www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Tablica, poceni, kako izbrat - nasvet
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Strojna oprema
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
.
Član
Član



Pridružen-a: Čet 06 Maj 2010 20:12
Prispevkov: 1035
Aktiv.: 6.12

PrispevekObjavljeno: Pet Okt 19, 2012 2:07 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Jaz imam Acer Iconio in sem tudi zelo zadovoljen. Sploh tudi zato ker je zanjo zelo velika podpora s strani tegra owners. Ima pa "navadni" USB, režo za sd kartice, mini hdmi, mini usb.. Skratka zadovoljen Wink
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
VolkD
Član
Član



Pridružen-a: Pet 24 Sep 2004 21:58
Prispevkov: 14228
Aktiv.: 64.07
Kraj: Divača (Kačiče)

PrispevekObjavljeno: Tor Dec 04, 2012 6:43 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

No ja, od danes dalje sem tudi sam lastnik SANEI N10 tablice. to je 10 " zadeva u 1280x 800 pix grafiko, 1,5G procesorjem 1GB RAMa 16G flash. In seveda ima modri zob, ki ga bo še treba upariti z Agilent instrumentom. To bo še veselo.
_________________
Dokler bodo ljudje mislili, da živali ne čutijo, bodo živali čutile, da ljudje ne mislijo.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Mihec
Član
Član



Pridružen-a: Pet 24 Mar 2006 20:10
Prispevkov: 412
Aktiv.: 1.88
Kraj: Mengeš

PrispevekObjavljeno: Tor Dec 04, 2012 7:10 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

In? Kako se obnese na prvi pogled?

Iščem tablico med 100-150€ z bluetoothom, wifijem in po možnosti GPSjem. Zaželjeno da je 7'.

Ima kdo kaj podobnega ogledanega?
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
bpavsic
Član
Član



Pridružen-a: Pet 03 Apr 2009 20:45
Prispevkov: 354
Aktiv.: 1.94
Kraj: Maribor

PrispevekObjavljeno: Tor Dec 04, 2012 7:23 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Malo sem že pozn, ampak boljše pozno kot nikoli (tak so rekli tudi za Titanic)...

Sam imam 3 tablice. Motorola Xoom, Samsung Galaxy Tab 10.1 in Asus Transformer Prime (predvsem zaradi razvoja določenega softwarea za normiranje proizvodnje in nočne more ki se ji reče verzije Androida...).

Asus je daleč najboljši, je pa tudi daleč najdražji in tudi najnovejši. Je quad-core, vse deluje res tekoče. Zraven ima tudi dock s tipkovnico in dodatno baterijo. Avtonomija je tam nekje okrog 18h, kar je res dobro.

Galaxy Tab je najlažji in najtanjši. Tudi najraje ga uporabljam ravno zaradi tega (manj boli roka, če ležiš na kavču in držiš tablico v roki). Žal Samsung noče izdat upgradea na 4.0, raje so izdali novo tablico (Galaxy Tab 2 10.1), ki je debelejša in ima slot za SD kartico (in seveda 4.x). Ko mi je uspelo izklopi gsm anteno (airplane mode) in aktivirat samo WiFi, se je avtonomija kar povečala na dobrih 8h risank Very Happy Za polnjenje rabiš 2A usb. 1A adapterji (npr. za v avto 12V -> usb) ne delujejo.

Xoom je bila prva tablica, ki jo imam že 2 leti (kupljena preko luže, ko se pri nas še niso dobile tablice z Android 3.0). Je bilo kar nekaj problemov s kompatibilnostmi. Drugače pa je okorna, debela in težka. V bistvu zastarela (vseeno pa ima 32gb, v primerjavi s Samsungom, ki ima le 16). Avtonomija je tak tak, moti me to, da se ne polni preko usb, ampak samo preko posebnega adapterja.

Sodelavec je pred kakim mesecem ali dvema nabavil GoClever A104.2. Ravno to za kaj jo je kupil, ne dela niti približno tako dobro, kot na 1 leto starem Samsungu (internet). Problem so internetne strani polne flasha... Za primerjavo 24ur.com se na Samsungu odpre v cca. 6 sekundah, na Asusu v 2-3s, na tem GoClever pa 20 sekund... Je pa odvisno za kaj se bo tablica uporabila.

Sam si bom za potrebe "smarthousea" na steno nalepil eno čisto poceni varianto 7"-10" tablice, preko katere bom preko wifija krmilil rPi in vse od zadaj. Program bo namenski, tako da me hitrost niti ne boli preveč.
Za kaj druga pa je vseeno dobro malo več odštet. "Najboljši sosed" je imel pred kratkim akcijo -20%, kjer si je kar nekaj znancev (ki so čakali na kakšne novoletne akcije) nabavilo Samsung Galaxy Tab 2 10.1 za dobrih 300€.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
sscott
Član
Član



Pridružen-a: Pet 10 Jul 2009 12:11
Prispevkov: 1133
Aktiv.: 6.32
Kraj: Medvode

PrispevekObjavljeno: Tor Dec 04, 2012 8:53 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Mihec je napisal/a:
In? Kako se obnese na prvi pogled?

Iščem tablico med 100-150€ z bluetoothom, wifijem in po možnosti GPSjem. Zaželjeno da je 7'.

Ima kdo kaj podobnega ogledanega?



če se ti ne mudi, počakaj na

http://www.ainol-novo.com/ainol-novo8-dearm-tablet-pc-8-inch-quad-core-dual-camera-hdmi-bluetooth-gps.html

je sicer 8" (zame najbolj praktična dimenzija)
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
siljo
Član
Član



Pridružen-a: Tor 28 Okt 2003 8:08
Prispevkov: 1035
Aktiv.: 4.66
Kraj: Ribn'ca

PrispevekObjavljeno: Tor Dec 04, 2012 10:11 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

če koga zanima tole:
http://www.aim-high.si/izdelek/goclever-tablicni-racunalnik-a73/
je bilo samo sprobano in praktično vse kot novo! V škatli, kot dobiš v trgovini!
99eur

_________________
Lep pozdrav!
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
marko-x
Član
Član



Pridružen-a: Tor 02 Nov 2004 14:21
Prispevkov: 325
Aktiv.: 1.46
Kraj: prekmurje

PrispevekObjavljeno: Sre Dec 05, 2012 8:58 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Sam si lastim Ainol ELF II kupljeno v Britaniji. Je sicer 7", kar je skoraj premalo. Ločljivost zaslona za 7" zaslon je super (1024*600).
Dlančnik deluje po mojem mnenju dobro spomina (16Gb) in rama(1gb) je zadosti. Avtonomija baterija caa. 7ur. Vhodi, izhodi so usb in mini HDMI in reža za SD karto.

Nima pa bluetootha in GPS-ja, jiva je pa možno priključiti na mini USB.

L.p.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
bpavsic
Član
Član



Pridružen-a: Pet 03 Apr 2009 20:45
Prispevkov: 354
Aktiv.: 1.94
Kraj: Maribor

PrispevekObjavljeno: Sre Dec 05, 2012 9:18 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Še ena stvar glede povezljivosti. Sam sem takrat, ko sem kupoval Samsungovo tablico, hotel imeti 3G varianto. Kupil sem tisto Tuševo sim predplačniško kartico, ki jo napolniš in ko začneš uporabljat internet, ti odšteje 1€, internet pa traja 24ur. Ker sem to potreboval samo občasno, mi kartico odklopilo (moraš jo vsake toliko napolnit, kot pri vseh "mobi" variantah). Na koncu sem uporabljal WiFi hotspot na telefonu (kjer sem imel dovolj zakupljenih mb in se s tablico preko WiFija povezoval na telefon, ki je deloval potem kot 3G router.
Torej, če mislite uporabljat internet izven lastnih WiFi povezav bolj redko in če imate dovolj zakupljenih mb na telefonu, je boljša varianta to, kot pa 3G. Plus tega sem ugotovil, da mi je pri porabi baterije, 50% kapacitete vzel 3G modul (več kot ekran in ostalo...). Zdaj imam to tablico v "airplane" načinu, dodatno pa sem vklopil WiFi in se je avtonomija kar povečala.
Tudi GPS mi je na tablici povsem odveč, saj ga imam in uporabljam na telefonu (če sem v kakšnem tujem avtu), v domačih pa je vsepovsod že vgrajen.

Kar hočem povedat je, da je sicer super, da ima tablica "all bells & whistles", ampak če se potem te stvari uporabljajo redko oz. obstaja še kakšna druga dovolj dostopna varianta, ni smiselno vztrajat pri določeni konfiguraciji oz. vzeti katero drugo (na račun kake druge, bolj pomembne lastnosti) samo zaradi česa takega.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
bolha95
Član
Član



Pridružen-a: Pet 14 Dec 2007 21:33
Prispevkov: 296
Aktiv.: 1.49
Kraj: Križe / Tržič

PrispevekObjavljeno: Sre Dec 05, 2012 1:05 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Jaz sem pa tole naročil

http://www.merimobiles.com/Window_N101_1_6_GHz_Dual_Core_II_RK3066_10_1_inch_p/meri5708.htm

_________________
LP,
Robi
Kjer se znanje konča, se domišljija začne
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
chaos
Član
Član



Pridružen-a: Sob 16 Sep 2006 22:12
Prispevkov: 1063
Aktiv.: 4.98
Kraj: Zagorje ob Savi

PrispevekObjavljeno: Sre Dec 05, 2012 1:28 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Jaz sem bolj za test naročil eno izmed najbolj poceni 7'' tablic, ki sem jih našel na ebayu, prišla je okrog 55EUR, in lahko rečem, da sem presenečen, kaj Kitajci naredijo za tak denar.

Ima enojedrni 1GHz procesor, 512MB pomnilnika in 4GB flash-a ter wireless. Seveda brez bluetootha in GPSa. Ekran je sicer navaden TFT z 800x480 resolucijo, ampak sprejemljivo v redu. Tablica je kar dobro odzivna, na trenutke nagaja touch. Z lahkoto poganja vse aplikacije, ki sem jih do sedaj preizkusil.

Uporabljena bo pa kot "picture frame" Smile (ker sem originalno iskal picture frame, pa so dragi in z obupno nizko resolucijo, bo tale tablica kar dober nadomestek).

LP!
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
germil
Član
Član



Pridružen-a: Sob 30 Jul 2005 16:14
Prispevkov: 194
Aktiv.: 0.87
Kraj: Maribor

PrispevekObjavljeno: Sre Dec 05, 2012 2:00 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Sam imam enega AMPE A 90 viška. Je nov, še zapakiran in s folijo na prednji in zadnji strani, DUALCORE 1.5 GHz + mali 400, 2 kameri, steklen IPS 10" zaslon , 16gb...... Bluetooth ....200€
_________________
Brezmejna sta le vesolje in človeška neumnost, toda za prvo nisem prepričan. (Albert Einstein)


Nazadnje urejal/a germil Sre Dec 05, 2012 3:49 pm; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
bpavsic
Član
Član



Pridružen-a: Pet 03 Apr 2009 20:45
Prispevkov: 354
Aktiv.: 1.94
Kraj: Maribor

PrispevekObjavljeno: Sre Dec 05, 2012 2:32 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Zanimiva bo tudi MS tablica Surface, sploh tista z Windows 8 pro in procesorjem i5. To pomeni, da boš lahko poganjal praktično vse programe, ki jih lahko na namiznih in prenosnih z windows-i.

Žena ima 8-9 let starega Ibm-a T40 (ki dela brez napake s prvimi prednameščenimi XPji praktično vsak dan skoraj desetletje) in je počasi začela razmišljat o novem prenosniku. Ker je pač "ženska", bi rada imela nekaj malega, lahkega, tankega, luštnega (v stilu MacBook Air-a).
Sam nisem ravno navdušen nad odgriznjenim jabolkom, zato sem malo gledal ponudbo windows konkurence (Samsung Series 9, Lenovo X1 itd...), mislim pa, da bo na koncu pristala na tem Surfaceu (vsaj koliko jo poznam).
Uporablja pa samo Word, SmartNotebook in Chrome. Sicer ima nameščenih še nekaj drugih matematičnih programov, ampak niso ravno v uporabi...

Je pa res, da bo cena kar visoka.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
.
Član
Član



Pridružen-a: Čet 06 Maj 2010 20:12
Prispevkov: 1035
Aktiv.: 6.12

PrispevekObjavljeno: Sre Dec 05, 2012 6:40 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

bpavsic, kaj pa kaj takega:

http://trgovina.mercator.si/tehnika/racunalnistvo-in-foto/racunalniki/tablicni-racunalniki/tablicni-racunalnik-acer-iconia-tab-w510-32-gb-564755

Lahko ti pa povem da je na klasičnem desktop-u kar težko upravljati programe preko touch zaslona.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
bpavsic
Član
Član



Pridružen-a: Pet 03 Apr 2009 20:45
Prispevkov: 354
Aktiv.: 1.94
Kraj: Maribor

PrispevekObjavljeno: Sre Dec 05, 2012 7:10 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

@maxipin

Ja saj za normalno delo bi uporabljala miško in tipkovnico. Je pa fajn, če lahko potem samo odstrani "ekran" in na hitro kam odnese (ali pa uporabi za prezentacijo). Pogoj pa je definitivno Windows...

Glede acerja je pa tak, praktično v vsem je slabši od Surface-a: manjša ločljivost (1633x768 vs. 1920x1080), manj "diska" (32gb vs. 64/128), slabši procesor (atom vs. i5 ivy bridge), pomnilnik (2gb vs. 4gb).... Je pa tanjši (Surface je 13.5mm Shocked) in cenejši (ampak cena ne igra vloge, ker imam še kar nekaj denarja na firmi - mi je lažje nekaj na firmo kupit in čez par let odpisat, kot pa avtorske/potne izplačevat) Rolling Eyes

Je pa acer primerljiv s Surface z Win RT (ampak tam je pa že Tegra 3 in je no-go zaradi softwarea).
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
start
Član
Član



Pridružen-a: Sob 06 Sep 2008 22:59
Prispevkov: 2392
Aktiv.: 12.63
Kraj: Eindhoven, Nizozemska

PrispevekObjavljeno: Sre Dec 05, 2012 7:20 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Sony ima hibrid (mešanec med tablico in prenosnikom), model Sony Vaio Duo 11.
Sicer je cena zasoljena a ima procsor i(x), windows 8 itd.
Ima pravo tipkovnico, ki se skrije za tablico.

_________________
Lep pozdrav!

Aljaž T.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Strojna oprema Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3  Naslednja
Stran 2 od 3

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 48 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group