www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Brizganje plastike
Pojdi na stran 1, 2, 3  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Mehanika in strojništvo
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
red_mamba
Član
Član



Pridružen-a: Ned 20 Feb 2005 17:56
Prispevkov: 1486
Aktiv.: 6.66
Kraj: Yogyakarta

PrispevekObjavljeno: Sob Maj 05, 2012 7:18 pm    Naslov sporočila:  Brizganje plastike Odgovori s citatom

Pozna kdo koga ki ima manjso masino za brizganje plastike?
Vem da je treba dati delati orodje. Rad bi samo okvirno ceno vedel za manjso serijo naredit. Rabim pa za polikarbonat oz. pleksi. Izdelek bi pa bil iz dveh kosov.

_________________
Bad things happen to good people all the time for no reason!
Blog
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
MadMax
Član
Član



Pridružen-a: Pet 09 Sep 2005 22:16
Prispevkov: 4743
Aktiv.: 21.24

PrispevekObjavljeno: Sob Maj 05, 2012 7:38 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Povprašaj v AMBI pri NM, tudi glede orodja se zmeniš z njimi.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
tiger
Član
Član



Pridružen-a: Čet 05 Feb 2004 0:22
Prispevkov: 1140
Aktiv.: 5.11
Kraj: Škofja Loka

PrispevekObjavljeno: Sob Maj 05, 2012 8:19 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Če imaš manjšo serijo za naredit, daj orodje naredit kakšnemu fušarju, drugače te bo minilo, ko ti bodo povedal ceno za izdelavo brizgalnega ordodja.

LP
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
aly
Član
Član



Pridružen-a: Tor 28 Sep 2004 14:51
Prispevkov: 9407
Aktiv.: 42.13
Kraj: Kranj - struževo

PrispevekObjavljeno: Sob Maj 05, 2012 9:29 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Moj foter ima dve manjši mašini, samo zaenkrat ni delal s pleksijem.
PE, PET in PP v glavnem. Mogoče tudi kaj ABS, ki naj bi bil blizu polikarbonatu.

_________________
I'm going to stand outside, so if anyone asks, I'm outstanding Smile
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran MSN Messenger - naslov
red_mamba
Član
Član



Pridružen-a: Ned 20 Feb 2005 17:56
Prispevkov: 1486
Aktiv.: 6.66
Kraj: Yogyakarta

PrispevekObjavljeno: Sob Maj 05, 2012 10:25 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

[slovenščina je zame španska vas] prezivim tudi kako drugo plastiko za prototip. Glavno da je prozorna ali vsaj toliko prosojna da se LED segment oziroma OLED display skozi vidi.

Orodja vem da so draga. Samo sprasujem za nekoga z manjso masino ker mi je dovolj ce se naredi orodje za 1 kom. Ne rabim 50x50 cm matrice da bo 100 komadov na enkrat nabrizgalo. V teoriji bi moralo biti tako orodje cenejse. Se motim?

_________________
Bad things happen to good people all the time for no reason!
Blog
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
rafaellsi
Član
Član



Pridružen-a: Ned 11 Sep 2011 18:54
Prispevkov: 478
Aktiv.: 3.11
Kraj: Radovljica

PrispevekObjavljeno: Sob Maj 05, 2012 10:38 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Ne motiš se, ampak še vedno bo verjetno glavna postavka cena orodja. Ta je odvisna od oblike izdelka (stranska jedra, kompleksnost oblike, ....) ter ostalih zahtev (površina, tolerance ,...).
Brez risbe (skice, 3D modela, ...) boš zelo težko prišel do ocene cene izdelka.

In če je (bo) bistvena postavka v ceni cena orodja, potem tudi količina zelo vpliva na ceno izdelka.
.....

Lp
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
RGorazd
Član
Član



Pridružen-a: Čet 20 Maj 2004 15:57
Prispevkov: 1713
Aktiv.: 7.67
Kraj: Ig

PrispevekObjavljeno: Sob Maj 05, 2012 10:39 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Samo za 1 brizg ti ne bo šel nobeden delat orodja. Cena orodja je odvisna od kompleksnosti izdelka, velikosti izdelka, gladkosti površine itd. Če boš brizgal PC, bo morala biti površina dobro spolirana, PC je za brizganje dokaj "tečen". V tvojem primeru bi prišlo še najbolj v poštev, da bi ti kdo predelal odsluženo orodje, kjer bi lahko samo gnezdo zamenjal, izmetače pa bi uporabil iste. Seveda, dolivek mora biti tudi ustrezen in izmetači tudi na pravem mestu, drugače bo tvoj izdelek lahko neuporaben. Pripravi se na številko ki bo v najboljšem primeru imela 3 ničle. Kakšne so sedaj cene orodij nimam več pojma, ker se že 5 let ne gibljem več v teh vodah, a takrat se je cena za enostavnejše orodje gibala okoli 20.000€...za kaj bolj kompleksnega s kakimi stranskimi jedri pa so šle cene krepko čez 100k€.

LP G

_________________
.
._. _ _ ._. _.__. _|
[ (_](_)[ (_] /_(_]
._|
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
sscott
Član
Član



Pridružen-a: Pet 10 Jul 2009 12:11
Prispevkov: 1133
Aktiv.: 6.28
Kraj: Medvode

PrispevekObjavljeno: Ned Maj 06, 2012 7:25 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

enostavno orodje za manjše ohišje stane 10000 eur+

LP Mare
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
.
Član
Član



Pridružen-a: Pon 23 Avg 2004 16:16
Prispevkov: 16777190
Aktiv.: 75146.07

PrispevekObjavljeno: Ned Maj 06, 2012 10:00 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Brisana vsebina odstranjenega uporabnika.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Highlag
Član
Član



Pridružen-a: Pet 23 Jan 2004 20:42
Prispevkov: 4034
Aktiv.: 18.07
Kraj: Črnuče

PrispevekObjavljeno: Ned Maj 06, 2012 1:05 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Dvomim, da se da s prototipnimi orodji priti to delov iz prozorne plastike, ki bi po vsej verjetnosti morali biti še polirani.
_________________
If at first you don't succeed, destroy all evidence that you tried.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
red_mamba
Član
Član



Pridružen-a: Ned 20 Feb 2005 17:56
Prispevkov: 1486
Aktiv.: 6.66
Kraj: Yogyakarta

PrispevekObjavljeno: Ned Maj 06, 2012 2:29 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Ce mi nardijo sam 1 komad me nic ne moti. Ampak ce placam orodje potem pricakujem da mi ga po tem 1 odstancanem komadu dajo da ga odnesem Mr. Green

Trenutno mam probleme z 3d modelom. Narisal sem ga v bobcad demo verziji zdej sem pa ugotovil da ga ne morem kot step izvozit da bi v altimu sparil z PCBjem.
Kdo ve kolk pride licenca za cist navadni bobcad? Lahk vprasam direkt na bobcad sam pol mi trzniki ne bodo dali mira dokler ne kupim Mr. Green

_________________
Bad things happen to good people all the time for no reason!
Blog
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
red_mamba
Član
Član



Pridružen-a: Ned 20 Feb 2005 17:56
Prispevkov: 1486
Aktiv.: 6.66
Kraj: Yogyakarta

PrispevekObjavljeno: Ned Maj 06, 2012 2:37 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

MarE69 je napisal/a:
Ena opcija je, da se naredi 3D print, potem pa plastično orodje (negativ), ki zdrži nekaj 100 brizganj. Tudi pri nas so firme, ki delajo to. Cena je lahko nekaj % do nekaj 10% cene končnega orodja. Če te zanima, lahko povprašam, kdo, kje in za koliko.

Če pa rabiš 3D print, pa povprašaj na tale mail:

sebastian@hyperion.si
firma Sebaw d.o.o.

ima povsem novo mašino in dela res dobro za normalno ceno.


Ce lahko okvirno ceno zvohas bi me zanimalo.
Zadnji nosilec ni nujno potrebno da je iz pleksija. Pokrov za gumb pa lahko tudi zimproviziram za 1. Odrezem recimo okno ven pa vlepim pleksi okno.

Gre se bolj za to da imam nekaj za pokazat, ce bo zanimanja dovolj za produkt se bo itak dalo orodje kasneje delat

_________________
Bad things happen to good people all the time for no reason!
Blog
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
tiger
Član
Član



Pridružen-a: Čet 05 Feb 2004 0:22
Prispevkov: 1140
Aktiv.: 5.11
Kraj: Škofja Loka

PrispevekObjavljeno: Ned Maj 06, 2012 2:44 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

red_mamba je napisal/a:
Ce mi nardijo sam 1 komad me nic ne moti. Ampak ce placam orodje potem pricakujem da mi ga po tem 1 odstancanem komadu dajo da ga odnesem Mr. Green

Trenutno mam probleme z 3d modelom. Narisal sem ga v bobcad demo verziji zdej sem pa ugotovil da ga ne morem kot step izvozit da bi v altimu sparil z PCBjem.
Kdo ve kolk pride licenca za cist navadni bobcad? Lahk vprasam direkt na bobcad sam pol mi trzniki ne bodo dali mira dokler ne kupim Mr. Green


Kaj pa lahko izvoziš oziroma kakšno končnico ima datoteka?
V firmi imam en CAD, ke vse živo prebav in ti lahko izvozim step.

LP
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
kobranka
Član
Član



Pridružen-a: Sob 24 Jul 2010 19:37
Prispevkov: 3403
Aktiv.: 20.29
Kraj: nekje v zgornjem posočju

PrispevekObjavljeno: Ned Maj 06, 2012 2:54 pm    Naslov sporočila:  Re: Brizganje plastike Odgovori s citatom

red_mamba je napisal/a:
Pozna kdo koga ki ima manjso masino za brizganje plastike?
Vem da je treba dati delati orodje. Rad bi samo okvirno ceno vedel za manjso serijo naredit. Rabim pa za polikarbonat oz. pleksi. Izdelek bi pa bil iz dveh kosov.

Si poskusil iskati za 3D brizganjem ABS plastike ali pa bolj natančno kar printanje v prah?
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
red_mamba
Član
Član



Pridružen-a: Ned 20 Feb 2005 17:56
Prispevkov: 1486
Aktiv.: 6.66
Kraj: Yogyakarta

PrispevekObjavljeno: Ned Maj 06, 2012 4:03 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

tiger je napisal/a:
red_mamba je napisal/a:
Ce mi nardijo sam 1 komad me nic ne moti. Ampak ce placam orodje potem pricakujem da mi ga po tem 1 odstancanem komadu dajo da ga odnesem Mr. Green

Trenutno mam probleme z 3d modelom. Narisal sem ga v bobcad demo verziji zdej sem pa ugotovil da ga ne morem kot step izvozit da bi v altimu sparil z PCBjem.
Kdo ve kolk pride licenca za cist navadni bobcad? Lahk vprasam direkt na bobcad sam pol mi trzniki ne bodo dali mira dokler ne kupim Mr. Green


Kaj pa lahko izvoziš oziroma kakšno končnico ima datoteka?
V firmi imam en CAD, ke vse živo prebav in ti lahko izvozim step.

LP


koncnica je bbcd
problem je se to da je od demo verzije tako da vprasanje ce bos lahko to pretvoril v step Smile

_________________
Bad things happen to good people all the time for no reason!
Blog
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Mehanika in strojništvo Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran 1, 2, 3  Naslednja
Stran 1 od 3

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 84 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group