www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Sem edini ali je še kdo dobil tole ?
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4  Naslednja
 
Objavi novo temo   Ta tema je zaklenjena: ne moreš urejati sporočil ali odgovarjati na objave.   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Dobra volja je najbolja, ...
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
VolkD
Član
Član



Pridružen-a: Pet 24 Sep 2004 21:58
Prispevkov: 14228
Aktiv.: 63.81
Kraj: Divača (Kačiče)

PrispevekObjavljeno: Sre Sep 26, 2012 10:13 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

igo je napisal/a:
Meni se to ne zdi spam.


wiki je napisal/a:
Nadležna pošta (tudi vsiljena, nezaželena ali nenaročena elektronska pošta; angleško spam) je pošiljanje enakih ali podobnih sporočil na veliko število naslovov. Takšna sporočila pošiljajo spammerji , ki naslove prejemnikov pridobivajo s forumov, spletnih strani, podatkovnih baz, ali pa jih preprosto uganejo s kombiniranjem pogostih uporabniških imen in domen.


Kaj tu ni jasno ?

_________________
Dokler bodo ljudje mislili, da živali ne čutijo, bodo živali čutile, da ljudje ne mislijo.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
reber
Član
Član



Pridružen-a: Pon 26 Maj 2003 12:20
Prispevkov: 2279
Aktiv.: 10.22
Kraj: Bled

PrispevekObjavljeno: Čet Sep 27, 2012 9:00 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

MadMax je napisal/a:
njegov edini javni prispevek tu, datiran 3 leta nazaj:

jure_koki je napisal/a:
zanima me kako z osciloskopom pregledam tranzistor, kondenzator, diode, timer NE555, meša se mi, ker delam en napajalnik, vse sem že 3x polotal in je zgleda nekaj skurjeno


Ni kaj, poba je ultrasposoben, s takimi referencami in že od takrat išče sodelavca Mr. Green


Glede na to, da je kemijski tehnik, se mi zdi razumljivo, da ne obvlada elektrotehnike in da zato potrebuje sodelavca na tem področju.


igo je napisal/a:
VolkD je napisal/a:
igo je napisal/a:
Tudi jaz sem to dobil.
Samo to sem želel izvedeti. Forum namreč ni namenjen pošiljanju spama na ZS.
Meni se to ne zdi spam.
Izgleda kot povpraševanje s povsem odptimi kartami, a pač na področjih, na katerih se ni ravno za izpostavljati v javnosti.
Če jih nekdo parkrat dobi po glavi, se ne izpostavlja več, s čimer si še zmanjša možnosti pridobiti somišljenike, kar je v bistvu začaran krog.
Splošna javnost (= večina) je dostikrat nerazumevajoča in za nore ne označi le ideje, pač pa tudi osebo, ki je tako idejo podala. Pa sploh ni nujno, da je ideja zares nora, zadostuje že, če rešuje neko težavo na povsem nekonvencionalen način, ali gleda na nekaj z dovolj drugega zornega kota, kot ideje ostalih.

Tisto ZS se mi zdi "pretežno neškodljivo".


Kljub temu, da se sam ni javno izpostavil, saj je iskal preko zasebnih sporočil, je bil človek vseeno izpostavljen in dobil po glavi...

Pisanje na ZS se tudi meni ne zdi tako zelo škodljivo (zna pa biti marsikomu nadležno) in bi težko označil za spam, ker očitno ni bilo poslano kar vsem po vrsti. Kaj je spam, bi se dalo razpravljati, čeprav je definicija bolj ali manj jasna.

aly je napisal/a:
Vse, kar je napisal, je odlično in fascinantno, razen tistiha parih magičnih besed vmes, ki pokvarijo popolnoma vse. Potem hitro rata jasno, zakaj že 3 leta išče, pa ne najde.


Tiste angleške besede res ne spadajo zraven...

Kaj pomeni zakon o ohranitvi energije več ali manj vemo in zato od tega niti ne odstopamo. Vse kar je v nasprotju s tem zakonom običajno odločno zavračamo...

Jaz sem prepričan, da je proste energije veliko in ta energija ni nastala iz nič, ampak je le izgubljena nekje, ko se je dogajala pretvorba energije iz ene oblike v drugo, oziroma več drugih oblik. Izgubljeni energiji pogosto pravimo "izgube"...

_________________
Obiščite me na www.reber.si ali www.elektron.si
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
protoncek
Član
Član



Pridružen-a: Sre 31 Jan 2007 9:41
Prispevkov: 9573
Aktiv.: 45.63
Kraj: Mengeš

PrispevekObjavljeno: Čet Sep 27, 2012 9:53 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

takih ponudb, sicer v angleškem jeziku dobim nekaj na mesec na mail. Zelo malo delat (1h na teden Applause ), pa fino zaslužit Dancing Žal se tik preden vzamem denar v roke vedno najde nekdo, ki me zbudi in prekine sanje, pa naj bo to ura, strela (nevihta) ali kakšen v bajti, ki ob treh zjutraj zaloputne z vrati Brick wall (seveda temu sledi "=bemti m*t*r"...)
Tole smrdi na nekaj podobnega. Tip očitno nima pojma o elektroniki, zato bi rabil nekoga, ki zna, bi naredil, kar je treba, dobiček pa bi si razdelila. Seveda. I tata bi, sine...
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
jure_koki
Član
Član



Pridružen-a: Pon 21 Sep 2009 20:18
Prispevkov: 13
Aktiv.: 0.07
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Čet Sep 27, 2012 5:03 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

našel njegov edini javni prispevek tu, datiran 3 leta nazaj:

jure_koki je napisal/a:
zanima me kako z osciloskopom pregledam tranzistor, kondenzator, diode, timer NE555, meša se mi(po 16-20ur na dan branja elektronike), ker delam en napajalnik, vse sem že 3x polotal in je zgleda nekaj skurjeno

Ni kaj, poba je ultrasposoben, s takimi referencami in že od takrat išče sodelavca Mr. Green

O HVALA TOLE SEM SE PA ŠE SAM NASMEJAL DO SOLZ
pregledat tranzistor sem mislil na delovno krivuljo, ki se po deformaciji(nepravilni impulzi) v določenem delovnem območju poškoduje, kar vidiš na outputu
MISLIL SEM NA DVA ZAPOREDNO VEZANA NE555 IZHODNEGA SEM RES SKURIL (kratek stk),ni sicer bilo ožganin, je pa res nekaj zadišalo, obremenil sem ga dosti čez 200mA pri 12V, ker še nisem znal odpreti mosfeta ki je v tistem primeru rabil več watni upor, za potrebne ampere, ja takrat nisem imel toliko pojma o vezjih ampak zdaj 3 leta po ca16 ur na dan se pa že lahko kaj pogovarjam z elektroniki in povem svoje želje in postavim vprašanja, do katerih še sploh nismo prišli, če me boste preglasili, vprašanj ne bom postavljal.

Me veseli, da ste tu na kupu vsi zbrani in željni se zbrati in sodelovati ne pa cas porabljat. Za vsakega se lahko najde delo, ker ima vsak svojo specializacijo, ker sem sam administrator, se boste morali pač postaviti v vrsto, na email mi pošljite vaš cv in specializacije in vam dam nalogo, vsakemu bom poslal tudi mojo stran in reference, ter dostop do ftpja in wiki strani.

Do sedaj se mi je zdela ta stran precej mrtva, ampak zdaj vidim, da so tukaj zbrani sami borci in mi ni žal, da sem storil prvi korak. Res pa je da ste hitri kot ose in poudarjam, projekti rabijo čas in ogromno znanja, da dozorijo in ko sadeži obrodijo imate vi lahko že sive lase ampak se zelo splača. Problem je v sodelovanju(petelinčkanje) vsak od vas ima svoj cnc ali programator, namesto da bi stopili skupaj in naredili zahtevnejše stroje, ki se jih lahko proda za 100k+ v industrijo ali za male pare javnosti.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
.
Član
Član



Pridružen-a: Ned 19 Sep 2004 22:04
Prispevkov: 16777193
Aktiv.: 75247.65

PrispevekObjavljeno: Čet Sep 27, 2012 5:21 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Brisana vsebina odstranjenega uporabnika.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
borber
Član
Član



Pridružen-a: Pon 23 Maj 2005 8:40
Prispevkov: 3111
Aktiv.: 13.95
Kraj: LJUBLJANA

PrispevekObjavljeno: Čet Sep 27, 2012 6:16 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

jure_koki je napisal/a:
O HVALA TOLE SEM SE PA ŠE SAM NASMEJAL DO SOLZ
pregledat tranzistor sem mislil na delovno krivuljo, ki se po deformaciji(nepravilni impulzi) v določenem delovnem območju poškoduje, kar vidiš na outputu


Na, sedaj se lahko še drugi smejemo.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
protoncek
Član
Član



Pridružen-a: Sre 31 Jan 2007 9:41
Prispevkov: 9573
Aktiv.: 45.63
Kraj: Mengeš

PrispevekObjavljeno: Čet Sep 27, 2012 6:22 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

jure_koki je napisal/a:
...Do sedaj se mi je zdela ta stran precej mrtva....


Tukaj sem se pa jaz nasmejal, tako da me je s stola vrglo. Da je stran mrtva....če je 360.000 prispevkov v nekaj letih in 10.000 uporabnikov potem ne vem, kaj je živo...
Daj umiri se malo in se preseli v realnost. Kaj misliš da se tukaj zbirajo samo brezdelneži, ki na svetu nimajo kaj drugega početi kot čas zabijat na forumu? Si upam trditi da je polovica ljudi tukaj bolj zaposlenih in učinkovitih kot ti, tukaj pa so ker imajo voljo in željo pomagati še komu drugemu, ne svoje znanje egoistično zadržati zase. To NE pomeni da imajo čas.
Pa pojasni kako hudiča se ti je stran lahko zdela "precej mrtva", ko si zadnjič bil na njej leta 2009?
Ne obnašaj se kot da si bog i batina ter največji znalec tukaj s stavki "postavite se v vrsto"...mislim da si ti prvi, ki se lahko postaviš v vrsto, posebej s takim odnosom.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
jure_koki
Član
Član



Pridružen-a: Pon 21 Sep 2009 20:18
Prispevkov: 13
Aktiv.: 0.07
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Čet Sep 27, 2012 6:44 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

rabim pilotko 100L za predelavo plastike v težko plinsko olje, in sežigno peč (lahko je CK) za 1600°C, dodaja se sveži HHO v center, in na koncu je lambda sonda wide spectrum, dr. Holobar ima pa specialne senzorje za vodik.
potrebujem counter ali freq metr za moj pretočni merilnik za plin, ki bi ga lahko preko
VIRTINS SCMI 3.2 snemal kot DAQ za post analize.

lahko je tudi bencinski motor vezan na alternator in baterijo, z elektronskim vžigom, mehansko vezan na asinhroni motor do 5kw, z merilnikom obratov-vse povezano s scmi na daq, za post analize.
pišem z levo roko ker imam4prst na desni v žicah tako mimogrede
ok projekti so predvsem iz energetike, od prenosa in pretvorbe toplote, transformacija materialov s signali določenih frekvenc pri potrebni napetosti(poglej desulfurizacija Pb bat pri 50V 1000hz sq pulse), tehnike za reciklažo, elektrokemija, signal shaping for selective reactions. merilno orodje, izdelava kalorimetra, potrebujem zajem podatkov (t,p,lum,spectra)iz fotoreaktorjev oz iz drugih mašin.
Imam wilke tech scb4010 pa ga ne znam programirat, lahko ga dam nekomu da ga sproba.
Poscope mega1+
drugače pa imam problem ker hočem na bremenu od 0-5Wrms pri določenih frekvencah 500-45000Hz upravljati izhod alternatorja iz katerega sem dobil 3 faze, ker sem odstranil diode.Z variakom 8A 220V nočem kontrolirati pogonskega asinh mot raje bi kakšno rešitev s freq contr na osnovi triaka, itak rabim neko stroboskopsko rešitev še za obrate, tudi to bi bila lepa ce bi lahko dobil podatke ven na rs232 in bi mi program pisal npr .csv nekam na server, ta pa mi zna risat grafe online z refreshom nečkrat na sekundo.

V bistvu nas samo denar zadržuje. Drugače bi že vse rešil do sedaj, na primer poglejte odziv od Dorijan-a on pač rabi denar in bi lahko poravnali za realiziran produkt kar preko študentskega servisa, neglede na moj zaslužek kasneje iz tega naslova. Jaz sem tukaj bolj brez denarja imam familijo in rabim za realizacijo skupino katera bo učinkovita in si bo lahko kasneje tudi pravično delila pasivne dohodke. In verjemite, da je bilo veliko krokarjev, ki so mislili, da bodo brez dela vse shekali in ukradli, realizirali in prodali, pa jim ni uspelo, ta forum je v Sloveniji zame moje zadnje upanje.
HVALA za phpBB za autosave ker mi je ravokar mulc 17mes izklopil velik rdeč gumb z lučko, ki je napajal moj pc in sem skoraj izgubil vso sporočilo, pa ga ni, zato ga bom pribil
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
.
Član
Član



Pridružen-a: Ned 19 Sep 2004 22:04
Prispevkov: 16777193
Aktiv.: 75247.65

PrispevekObjavljeno: Čet Sep 27, 2012 6:56 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Brisana vsebina odstranjenega uporabnika.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
s54jp
Član
Član



Pridružen-a: Pet 21 Nov 2008 16:57
Prispevkov: 865
Aktiv.: 4.61
Kraj: Ljutomer

PrispevekObjavljeno: Čet Sep 27, 2012 7:01 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

protoncek je napisal/a:
Zelo malo delat (1h na teden Applause ), pa fino zaslužit Dancing Žal se tik preden vzamem denar v roke vedno najde nekdo, ki me zbudi in prekine sanje...


Tole mi zveni znano.

Kot da si opisal one iz parlamenta.
(Jure si je vzel vzorec pri politikih - živeti na tuj račun!)
Mogoče pa kdaj rata politik.

Protoncek ti nekaj ne razumeš: da "pametni delajo, bedaki pa vladajo"

In da bedaki živijo na račun pametnih. ( Iz tega sledi da so vendarle bedaki pametnejši od pametnih.)

Pri nas v Velenju obstaja servis pod imenom ene indijske kače in pod naslovom piše: "Servis za vse" tako ko sem prebral on Juretov spam me je takoj asociralo na ta servis.
Razume se v vse - dejansko pa v nič.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
borber
Član
Član



Pridružen-a: Pon 23 Maj 2005 8:40
Prispevkov: 3111
Aktiv.: 13.95
Kraj: LJUBLJANA

PrispevekObjavljeno: Čet Sep 27, 2012 7:03 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

jure_koki je napisal/a:
drugače pa imam problem ker hočem na bremenu od 0-5Wrms


[Wrms] ne obstaja in nikoli ne bo.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
.
Član
Član



Pridružen-a: Pon 23 Avg 2004 16:16
Prispevkov: 16777190
Aktiv.: 75247.64

PrispevekObjavljeno: Čet Sep 27, 2012 7:06 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Brisana vsebina odstranjenega uporabnika.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
jure_koki
Član
Član



Pridružen-a: Pon 21 Sep 2009 20:18
Prispevkov: 13
Aktiv.: 0.07
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Čet Sep 27, 2012 7:07 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Če koga kakšna beseda moti lahko gre k svoji slavistki in se skupaj smejita na moj račun, jaz pa sem še vseeno vesel, ker sem s tem uspel ustvariti navale smeha, pa čeprav take kot jih poskušam ustvariti 3rd 4th harmonics pri resonanči elektrolizi, katere frekvenca je odvisna od materiala.

Ej vi ste kot božja žirija, vse ste pravilno ocenili, dajte mi izstaviti še račun za elektronsko blatenje, po vašem božanskem forumu.

Kot taki porabljate energijo na narobe mestu. S tem se pa jaz ukvarjam in to je moje menje.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
elson2k
Član
Član



Pridružen-a: Pet 23 Okt 2009 18:09
Prispevkov: 1660
Aktiv.: 9.40
Kraj: Novo mesto

PrispevekObjavljeno: Čet Sep 27, 2012 7:11 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Ločila, človek, ločila. Dokler boš skupaj spravljal taka skropucala kot jih, tukaj prisotna "božja žirija" ne bo imela razloga da te jemlje resno. Ali pa kdorkoli drugi. Mr. Green
_________________
As every cat owner knows, nobody owns a cat.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo AIM - AOL Instant - naslov MSN Messenger - naslov
jure_koki
Član
Član



Pridružen-a: Pon 21 Sep 2009 20:18
Prispevkov: 13
Aktiv.: 0.07
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Čet Sep 27, 2012 7:12 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Če koga kakšna napačna beseda moti lahko gre k svoji slavistki in se skupaj smejita na moj račun, jaz pa sem še vseeno vesel, ker sem s tem uspel ustvariti navale smeha, pa čeprav take kot jih poskušam ustvariti 3rd 4th harmonics pri resonanči elektrolizi, katere frekvenca je odvisna od materiala.

Ej vi ste kot božja žirija, vse ste pravilno ocenili, dajte mi izstaviti še račun za elektronsko blatenje, po vašem božanskem forumu.

Kot taki porabljate energijo na narobe mestu. S tem se pa jaz ukvarjam in to je moje menje.

Poudarjam nisem eletronik, sem le kemik z razširjenim znanjem s področja elektronike in galvanotehnike.

Moderator hvala na opazki, na zdravje
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Ta tema je zaklenjena: ne moreš urejati sporočil ali odgovarjati na objave.   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Dobra volja je najbolja, ... Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4  Naslednja
Stran 2 od 4

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 75 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group