveda prekrivata v tistem delu, ko je stikalo sklenjeno.
Sicer je graf prvotno bil mišljen samo kot dokaz da vezje pravilno deluje.



ON-OFF tipka1.jpg
 Opis:
 Velikost datoteke:  253.22 KB
 Pogledana:  11 krat

ON-OFF tipka1.jpg



_________________
Iščem zadovoljne avdiofile.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
borber
Član
Član



Pridružen-a: Pon 23 Maj 2005 8:40
Prispevkov: 3111
Aktiv.: 14.01
Kraj: LJUBLJANA

PrispevekObjavljeno: Tor Apr 10, 2012 8:05 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Nobena revija nima kazala. Imajo le seznam člankov, ki so linkani brez navedbe štev. strani.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Revija www.elektronik.si Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
Stran 1 od 2

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 47 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group