www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Robot, ki sledi črti [in izdelava le-tega]
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... , 13, 14, 15  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Robotika
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
tilz0R
Član
Član



Pridružen-a: Čet 31 Maj 2012 15:39
Prispevkov: 898
Aktiv.: 6.24
Kraj: Črnomelj

PrispevekObjavljeno: Sob Avg 30, 2014 8:34 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Noro zgleda. Če to Darko vidi, boš moral v reviji objavit Very Happy

Zanima pa me, tisti beli konektorji in flat kabli. Katero oznako nosijo? Smile

_________________
Knowledge sharing is caring.
majerle.eu | stm32f4-discovery.net


Nazadnje urejal/a tilz0R Sob Dec 06, 2014 12:19 am; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
marcc
Član
Član



Pridružen-a: Ned 29 Mar 2009 11:08
Prispevkov: 201
Aktiv.: 1.10
Kraj: Polzela

PrispevekObjavljeno: Sob Avg 30, 2014 11:49 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Hvala!

Konektor:
http://si.farnell.com/molex/52207-1060/connector-fpc-1-0mm-10way/dp/1757079?Ntt=1757079

Povezovalni kabel:
http://si.farnell.com/molex/15167-0255/jumper-ffc-1mm-152mm-10way/dp/2096093?Ntt=2096093

Eh, ni nevem kaj.......Delam na tem da bo kdaj Wink
Trenutno sem naredil na 16F628A da se naučim vse "module" uporabljat (PWM, timer,....) Ko osvojim to, pride 1947 PIC in stem tudi senzorika robota da se bo lahko tudi premikal.....
Me še veliko dela čaka, sploh programiranja.....

Korak za korakom.

LP
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
MadMax
Član
Član



Pridružen-a: Pet 09 Sep 2005 22:16
Prispevkov: 4743
Aktiv.: 21.36

PrispevekObjavljeno: Ned Avg 31, 2014 1:38 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Menim, da lahko komentar skrajšam na enega smeškota: Applause
No, pravzaprav bi jih lahko prilepil več Very Happy
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
VolkD
Član
Član



Pridružen-a: Pet 24 Sep 2004 21:58
Prispevkov: 14228
Aktiv.: 64.07
Kraj: Divača (Kačiče)

PrispevekObjavljeno: Ned Avg 31, 2014 7:35 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

tilz0R je napisal/a:
Noro zgleda. Če to darko vidi, boš moral v reviji objavit Very Happy

Sem videl !!! marcc objava ti ne uide, to te bo istočasno malo primoralo, da boš uredil še dokumentacijo. Javi mi se na ZS.

_________________
Dokler bodo ljudje mislili, da živali ne čutijo, bodo živali čutile, da ljudje ne mislijo.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
MvE
Član
Član



Pridružen-a: Ned 04 Jan 2009 12:24
Prispevkov: 146
Aktiv.: 0.79
Kraj: MB

PrispevekObjavljeno: Ned Avg 31, 2014 11:57 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

marcc pohvalno. Res mi je všeč. Sploh če praviš da si na začetku Smile se spomnim kako sem jaz delal takšna in drugačna vezja na protoboardu ker sem mislil, da lahko tukaj eno verzijo razdreš in sestaviš drugo. No morda res, ampak glede na to kako dobro imaš rešeno z moduli boš vsakič znova zadovoljen ko ne boš rabil odpirat datasheeta in povezovati vseh pinov z žičkami Very Happy

Imam pa še eno vprašanje glede modrih tipk na tipkovnici. Ali so to tiste z mehkim gumbom? Mislim na to, da je narejen iz gume. V tem primeru bi te prosil za kakšen link do strani kjer si jih dobil.

Hvala!
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
marcc
Član
Član



Pridružen-a: Ned 29 Mar 2009 11:08
Prispevkov: 201
Aktiv.: 1.10
Kraj: Polzela

PrispevekObjavljeno: Pon Sep 01, 2014 2:01 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Najlepša hvala za pohvale!

VolkD:
Se javim.

MvE:
Da, to so tiste tipke.
http://si.farnell.com/alps/skraaqe010/switch-smd-3-43n-6-2x6-2mm/dp/2056848?Ntt=2056848

LP
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
marcc
Član
Član



Pridružen-a: Ned 29 Mar 2009 11:08
Prispevkov: 201
Aktiv.: 1.10
Kraj: Polzela

PrispevekObjavljeno: Pon Sep 01, 2014 6:58 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Pozdravljeni!

Da, za module sem se odločil zaradi ikebane. Tam je vedno nekaj zafrkavalo. Ali ni bil vredu stik in tudi komponente THT so velike ter zavzamejo veliko prostora. Da ne govorim o povezavah, ki prav kmalu ratajo "čreve"..... Moduli so mi zanimivi, tist kar rabiš uporabiš. Vedno ne rabiš matrix keypad, ampak ko ga ga uporabiš. Trenutno je to začetna verzija, ko osvojim PIC16F628A bom razvil podobno ploščico z PIC16F1947. S stem vezjem pride tudi enkoder, ker mi je funkcijsko bol uporaben kot tipke in tudi manj prostora zavzame. Poleg tudi senzorika na podvozju robota za sledenje črte in poleg senzor, ki prepozna barve. Namen tega senzorja je preprost. Odvisno po kateri barvi se bo peljal bo tudi drugačna hitrost. Spredaj imam namen namontirati GP2Y0A41SK0F senzor. Nato v bližnji prihodnosti mini robotsko roko. Stabilizacijske noge, kjer se bo robot stabiliziral na neravni podlagi.... Sem enmalo zabluzil.
Vglavnem idej je preveč. Korak za korakom.
Pravkar mi je uspelo vzpostaviti povezave z Predatorjem, ni bilo nič zapletov. Bodo pa drugje. Ponavadi nič v prvo ne zažene ali pa.
Če koga karkol zanima ali ima kakšno idejo naj pove. Bom vesel kritik, komentarjev,.....

Lep pozdrav.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
dumr666
Član
Član



Pridružen-a: Tor 31 Jan 2012 23:30
Prispevkov: 409
Aktiv.: 2.76
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Sep 02, 2014 4:07 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Katero podnožje si uporabil? Sicer pa zelo zelo lep izdelek Smile
_________________
Robots will steal your job. But that's OK.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
marcc
Član
Član



Pridružen-a: Ned 29 Mar 2009 11:08
Prispevkov: 201
Aktiv.: 1.10
Kraj: Polzela

PrispevekObjavljeno: Sre Sep 03, 2014 11:06 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

dumr666,
katero podnožje to misliš?

Vse deluje OK, razen portA.4 ne da izhoda. Sem preveril SFR register v simolatorju, kaže tako kot je treba. Ampak na nogci ne da nič ven. Sem pregledal, če ni v kratkem stiku in ni. Ali bi bilo možno da na novem PIC-u ne dela ena tačka?

LP
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
marcc
Član
Član



Pridružen-a: Ned 29 Mar 2009 11:08
Prispevkov: 201
Aktiv.: 1.10
Kraj: Polzela

PrispevekObjavljeno: Sre Sep 03, 2014 11:16 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Mislim da sem našel odgovor.

Evo našel.
Kopirano iz data sheet;

PORTA is an 8-bit wide latch. RA4 is a Schmitt Trigger
input and an open drain output. Port RA4 is multiplexed
with the T0CKI clock input. RA5(1) is a Schmitt Trigger
input only and has no output drivers. All other RA port
pins have Schmitt Trigger input levels and full CMOS
output drivers. All pins have data direction bits (TRIS
registers) which can configure these pins as input or
output.

Torej RA4 ima ali nima CMOS output driver, lahko dobim izhod kot napetost? Malo sem zmeden.....



ra4.jpg
 Opis:
 Velikost datoteke:  34.64 KB
 Pogledana:  6 krat

ra4.jpg


Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
marcc
Član
Član



Pridružen-a: Ned 29 Mar 2009 11:08
Prispevkov: 201
Aktiv.: 1.10
Kraj: Polzela

PrispevekObjavljeno: Čet Sep 04, 2014 6:05 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Pozdravljeni!

Zadevo usposobil.
The RA4 port is a special port in the PIC16F series and I have made same mistakes before.
The output of the RA4 port is an open type. So, when setting RA4 port to the H level condition, it is only separated from the grounding and it doesn't become H level. To make RA4 H level, the pull-up resistor must be put outside.

Dodal zunanji pull up upor in deluje.

LP
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
marcc
Član
Član



Pridružen-a: Ned 29 Mar 2009 11:08
Prispevkov: 201
Aktiv.: 1.10
Kraj: Polzela

PrispevekObjavljeno: Sob Sep 06, 2014 1:35 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Pozdravljeni!


20140906_133040.jpg
 Opis:
 Velikost datoteke:  2.58 MB
 Pogledana:  22 krat

20140906_133040.jpg


Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
dumr666
Član
Član



Pridružen-a: Tor 31 Jan 2012 23:30
Prispevkov: 409
Aktiv.: 2.76
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sob Sep 06, 2014 2:25 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Katera platformo z gosenicami imaš Smile
_________________
Robots will steal your job. But that's OK.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
marcc
Član
Član



Pridružen-a: Ned 29 Mar 2009 11:08
Prispevkov: 201
Aktiv.: 1.10
Kraj: Polzela

PrispevekObjavljeno: Sob Sep 06, 2014 2:29 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Pozdravljen,
trgovina je iz Kamnika, zelo prijazno osebje....

Link;
http://prohobi.net/en/index.php?meni=2&zgm=1

LP
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
marcc
Član
Član



Pridružen-a: Ned 29 Mar 2009 11:08
Prispevkov: 201
Aktiv.: 1.10
Kraj: Polzela

PrispevekObjavljeno: Pon Sep 08, 2014 9:33 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Pozdravljeni!
Prilagam še 2x8 LCD, pravkar usposobil inicializacijo.... Pri BASCOM-u je bol enostavno.... Vglavnem, ker je prototip in je par povezav bilo narobe speljano je nekaj žičk Wink Važno da deluje Smile
LP



20140908_212721.jpg
 Opis:
 Velikost datoteke:  2.58 MB
 Pogledana:  15 krat

20140908_212721.jpg


Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Robotika Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... , 13, 14, 15  Naslednja
Stran 14 od 15

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 48 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group