www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Kateri (poceni) batni kompresor izbrati za domačo delavnico
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Oprema, stroji in orodja
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
Krampus
Član
Član



Pridružen-a: Pon 08 Sep 2008 13:07
Prispevkov: 1826
Aktiv.: 9.61

PrispevekObjavljeno: Čet Jun 28, 2012 10:48 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Jaz imam doma narejenega, kompresor od kamiona, pobran z odpada, posoda 120 litrov, tudi z odpada, nastavljen tlak 6 bar.

Deluje že 15 let z eno vmesno menjavo olja, uporabljam pa ga skoraj dnevno, za vsa za kar se da porabiti zrak.

Nekaj problematično je barvanje, kjer mu zmanjka tlaka (pade pod 3 bare) po 2 minutah neprestanega špricanja, ali biax kjer je še malo manj časa na razpolago. Da napolni rezervoar od nule, pa traja minuto.

Največji problem je edino to, da se mi sprehaja po delavnici, pa nikakor ne najdem volje in časa za pametne nogice.

_________________
Nisem ravno najbolj pameten na svetu, tu in tam pa imam kakšno idejo.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
silvo22
Član
Član



Pridružen-a: Tor 10 Avg 2010 18:25
Prispevkov: 510
Aktiv.: 3.06
Kraj: Nova Gorica

PrispevekObjavljeno: Pet Jun 29, 2012 11:20 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Ma ste mi eni.....
....kompresorsko glavo se kupi...vse drugo narediš sam...

http://www.prochrom-comp.si/prodajni_program/kompresorji/rezervni_deli/kompresorske_glave.html

http://www.naredisisam.si/katalog/rezervni-deli/kompresorske-glave/


Skratka, če se malo znajdeš, za ceno kitajskega klumpa sestaviš soliden kompresor.

_________________
http://www.youtube.com/user/hscncmachines
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
nostromo
Član
Član



Pridružen-a: Sob 24 Dec 2005 18:19
Prispevkov: 251
Aktiv.: 1.13
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sob Jun 30, 2012 8:36 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

AHM??
Silvo22: Najcenejša glava je 98€, komplet kompresor je pa 75€
http://www.naredisisam.si/katalog/rezervni-deli/kompresorske-glave/kompresorska-glava-fc2.html

Pa po slikah sta enake glave...Kako si si to računico zamislil?
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Branez
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 14 Apr 2003 7:21
Prispevkov: 7770
Aktiv.: 34.87
Kraj: Koprivnica HR

PrispevekObjavljeno: Sob Jun 30, 2012 8:52 am    Naslov sporočila:  Re: Kateri (poceni) batni kompresor izbrati za domačo delavn Odgovori s citatom

nostromo je napisal/a:
.......
Mogoče pa lahko še vi dopišete, kaj mora delati domači garažni kompresor (če sem kaj pozabil)
Dopisal bom kaj BO delal kompresor v garaži: 99% časa bo stal in oviral "promet" v garaži. Zaradi tistega 1% kupi prvi kompresor, ki ga najdeš v štacunah in je v mejah tvojih želja!
_________________
The true sign of intelligence is not knowledge but imagination.
Creativity is intelligence having fun!

Albert Einstein
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
reber
Član
Član



Pridružen-a: Pon 26 Maj 2003 12:20
Prispevkov: 2279
Aktiv.: 10.23
Kraj: Bled

PrispevekObjavljeno: Sob Jun 30, 2012 9:35 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Imam kompresor ABAC s 25l posodo, kupljen pred več kot 12 leti v Merkurju za takatnih 20 ali 25 jurjev (tolarjev) in je menda membranski in ne batni. Ne vidim nobenega čepka za olje in ga zato nisem nikoli menjal, dolival, ker ga nimam kam Smile
Torej, kompresor menda ne potrebuje vzdrževanja in ga zato tudi nisem nikoli vzdrževal. Uporaba je podobna kot je zahteva v tej temi, oziroma še več, saj se kar pogosto kaj izpihuje, polni, ... in včasih deluje tudi dalj časa in precej pogosto. Še vedno je videti, da je v polni kondiciji.

Imam višek en podoben kompresor, ki je sicer batni, ima čep in merico za olje, manjka mu pol plastičnega pokrova, priključek in regulator zraka, manometer je polomljen, motor in kompresor pa deluje. Mislil sem, da ga bom rabil in sem ga z nekom zamenjal za karton :union: sedaj pa vidim, da ga ne bom rabil pa ga zamenjam za enako valuto oziroma 20€, če bi ga kdo želel za dele ali pa kompletiranje naj mi javi na mail.

_________________
Obiščite me na www.reber.si ali www.elektron.si
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Silvo
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 24 Feb 2003 17:09
Prispevkov: 14555
Aktiv.: 65.33
Kraj: Koroška-okolica Dravograda

PrispevekObjavljeno: Sob Jun 30, 2012 10:02 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Imam 50l dvo-cilindrični kompresor. Mislim, da je iz Hofer-ja. Tale zadostuje mojim potrebam. Je nekoliko večji, tako da ni preveč primeren za transportiranje v vozilu.
Prej sem imel neko podobno igračo, kot jo je opisal Reber. Kuplejna tam pred 15-20 leti čez mejo. Za polnjenje pnevmatik, spihovanje je čisto ustrezal. Zraka je zmanjovalo recimo za barvanje (pa še za kako ročno orodje z večjo porabo), če prav sem z njim recimo pobarval vse radiadiatorjje v hiši. (je bilo pač potrebno čakat, da je napolnil.) Kakega vzdrževanja ni potreboval. Enkrat je crknil listnat ventil. Novega sem naredil kar iz špahla.



P6300377.JPG
 Opis:
Kompresor
 Velikost datoteke:  413.83 KB
 Pogledana:  8 krat

P6300377.JPG



_________________
lp
Silvo
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
psevdonim
Član
Član



Pridružen-a: Čet 21 Sep 2006 21:42
Prispevkov: 3370
Aktiv.: 15.75
Kraj: slo

PrispevekObjavljeno: Sre Okt 15, 2014 1:10 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

(okt. '14)
Ali obstaja kakšna dušilka ali amortizer ali nekaj podobnega za montažo PRED tlačno stikalo ? Zrak iz kompresorja močno "trese" in to povzroča probleme pri izklopu (nekajkrat hitro zaporedoma vklop-izklop-vklop-izklop).

_________________
___
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Branez
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 14 Apr 2003 7:21
Prispevkov: 7770
Aktiv.: 34.87
Kraj: Koprivnica HR

PrispevekObjavljeno: Sre Okt 15, 2014 1:15 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Podaljšaj cev od kompresorja do tlačnega stikala in(ali) povečaj volumen (debelino) cevi. Tlačno stikalo pritrdi na gumijaste blažilce.
_________________
The true sign of intelligence is not knowledge but imagination.
Creativity is intelligence having fun!

Albert Einstein
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Mario79
Neznanec
Neznanec



Pridružen-a: Čet 28 Apr 2016 13:47
Prispevkov: 2
Aktiv.: 0.02

PrispevekObjavljeno: Čet Apr 28, 2016 1:53 pm    Naslov sporočila:  Je to OK Odgovori s citatom

Mene pa zanima ali je tale zadeva od Elektro Maschinen sploh kaj vredna?
https://www.bfcshop.si/batni-kompresor-elektromaschinen-e-241-8-50-limited-edition-kit

Sicer kompresor potrebujem bolj ali manj za normalna opravila, kot je spihovanje strojev v delavnici, polnjenje gum traktorja, avtomobila...
Občasno kaj polakiram (les) predvsem pa me zanima ali bo poganjal pnevmatski udarni vijačnik, na katerem sicer piše delovni pritisk 8 do 9 barov

Kakšen predlog?

Morda tudi nasvet oz izkušnja o tem ali drugem modelu.

Hvala
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
kobranka
Član
Član



Pridružen-a: Sob 24 Jul 2010 19:37
Prispevkov: 3403
Aktiv.: 20.34
Kraj: nekje v zgornjem posočju

PrispevekObjavljeno: Čet Apr 28, 2016 2:38 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Ja za tak denar si privošči večjega, ker se mi zdi, da eno malenkost predrag kljub popustu. Pod večjega je mišljeno večjo kapaciteto polnjenja in hitrost polnjenja. Mi je sosed posodil podobnega majhnega, sem imel za čištiti prah pri traktorju, prat pod pritiskom polniti velike gume, pa je mašina skozenj gonila celo pritiska je manjkalo, dokler izhodni ventil nisem zategnil na nekje 3-4 bare.

Če rabiš 9bar raje začni razmišljat o potapljaški jeklenki oz. dveh in kompresorju, ki so ga odstranili iz hladilnice. Tak sistem lahko napolniš na precej več barov. Tudi bombule od kamionov naj bi se dalo napolnit na nekoliko več kot zgolj 8bar.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Mario79
Neznanec
Neznanec



Pridružen-a: Čet 28 Apr 2016 13:47
Prispevkov: 2
Aktiv.: 0.02

PrispevekObjavljeno: Čet Apr 28, 2016 2:43 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Potapljaški jeklenki?

Prvič slišim, bom malo raziskal.

Hvala za hiter odgovor in nasvet
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Lojz
Član
Član



Pridružen-a: Pet 11 Apr 2003 8:31
Prispevkov: 668
Aktiv.: 3.00
Kraj: Koroška

PrispevekObjavljeno: Čet Apr 28, 2016 3:51 pm    Naslov sporočila:  Re: Je to OK Odgovori s citatom

Mario79 je napisal/a:
Mene pa zanima ali je tale zadeva od Elektro Maschinen sploh kaj vredna?
https://www.bfcshop.si/batni-kompresor-elektromaschinen-e-241-8-50-limited-edition-kit

Sicer kompresor potrebujem bolj ali manj za normalna opravila, kot je spihovanje strojev v delavnici, polnjenje gum traktorja, avtomobila...
Občasno kaj polakiram (les) predvsem pa me zanima ali bo poganjal pnevmatski udarni vijačnik, na katerem sicer piše delovni pritisk 8 do 9 barov

Kakšen predlog?

Morda tudi nasvet oz izkušnja o tem ali drugem modelu.

Hvala

Preveri še tole, če ni premajhen.

_________________
LP
Lojz
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
zoran
Član
Član



Pridružen-a: Ned 28 Nov 2004 14:44
Prispevkov: 540
Aktiv.: 2.42
Kraj: SG

PrispevekObjavljeno: Čet Apr 28, 2016 4:11 pm    Naslov sporočila:  Re: Je to OK Odgovori s citatom

Mario79 je napisal/a:
Mene pa zanima ali je tale zadeva od Elektro Maschinen sploh kaj vredna?
https://www.bfcshop.si/batni-kompresor-elektromaschinen-e-241-8-50-limited-edition-kit

Sicer kompresor potrebujem bolj ali manj za normalna opravila, kot je spihovanje strojev v delavnici, polnjenje gum traktorja, avtomobila...
Občasno kaj polakiram (les) predvsem pa me zanima ali bo poganjal pnevmatski udarni vijačnik, na katerem sicer piše delovni pritisk 8 do 9 barov

Kakšen predlog?

Morda tudi nasvet oz izkušnja o tem ali drugem modelu.

Hvala


Da je potreben pritisk 8 do 9 barov je en podatek, poglej pa še kaj piše glede porabe količine zraka - koliko l/min pretoka rabi. Če bo kompresor imel premalo kapaciteto (če se ne motim, daje ta na linku 241 l/min), bo ves čas v pogonu in ne bo dal zadostne količine zraka.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
gregoral
Član
Član



Pridružen-a: Pet 24 Nov 2006 9:42
Prispevkov: 688
Aktiv.: 3.25
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Apr 28, 2016 4:27 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

A rabljeni pa ne pridejo v poštev?
Jaz sem kupil rabljenega in mi ni žal.

Seveda pa sem namesto da bi prišparal, za isti znesek potem rajši kupil za dve številki večjega Smile.

lp
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Oprema, stroji in orodja Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2
Stran 2 od 2

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 70 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group