www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Vgradna pečica gorenje oznaka napake F85
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Energetika
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
karlek
Član
Član



Pridružen-a: Pet 01 Okt 2010 21:48
Prispevkov: 66
Aktiv.: 0.40
Kraj: čakovec

PrispevekObjavljeno: Pon Nov 05, 2012 10:22 am    Naslov sporočila:  Vgradna pečica gorenje oznaka napake F85 Odgovori s citatom

Prosm, če mi lahko kdo razloži kaj pomeni oznaka F85 na vgradni pečici Gorenje PININFARINA letnik 2003 (ostali podatki so trenutno neznani). Zanima me tudi če naj zadevo popravljam ali naj razmišljam o nakupu nove.Hvala za odgovor.
lp karlek
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
elson2k
Član
Član



Pridružen-a: Pet 23 Okt 2009 18:09
Prispevkov: 1660
Aktiv.: 9.45
Kraj: Novo mesto

PrispevekObjavljeno: Pon Nov 05, 2012 10:29 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Če ti kaj pomaga...


Gorenje_TO600_601_fault_codes_4-032-0801-en.pdf
 Opis:

Download
 Ime datoteke:  Gorenje_TO600_601_fault_codes_4-032-0801-en.pdf
 Velikost datoteke:  132.78 KB
 Downloadano:  117 krat


_________________
As every cat owner knows, nobody owns a cat.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo AIM - AOL Instant - naslov MSN Messenger - naslov
karlek
Član
Član



Pridružen-a: Pet 01 Okt 2010 21:48
Prispevkov: 66
Aktiv.: 0.40
Kraj: čakovec

PrispevekObjavljeno: Pon Nov 05, 2012 10:48 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

podatki za vgradni štedilnik GORENJE PININFARINA B 50 EP LETNIK 2003
LP KARLEK
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Bobo171717
Neznanec
Neznanec



Pridružen-a: Ned 25 Nov 2012 16:36
Prispevkov: 1
Aktiv.: 0.01

PrispevekObjavljeno: Ned Nov 25, 2012 4:39 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Meni se je danes tudi pojavila ta napaka, pa nikjer ne najdem kje je napaka. Prosim za pomoc
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
IXA
Član
Član



Pridružen-a: Tor 15 Dec 2009 22:20
Prispevkov: 90
Aktiv.: 0.52
Kraj: Bizeljsko

PrispevekObjavljeno: Ned Nov 25, 2012 4:58 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

F85 ambient temperature too high (> 85°C) – temperature around electronic module is
higher than 85 deg.C. Check for the reason in malfunction in cooling ventilator
operation or other source of abnormal heat.

Blokiran hladilni ventilator?

LP,
Igor
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
IztokG
Neznanec
Neznanec



Pridružen-a: Sre 06 Apr 2016 10:12
Prispevkov: 7
Aktiv.: 0.07

PrispevekObjavljeno: Pet Apr 08, 2016 2:37 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Imamo pečico Gorenje Pinifarina EVP655-18T in pojavljajo se kode napak F27, F34 in F23. Ko sem razdrl komandno ploščo sem na zadnji strani vezja opazil črn madež
oz. verjetno posledica, da se je kaj zelo pregrelo ali pa skurilo. Ima kdo mogoče kakšen načrt - shemo vezja, da bi probal kaj popraviti? (sliko prilagam)

Hvala za kakršnokoli pomoč.
Iztok



IMG_20160405_164248.jpg
 Opis:
 Velikost datoteke:  2.62 MB
 Pogledana:  17 krat

IMG_20160405_164248.jpg



IMG_20160405_164257A.jpg
 Opis:
 Velikost datoteke:  4.22 MB
 Pogledana:  73 krat

IMG_20160405_164257A.jpg


Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
bbrane
Član
Član



Pridružen-a: Čet 14 Jun 2007 15:02
Prispevkov: 580
Aktiv.: 2.84
Kraj: Cerkno

PrispevekObjavljeno: Sob Apr 09, 2016 9:43 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Pomeri tisto diodico ki jo imaš v tvojem krogcu. To je verjetno kaka zener dioda ( govorim na pamet brez načrta) in se navadno pregreva in verjetno ni vzrok napake. Najprej dobro preglej vse spoje ( po možnosti z lupo) kajti največkrat je to vzrok napak ( pregrevanje in vibracije ).

LP Brane

_________________
En poizkus je vreden več kot tisoč strokovnih mnenj
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
IztokG
Neznanec
Neznanec



Pridružen-a: Sre 06 Apr 2016 10:12
Prispevkov: 7
Aktiv.: 0.07

PrispevekObjavljeno: Ned Apr 10, 2016 11:14 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Spravil sem se razdirati pečico najprej iz razloga, ker spodnji grelec že nekaj časa ni deloval. Moja draga je tudi upala, da je "samo" grelec. Ko sem razstavil pečico in prišel do grelca je izgledal kot novi. Po meritvah in testu direktno na 230V ugotovil, da je dober. Ker pa tudi že nekaj časa digitalna ura ni prikazovala celotnih številk sem sumil, da je kakšen slabi stik na komandni senzorski plošči ali pa releju, ki vklaplja grelec (verjetno). Tako sem prišel do vezja na katerem sem opazil črn madež, kot sem zgoraj opisal. Tisto zener diodo sem zamenjal z drugo, nisem pa preveril točne vrednosti tako,a potem je pa začelo z F27, F34 in F23. Vstavil bom staro nazaj in upal, da bo vsaj tako delovalo kot prej. Tabela napak bi prav prišla, če bi se dala dobiti, prosim.
Hvala za pomoč.
Iztok
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
satelitko
Član
Član



Pridružen-a: Pon 19 Apr 2004 13:27
Prispevkov: 1752
Aktiv.: 7.89
Kraj: Radovljica

PrispevekObjavljeno: Ned Apr 10, 2016 11:05 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

A prav razumem, da si namesto neznane zenerce prilotal drugo neznano zenerco in upal, da bo delovalo?
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
IztokG
Neznanec
Neznanec



Pridružen-a: Sre 06 Apr 2016 10:12
Prispevkov: 7
Aktiv.: 0.07

PrispevekObjavljeno: Pon Apr 11, 2016 6:51 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Ja res je....moja napaka. Sem zamenjal z prejšnjo, ki je bila notri in sedaj vsaj deluje tako kot prej. Moti edino, da displej ure ne kaže vseh celotnih številk. Pravtako ne gori displej za spodnji grelec kar je zmedlo mojo drago in je mislila, da grelec ne deluje...ampak on veselo greje Smile. Tako, da na koncu sploh ni bilo velike okvare kot smo mislili ampak samo okvara na displeju, kar pa ne vem. če se da kaj rešiti. Ko sem panel razdrl in odlotal konektorje, da sem lahko odmaknil vezano ploščo sem videl, da je notranjost kjer so led diode zalita v smolo. Sad
Je kakšno upanje?
Hvala.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
IztokG
Neznanec
Neznanec



Pridružen-a: Sre 06 Apr 2016 10:12
Prispevkov: 7
Aktiv.: 0.07

PrispevekObjavljeno: Sre Apr 27, 2016 11:40 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Je možno kako popraviti senzorje pravzaprav občutljivost, ker nekateri so zelo težko odzivni. Dolgo moraš pritiskati, da se kaj zgodi.
Hvala.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Purly
Neznanec
Neznanec



Pridružen-a: Čet 02 Jun 2016 12:47
Prispevkov: 4
Aktiv.: 0.04

PrispevekObjavljeno: Čet Jun 09, 2016 1:49 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Jaz sem ji že trikrat podaljšal živjenje tako da sem tiste gumice zavil v alu folijo. Pomaga za kako leto ali dve nato ponoviš vajo.


pinin.jpg
 Opis:
 Velikost datoteke:  389.14 KB
 Pogledana:  43 krat

pinin.jpg


Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
IztokG
Neznanec
Neznanec



Pridružen-a: Sre 06 Apr 2016 10:12
Prispevkov: 7
Aktiv.: 0.07

PrispevekObjavljeno: Tor Jul 12, 2016 1:11 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Hvala Purly.....še danes probam.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
IztokG
Neznanec
Neznanec



Pridružen-a: Sre 06 Apr 2016 10:12
Prispevkov: 7
Aktiv.: 0.07

PrispevekObjavljeno: Ned Nov 13, 2016 12:17 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Stvar deluje....hvala Purly.
Se je pa danes pojavila nova napaka in sicer, ko smo koncali z peko je zacela pecica kar sama piskat.
Kar nekaj casa je obcasno dvakrat zapiskala, tako da ne vem, kaj jo "trga".
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
IztokG
Neznanec
Neznanec



Pridružen-a: Sre 06 Apr 2016 10:12
Prispevkov: 7
Aktiv.: 0.07

PrispevekObjavljeno: Pon Jan 07, 2019 3:46 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

So te gumijaste cevke iz česa posebnega ali je samo navadna guma?
Nekje verjetno dobi stik, da občasno sama piska. Pa tudi pri peki temperatura na displeju kar sama odšteva iz 200 do recimo 60 stopinj. ??
Hvala
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Energetika Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
Stran 1 od 2

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 48 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group