www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Eprom 27C512

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Programiranje embedded sistemov
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
marjan76
Član
Član



Pridružen-a: Tor 06 Okt 2009 13:17
Prispevkov: 39
Aktiv.: 0.22
Kraj: kozjansko

PrispevekObjavljeno: Sre Jul 25, 2012 8:25 am    Naslov sporočila:  Eprom 27C512 Odgovori s citatom

Pozdravljeni

Imam en problem in sicer s čipom 27C512 nabavil sem nov čip in ga hotel sporgramirati na programatoju willem GQ-3 vendar mi zadeva nekaj ne špila, pomeril sem vse kontakte če imam spoj vse je vredu dela pa še zmeraj ne drugo čipovje dela brez problema čip pa je atmel 27C512 PLCC, prilagam slike če ima kdo kakšno rešitev?


Lp Marjan



27C512 1.JPG
 Opis:
ko se zadeva ustavi pri zapisu
 Velikost datoteke:  652.9 KB
 Pogledana:  42 krat

27C512 1.JPG



27C512 2.JPG
 Opis:
 Velikost datoteke:  766.57 KB
 Pogledana:  16 krat

27C512 2.JPG



27C512 3.JPG
 Opis:
 Velikost datoteke:  505.51 KB
 Pogledana:  13 krat

27C512 3.JPG



_________________
nekoč je bil fičo mercedes, danes je mercedes fičo
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
s54jp
Član
Član



Pridružen-a: Pet 21 Nov 2008 16:57
Prispevkov: 865
Aktiv.: 4.63
Kraj: Ljutomer

PrispevekObjavljeno: Sre Jul 25, 2012 9:40 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Ali ne gre tukaj za UV eprom?

Če gre si naredil kar nekaj napak, odloči se kak čip imaš.

Na prvi slikici si izbral 27C512 v PLCC32 ohišju za kaj je potrebno vtaknit v podnožje programatorja adapter. ( ta dva nista pinkompatibilna)

Potem si poskusil programirat in si verjetno zapacal ali skuril čip če si ga vtaknil direkt v programator ( 28 pinskega).

Ti UV epromi se brišejo z UV lampo ( UV svetlobo ) ne pa prek programatorja.
Tisto kljukico pri Erase odstrani ker ga programator ne more brisat.

Potem si pa izbral drug tip eproma ( verjetno pravega ) in normalno da so težave.

1. Naredi "kontrolo brisanja" ali če je prazen.
2. Probaj ga prebrati in potem primerjava eproma z pomnilnikom.
( To bi moralo bit OK če je še vedno živ čip in programator )
3. Če je čip prazen ( so v pomnilniku sami FF ) ga ni potrebno ponovno brisati če je pa kaj noter pa bo potrebno preden ga ponovno programiraš.

Sam uporabljam Centroniks programator za UV eprome.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
marjan76
Član
Član



Pridružen-a: Tor 06 Okt 2009 13:17
Prispevkov: 39
Aktiv.: 0.22
Kraj: kozjansko

PrispevekObjavljeno: Čet Jul 26, 2012 9:34 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Ja vem da so bili izbrani čipi ki niso pravi ker me je že lep čas jezilo pa sem poiskusil izbrat drugi čip, čip je nov imam jih več novih in ko preberem se vsi preberejo enako ni razlike ko pa hočem zapisat pa so težave je pa res da sem poskusil zapisat dva čipa ker dva da sta hin je mala verjetnost imam pa čip v plcc ohišju (mislim da ni isto ko smd) in nima okenca za pobrisat.
_________________
nekoč je bil fičo mercedes, danes je mercedes fičo
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
s54jp
Član
Član



Pridružen-a: Pet 21 Nov 2008 16:57
Prispevkov: 865
Aktiv.: 4.63
Kraj: Ljutomer

PrispevekObjavljeno: Sre Avg 01, 2012 3:40 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Tisti eprom (27C256 ali 27C512) ki nima okenca za brisanje je programljiv samo enkrat. Ko ga sprogramiraš ostane tako za vedno ( brisanja ni ).

Ali če ti se kaj ponesreči pri programiranju kot se je verjetno tebi da ti ga je verjetno programator "popacal" poti nazaj ni je samo naprej : v kanto za smeti.

Jaz imam nekaj takšnih brez okenca 27C256 in imam raje takšne z okenci ki ga lahko zbrišem če kaj narobe naredim ali pa hočem zamenjati softver ( v DIP28 ohišju!).

Potegni si datashet v prilogi in boš videl da ti za tvoj eprom rabiš adapter.
Ali imaš na programatorju razen textoola še PLCC ohišje?

Kam si dal svoj eprom tukaj na programatorju v PLCC ohišju brez adapterja?



Programator.jpg
 Opis:
 Velikost datoteke:  42.62 KB
 Pogledana:  5 krat

Programator.jpg



27C512.pdf
 Opis:

Download
 Ime datoteke:  27C512.pdf
 Velikost datoteke:  397.34 KB
 Downloadano:  0 krat

Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
VolkD
Član
Član



Pridružen-a: Pet 24 Sep 2004 21:58
Prispevkov: 14228
Aktiv.: 64.07
Kraj: Divača (Kačiče)

PrispevekObjavljeno: Sre Avg 01, 2012 6:29 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

s54jp je napisal/a:
Tisti eprom (27C256 ali 27C512) ki nima okenca za brisanje je programljiv samo enkrat. Ko ga sprogramiraš ostane tako za vedno ( brisanja ni ).

To dejstvo je tudi mene mučilo. Potem sem pa našel način. Testirali smo z sevanjem višjih frekvenc kot je svetloba. Je kar nekaj dela preden ugotoviš pravilno dozo sevanja, da je eprom obrisan, a še vedno živ. No ampak se da. Ni pa ravno priročna stvar. Rentgena nima vsak doma v garaži. Laughing

_________________
Dokler bodo ljudje mislili, da živali ne čutijo, bodo živali čutile, da ljudje ne mislijo.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
vitez93
Član
Član



Pridružen-a: Pet 19 Sep 2008 20:00
Prispevkov: 1018
Aktiv.: 5.39
Kraj: Celje- Dobrna

PrispevekObjavljeno: Tor Feb 11, 2014 10:45 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Sprogramirati moram EPROM, 27256. Rad bi pa imel, da se da ta eprom potem večkrat sprogramirati, ampak ne bi imel UV brisanja. Iskati moram EEPROM?

Torej tole:
http://uk.farnell.com/atmel/at28c256-15pu/ic-eeprom-256kbit-parallel-28dip/dp/1095782

Potem pa potrebujem še programtor. Smile Mora pa delati na prenosniku. Kaj naj iščem? Če bi ima kdo kaj rabljenega za prodati me tudi zanima, samo da dela. Very Happy


Hvala za pomoč in brez zamere če sem kako bedarijo vsekal. Laughing
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
milan62
Član
Član



Pridružen-a: Ned 04 Jan 2004 23:19
Prispevkov: 2379
Aktiv.: 10.71
Kraj: Kranj

PrispevekObjavljeno: Tor Feb 11, 2014 11:31 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Imam naprodaj en kitajski programator TOP2004

http://www.ebay.com/itm/TOP2004-EPROM-Universal-Programmer-/120642521845

Software deluje na prenosniku vendar le pod winXP
Cena 35 eur

LP

_________________
Wasting time online since 1999
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
arksi
Član
Član



Pridružen-a: Sre 03 Sep 2008 10:19
Prispevkov: 741
Aktiv.: 3.91
Kraj: Dolenjska

PrispevekObjavljeno: Sre Feb 12, 2014 8:05 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

vitez93 je napisal/a:

Potem pa potrebujem še programtor. Smile Mora pa delati na prenosniku. Kaj naj iščem? Če bi ima kdo kaj rabljenega za prodati me tudi zanima, samo da dela. Very Happy
Hvala za pomoč in brez zamere če sem kako bedarijo vsekal. Laughing


Mislim, da bi šlo tudi s tem programatorjem, kar nekaj članov na forumu ga uporablja: http://www.ebay.com/itm/New-USB-G540-Universal-Bios-GAL-Programmer-EPROM-FLASH-51-AVR-PIC-MCU-SPI-B0206-/261361716035?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item3cda5f4b43.


LP
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
vitez93
Član
Član



Pridružen-a: Pet 19 Sep 2008 20:00
Prispevkov: 1018
Aktiv.: 5.39
Kraj: Celje- Dobrna

PrispevekObjavljeno: Čet Maj 01, 2014 11:19 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Torej projekt se bo počasi nadaljeval. Very Happy mi747 je prodal programator, če ima ko kakšen vredu programator za prodati naj javi.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
Bizgec65
Član
Član



Pridružen-a: Sre 10 Mar 2010 11:46
Prispevkov: 2057
Aktiv.: 12.02
Kraj: Trebnje

PrispevekObjavljeno: Čet Maj 01, 2014 11:59 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

vitez93 je napisal/a:
Torej projekt se bo počasi nadaljeval. Very Happy mi747 je prodal programator, če ima ko kakšen vredu programator za prodati naj javi.

Če boš šel v samogradnjo programatorja ti odstopim podnožja (2 kosa), Je pa res da sta vzeta ven iz programatorja, ki mi je doma ležal dlje časa, pa sem ga razdrl. No ja saj je vse v glavnem na plati, tudi ohišje je. Imel sem ga namen podariti enemu od članov foruma, pa mi po cca 30-ih izmenjanih ZS-jev ni poslal naslova, in me je minilo. Le načrta se mi ne da iskati. Cool
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
vitez93
Član
Član



Pridružen-a: Pet 19 Sep 2008 20:00
Prispevkov: 1018
Aktiv.: 5.39
Kraj: Celje- Dobrna

PrispevekObjavljeno: Čet Maj 01, 2014 12:12 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Pa ne bi šel tule v samogradnjo. Rabim programator za remap hondinih ECU-jev, ostala aparatura me itak pride še najmanj 200€, tako da teh par € ko bi prišparal se mi ne bo poznalo. Laughing

Bom pa šel v samogradnjo neke vrste simulatorja EPROM-a, da bo lahko hitreje in samo z klikom miške spreminjal mape. Tile SRAM-i niso poceni, ampak sem na srečo dobil vzorce od maxima. (končno je prišel prav študentski email od fakultete Very Happy)

http://wikitest.pgmfi.org/twiki/bin/view.pl/Library/EasyRtpV10

Hvala vseeno za ponudbo. Very Happy
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
Bizgec65
Član
Član



Pridružen-a: Sre 10 Mar 2010 11:46
Prispevkov: 2057
Aktiv.: 12.02
Kraj: Trebnje

PrispevekObjavljeno: Čet Maj 01, 2014 12:23 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Aha, no ja, imel sem v mislih Textoolovi podnožji, mislim da sta 24 pinski, ali celo 28, bi moral preveriti.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Programiranje embedded sistemov Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 48 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group