www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Elektromotor Sever vprašanje
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Oprema, stroji in orodja
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
Kumby
Član
Član



Pridružen-a: Pet 09 Mar 2012 12:34
Prispevkov: 24
Aktiv.: 0.16
Kraj: Ponikva

PrispevekObjavljeno: Pet Nov 16, 2012 3:47 pm    Naslov sporočila:  Elektromotor Sever vprašanje Odgovori s citatom

Doma smo imeli na starem molznem stroju Virovitica elektromotor Sever z reduktorjem, ki je služil za pogon molznega stroja. Jaz sem dobil idejo, da bi ta elektromotor z reduktorjem uporabil za mesoreznice ali mešalnik za meso.Tablica motorja se zelo slabo vidi.Prosim če mi lahko pove kdo karakteristike iz tablice iz spodnje slike.Zanima me, ali se da ta elektromotor preurediti, da bi se lahko vrtel v obe smeri.Za potrebe mešalca bi bilo potrebno,da bi se mešalec vrtel v obe smeri. Bo motor dovolj močan?Koliko je sploh moč.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
aljoš
Član
Član



Pridružen-a: Čet 08 Sep 2005 20:03
Prispevkov: 3132
Aktiv.: 14.10
Kraj: Škofja loka-poljanska dolina

PrispevekObjavljeno: Sob Nov 17, 2012 10:27 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

To je navaden 1F motor ki ima 1350 obr.
Ne vem kakšen je reduktor, moč motorja pa mislim da je 0.3kW.

_________________
Najprej se je pokadilo, nato izjavi Sokrat: dva Watt-a my ass...LOOOLL:::
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
ferdo
Član
Član



Pridružen-a: Pon 14 Apr 2003 7:10
Prispevkov: 340
Aktiv.: 1.53
Kraj: Celje

PrispevekObjavljeno: Pon Nov 19, 2012 7:58 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Motor je uporaben v namene, ki si jih naštel. Sam imam popolnoma enak motor z enakim reduktorjem. Vse je sneto iz enakega molznega stroja. Deluje odlično v vlogi pogona za večji strojček za mletje mesa, ki je bil prej na ročni pogon.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
Kumby
Član
Član



Pridružen-a: Pet 09 Mar 2012 12:34
Prispevkov: 24
Aktiv.: 0.16
Kraj: Ponikva

PrispevekObjavljeno: Pon Nov 19, 2012 4:45 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Kakšno pa imaš stikalo na tem motorju?Imaš narejeno da se vrti in desno in levo?Pa bi bila ta kombinacija motorja in reduktorja dovolj močna za mešalec za meso recimo cca 50-60L prostornine?
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ferdo
Član
Član



Pridružen-a: Pon 14 Apr 2003 7:10
Prispevkov: 340
Aktiv.: 1.53
Kraj: Celje

PrispevekObjavljeno: Pon Nov 19, 2012 6:22 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Moči ima kar precej, ne vem pa kako bi šlo v tvojem primeru. Pri meni poganja klasično staro veliko ročno "flajš mašino", da ni treba na roke gonit. Stikalo je 1-0-2 za spremembo smeri. Ostalo pa ne vem, saj je montažo in povezave izvedel moj stric, ko sem bil še smrkavec Boo hoo!
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
Kumby
Član
Član



Pridružen-a: Pet 09 Mar 2012 12:34
Prispevkov: 24
Aktiv.: 0.16
Kraj: Ponikva

PrispevekObjavljeno: Pon Nov 19, 2012 6:45 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Kako veliko pa imaš flajš mašino.Naredi prosim kakšno sliko zadeve,da vidim kako naj naredim.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ferdo
Član
Član



Pridružen-a: Pon 14 Apr 2003 7:10
Prispevkov: 340
Aktiv.: 1.53
Kraj: Celje

PrispevekObjavljeno: Tor Nov 20, 2012 8:17 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Mesoreznica je Tip22 - menda je 32 večja... Za slike bo malo za počakat, da pridem k staršem domov in poslikam zadeve. Os reduktorja je spojena na pogonsko os mesoreznice s struženim kosom v obliki cevi, na vsaki strani prevrtano za zatič. Os reduktorja in os mesoreznice sta poravnani na isto višino. Mislim, da sem na bolhi videl podobne izvedbe, vendar z bistveno večjimi močmi motorja.

Za sam mešalnik pa mi je vaški mesar razlagal, da radi uporabijo motorje in prenose električnega dvigala, ki ga dobiš za cca 80 evrov, saj ima dovolj moči in ravno prav vrtljajev na osi.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
Kumby
Član
Član



Pridružen-a: Pet 09 Mar 2012 12:34
Prispevkov: 24
Aktiv.: 0.16
Kraj: Ponikva

PrispevekObjavljeno: Sre Nov 21, 2012 8:59 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Včearaj sem šel na lov za stikalom.In vam moram povedati, da ga nisem dobil.Ker je to zelo redko stikalo in ga nimajo nikjer.V elektronabavi so mi rekli,da je čakalna doba 14dni in ga bom vrjetno kar tam naročil.Je pa dedek že iz sponk potegnil žice in sma kar po domače probala in se je pri eni vezavi motor vrtel v levo, če pa sma 4 žice zamenjala, pa je šlo v drugo smer.Tako da zdaj bo treba samo na stikalo počakat.Sem pa zmontiral kar navadno dvopolno stikalo 1 - 0,in zadeva deluje.Za zdaj bo že vredu, ko pa dobim stikalo pa gremo naprej!

Glede motorja za električno dvigalo pa mislis malo zadevo, ki s pomočjo vitle dviguje kakšna bremena.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ferdo
Član
Član



Pridružen-a: Pon 14 Apr 2003 7:10
Prispevkov: 340
Aktiv.: 1.53
Kraj: Celje

PrispevekObjavljeno: Sre Nov 21, 2012 12:21 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Kumby je napisal/a:
Glede motorja za električno dvigalo pa mislis malo zadevo, ki s pomočjo vitle dviguje kakšna bremena.


Točno tako.



19405655.jpg
 Opis:
 Velikost datoteke:  33.77 KB
 Pogledana:  2 krat

19405655.jpg



19405656.jpg
 Opis:
 Velikost datoteke:  21.02 KB
 Pogledana:  0 krat

19405656.jpg



19430810.jpg
 Opis:
 Velikost datoteke:  39.33 KB
 Pogledana:  6 krat

19430810.jpg



19430811.jpg
 Opis:
 Velikost datoteke:  42.42 KB
 Pogledana:  4 krat

19430811.jpg


Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
Kumby
Član
Član



Pridružen-a: Pet 09 Mar 2012 12:34
Prispevkov: 24
Aktiv.: 0.16
Kraj: Ponikva

PrispevekObjavljeno: Ned Nov 25, 2012 3:32 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Tako, pa sem tudi jaz sestavil svoje mesoreznico.Stikalo smo za prvo silo naredili kar po domače, samo za vklop in izklop.Moram še nabaviti dvopolno stikalo.Glede stikala za spriminjanje strani pa mi do sedaj še nihče ni znal povedat kako bi lahko to rešil z stikalom.Takšrnega stikala tudi pri Končarju ne najdejo.Upam da bom našel kako rešitev, kako to rešiti brez namenskega stikala.
[/img]



DSC02736.JPG
 Opis:
 Velikost datoteke:  136.04 KB
 Pogledana:  4 krat

DSC02736.JPG



DSC02738.JPG
 Opis:
 Velikost datoteke:  145.18 KB
 Pogledana:  3 krat

DSC02738.JPG


Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
kastaneda
Član
Član



Pridružen-a: Pet 23 Okt 2009 11:18
Prispevkov: 458
Aktiv.: 2.61

PrispevekObjavljeno: Ned Nov 25, 2012 3:47 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Taka mesoreznica je prijateljevi hčerki "nesla" roko!
_________________
LP
Srečko
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Kumby
Član
Član



Pridružen-a: Pet 09 Mar 2012 12:34
Prispevkov: 24
Aktiv.: 0.16
Kraj: Ponikva

PrispevekObjavljeno: Ned Nov 25, 2012 4:08 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Vsaka mesoreznica je zelo nevarna, še poseb pa ne smejo delati otroci z njo.Študiram da bi na njo še urediu tisto rdečo gobico za izklop v sili,ali pa nožno tipko.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
sraka
Član
Član



Pridružen-a: Čet 20 Nov 2008 23:52
Prispevkov: 481
Aktiv.: 2.57
Kraj: PMAVs

PrispevekObjavljeno: Ned Nov 25, 2012 4:16 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

kastaneda je napisal/a:
Taka mesoreznica je prijateljevi hčerki "nesla" roko!

Jasno, saj roka je iz mesa. Napaka je le, da so kosti zraven.

Je pa res tudi, da otroška roka nima kaj v mesoreznici iskati, prevzaprav ne sme biti niti blizu.

_________________
Danes je težko biti budala, konkurenca je velika, pa še dokazovati se moraš večkrat na dan.
Sem ogledalo: Nisem kriv, če v meni vidite nekaj kar vam ni všeč.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
igo
Član
Član



Pridružen-a: Sre 11 Okt 2006 19:11
Prispevkov: 3638
Aktiv.: 17.11

PrispevekObjavljeno: Ned Nov 25, 2012 4:24 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Ja kakšno posebno stikalo pa to iščeš Shocked , da ga nikjer nimajo?

Zadostuje čisto navadno 4A ali 6A trifazno stikalce za 1-0-2 (LEVO-0-DESNO) , ki ga dobiš čisto vsepovsod.



Stikalo-1f-levo-0-desno.jpg
 Opis:
G = glavno navitje
P = pomožno navitje
C = kondenzator
1-0-2 je 3f stikalo Levo-0-Desno
 Velikost datoteke:  49.21 KB
 Pogledana:  2 krat

Stikalo-1f-levo-0-desno.jpg



_________________
Teoretično je praksa posledica teorije, praktično je pa ravno obratno. (igo 2001)
LP, Igor
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
Kumby
Član
Član



Pridružen-a: Pet 09 Mar 2012 12:34
Prispevkov: 24
Aktiv.: 0.16
Kraj: Ponikva

PrispevekObjavljeno: Pon Nov 26, 2012 9:02 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

igo je napisal/a:
Ja kakšno posebno stikalo pa to iščeš Shocked , da ga nikjer nimajo?

Zadostuje čisto navadno 4A ali 6A trifazno stikalce za 1-0-2 (LEVO-0-DESNO) , ki ga dobiš čisto vsepovsod.


Mi lahko napišeš točni model stikala od končarja, da bom v trgovini povedal katerega rabim.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Oprema, stroji in orodja Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
Stran 1 od 2

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 48 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group