www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Anketa o 'revision control' sistemih.

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Ankete
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  

Kater 'revision control system' uporabljate ali poznate?
RCS
0%
 0%  [ 0 ]
CVS
2%
 2%  [ 2 ]
SVN
29%
 29%  [ 20 ]
Git
8%
 8%  [ 6 ]
Drugo (katero?)
0%
 0%  [ 0 ]
Poznam a ne uporabljam
14%
 14%  [ 10 ]
Ne vem kaj je to
43%
 43%  [ 29 ]
Skupaj glasov : 67

Avtor Sporočilo
sundancer
Član
Član



Pridružen-a: Ned 08 Avg 2004 22:30
Prispevkov: 374
Aktiv.: 1.68
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Apr 25, 2012 10:52 pm    Naslov sporočila:  Anketa o 'revision control' sistemih. Odgovori s citatom

Zanima me koliko vas pozna pojem 'revision control system' ali 'version control' ali 'source control'. Tisti veste o cem se gre mogoce se napisete od kod zadevo poznate, ali jo tudi uporabljate, kaksna se vam zdi, ce uporabljate zaradi sluzbe ali tudi za hobi projekte... komu bi zadevo priporocali in zakaj, ce ne uporabljate zakaj ne?

Za tiste ki ne poznate pa http://en.wikipedia.org/wiki/Revision_control
Hvala.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
.
Član
Član



Pridružen-a: Pon 23 Avg 2004 16:16
Prispevkov: 16777190
Aktiv.: 75552.10

PrispevekObjavljeno: Sre Apr 25, 2012 11:27 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Brisana vsebina odstranjenega uporabnika.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
marko
Član
Član



Pridružen-a: Sre 07 Jan 2004 15:14
Prispevkov: 755
Aktiv.: 3.40

PrispevekObjavljeno: Čet Apr 26, 2012 7:44 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Mi uporabljamo CVS že dolga leta leta, za celotno kodo, iz preprostega razloga: da imajo vsi razvijalci dostop do kode, da je update preverjene kode na produkciji enostaven in da obstaja zgodovina sprememb v primeru, da se kaj zalomi. Istočasno se uporablja tudi kot nek backup. V repozitoriju je pribl. 300 projektov in deluje brez problema. Na začetku je bila praksa, da so se delali branchi, Stable in Development, vendar se je to zaradi kompliciranja pri merganju opustilo. Sedaj imamo samo en branch (HEAD), ki velja za produkcijskega. Dokler koda ni OK, je pravilo, da se v CVS ne daje. To se je izkazalo za najboljso prakso, ker je pač 100 ljudi, 100 čudi - in se hitro kaj zalomi Smile

Testno se je uvedel tudi SVN, ki pa se ni obnesel.

CVS server teče na linuxu, clienti pa so večinoma windows in nekaj linuxov.

lp mare
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
red_mamba
Član
Član



Pridružen-a: Ned 20 Feb 2005 17:56
Prispevkov: 1486
Aktiv.: 6.69
Kraj: Yogyakarta

PrispevekObjavljeno: Čet Apr 26, 2012 10:08 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Uporabljal CVS vrsto let potem sem pa enkrat enostavno popizdil in sem prestavil vse na GIT. CVS ima to slabo lastnost da ce commit-as veliko datotek in ti ene ne uspe vpisat v CVS se ne bo nobena.

In zdaj resit 100 konfiliktov da lahko tisto 1 datoteko brez konflikta vpises je zguba cajta.


GIT je pri tem veliko boljsi. Poleg tega ima vsak popolno kopijo repositorija pri sebi na disku. Kar pomeni da se konflikti resujejo individualno sele ko komitas v master repository Mr. Green


Moje izkusnje priporocajo vse ostalo sam CVSja ne Wink

_________________
Bad things happen to good people all the time for no reason!
Blog
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
red_mamba
Član
Član



Pridružen-a: Ned 20 Feb 2005 17:56
Prispevkov: 1486
Aktiv.: 6.69
Kraj: Yogyakarta

PrispevekObjavljeno: Čet Apr 26, 2012 10:13 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

se to,
meni najboljsi programi za delo z verzijami so tortoise

tortoisecvs
tortoisesvn
tortoisegit
tortoisehg

_________________
Bad things happen to good people all the time for no reason!
Blog
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
mucek
Član
Član



Pridružen-a: Tor 01 Avg 2006 10:47
Prispevkov: 5327
Aktiv.: 24.78
Kraj: Domzale

PrispevekObjavljeno: Čet Apr 26, 2012 10:35 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Še en glas za TortoiseHG ... Smile

LP, g

_________________
...lahko pa se tudi motim ...
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Saran
Član
Član



Pridružen-a: Pet 13 Feb 2009 16:26
Prispevkov: 729
Aktiv.: 3.96
Kraj: Zasavje

PrispevekObjavljeno: Pon Maj 14, 2012 10:09 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Jaz sem večinoma uporabljal SVN, malo sem tudi gledal git/mercurial, samo še nisem uspel kaj resnejšega storiti z njima.
_________________
Moja mama je strela, moj fotr je grom. Če hočeš bit moja, prključ se na štrom.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
chaos
Član
Član



Pridružen-a: Sob 16 Sep 2006 22:12
Prispevkov: 1063
Aktiv.: 4.98
Kraj: Zagorje ob Savi

PrispevekObjavljeno: Tor Maj 15, 2012 3:04 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

V sluzbi uporabljamo cvs, ki nekako najbolj sede v nas potek dela. Privat sem uporabljal vse mozno, zadnje case pa izkljucno git (tudi http://github.com ), in mi na misel ne pride, da bi se kaj drugega Smile

LP!
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Ankete Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 48 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group