www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Novi Darkotov AVRISP programator
Pojdi na stran 1, 2, 3, 4, 5, 6  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> AVR, LPC900, x51
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
protoncek
Član
Član



Pridružen-a: Sre 31 Jan 2007 9:41
Prispevkov: 9573
Aktiv.: 45.83
Kraj: Mengeš

PrispevekObjavljeno: Sre Jul 04, 2012 2:08 pm    Naslov sporočila:  Novi Darkotov AVRISP programator Odgovori s citatom

Bom jaz začel sitnariti...
namreč...v članku Darko pravi, da je GTL2003 težje dobavljiv. Kolikor sem videl na NXP-jevi strani, je zanje distributer Silica v ljubljani. Bi bila možnost, da bi preko našega člana silice nabavili te čipe, mogoče kaj več kot skupinski nakup? Saj mislim da bo več kandidatov za tale programator.
Druga stvar je sicer lažje dobavljiv AT90USB162, ki pa ga kolikor vidim v naših trgovinah nimajo. Ostali material ni kritičen, ta dva čipa bi pa lahko skupinsko naročili, kaj mislite?
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Silvo
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 24 Feb 2003 17:09
Prispevkov: 14551
Aktiv.: 65.53
Kraj: Koroška-okolica Dravograda

PrispevekObjavljeno: Sre Jul 04, 2012 4:17 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Sam imam MKII v rabi od aprila Naredil sem sicer svojo enostransko tiv. GTL-je sem nabavil pri Digikey (Nanoelektronika) Prav tako tudi mege
_________________
lp
Silvo
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
gumby
Član
Član



Pridružen-a: Sob 28 Apr 2007 12:32
Prispevkov: 4066
Aktiv.: 19.74

PrispevekObjavljeno: Sre Jul 04, 2012 4:25 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Mislim, da bo interes za skupinski nakup... vključno z TIV
_________________
Tule nisem več aktiven.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
protoncek
Član
Član



Pridružen-a: Sre 31 Jan 2007 9:41
Prispevkov: 9573
Aktiv.: 45.83
Kraj: Mengeš

PrispevekObjavljeno: Sre Jul 04, 2012 5:07 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Hja, na seznamu nanoelektronika sicer nima...
ampak bom počakal, če bo res kaj skupinskega glede materiala.
TIV ima Darko že na zalogi (zdajle me bo pa prišel natepst po riti, ker sem izdal... Pray )
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Silvo
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 24 Feb 2003 17:09
Prispevkov: 14551
Aktiv.: 65.53
Kraj: Koroška-okolica Dravograda

PrispevekObjavljeno: Sre Jul 04, 2012 6:55 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Silvo je napisal/a:
GTL-je sem nabavil pri Digikey (Nanoelektronika) Prav tako tudi mege



protoncek je napisal/a:
Hja, na seznamu nanoelektronika sicer nima...


Naročila Mauser in DIgikey
Bil sem obveščen, da Nanoelektronika sedaj praktično naroča vsak teden.
Cene za člane društva si lahko vsak sam okvirno izračuna. Če recimo pri digikey-u nekaj stane 1$ bo za to pri Nano plačal 1€+ddv. (V ceno je vključen strošek carine ter poštnine) Tale izračun je informativni. Znesek je lahko manjši nikoli pa ne bo večji. (zavisi od celotnega naročila)

_________________
lp
Silvo
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
protoncek
Član
Član



Pridružen-a: Sre 31 Jan 2007 9:41
Prispevkov: 9573
Aktiv.: 45.83
Kraj: Mengeš

PrispevekObjavljeno: Sre Jul 04, 2012 7:11 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Hvala za informacijo. Bo definitivno prišla še kako prav.
Zaenkrat bom počakal, kako bo s tem, če bo kaj več kandidatov da ne bodo petnajstkrat naročali.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
kobranka
Član
Član



Pridružen-a: Sob 24 Jul 2010 19:37
Prispevkov: 3403
Aktiv.: 20.43
Kraj: nekje v zgornjem posočju

PrispevekObjavljeno: Sre Jul 04, 2012 7:18 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

@protonček, menda je tako da iz Farnell je možno naročiti potom Just in IC, pri HTE za Moser, slednji prav tako pri Nanoelektroniki, kjer je možno kot je že omenjeno tudi za DigiKey.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
RGorazd
Član
Član



Pridružen-a: Čet 20 Maj 2004 15:57
Prispevkov: 1712
Aktiv.: 7.71
Kraj: Ig

PrispevekObjavljeno: Sre Jul 04, 2012 7:29 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Malce sem gledal, v sili bi se dalo z ali pa brez redizajna vezja uporabiti Texasov GTL2010, ki je sicer 10bitni level translator, vendar po slikah sodeč, bi se ga dalo lahko prispajkati tako, da se pini 11,12,13 in 14 ne prispajkajo oz, se jih odreže. Cena omenjenega čipa v Farnellu znaša 2€ v količini do 9 kosov, pri večjih količinah ena pade na 1.60 oz 1.22€ (nad 100kos).

LP G

_________________
.
._. _ _ ._. _.__. _|
[ (_](_)[ (_] /_(_]
._|
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
protoncek
Član
Član



Pridružen-a: Sre 31 Jan 2007 9:41
Prispevkov: 9573
Aktiv.: 45.83
Kraj: Mengeš

PrispevekObjavljeno: Sre Jul 04, 2012 7:31 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Ja, za farnell sem vedel, za ostalo ne, ker še nisem naročal od tam. Še ni bilo potrebe...
EDIT: Darko pravi da gre celo brez tega čipa, a potem ne moreš programirati če je AVR na 3 voltih napajanja...
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
VolkD
Član
Član



Pridružen-a: Pet 24 Sep 2004 21:58
Prispevkov: 14228
Aktiv.: 64.07
Kraj: Divača (Kačiče)

PrispevekObjavljeno: Sre Jul 04, 2012 10:34 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Joj!
Tole je bilo pa hitro. Še dobro okrog se nisem uzrl pa ste že šli v luft.

Kaj mi pa zdaj drugega ostane kot TOLE.

_________________
Dokler bodo ljudje mislili, da živali ne čutijo, bodo živali čutile, da ljudje ne mislijo.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
besoft
Član
Član



Pridružen-a: Ned 01 Apr 2012 10:22
Prispevkov: 585
Aktiv.: 4.01
Kraj: Žižki - Prekmurje

PrispevekObjavljeno: Čet Jul 05, 2012 7:33 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

lahko malo kdo več pove, za kakšen programator gre, ker nimam revije.
Hvala
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
mirkatmir
Član
Član



Pridružen-a: Pet 25 Jul 2003 9:14
Prispevkov: 1876
Aktiv.: 8.45
Kraj: Ribnica (JN75IR)

PrispevekObjavljeno: Čet Jul 05, 2012 7:54 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Tega ne vidiš?

Darko, piši zame +1

_________________
lp, Miran (Miro - S51SK)
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
dkone
Član
Član



Pridružen-a: Sre 07 Mar 2007 18:53
Prispevkov: 2104
Aktiv.: 10.13
Kraj: Krško

PrispevekObjavljeno: Čet Jul 05, 2012 8:09 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Koliko pa pride komplet programator?
_________________
Denis
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
protoncek
Član
Član



Pridružen-a: Sre 31 Jan 2007 9:41
Prispevkov: 9573
Aktiv.: 45.83
Kraj: Mengeš

PrispevekObjavljeno: Čet Jul 05, 2012 8:10 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

No, tole je moja krivda Whistle
se pa takole vidi da s(m)o ljudje zadovoljni s tvojim prvim programatorjem in se ve, da bo drugi enako dober Dancing
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
marko
Član
Član



Pridružen-a: Sre 07 Jan 2004 15:14
Prispevkov: 755
Aktiv.: 3.40

PrispevekObjavljeno: Čet Jul 05, 2012 8:13 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Btw, sestavljen mk2 pride okoli 15 eur na ebayu.

Npr, http://www.ebay.com/itm/ATMEL-ATMEGA-AVR-USB-Programmer-AVRISP-MKII-MK2-Compatible-clone-New-/130592887771?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item1e67f153db

Kakšna je predvidena cena tega kompleta?

Darko:
Ne, da bi me to odvrnilo od nakupa tega kompletka.. ampak vseeno, zakaj se odkriva toplo vodo, pri vseh teh opravilih, ki jih imaš? Smile Pa ne me narobe razumet.. tudi jaz se raje lotim sam delat, ker je zadovoljstvo velikokrat bolj pomembno, kot pa sam izdelek, ampak ko enkrat dosežeš časovni limit, je bolje kar kupiti nekaj.. in bi v tem primeru npr. skupinski nakup izdelanega izdelka bil bolj primeren? Smile
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> AVR, LPC900, x51 Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran 1, 2, 3, 4, 5, 6  Naslednja
Stran 1 od 6

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 48 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group