www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Gobe
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 8, 9, 10 ... 13, 14, 15  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Vse kar nima zveze z elektroniko in računalništvom
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
kobranka
Član
Član



Pridružen-a: Sob 24 Jul 2010 19:37
Prispevkov: 3403
Aktiv.: 20.43
Kraj: nekje v zgornjem posočju

PrispevekObjavljeno: Ned Okt 13, 2013 3:33 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Sicer sem malo „kasen” ampak zanima me koliko je delujočih inšpektorjev na področju goriške? Bo treba malo na lahe pritisnit, tile hodijo že od 4 v jutro pri svetilki birat gobe, pri količini pa najbrž niso povsem nedolžni.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Branez
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 14 Apr 2003 7:21
Prispevkov: 7768
Aktiv.: 34.98
Kraj: Koprivnica HR

PrispevekObjavljeno: Ned Okt 13, 2013 3:44 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Eden, a ta je dobro oborožen!
_________________
The true sign of intelligence is not knowledge but imagination.
Creativity is intelligence having fun!

Albert Einstein
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
VolkD
Član
Član



Pridružen-a: Pet 24 Sep 2004 21:58
Prispevkov: 14228
Aktiv.: 64.07
Kraj: Divača (Kačiče)

PrispevekObjavljeno: Ned Okt 13, 2013 10:32 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Pri nas sem pa videl že nekaj avtov z I tablicami, ki so imeli s sprejem prebarvano vetrobransko steklo. Nerodna reč, še stran ni mogel Smile
_________________
Dokler bodo ljudje mislili, da živali ne čutijo, bodo živali čutile, da ljudje ne mislijo.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
.
Član
Član



Pridružen-a: Pon 23 Avg 2004 16:16
Prispevkov: 16777190
Aktiv.: 75549.67

PrispevekObjavljeno: Pon Okt 14, 2013 12:11 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Brisana vsebina odstranjenega uporabnika.


IMG_3224 copy.jpg
 Opis:
 Velikost datoteke:  541.7 KB
 Pogledana:  25 krat

IMG_3224 copy.jpg


Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
VolkD
Član
Član



Pridružen-a: Pet 24 Sep 2004 21:58
Prispevkov: 14228
Aktiv.: 64.07
Kraj: Divača (Kačiče)

PrispevekObjavljeno: Pon Okt 14, 2013 10:38 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

MarE69 je napisal/a:
Njami!

Rdeča mušnica je zanimiva goba. Velja za strupeno. Pa ni povsem res. V nekaterih predelih Rusije jo jedo in jim seveda ni nič. So pa znani primeri, ko so se ti isti ljudje kar hudo zastrupili z mušnico enake vrste, nabrano v severni Italiji.
To je privedlo do razmišljanja, da je vrsta in/ali količina strupa odvisna od rastišča. Analize so sicer pokazale, da je to res, a razlike niso bile tolikšne, da bi to povzročilo v enem primeru resno zastrupitev, v drugem pa užitno gobo. Nadaljnje raziskave so pokazale, da imajo prebivalci teh predelov v Rusiji v telesu encim, ki do neke mere razgradi strupe v rdeči mušnici. Glavni del strupenih sestavin je muscimol in ibotenska kislina so pa še nekatere druge sestavine, ki niso še povsem raziskane.
Strupenost te gobe se v priročnikih precej potencira, po moje zato, da se z njo nebi (pretirano) zadevali. V resnici pa je smrtnih primerov komaj kaj. Je pa zato opoj, ki nastane po zaužitju nekaj najmočnejšega, kar sem preizkusil. Goba povzroča močne halucinacije. V mojem primeru so se skoraj uresničile, Videl sem namreč, da so mi pripeljali kamion s prikolico, vse polno elektronike (kamion je bil samo kombi, prikolice pa ni bilo).

Tudi maček, ki ostane po halucinacijah je konkreten. Trdim, da atropin, kot protistrup zadeve samo močno poslabša. Halucinacije so manj izrazite, maček pa je bolj podoben levu.
Toliko o mojih izkušnjah o tej gobi. So pa izkušnje še iz moje nore mladosti in vam tega preizkušanja ne priporočam.

_________________
Dokler bodo ljudje mislili, da živali ne čutijo, bodo živali čutile, da ljudje ne mislijo.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
laura
Član
Član



Pridružen-a: Tor 10 Avg 2010 11:48
Prispevkov: 1954
Aktiv.: 11.77
Kraj: Sobota

PrispevekObjavljeno: Sre Okt 16, 2013 11:26 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Vsebuje tudi alfa aminitine!
Sicer pa zakaj bi se ubadal s pogojnimi vrstami če je toliko vrst užitnih?

_________________
Dela kot švicarska ura-samo pokvarjena


Nazadnje urejal/a laura Čet Okt 17, 2013 9:43 am; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
andrejj
Član
Član



Pridružen-a: Ned 21 Mar 2004 15:06
Prispevkov: 4250
Aktiv.: 19.14
Kraj: 8232 Šentrupert

PrispevekObjavljeno: Sre Okt 16, 2013 11:52 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Enkrat sva nabrala bisernico.Samo je treba prekuhat in vodo odliti.Dobre so.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Andrej64
Član
Član



Pridružen-a: Sob 06 Dec 2008 20:27
Prispevkov: 727
Aktiv.: 3.90
Kraj: Ljubljana-Črnuče

PrispevekObjavljeno: Sre Okt 16, 2013 6:23 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Mi jih vedno nabiramo in je odlična goba za v kakšno juho. Jih pa letos ni bilo ravno veliko, je bilo več jurčkov, skoraj za izvoz. Smile
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
YaNkEE
Član
Član



Pridružen-a: Ned 14 Sep 2008 13:47
Prispevkov: 60
Aktiv.: 0.32
Kraj: V osrčju dežele Terana

PrispevekObjavljeno: Sre Nov 13, 2013 2:45 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Na Krasu pa je bila letina slabša kot običajno.
Sva pa s prijateljem obiskala Pokljuko in tam ljudje kar nimajo mere. Gajbe in gajbe jurčkov Laughing

_________________
Brez komercialnih spletnih povezav!
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo MSN Messenger - naslov
Pleh
Član
Član



Pridružen-a: Pon 25 Jun 2012 10:00
Prispevkov: 10
Aktiv.: 0.07
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sob Nov 16, 2013 9:14 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

To pa je veliko Smile
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pleh
Član
Član



Pridružen-a: Pon 25 Jun 2012 10:00
Prispevkov: 10
Aktiv.: 0.07
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sob Nov 16, 2013 9:15 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

A ni omejitev ena košara na osebo?
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Nace
Član
Član



Pridružen-a: Pon 12 Maj 2003 0:12
Prispevkov: 828
Aktiv.: 3.73
Kraj: Zagorje ob Savi

PrispevekObjavljeno: Pon Jun 02, 2014 3:00 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Tudi jaz sem si vzel eno urico casa. Me je VolkD malo razdrazil.


20140602_144759.jpg
 Opis:
 Velikost datoteke:  978.9 KB
 Pogledana:  29 krat

20140602_144759.jpg



_________________
LP Nace
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
skalpel
Član
Član



Pridružen-a: Tor 31 Jan 2012 19:46
Prispevkov: 432
Aktiv.: 2.92
Kraj: Šenčur

PrispevekObjavljeno: Pon Jun 02, 2014 3:54 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

V naših koncih jih pa še ni, vsaj ata jih ni še nič našel Sad
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran MSN Messenger - naslov
laura
Član
Član



Pridružen-a: Tor 10 Avg 2010 11:48
Prispevkov: 1954
Aktiv.: 11.77
Kraj: Sobota

PrispevekObjavljeno: Pon Jun 02, 2014 8:21 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Katerega leta je to slikano?
_________________
Dela kot švicarska ura-samo pokvarjena
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Jaka57
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Ned 12 Dec 2004 21:47
Prispevkov: 5766
Aktiv.: 25.96
Kraj: Grosuplje

PrispevekObjavljeno: Pon Jun 02, 2014 10:03 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Kaj @laura, ti je zopet dolgčas, da moraš v vsaki temi kakšno kozlarijo napisat (vprašat)?
Gornja slika je bila narejena 2.6.2014 ob 14.47. Narejeno pa je bilo s Samsungom GT-P5100.
Potrebuješ še kaj (število pik na palec, zaslonka, čas osvetlitve....)?

_________________
Lp, Jaka
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Vse kar nima zveze z elektroniko in računalništvom Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 8, 9, 10 ... 13, 14, 15  Naslednja
Stran 9 od 15

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 48 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group