www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

ClearOS in samba

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Linux, unix razprave
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
Pobesneli
Član
Član



Pridružen-a: Sre 02 Jan 2008 1:24
Prispevkov: 1070
Aktiv.: 5.41
Kraj: Ajdovščina

PrispevekObjavljeno: Tor Avg 21, 2012 11:20 pm    Naslov sporočila:  ClearOS in samba Odgovori s citatom

Pozdravljeni!

Inštaliral sem si ClearOs na starejši pc.
Zaželel sem si nastavit Sambo, ker bi rad na tem strežniku delil nekaj datotek. Zadeva je zgledala enostavna, zataknilo se je pa že na začetku.

V web, kjer zadevo kontroliraš sem poskusil zagnat sambo, napiše pa mi napako in sicer file share not found.

Zanima me ali kdo uporablja ClearOS? in če mi lahko pokaže kako naj bi zgledala datoteka smb.conf?
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
TilenS
Član
Član



Pridružen-a: Čet 24 Nov 2005 12:29
Prispevkov: 556
Aktiv.: 2.50

PrispevekObjavljeno: Sre Avg 22, 2012 8:23 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Nimam CelarOS imam pa že nekaj let ClarkConnect (zdaj ClearOS). Je že dolgo od tega od kar sem nastavljal to zadevo, a mogoče preveri, če si sploh ustvaril račune za uporabnike kateri bodo imeli dostop do teh SMB share-ov.
_________________
LP Tilen
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pobesneli
Član
Član



Pridružen-a: Sre 02 Jan 2008 1:24
Prispevkov: 1070
Aktiv.: 5.41
Kraj: Ajdovščina

PrispevekObjavljeno: Sre Avg 22, 2012 7:46 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Poskusil sem tudi uporabnike dodat, sumim da je problem v conf datoteki.
Nisem čisto vešč v linux okolju, poznam samo osnove.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Linux, unix razprave Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 48 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group