www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

VolkD mkII
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> AVR, LPC900, x51
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
RGorazd
Član
Član



Pridružen-a: Čet 20 Maj 2004 15:57
Prispevkov: 1712
Aktiv.: 7.68
Kraj: Ig

PrispevekObjavljeno: Tor Okt 02, 2012 5:32 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

A je imel kdo težave z gonilniki win7 64bit? Na mlinčku z Win XP sem naložil flip in brez težav sprogramiral čip, odlotal R9, ter še enkrat priklopil programator. Driverji so se avtomatsko naložili, sicer AVR studio programatorja ni videl, niti se nisem s tem ubadal, ciljni računalnik pa ima Win7/64bit in mi javi napako: - glej sliko.

LP G



PS1.jpg
 Opis:
 Velikost datoteke:  117.28 KB
 Pogledana:  38 krat

PS1.jpg



_________________
.
._. _ _ ._. _.__. _|
[ (_](_)[ (_] /_(_]
._|


Nazadnje urejal/a RGorazd Tor Okt 02, 2012 7:47 pm; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
RGorazd
Član
Član



Pridružen-a: Čet 20 Maj 2004 15:57
Prispevkov: 1712
Aktiv.: 7.68
Kraj: Ig

PrispevekObjavljeno: Tor Okt 02, 2012 7:36 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Takole: deinstaliral sem AVR studio 5 in namestil šestko. Diverji so sedaj OK, vendar v AVRstudiu ne vidim programatorja. Kamorkoli pogledam, piše samo Simulator. Če grem v Firmware upgrade tools meni, mi ga sicer najde, vendar napiše zraven An error occured, dobro, to najbrž ne pomeni nič hujšega. Kaj lahko še naredim?

LP G

_________________
.
._. _ _ ._. _.__. _|
[ (_](_)[ (_] /_(_]
._|
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
SiByte
Član
Član



Pridružen-a: Pet 18 Mar 2011 17:01
Prispevkov: 312
Aktiv.: 1.96
Kraj: Sv. Trojica v Slov. g.

PrispevekObjavljeno: Tor Okt 02, 2012 7:39 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Imam enako težavo Sad
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
RGorazd
Član
Član



Pridružen-a: Čet 20 Maj 2004 15:57
Prispevkov: 1712
Aktiv.: 7.68
Kraj: Ig

PrispevekObjavljeno: Tor Okt 02, 2012 10:18 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Na TEJ strani je čisto spodaj .hex fajl, ki naj bi rešil težavo z AVRStudiom 5.1 in 6. V bistvu je AVR Studio 6 zgolj bugfixed 5.1.x z implementiranim ARM/Cortex toolchainom. Danes se mi na da več s tem ukvarjat, bom jutri naložil omenjeni hex in poročam tukaj.

LP G

_________________
.
._. _ _ ._. _.__. _|
[ (_](_)[ (_] /_(_]
._|
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
protoncek
Član
Član



Pridružen-a: Sre 31 Jan 2007 9:41
Prispevkov: 9573
Aktiv.: 45.67
Kraj: Mengeš

PrispevekObjavljeno: Sre Okt 03, 2012 11:36 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Kateri HEX file ste pa dajali na AVR-ja? Meni je Darko poslal drugo verzijo (kasnejšo) kot je objavljena zraven revije št.18. Mogoče je finta ravno v tem, ker je meni takoj delalo (po začetnih težavah drugega porekla seveda).
Sicer je na strani bravekit objavljen tudi HEX-file.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
gumby
Član
Član



Pridružen-a: Sob 28 Apr 2007 12:32
Prispevkov: 4066
Aktiv.: 19.67

PrispevekObjavljeno: Sre Okt 03, 2012 1:00 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

HEX, ki je poleg revije, dela samo v studiu 4. Tale HEX pa dela tudi v studiu 5 in 6.
_________________
Tule nisem več aktiven.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
francx
Član
Član



Pridružen-a: Sre 20 Jul 2011 16:00
Prispevkov: 69
Aktiv.: 0.44
Kraj: Ljubljana (Butale)

PrispevekObjavljeno: Sre Okt 03, 2012 3:15 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Kak pa ga spraviš do ponovnega programiranja? jaz povežem tisti upor pa mi ga še zmeraj zazna kot programator Sad
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
protoncek
Član
Član



Pridružen-a: Sre 31 Jan 2007 9:41
Prispevkov: 9573
Aktiv.: 45.67
Kraj: Mengeš

PrispevekObjavljeno: Sre Okt 03, 2012 3:36 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Povežeš upor (0 ohm) in resetiraš AVR, oziroma vtakneš USB da dobi napajanje. Tako ti ga mora flip prepoznati. Če ga ne prepozna, je možno da ti je zbrisal bootloader, kot meni...potem ti ostane samo še klasična povezava preko ISP in na novo naložit bootloader.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
francx
Član
Član



Pridružen-a: Sre 20 Jul 2011 16:00
Prispevkov: 69
Aktiv.: 0.44
Kraj: Ljubljana (Butale)

PrispevekObjavljeno: Sre Okt 03, 2012 3:43 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

ko ga priklopiš v USB z uporom 0ohm ti zazna kot AVR mkII? ali kot AT90USB162?
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
RGorazd
Član
Član



Pridružen-a: Čet 20 Maj 2004 15:57
Prispevkov: 1712
Aktiv.: 7.68
Kraj: Ig

PrispevekObjavljeno: Sre Okt 03, 2012 4:34 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

OK, stvar je taka. hex koda, ki sem jo omenil par postov nazaj deluje. Sedaj mi mkII deluje direkt iz AVRStudia 6 in to zelo dobro. Sem pa skoraj znorel, da sem prepričal Flip, da je zaznal čip. To ne moreš verjeti, a je to res tako slabo orodje al kaj? Nalotal sem briko namesto 0E upora, prilotal žičko na maso in z njo prožil reset mikrokontrolerja. Šele po enih 30 poskuish - 30 resetih, se je Flip zbudil in prišel v način za programiranje, prej je pa bil USB vedno nedostopen ?! No skratka, splača se nalotati eno žičko na maso in z njo poskušati resetirati mikrokontroler.

Se pa stvar malce drugače obnaša. Sedaj mi skozi sveti oranžna LED, ko pa programiram, pa sveti - brli zelena. Prej je skozi svetila zelena. Toliko o tem. Skratka, hex ki sem ga včeraj omenil je za AVRStudio 5.1.x in 6.

LP G

_________________
.
._. _ _ ._. _.__. _|
[ (_](_)[ (_] /_(_]
._|
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
silvo_v
Član
Član



Pridružen-a: Pon 11 Jul 2005 22:00
Prispevkov: 146
Aktiv.: 0.66
Kraj: Domžale

PrispevekObjavljeno: Sre Okt 03, 2012 6:02 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Kopirano iz STK525 user manual:

Citiram:

The HWB pin of the AT90USBxxx allows to force the bootloader section execution after reset. (Refer to AT90USBxxx datasheet section “boot loader support”). To force
bootloader execution, operate as follows:
- Press both “RST” and “HWB” push buttons
- First release the “RST” push button
- Release the “HWB” push button


Lp, Silvo
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
RGorazd
Član
Član



Pridružen-a: Čet 20 Maj 2004 15:57
Prispevkov: 1712
Aktiv.: 7.68
Kraj: Ig

PrispevekObjavljeno: Sre Okt 03, 2012 6:11 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

@silvo_v : torej če bi hotel tole elegantno sprogramirati, bi moral tudi tisto briko za programiranje prekinjati (ni dovolj, samo da jo nalotaš gor) ok, stvar mi je logična.

Še eno vprašanje: AVR Studio uporabljam že zelo dolgo, vendar nisem nikoli uporabljal funkcij za programiranje (vedno sem uporabljal programator, ki ni bil podprt, zato sem uporabljal zunanja orodja - USBASP in Khazama, še prej PoyProg in AVRISP preko paralelnega porta). Sedaj je pa fino, programator podprt, vendar ne najdem nikjer gumba za nalaganje. Oz, ga najdem, samo da naložim program na mikrota vzame kar nekaj klikanja. A je to standardna procedura?

Se pravi: Tools > Device programming > Apply (AVR ISP) Memories > Program ?

Pri Khazami je bilo tako, da sem samo kliknil program in je bilo to to. Avtomatsko je napravilo update .hex fajla, programator je bil znan, čip tudi in to je bilo to. Čudi me, da AVRStudio nima takega gumba, da bi dal samo build/compile in pa upload. ALi pa jaz česa še ne vem, kar pa tudi nebi bilo nič novega Wink

LP G

_________________
.
._. _ _ ._. _.__. _|
[ (_](_)[ (_] /_(_]
._|
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
silvo_v
Član
Član



Pridružen-a: Pon 11 Jul 2005 22:00
Prispevkov: 146
Aktiv.: 0.66
Kraj: Domžale

PrispevekObjavljeno: Sre Okt 03, 2012 6:34 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Jaz še vedno uporabljam AVRStudio V4.

Vpis v Flash gre takole: Tools > Program AVR > Connect, izbereš programator, Connect.

Odpre se okno, kjer v zavihkih izbiraš različne možnosti. V zavihku Program izbereš datoteko za Flash oz. EEprom ter klikneš na Program. Vsako nadaljne vpisovanje v Flash sprožiš s gumbom Program. Drug način je, da okno programatorja minimiraš, nalaganje Flasha pa zaženeš s klikom na gumb v orodni vrstici.

Lp, Silvo
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
RGorazd
Član
Član



Pridružen-a: Čet 20 Maj 2004 15:57
Prispevkov: 1712
Aktiv.: 7.68
Kraj: Ig

PrispevekObjavljeno: Sre Okt 03, 2012 6:57 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

OK, to je precej podobno postopku, ki ga narekuje AVRStudio 5 oz. 6. Se bom sprijaznil s tem, morda pa bom Dudo dol potegnil in uporabil kot zunanje orodje.

LP G

_________________
.
._. _ _ ._. _.__. _|
[ (_](_)[ (_] /_(_]
._|
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
silvo_v
Član
Član



Pridružen-a: Pon 11 Jul 2005 22:00
Prispevkov: 146
Aktiv.: 0.66
Kraj: Domžale

PrispevekObjavljeno: Sre Okt 03, 2012 7:25 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Gorazd, kaj pa manjka temu načinu?

Ko imaš vse nastavljeno, potrebuješ samo en klik.

Lp
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> AVR, LPC900, x51 Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Naslednja
Stran 5 od 7

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 69 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group