www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Komentarji in predlogi k reviji Elektronik Nr. 17
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Revija www.elektronik.si
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
VolkD
Član
Član



Pridružen-a: Pet 24 Sep 2004 21:58
Prispevkov: 14228
Aktiv.: 64.07
Kraj: Divača (Kačiče)

PrispevekObjavljeno: Tor Apr 10, 2012 8:42 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

borber je napisal/a:
Nobena revija nima kazala. Imajo le seznam člankov, ki so linkani brez navedbe štev. strani.
Tudi o tem je že bila debata. Glede na to, da je to elektronska revija in glede na to čemu kazalo sicer služi je po mojem mnenju tole celo napredna varianta kazala.
Nekaj povsem drugega je seveda v zborniku, kjer klasično kazalo je.

_________________
Dokler bodo ljudje mislili, da živali ne čutijo, bodo živali čutile, da ljudje ne mislijo.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
vilko
Član
Član



Pridružen-a: Pet 13 Feb 2004 10:26
Prispevkov: 3351
Aktiv.: 15.09
Kraj: Dragomer

PrispevekObjavljeno: Sre Apr 11, 2012 10:14 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Od kar se je Volk posvetil zborniku, je bila na področju revije tišina, ki me je uspavala, tako da sem prespal pojav 16.-te in 17.-te revije, kar sem opazil šele danes.
Seveda sem si obe reviji takoj ogledal, in res, vsebina je profesionalno kvalitetna, tako, da sam nimam kaj več prispevati, kot sem to nekoč. Tudi vidim, da Darko ne trpi za pomanjkanjem vsebine, kajti reviji sta polni vsebine. In to kvalitetne vsebine. Posebno me veseli, da objavljajo tudi mladi avtorji svoje projekte takorekoč 'iz šole', in ti prispevki so tudi zelo kvalitetni. Še je upanje, da ne bomo izumrli.

Vesel sem, da je redno objavljanje revije ponovno steklo. To je dobro za vso našo elektronsko skupnost.

Zanima me pa tudi, kako je končno izpadla računica z zbornikom? To je bil velik zalogaj tako dela, kot stroškov izdelave, tiska in distribucije. Je bila številka pod črto črna (pozitivna) ali rdeča (negativna) ? Ali razmišljate o tem, da bi vsako leto izdali en zbornik?

Prirčne čestitke avtorjem za kvalitetne prispevke in Darku za uredništvo in objavo. HVALA.

_________________
Prepričan sem, da je inteligentnih bitij v vesolju veliko. A ker so inteligenta, se nam nočejo prikazati.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Azrael
Član
Član



Pridružen-a: Čet 29 Jan 2009 19:46
Prispevkov: 4432
Aktiv.: 24.01
Kraj: Gorje

PrispevekObjavljeno: Sre Apr 11, 2012 7:18 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

@cerovac_i

Da, imaš povsem prav. Moja napaka.

Kot si ugotovil, upor v napajanju, R1 je prišel čisto na koncu, ko sem razmislil, akumulator rabi polnilec in če je slednji slab, se v kombinaciji s slabim ali odklopljenim akumulatorjem lahko pojavijo impulzi visoke napetosti, ki utegnejo kaj pokvariti in rabim stabilizator.

Ker pa sem pisal dokumentacijo sproti, sem tiste oznake pozabiil spremeniti.

Hvala za opozorilo. Ne vem pa ali lahko objavim popravek?
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
blay44
Član
Član



Pridružen-a: Ned 19 Dec 2010 18:17
Prispevkov: 603
Aktiv.: 3.73

PrispevekObjavljeno: Sre Apr 11, 2012 8:06 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

cerovac_i je napisal/a:
blay44 je napisal/a:
Viri
....
• Internet
• Knjige o elektroniki
Katere spletne strani? Katere knjige, avtorji, poglavja? Morda se bi tudi ostali radi naučili česa novega.

.


Hu, tega pa je toliko, da ne vem kje naj začnem.

Naštel bom knjige, ki jih imam doma in brez katerih ne morem. Nisem noben gik v elektroniki in sovražim piflanje, zato brez knjige ELEKTRONSKI ELEMENTI IN VEZJA, avtorja g.Roberta Lorencona ne morem! Potem je še knjiga(skripta) Napajalniki, avtorja g.Boštjana Peršiča. Dobil se jo od študenta, ko sva skupaj čistila catepillarja. Pomagati moram očetu v skupini štromarjev, da mu lahko odplačujem dolg za osciloskop. Laughing Veliko se naučim tudi od njih. So fejst fantje. Za VF brez Radio priročnika, avtorja g.Božota Metzgerja ne gre. Pa Visual Basic.net za začetnike in Priročnik za elektrotehniko in elektroniko, avtorja g.Friedricha.
Od neta. Kaj naj rečem, neskončno. Pod "priljubljene" imam g.Braneza, g. Vidmarja, g.Pavlina(mare) in začetki z avrjem(mala šola) od gSilvota, razni application note od TIja, Maxima, ADja, IRja, STja.

Tudi ideja o kunstrukciji Tipke izhaja iz delovanja NE555. Najprej je bila narejena tipka z AVRjem, po Maretovi ideji iz foruma je vključila sama sebe...pol je bil pa čas...
Pa tudi iz natečaaj se naučiš. Da obstaja T bistabil, super programček Express sch, kako se naredi dokumentacija(moja izgleda kot "špeh na kruhu". Se bojim, da sem izpadel glede na to kaj piše v nr17.


nr17 je napisal/a:
Avtor Branko Zupan je objavil celo dva prispevka, a noben od njiju ne zadostuje kriterijem,
zato sta njegova članka objavljena izven konkurence.
Preostali trije prispevki sodelujejo na natečaju. Rezultati bodo objavljeni 14.04.2012 med
premorom seminarja na FE v Ljubljani



Pa kaj vse je obstajalo od elektronk! Tole Branezovo konstrukcijo bi lahko naredili z današnjimi PUTi ali pa GTOjčki.
Pa gledaš članek od g.Volka. Njegov dragi senzor bi recimo nadomestil z uporom, dodal OP v spoju dif. ojačevalnika+dooolgi integrator, itd....ter uporabil zadevo v polnilniku.
Že nakladam


LP
Že


Nazadnje urejal/a blay44 Sre Apr 11, 2012 8:11 pm; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
MadMax
Član
Član



Pridružen-a: Pet 09 Sep 2005 22:16
Prispevkov: 4743
Aktiv.: 21.36

PrispevekObjavljeno: Sre Apr 11, 2012 8:06 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Glede problema, kakršnega ima GregorN:
avtorjem bi se lahko pred objavo vrnilo v pregled in potrditev članek, pripravljen za objavo, torej lektoriran in grafično urejen.
Nato bi se 2 ali 3 dni (oziroma do potrditve, če bi bili vsi pisuni hitrejši od tega max. časa) čakalo na morebitne pripombe, nakar gre zadeva v objavo.

Vsekakor pa bi bilo korektno tudi od pisunov, da v spremnem tekstu poleg članka napišejo kaj vse jih bi morebiti lahko žulilo. Tudi kak poenoten obrazec bi bil rešitev.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
VolkD
Član
Član



Pridružen-a: Pet 24 Sep 2004 21:58
Prispevkov: 14228
Aktiv.: 64.07
Kraj: Divača (Kačiče)

PrispevekObjavljeno: Sre Apr 11, 2012 8:33 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

vilko je napisal/a:
Zanima me pa tudi, kako je končno izpadla računica z zbornikom? To je bil velik zalogaj tako dela, kot stroškov izdelave, tiska in distribucije. Je bila številka pod črto črna (pozitivna) ali rdeča (negativna) ? Ali razmišljate o tem, da bi vsako leto izdali en zbornik?

Resnici na ljubo, bilance zbornika nismo še delali. To je kar logično, ker ga še nismo prodali vsega. Glede na to, da nam je tiskar še nekaj dodatnega popustil pri ceni, za zraven pa še natisnil plakate za seminar, ki bo zdaj v soboto 14.04.2012, pa vem, da bilanca zagotovo ne bo rdeča.
No še dejsva:
° Imamo še približno 200 zbornikov. Približno zato, ker ne morem vedeti koliko izvodov je še neprodanih po trgovinah.
° Plačane vse račune v zvezi s tiskom in vezavo.
° In v tem trenutku smo že tudi ven iz težav s sredstvi na računu. V bodoče bomo torej lažje načrtovali nove projekte. Slednjemu se gre zahvaliti nekoliko sponzorjem, ki so objavili reklamo v zborniku, tiskarju, ki je potrpel s plačilom in razumevajočim dobaviteljem materiala za kit komplete.

Vsakoletni zbornik bi bržkone bil prehud zalogaj. Tako za društvo, kot tudi zame. Sami ste opazili, da me je na nekaterih koncih (revija, pa še kaj bi se našlo) zmanjkalo, ker sem intenzivno delal na zborniku. Tudi žena se je potožila, da sem že prav v službi pri društvu - sem se ji v nagovoru oddolžil. Saj ji je godilo, a je takoj povedala, da si želi še kake drugačne vrste pozornosti.
Drugo vprašanje je koliko številk strpati v zbornik. 15 je odločno preveč. Je prehudo za to urejat, čeprav potem tako veliko število prinese finančno bolj ugoden rezultat, glede na to koliko plačaš / koliko dobiš. Pri 10-tih številkah bi cena zbornika ne bila prav opazno nižja. Tudi knjiga postane nepraktično debela.

Še mogoče malo statistike objavljenih člankov v revijah.
° Ker verjamem da vam število črk, besed in stavkov ne pomeni prav veliko, bom povedal le to, da ima en sam članek, ki smo ga prejeli status čakanja, da ga avtor popravi in dopolni v za objavo spremenljivo obliko. Pohvala torej gre avtorjem. Istočasno pa vse vabim, da objavljajo stvari, ki jih naredijo. Ne ustrašite se, češ v kvaliteto revije pa jaz ne morem tlačiti svoje stvari. Revija potrebuje tudi preproste stvari, saj želim, da jo berejo in projekte preizkušajo tudi začetniki.
° Posebna zahvala dr. Matjažu Vidmarju, saj je več kot petina vse vsebine njegova. Osebno se čudim kako je sploh lahko človek tako produktiven z tako kvalitetno vsebino.
° Starost avtorjev se giblje od druge polovice drugega desetletja pa vse do sedmega desetletja.
° Enako raznolika je izobrazba avtorjev. Od že omenjenega dr.Matjaža Vidmarja pa do prvega letnika srednje šole.
° Pri štetju barvnih in črno-belih strani se mi je pa zataknilo - preštejte jih sami.

_________________
Dokler bodo ljudje mislili, da živali ne čutijo, bodo živali čutile, da ljudje ne mislijo.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
VolkD
Član
Član



Pridružen-a: Pet 24 Sep 2004 21:58
Prispevkov: 14228
Aktiv.: 64.07
Kraj: Divača (Kačiče)

PrispevekObjavljeno: Sre Apr 11, 2012 8:37 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

MadMax je napisal/a:
Glede problema, kakršnega ima GregorN:
avtorjem bi se lahko pred objavo vrnilo v pregled in potrditev članek, pripravljen za objavo, torej lektoriran in grafično urejen.
Nato bi se 2 ali 3 dni (oziroma do potrditve, če bi bili vsi pisuni hitrejši od tega max. časa) čakalo na morebitne pripombe, nakar gre zadeva v objavo.

Vsekakor pa bi bilo korektno tudi od pisunov, da v spremnem tekstu poleg članka napišejo kaj vse jih bi morebiti lahko žulilo. Tudi kak poenoten obrazec bi bil rešitev.

Se povsem strinjam s predlaganim. Profesionalci imajo to tako rešeno.
Ampak profesionalci so za to plačani.

Večino debat v živo okrog revije poteka na IRC-u, in tam se lahko marsikaj reši.

_________________
Dokler bodo ljudje mislili, da živali ne čutijo, bodo živali čutile, da ljudje ne mislijo.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
cerovac_i
Član
Član



Pridružen-a: Sre 21 Apr 2010 10:34
Prispevkov: 559
Aktiv.: 3.29
Kraj: Koper

PrispevekObjavljeno: Čet Apr 12, 2012 11:37 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Azrael je napisal/a:
Hvala za opozorilo. Ne vem pa ali lahko objavim popravek?
Dejansko si popravek na neki način že objavil.
Zgodilo se je tudi meni (št. 9) in sem enako poslal pripombo na forum. Potem je urednik sam dodal popravek na koncu naslednje številke. Hvala! Applause

Pa še, za zabavo, malo znanstvene fantastike:
Če bi pogledal naprej, bi 3D LED kocko (Silvo) lahko razumel kot zarodek pravega 3D prikazovalnika multimedijskih vsebin (kino, video, TV). Potrebno bi bilo samo še dodati kontrolo intenzitete svetlobe posameznih LED. Idea Barvne LED kocke itak že obstajajo.
Še ena ideja za možni bodoči razvoj projekta v tej smeri: namesto ponovnega nalaganja celotnega programa pri kreiranju novih (lastnih) kombinacij, bi bilo za uporabnika enostavneje če bi naprava znala prebrati program neposredno iz kakšnega zunanjega medija, na primer DVD, USB ključ ali podobno. Avtor bi lahko kreiral pravi animirani 3D program poljubne vsebine in trajanja, ki se ne bi neskončno ponavljal kot papiga. Za gledanje takega 3D prikazovalnika ne bi rabil nobenih očal ali podobnih trikov iz leta 1930. Vse se bi dogajalo znotraj resničnega (omejenega) prostora kot na gledališkem odru. Mr. Green
Na koncu bi poskusil prepričati še filmsko industrijo... hysterical

_________________
Iščem zadovoljne avdiofile.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
elson2k
Član
Član



Pridružen-a: Pet 23 Okt 2009 18:09
Prispevkov: 1660
Aktiv.: 9.45
Kraj: Novo mesto

PrispevekObjavljeno: Sob Apr 14, 2012 5:31 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Sem si danes vzel čas in revijo v celoti pregledal, večino prebral in bil kot vedno, navdušen. Pohvale vsem sodelujočim pri nastanku revije, odlično branje, kapo dol Wink

Moram pa priznat da me je posebaj razveselil pripevek k natečaju Tipka avtorja BraneZ Mr. Green Povsem neobičajna a istočasno zanimiva izvedba z mini elektronko - nekaj "old school" elektronike kot odgovor na silicijevo čipovje za nas, ki smo odraščali skoraj izključno v dobi polprevodnikov. Lepo!

Odlično, se že veselim naslednje številke (pa da ne bom nepošten, še vsake do sedaj sem se) Applause

_________________
As every cat owner knows, nobody owns a cat.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo AIM - AOL Instant - naslov MSN Messenger - naslov
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Revija www.elektronik.si Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2
Stran 2 od 2

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 48 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group