www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Spletni tečaj Altium-a
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Programska oprema
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
MvE
Član
Član



Pridružen-a: Ned 04 Jan 2009 12:24
Prispevkov: 146
Aktiv.: 0.79
Kraj: MB

PrispevekObjavljeno: Sre Nov 28, 2012 6:43 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Včeraj popoldne začel, danes dopoldne narisal prvo lastno vezje Very Happy

Kljub temu, da sem šel po korakih ki jih prikazujejo posnetki, mi Altium kaže, da se elementi prekrivajo. Sem prepričan da je napaka nekje drugje Sad

Očitno prvo vezje le ni bilo tako popolno. Na slikah je primer na hitro narisanega vezja če bo kdo prepoznal težavo:



S1.JPG
 Opis:
 Velikost datoteke:  18.17 KB
 Pogledana:  5548 krat

S1.JPG



S2.JPG
 Opis:
 Velikost datoteke:  69.04 KB
 Pogledana:  3 krat

S2.JPG


Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
tozir
Član
Član



Pridružen-a: Pon 17 Mar 2008 19:10
Prispevkov: 187
Aktiv.: 0.96
Kraj: Celje

PrispevekObjavljeno: Sre Nov 28, 2012 6:44 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Pobriši room Wink
_________________
http://www.rielektronika.comule.com/
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
GregorN
Član
Član



Pridružen-a: Tor 20 Nov 2007 7:48
Prispevkov: 1162
Aktiv.: 5.84
Kraj: Maribor

PrispevekObjavljeno: Sre Nov 28, 2012 7:05 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Sam sem tudi že nekaj časa razmišljal da pričnem z Altiumom, le zagon sem potreboval, katerega pa mi je del fax, tako da tudi sam ustvarjam v njem oz. sem začel. Hvala za gradivo, pride prav. Smile
_________________
LP! Gregor
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
MvE
Član
Član



Pridružen-a: Ned 04 Jan 2009 12:24
Prispevkov: 146
Aktiv.: 0.79
Kraj: MB

PrispevekObjavljeno: Sre Nov 28, 2012 8:05 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

tozir je napisal/a:
Pobriši room Wink


Potreboval samo nasvet strokovnjaka Very Happy Zdaj dela, hvala!
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
tozir
Član
Član



Pridružen-a: Pon 17 Mar 2008 19:10
Prispevkov: 187
Aktiv.: 0.96
Kraj: Celje

PrispevekObjavljeno: Čet Nov 29, 2012 3:26 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

MvE je napisal/a:
tozir je napisal/a:
Pobriši room Wink


Potreboval samo nasvet strokovnjaka Very Happy Zdaj dela, hvala!


Ni problema Wink Drugače se temu izogneš takole:
- Pojdi pod Project->Project options->Zavihek "Class Generation"
- Spodaj pri "Generate Rooms" odklukaj vse sheme, ki jih imaš na vezju in voila

_________________
http://www.rielektronika.comule.com/
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
protoncek
Član
Član



Pridružen-a: Sre 31 Jan 2007 9:41
Prispevkov: 9573
Aktiv.: 45.83
Kraj: Mengeš

PrispevekObjavljeno: Čet Nov 29, 2012 5:48 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Je to mogoče izklopiti globalno, tako da bo to ob kreiranju novega projekta vedno izključeno? Namreč tudi mene vedno moti ta room...
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
MvE
Član
Član



Pridružen-a: Ned 04 Jan 2009 12:24
Prispevkov: 146
Aktiv.: 0.79
Kraj: MB

PrispevekObjavljeno: Pet Nov 30, 2012 12:27 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Nekaj me zanima glede teh room-ov. Za vsak sheet, ki ga narišeš dobiš room in če tega preneseš na vezje skupaj s footprinti lahko znotraj njega vseeno urejaš in povezuješ elemente. Je to zgolj za razporeditev ploščice na posamezne dele ali ima kak drug pomen?

Imam pa še drugo težavo, pomotoma sem nekje, verjetno v nastavitvah izbrisal okno v Libraries, ki prikazuje simbol elementa ter okno, ki prikazuje različne verzije elementa v posamezni kategoriji (0805, 1206...). Bi znal kdo pomagat?



S3.JPG
 Opis:
 Velikost datoteke:  52.88 KB
 Pogledana:  13 krat

S3.JPG


Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
dkone
Član
Član



Pridružen-a: Sre 07 Mar 2007 18:53
Prispevkov: 2104
Aktiv.: 10.13
Kraj: Krško

PrispevekObjavljeno: Pet Nov 30, 2012 1:53 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

MvE je napisal/a:
Nekaj me zanima glede teh room-ov. Za vsak sheet, ki ga narišeš dobiš room in če tega preneseš na vezje skupaj s footprinti lahko znotraj njega vseeno urejaš in povezuješ elemente. Je to zgolj za razporeditev ploščice na posamezne dele ali ima kak drug pomen?

Imam pa še drugo težavo, pomotoma sem nekje, verjetno v nastavitvah izbrisal okno v Libraries, ki prikazuje simbol elementa ter okno, ki prikazuje različne verzije elementa v posamezni kategoriji (0805, 1206...). Bi znal kdo pomagat?



Roomi pridejo v upoštev takrat, kadar imaš recimo več enakih sklopov na tiskanini, da ni potrebno vsakega posebaj rootat. Recimo če imaš 5 kanalni tranzistorski ojačevalnik, pa bi imel samo eno tiskanino z petimi, pridejo potem roomi še kako prav, saj samo kopiraš, narišeš eno shemo in enkrat rootaš, namesto 5krat.

Klikni desno spodaj, pa obklukaj Libraries, da se ti pojavi ponovno okno.

_________________
Denis
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
MvE
Član
Član



Pridružen-a: Ned 04 Jan 2009 12:24
Prispevkov: 146
Aktiv.: 0.79
Kraj: MB

PrispevekObjavljeno: Pet Nov 30, 2012 4:06 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Okno Libraries vidim kot na sliki iz mojega prejšnega sporočila. Ne morem pa odpreti npr. mape z imenom C, da bi videl katere elemente vsebuje. To se je pokazalo v manjšem podoknu s katerega jih potegnem na podlago - sheet.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
rajo
Član
Član



Pridružen-a: Tor 23 Feb 2010 17:53
Prispevkov: 55
Aktiv.: 0.32
Kraj: Lblana

PrispevekObjavljeno: Ned Dec 02, 2012 1:52 pm    Naslov sporočila:  Problem pri Altium Designer Odgovori s citatom

Pozdravljeni!
Najprej hvala za linke kjer se lahko od začetka lotiš in spoznaš delovanje Altiuma.
Sam sem se lotil od začetka po navodilih profesorja. Naletel sem na težavo pri shottky diodi. Treba je namreč zamenati ohišje iz SOD-323F v SOT-23. Po profesorjevih navodilih pridem do dela kje bi moral izbrati ohišje vendar mi ne prikaže nobene knjižnice. A se komu sanja kje sem ga polomil oziroma kaj sem ponesreči preskočil?



Altium zamenjava knjižnice.gif
 Opis:
 Velikost datoteke:  242.91 KB
 Pogledana:  15 krat

Altium zamenjava knjižnice.gif


Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
kornjace
Član
Član



Pridružen-a: Pon 05 Sep 2011 23:26
Prispevkov: 421
Aktiv.: 2.75
Kraj: Goriška Brda

PrispevekObjavljeno: Ned Dec 02, 2012 3:25 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Postopek je že pravilen, samo izbrat moreš pravilno knjižnico. Na oknu ki si ga dal v priponko klikneš gumbek s 3 pikicami. Tam potem izbereš ustrezno knjižnico, kjer se nahaja footprint. Če pa v tistem seznamu ni knjižnice, klikni na gumb install, da dodaš želeno knjižnico.

To bi moglo bit to Smile

Lp, Jure

_________________
Failure is always an option.


Nazadnje urejal/a kornjace Ned Dec 02, 2012 3:26 pm; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
dkone
Član
Član



Pridružen-a: Sre 07 Mar 2007 18:53
Prispevkov: 2104
Aktiv.: 10.13
Kraj: Krško

PrispevekObjavljeno: Ned Dec 02, 2012 3:26 pm    Naslov sporočila:  Re: Problem pri Altium Designer Odgovori s citatom

rajo je napisal/a:
Pozdravljeni!
Najprej hvala za linke kjer se lahko od začetka lotiš in spoznaš delovanje Altiuma.
Sam sem se lotil od začetka po navodilih profesorja. Naletel sem na težavo pri shottky diodi. Treba je namreč zamenati ohišje iz SOD-323F v SOT-23. Po profesorjevih navodilih pridem do dela kje bi moral izbrati ohišje vendar mi ne prikaže nobene knjižnice. A se komu sanja kje sem ga polomil oziroma kaj sem ponesreči preskočil?


Moraš si inštalirati knjižnico. Če si kopiral recimo projekt, kjer imaš omenjeno diodo, ti simbol pokaže, footprint pa ne, ker nimaš dotične knjižnice. Inštaliraj si knjižnico kjer imaš omenjeni footprint. Če tega nimaš, mi pošlji ZS z emailom, da ti pošljem knjižnico, katere uporablja profesor.

_________________
Denis
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
rajo
Član
Član



Pridružen-a: Tor 23 Feb 2010 17:53
Prispevkov: 55
Aktiv.: 0.32
Kraj: Lblana

PrispevekObjavljeno: Ned Dec 02, 2012 7:28 pm    Naslov sporočila:  ansoft Odgovori s citatom

Hvala za odgovor, knjižnice kakor gledam so inštalirane vendar ne dela kakor bi moglo, če ima še kdo kako idejo?


ansoft.gif
 Opis:
 Velikost datoteke:  261.4 KB
 Pogledana:  14 krat

ansoft.gif


Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
dkone
Član
Član



Pridružen-a: Sre 07 Mar 2007 18:53
Prispevkov: 2104
Aktiv.: 10.13
Kraj: Krško

PrispevekObjavljeno: Ned Dec 02, 2012 7:35 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Nimaš tapravih footprintov.

Klikni na simbol diode in pod footprint izberi pravi model. Če ne, ga boš moral pa sam narediti.

_________________
Denis
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
kornjace
Član
Član



Pridružen-a: Pon 05 Sep 2011 23:26
Prispevkov: 421
Aktiv.: 2.75
Kraj: Goriška Brda

PrispevekObjavljeno: Ned Dec 02, 2012 7:43 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

V kateri knjižnici naj bi se nahajal footprint, ki ga iščeš?

Ps. Iz seznama nameščenih knjižnic moraš izbrati tisto, v kateri se nahaja tvoj footprint. Glej priloženo sliko.



knjiznice.jpg
 Opis:
 Velikost datoteke:  198.11 KB
 Pogledana:  11 krat

knjiznice.jpg



_________________
Failure is always an option.


Nazadnje urejal/a kornjace Ned Dec 02, 2012 8:00 pm; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Programska oprema Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6  Naslednja
Stran 3 od 6

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 48 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group