www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Hitrost prenosa podatkov Hrvaška

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Vse kar nima zveze z elektroniko in računalništvom
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
kranjc
Član
Član



Pridružen-a: Pon 29 Mar 2004 20:13
Prispevkov: 223
Aktiv.: 1.00
Kraj: Cerknica

PrispevekObjavljeno: Pet Avg 18, 2023 1:10 pm    Naslov sporočila:  Hitrost prenosa podatkov Hrvaška Odgovori s citatom

Zdravo
Opažate tudi ostali, da je na HR prenos mobilnih podatkov zelo počasen? Lovi mi 5G ali 4G, signal je soliden, hitrost pa primerna za prejšnje tisočletje. Je težava št. uporabnikov na bazno postajo ali je bolj ekonomske narave - tisti, ki tam gostujemo nas zavirajo? Je kdo to kaj raziskoval in testiral s SIMko od njihovih ponudnikov?
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
mosqito
Član
Član



Pridružen-a: Čet 07 Apr 2016 23:22
Prispevkov: 3220
Aktiv.: 33.18

PrispevekObjavljeno: Pet Avg 18, 2023 3:38 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Lahko potrdim, da je tudi tu na Sardiniji podobno. Do bazne postaje imam 5G, hitrost pa pod 1Mbit.
_________________
Always going the extra mile.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
s53al
Član
Član



Pridružen-a: Pon 18 Okt 2010 19:44
Prispevkov: 903
Aktiv.: 5.52
Kraj: Bela krajina

PrispevekObjavljeno: Pet Avg 18, 2023 5:14 pm    Naslov sporočila:  Re: Hitrost prenosa podatkov Hrvaška Odgovori s citatom

kranjc je napisal/a:
Zdravo
Opažate tudi ostali, da je na HR prenos mobilnih podatkov zelo počasen? Lovi mi 5G ali 4G, signal je soliden, hitrost pa primerna za prejšnje tisočletje. Je težava št. uporabnikov na bazno postajo ali je bolj ekonomske narave - tisti, ki tam gostujemo nas zavirajo? Je kdo to kaj raziskoval in testiral s SIMko od njihovih ponudnikov?


Kateri operater? Nebi rad sprobaval vseh, ki jih imam na voljo zaradi SMS-jev itd?
Lahko sprobam iz moje lokacije.
Dobim HR VIP 2X, HT HR, TELE2.

_________________
http://www.zimazakon.si/forum
Vremenska postaja Doblička gora https://www.ecowitt.net/home/share?authorize=KPEUHQ IN https://www.wunderground.com/dashboard/pws/IRNOME16
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
v.j.
Član
Član



Pridružen-a: Pet 13 Feb 2015 9:47
Prispevkov: 1323
Aktiv.: 11.91
Kraj: Veldes

PrispevekObjavljeno: Pet Avg 18, 2023 5:42 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Pri sosedih je tako, da v turističnih krajih, kjer je bolj obljudeno in je v sezoni veliko število turistov, hitrosti seveda ni, ker so bazne postaje preobremenjene. Signal je lahko dober, podatkovni prenos je počasen. Na otokih, sploh tistih bolj oddaljenih, je pokritost s signalom večinoma dobra in odlična, hitrost prenosa neprimerljivo višja od hitrosti na celini v nabasanih turističnih krajih. Sprobano s karticami HOT, deluje na vse hrvaške operaterje, s karticami hrvaških operaterjev so izkušnje slabše. Pri roamingu ni važno v katero omrežje se povežeš, deluje, pri domačih karticah se lahko povežeš samo v omrežje kartice, manj možnosti za povezavo.
Smo že bili v apartmajih, kjer so imeli internet in Wifi, mobilni internet, ki ni deloval, signal je bil, Wifi je bil, delalo pa ni, oziroma je delalo tako obupno počasi, da še normalno brskanje ob določenih urah ni delovalo. Ponoči proti jutru je delalo, še TV je delal. Z lastno SIM kartico je delalo bolje, imel sem vsaj možnost izbire omrežja. Kot sem že napisal, na otokih teh težav ni, mogoče kvečjemu letos na Lošinju v centru, je bilo nekoliko slabše, 2 kampa v bližini, večje število turistov, ampak je vseeno delalo, tudi dostop do kamer doma je delal, se je pa malo zatikalo. Na manjših okoliških otokih nobenih težav, bolj so oddaljeni, bolje deluje, dostop do kamer brez zatikanja.
Ali imajo mogoče njihovi naročniki kakšne prioritete ne vem, glede na to, da še njihove kartice ne delajo 24/7 normalno, potem najbrž ne, se tudi domačini pritožujejo v turističnih krajih, da imajo občasno težave. Mene osebno niti ne moti na dopustu, važno je, da mi dela dostop do vremenskih zadev, navigacija in druge za potovanje pomembne zadeve.

_________________
Kontakt na e-mail, za več informacij klikni gumb 'www', na ZS ne odgovarjam!
Ne mi pisat zasebnih sporočil na forumu! NIKOLI ne boste dobili odgovora na ZS !
Če vam moji odgovori niso všeč, nihče vas ne sili, da jih berete! uporabite gumb 'ignore'
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Branez
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 14 Apr 2003 7:21
Prispevkov: 7768
Aktiv.: 34.98
Kraj: Koprivnica HR

PrispevekObjavljeno: Pet Avg 18, 2023 6:00 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

v.j. je napisal/a:
... Mene osebno niti ne moti na dopustu, važno je, da mi dela dostop do vremenskih zadev, navigacija in druge za potovanje pomembne zadeve.
Applause
_________________
The true sign of intelligence is not knowledge but imagination.
Creativity is intelligence having fun!

Albert Einstein
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
brezimenko
Član
Član



Pridružen-a: Tor 06 Jun 2017 12:09
Prispevkov: 471
Aktiv.: 5.68

PrispevekObjavljeno: Pon Avg 21, 2023 8:13 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Kakšen krat se je tudi za vprašati kaj uporabljaš za povezavo v mobilni internet od strojne opreme. Enostavno jabolko pa hruška ni enako. Eden deluje s polno hitrostjo kot mu dovoljuje bazna postaja drugi pa je na isti bazni postaji samo za z macolo zdrobiti v koščke. Sem se ravno par dni nazaj s tem zafrkaval. Nekaj bom kar podaril, ker enostavno ni zadosti dobro za moje potrebe.
_________________
Izgubil sem račun pod imenom kobranka
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Proteus
Član
Član



Pridružen-a: Sre 15 Jun 2005 10:03
Prispevkov: 1781
Aktiv.: 8.02

PrispevekObjavljeno: Pon Avg 21, 2023 9:40 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Resno?, to te zanima na dopustu...
https://www.youtube.com/watch?v=QugooaNRnsk
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
v.j.
Član
Član



Pridružen-a: Pet 13 Feb 2015 9:47
Prispevkov: 1323
Aktiv.: 11.91
Kraj: Veldes

PrispevekObjavljeno: Pon Avg 21, 2023 11:45 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Sicer je tole zadnje offtopic, žal je kruta realnost, zelo dobra animacija.

Za nujne stvari je hitrost 1Mbit daleč daleč več kot dovolj. Navigacija pobere zelo zelo malo podatkov, prebiranje vremenskih podatkov prav tako ni požrešno, morebitne dodatne zadeve, ki jih danes nujno potrebujemo, se prav tako lahko nemoteno zgodijo z nekimi malimi hitrostmi prenosa.

Zagotovo se začne zatikat pri spremljanju družabnih omrežij, že nalaganje slik je lahko problem, da ne omenjam videa, ki je danes očitno nekaj nujnega, ker slike niso dovolj dobre Brick wall

Objavljanje slik, kje smo na dopustu, kakšne dih jemajoče poglede na pokrajino doživljamo in vse podobne zadeve je pa spet danes nujno, da si lahko nafilamo ego kako zelo uživamo in kaj vse drugi zamujate...

A je res tako težko preživeti z neko minimalno hitrostjo prenosa? Ali je res tako zelo težko biti zadovoljen z malim?
Star pregovor pravi: "Kdor z malim ni zadovoljen, velikega vreden ni."
Pa ne zdaj srat z nekim napredkom in sodobnim današnjim časom... je kar je, ko je višek sezone na vrhuncu, se vse premika počasi .... tudi pri nas, npr od Lesc do Bleda z avtom ... d'oh! s kolesom gre hitreje Twisted Evil

_________________
Kontakt na e-mail, za več informacij klikni gumb 'www', na ZS ne odgovarjam!
Ne mi pisat zasebnih sporočil na forumu! NIKOLI ne boste dobili odgovora na ZS !
Če vam moji odgovori niso všeč, nihče vas ne sili, da jih berete! uporabite gumb 'ignore'
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
brezimenko
Član
Član



Pridružen-a: Tor 06 Jun 2017 12:09
Prispevkov: 471
Aktiv.: 5.68

PrispevekObjavljeno: Tor Avg 22, 2023 2:01 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Je mobilni internet pri meni postal sedaj edina točka v svet komunikacije. Bakra sem se naveličal, ker je predrag napram optike.
_________________
Izgubil sem račun pod imenom kobranka
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Vse kar nima zveze z elektroniko in računalništvom Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 47 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group