www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Katera Android-na škatlica ima najboljši WiFi sprejem?
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Ankete
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
matejcek81
Član
Član



Pridružen-a: Pon 16 Mar 2009 12:32
Prispevkov: 1526
Aktiv.: 8.34
Kraj: Maribor

PrispevekObjavljeno: Pon Maj 28, 2012 9:21 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

NOKIA 5800XM ima Symbian. Alatel OT ima Android.
V čem je problem?
Jaz osebno nebi nikoli imel androida na telefonu (osebno prepričanje pač - ni tema debate!!!). Je pa na dotičnem Aclatelu boljši sprejem (posledično tudi oddaja) wifi.

LP

_________________
Če ne gre - ne obstaja!
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Jaka57
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Ned 12 Dec 2004 21:47
Prispevkov: 5766
Aktiv.: 25.97
Kraj: Grosuplje

PrispevekObjavljeno: Pon Maj 28, 2012 10:15 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

matejcek81 je napisal/a:
........Je pa na dotičnem Aclatelu boljši sprejem (posledično tudi oddaja) wifi.

Pa si prepričan, da tole posledično drži vodo?
Mislim, da ne. Kar nekaj stvari je, ki vplivajo na sprejem, prav tako pa na oddajo.
Kar se tiče boljše slabše, je to subjektivna ocena ali objektivna, na podlagi meritev?

_________________
Lp, Jaka
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
protoncek
Član
Član



Pridružen-a: Sre 31 Jan 2007 9:41
Prispevkov: 9573
Aktiv.: 45.83
Kraj: Mengeš

PrispevekObjavljeno: Pon Maj 28, 2012 10:19 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Ne pridem do zakjučka, zakaj bi bila posledica dobrega sprejema tudi dobra oddaja...lahko je prejemnik odličen, oddajnik pa čisto v k* rcu...tako je sprejem lahko sicer dober, oddaja pa zelo slaba, rezultat tega pa je slaba komunikacija. Kaj ti pomaga dober sprejem če nisi sposoben odgovoriti tako, da te dotični sliši?
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Jaka57
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Ned 12 Dec 2004 21:47
Prispevkov: 5766
Aktiv.: 25.97
Kraj: Grosuplje

PrispevekObjavljeno: Pon Maj 28, 2012 10:28 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

@protonček: točno to sem hotel povedat, kot tudi, da te zadeve nimajo neposredne povezave z OSom, vendar vidim, da se zastonj trudim.
Predvsem pa mi gre na vodo, ko se trdi nekaj na pamet (lepo rečeno), brez konkretnih podatkov, na osnovi "rekla, kazala".

_________________
Lp, Jaka
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
kobranka
Član
Član



Pridružen-a: Sob 24 Jul 2010 19:37
Prispevkov: 3403
Aktiv.: 20.44
Kraj: nekje v zgornjem posočju

PrispevekObjavljeno: Pon Maj 28, 2012 10:28 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Jaka57 je napisal/a:
kobranka je napisal/a:
Vse. kar sliši na besedo Android.

Malo nam odpri oči, da bomo vedeli, kakšno zvezo ima Android OS z občutljivostjo WiFija?

Protonček je spraševal katerere naprave sem imel v mislih. Dal mi je možnost telefon in tablice. Torej tablice in telefoni imajo lahko tudi WP ali macOS, zato sem napisal vse kar sliši na Android. Seveda so vmes tudi ostale naprave kot mikro računalniki, igralčne konzolce, itd. ampak upam, da se v glavnem razumemo. Upam. Wink
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Jaka57
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Ned 12 Dec 2004 21:47
Prispevkov: 5766
Aktiv.: 25.97
Kraj: Grosuplje

PrispevekObjavljeno: Pon Maj 28, 2012 10:31 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

@kobranka: in po tvoje, vse kar sliši na ime Android ima zanič WiFI!?
Ti bom prišepnil: 100% ne drži!

In vprašanje je bilo: Katera Android-na škatlica ima najboljši Wi-Fi sprejem?

_________________
Lp, Jaka
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
kobranka
Član
Član



Pridružen-a: Sob 24 Jul 2010 19:37
Prispevkov: 3403
Aktiv.: 20.44
Kraj: nekje v zgornjem posočju

PrispevekObjavljeno: Pon Maj 28, 2012 10:37 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Nah, a sem omenil, da so vsi zanič? Zato pa sprašujem kateri ima najboljšega. Do sedaj bi si upal to trdit, da so vsi zanič drage opeke, zato pa sem s tem namenom odpru to temo, da me razvetlite.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Jaka57
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Ned 12 Dec 2004 21:47
Prispevkov: 5766
Aktiv.: 25.97
Kraj: Grosuplje

PrispevekObjavljeno: Pon Maj 28, 2012 10:43 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

@kobranka: se ti opravičujem!
Še enkrat sem šel brat vse prispevke in sem videl, da sem ravno pri tvojem prehitro bral in ga narobe razumel Brick wall .
Oprosti!

_________________
Lp, Jaka
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
matejcek81
Član
Član



Pridružen-a: Pon 16 Mar 2009 12:32
Prispevkov: 1526
Aktiv.: 8.34
Kraj: Maribor

PrispevekObjavljeno: Pon Maj 28, 2012 10:50 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Subjektivna ocena.
V glavnem, če sva z mojo drago na isti lokaciji - pred hišo in nalagava isto stran iz istega usmerjevalnika se le ta naloži hitreje na alcatelu. Preizkušeno tudi na drugih straneh hiše. Pri sosedih pa izgubi signal najprej nokia, kratko za tem pa alcatel.
Od tukaj izraz "posledično".

LP

ps: naslednji telefon bo nokia Wink

_________________
Če ne gre - ne obstaja!
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Jaka57
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Ned 12 Dec 2004 21:47
Prispevkov: 5766
Aktiv.: 25.97
Kraj: Grosuplje

PrispevekObjavljeno: Pon Maj 28, 2012 10:54 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

matejcek81 je napisal/a:
...V glavnem, če sva z mojo drago na isti lokaciji - pred hišo in nalagava isto stran iz istega usmerjevalnika se le ta naloži hitreje na alcatelu...

Pa si prepričan, da na to, da se stran naloži hitreje, vpliva samo kvaliteta WiFija?
Mislim, da ne!

_________________
Lp, Jaka
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
matejcek81
Član
Član



Pridružen-a: Pon 16 Mar 2009 12:32
Prispevkov: 1526
Aktiv.: 8.34
Kraj: Maribor

PrispevekObjavljeno: Pon Maj 28, 2012 11:01 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Jaka57 je napisal/a:
matejcek81 je napisal/a:
...V glavnem, če sva z mojo drago na isti lokaciji - pred hišo in nalagava isto stran iz istega usmerjevalnika se le ta naloži hitreje na alcatelu...

Pa si prepričan, da na to, da se stran naloži hitreje, vpliva samo kvaliteta WiFija?
Mislim, da ne!


Potem pa se motim. Podal sem primerjavo, kot je avtor želel.
Zakaj pa potem nokia prva zgubi povezavo?? Ker je boljši wifi? Mogoče - mogoče pa tudi ne.

Vsekakor nikoli ne bi imel androida!

LP

_________________
Če ne gre - ne obstaja!
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Jaka57
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Ned 12 Dec 2004 21:47
Prispevkov: 5766
Aktiv.: 25.97
Kraj: Grosuplje

PrispevekObjavljeno: Pon Maj 28, 2012 11:35 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

@matejček81: avtor sprašuje o Androidih.
Imel sem že aparate, na katerih je bil WiFi, s Symbian, iOS, WM2003, WM6, WM6.5 in sedaj Android OSom. In zadnji je definitivno najboljši!
Zadnjega skoraj eno leto in še ni bilo potrebno zadeve resetirat.

@kobranka: na hitro sem našel tole primerjavo.

_________________
Lp, Jaka
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
matejcek81
Član
Član



Pridružen-a: Pon 16 Mar 2009 12:32
Prispevkov: 1526
Aktiv.: 8.34
Kraj: Maribor

PrispevekObjavljeno: Pon Maj 28, 2012 11:47 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

kobranka je napisal/a:
Kakšen primer bi bil zaželjen.

Bom raje poskusil napisati takole. Trenutno imam na razpolago Nokio 5800XM in pa Samsunga gt-i5500. Slednji ima porazen sprejem napram Nokii, katera nemoteno lahko lovi skozi dva metra debelo zidano steno.
¸

Meni se zdi kot primer primerjave. Glede na to, da z avtorjem posedujeva isti aparat je odgovor logičen in uporaben. Mogoče mu pa lahko ti posreduješ bolj uporaben odgovor.

PS: Ne bom se spuščal v offtopic zakaj ne Android. Mogoče kdaj v drugi temi

LP

_________________
Če ne gre - ne obstaja!
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
kobranka
Član
Član



Pridružen-a: Sob 24 Jul 2010 19:37
Prispevkov: 3403
Aktiv.: 20.44
Kraj: nekje v zgornjem posočju

PrispevekObjavljeno: Pon Maj 28, 2012 11:52 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Hvala Jaka57. Tema se počasi razvija v pravo smer. Lahko napišeš še za svoje, kakšne spomine so ti pustili pri komunikaciji s dostopno točko?

@matejček81, sicer je vsakršen opis dobrodošel. Jaz in ostali ponavadi spremljamo moč signala s ikono, ki predstavlja nekako kvaliteto povezave boljše je seveda v procentih.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Jaka57
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Ned 12 Dec 2004 21:47
Prispevkov: 5766
Aktiv.: 25.97
Kraj: Grosuplje

PrispevekObjavljeno: Tor Maj 29, 2012 12:12 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Najbolj enostavno in zanesljivo je bilo na iOS in sedaj na Androidu. Je pa tudi res, da na teh dveh nisem imel nikakršnih problemov z OSom za razliko od Symbiana in vseh WM, kjer je bilo potrebno skoraj enkrat na teden vzeti baterijo ven.
Kar se pa samega WiFija tiče, sem ga pa v glavnem uporabljal na letališčih in včasih (zelo redko) tudi v kakšni restavraciji, kjer je pa pokritost običajno dobra, tako, da kakšne objektivne primerjave ne morem podati.
Zadnjega, če me lenoba daje, večkrat uporabim doma na vrtu, kjer pa ni nikakršnih problemov. Zanimivo pa je, da aparat vidi več točk, ki se nahajajo okoli mene, kot prenosnik.
Poveže se takoj in tudi vse ostalo teče kot podmazano.

_________________
Lp, Jaka
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Ankete Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4  Naslednja
Stran 2 od 4

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 47 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group