www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Kateri (poceni) batni kompresor izbrati za domačo delavnico
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Oprema, stroji in orodja
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
nostromo
Član
Član



Pridružen-a: Sob 24 Dec 2005 18:19
Prispevkov: 251
Aktiv.: 1.13
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Jun 26, 2012 9:25 am    Naslov sporočila:  Kateri (poceni) batni kompresor izbrati za domačo delavnico Odgovori s citatom

Pozdravljeni,
zagotovo imate veliko izkušenj s poceni kompresorji pa me zanima vaše mnenje. Po dolgem in počez sem prečesal trgovine in splet. V finale sta prišla naslednja modela:
http://www.interdiskont.si/vsi-izdelki/izdelek.aspx/i5470

-imamo nekaj podobnega na šihtu. Sicer je zelo glasen in dela z visokimi obrati, zelo pomembno=dela.
- cena je +
- servis zagotovljen

Drugi je Hercules iz Bau* za 109eur;, ki pa mi je zelo všeč zaradi svoje oblike (lepo bi se ga dalo pospravit in prevažat) pa še dodaten pribor je zraven, ki bi mi vsaj v začetku prišparal dodaten izdatek.
Ko pa sem raziskoval tehnično dokumentacijo mi je v očli padlo tole:
cos (fi)=0.85
S3: 15%
Na strojnem forumu se prebral, da omenjeni faktorji pomenijo, da lahko kompresor deluje 15% časa (fila flašo) nato mora pa počivati (da se ne pregrejejo bati)...Kakšen komentar??

Zanimiva je tudi razlika v teži: 25kg napram 13kg (čeprav ko sem herkulesa iz police dol dal se mi ni zdel samo 13kg težek)

Od Herculesa nisem na spletu nič našel (iskal sem pretok zraka) ampak ima 50 litrški rezervoar, kar naj bi bila velika prednost. Motorja sta po podatkih enaka (2HP), Herkules dela še z višjimi obrati....

Kaj bi vi izbrali??

P.S: Ker se bodo komentarji začeli z : "Odvisno kaj rabiš.."
- polnenje zračnic
- polnenje otroškega bazena
- izpihovanje umazanije (npr. sesalec, avto, PC)
- ostala domača raba (nič barvanja s pištolo oz. redko)
- mogoče pnevmatska pištola za platišča zamenjat

Mogoče pa lahko še vi dopišete, kaj mora delati domači garažni kompresor (če sem kaj pozabil)



DSC_0185.JPG
 Opis:
 Velikost datoteke:  551.79 KB
 Pogledana:  1 krat

DSC_0185.JPG



DSC_0183.JPG
 Opis:
 Velikost datoteke:  440.96 KB
 Pogledana:  6 krat

DSC_0183.JPG


Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Azrael
Član
Član



Pridružen-a: Čet 29 Jan 2009 19:46
Prispevkov: 4432
Aktiv.: 23.92
Kraj: Gorje

PrispevekObjavljeno: Tor Jun 26, 2012 1:42 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Tvoje zahteve so zelo minimalne in bi bil bil verjetno z vsemi temi miniaturnimi ropotuljami povsem zadovoljen - ropotulja, ker so zelo glasni.

Glede cifer, ki si jih navedel, to drži.

In za vsak primer preberi še naslednjo temo:

http://www.elektronik.si/phpBB2/viewtopic.php?t=25360

Če bi iskal tak batni kompresor, bi gledal na tip mazanja (obvezno z oljem, ki se ga lahko menja) in točno definirano pri katerem tlaku v tlačni posodi ima tak in tak pretok zraka.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
nostromo
Član
Član



Pridružen-a: Sob 24 Dec 2005 18:19
Prispevkov: 251
Aktiv.: 1.13
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Jun 27, 2012 7:53 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Sem našel enega lastnika NuAir batnega kompresorja...sva pogledala pod lepotno plastiko in našla do skrajnosti "poenostavljen" polnilni cilinder.

Sicer stvar dela, a človek se res vpraša, za koliko delovnih ur je stvar namenjena??



Nuair kompresor1.JPG
 Opis:
 Velikost datoteke:  615.91 KB
 Pogledana:  7 krat

Nuair kompresor1.JPG



Nuair kompresor2.JPG
 Opis:
 Velikost datoteke:  653.79 KB
 Pogledana:  6 krat

Nuair kompresor2.JPG



Nuair kompresor3.JPG
 Opis:
 Velikost datoteke:  515.98 KB
 Pogledana:  7 krat

Nuair kompresor3.JPG


Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
nostromo
Član
Član



Pridružen-a: Sob 24 Dec 2005 18:19
Prispevkov: 251
Aktiv.: 1.13
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Jun 27, 2012 7:56 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Pa še tehnični podatki...


Nuair kompresor5.JPG
 Opis:
 Velikost datoteke:  720.35 KB
 Pogledana:  0 krat

Nuair kompresor5.JPG


Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
kobranka
Član
Član



Pridružen-a: Sob 24 Jul 2010 19:37
Prispevkov: 3403
Aktiv.: 20.35
Kraj: nekje v zgornjem posočju

PrispevekObjavljeno: Sre Jun 27, 2012 1:31 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Nisem vedel, da še delajo klump brez oljnega hlajenja. Poskusi dobiti takega kateri se oljno hladi, se pravi mu uliješ olje kakšne boljše kvalitete.

Drugače bo pa še največ zdržal in imel zadostno kapaciteto prečrpavanja kompresor, kateri se uporablja za hladilnice. Plus na odpadu najdi kakšno zračno jeklenko od kamiona in zraven njega tisti ventil, ki odpre pri previsokem pritisku.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Obelix
Član
Član



Pridružen-a: Pon 19 Maj 2008 13:59
Prispevkov: 1862
Aktiv.: 9.61
Kraj: Maribor

PrispevekObjavljeno: Sre Jun 27, 2012 2:01 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Za to, kar si naštel, bo čisto dober tak brez "oljnega hlajenja". Podobnega imam 10 let. Dela b.p.

Res pa je, da ga uporabljam skoraj samo za polnjenje zračnic.

Tako ali tako boš težko našel takšnega z "oljnim hlajenjem". Wink
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
borut000
trgovec



Pridružen-a: Tor 15 Nov 2005 23:50
Prispevkov: 229
Aktiv.: 1.03
Kraj: Hraše

PrispevekObjavljeno: Sre Jun 27, 2012 3:10 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Za pnevmatsko pištolo za menjavo platišč boš rabil precej močnejši kompresor, po možnosti z dvojno glavo, prav tako za barvanje. Sam sem imel takega z enim cilindrom in pretokom zraka 250 l/min pa ni bil dovolj močan in se je zelo grel, med delom sem moral čakati da je napolnil rezervoar.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
ro-bi
Član
Član



Pridružen-a: Ned 28 Jan 2007 16:53
Prispevkov: 3468
Aktiv.: 16.54
Kraj: Koroška

PrispevekObjavljeno: Sre Jun 27, 2012 3:29 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Pnevmatska pištola bo delala z vsakim, le med vijaki boš rabil malo pavze.
Problem vidim edino pri polnjenju otroškega bazena- tam se ti bo pregrel skoraj vsak, ki ni namenjen stalnemu obratovanju. Bazen ali čoln se polni z drugačnimi kompresorji.

_________________
3 x 3 = 9
ena dalje
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
PZUFIC
Vseved



Pridružen-a: Sob 17 Nov 2007 19:06
Prispevkov: 6987
Aktiv.: 34.95
Kraj: Rakek

PrispevekObjavljeno: Sre Jun 27, 2012 3:33 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Večina cenenih kompresorjev je glede na moje poznanje oljnih. Se pa olje ponavadi ne uporablja za hlajenje, ampak za mazanje notranjih premičnih delov. Hladi se s pomočjo vetrnice, ki je ponavadi del jermenice.

Tile z Interdiskonta ponavadi puščajo že ko so novi, vem za dva taka. Zadeva ni uporabna za čisto nič drugega kot polnjenje zračnic in kakšno krajše izpihovanje.

Na pištolo za vijačenje pa lahko kot je že moj predhodnik napisal kar pozabiš, ker ti kolesa na avtu ne bo odvila, če je bo gnal omenjeni kompresor.

Jaz nebi kupil ne enega ne drugega ampak bi se pogovarjal o kompresorju 80l+.

_________________
Ne čakaj, da se bo nekaj premaknilo pojdi in nekaj premakni.
Lp Primož
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran MSN Messenger - naslov
Dorijan
Član
Član



Pridružen-a: Ned 22 Jun 2008 10:48
Prispevkov: 2481
Aktiv.: 12.88
Kraj: južnoprimorska

PrispevekObjavljeno: Sre Jun 27, 2012 4:07 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Za polnjenje otroškega bazena in ostalih napihljivih stvari si omisli nekaj takega
http://www.mimovrste.com/artikel/1560031925/zracna-crpalka-intex-quick-fill-2#galerija

Verjeto boš zdaj poleti lahko dobil za manj kot 10€, če bodo kje akcije(hofer, obi, spar ipd.)

_________________
Če nekaj deluje, razstavi in ugotovi zakaj.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
nostromo
Član
Član



Pridružen-a: Sob 24 Dec 2005 18:19
Prispevkov: 251
Aktiv.: 1.13
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Jun 28, 2012 9:32 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Ja, tale iz interdis*.. ima res mazanje za gibljive dele-ojnico in ventilator za hlajenje.
Vsekakor bolje kot NuAir, ki nima nič od tega (pa za višjo ceno)...



Sestavni deli kompresorja.jpg
 Opis:
 Velikost datoteke:  107.16 KB
 Pogledana:  24 krat

Sestavni deli kompresorja.jpg


Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
kobranka
Član
Član



Pridružen-a: Sob 24 Jul 2010 19:37
Prispevkov: 3403
Aktiv.: 20.35
Kraj: nekje v zgornjem posočju

PrispevekObjavljeno: Čet Jun 28, 2012 10:43 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Potem je pa še najceneje dobiti na odpadu kakšen mali dizelski lahko tudi bencinski agregat npr. od kosilnice(recimo Lombardini na Muti). Taki se še najbolje mažejo oz. sistem je podoben saj ojnica s pluskanjem ustvarja oljno meglico in s tem nekoliko maže tudi bat.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ro-bi
Član
Član



Pridružen-a: Ned 28 Jan 2007 16:53
Prispevkov: 3468
Aktiv.: 16.54
Kraj: Koroška

PrispevekObjavljeno: Čet Jun 28, 2012 9:01 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Predelat moraš odmično gred, da nimaš kompresijskega oz. delovnega takta, ampak samo sesanje in izpuh.
_________________
3 x 3 = 9
ena dalje
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Azrael
Član
Član



Pridružen-a: Čet 29 Jan 2009 19:46
Prispevkov: 4432
Aktiv.: 23.92
Kraj: Gorje

PrispevekObjavljeno: Čet Jun 28, 2012 9:41 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Odmična gred lahko ostane, samo vrteti jo moraš enakimi vrtljaji, kot jih ima glavna gred in ne s pol manj, kot je pri 4 taktnem motorju.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ro-bi
Član
Član



Pridružen-a: Ned 28 Jan 2007 16:53
Prispevkov: 3468
Aktiv.: 16.54
Kraj: Koroška

PrispevekObjavljeno: Čet Jun 28, 2012 10:30 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Saj to sem mislil
_________________
3 x 3 = 9
ena dalje
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Oprema, stroji in orodja Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
Stran 1 od 2

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 69 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group