www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Banka Koper
Pojdi na stran 1, 2, 3, 4  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Pranger
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
VolkD
Član
Član



Pridružen-a: Pet 24 Sep 2004 21:58
Prispevkov: 14228
Aktiv.: 64.07
Kraj: Divača (Kačiče)

PrispevekObjavljeno: Sob Nov 24, 2012 3:29 pm    Naslov sporočila:  Banka Koper Odgovori s citatom

Sinoči sem na ebay-u nekaj kupil. Malenkost pod 5€. A vidi ga zlomka, stvar ne gre !

Kako ? kaj?.. Ja seveda. Za nakupe pi internetu imam poseben račun s katerega potem nakazujem. In ta je bil seveda prazen. Je že prav tako.
No potem grem pač na I-NET bank banke Koper. Prijavim se lahko, no vse lahko počnem, le zgodi se ne nič,... do ponedeljka je plačilni promet zaprt.
Ja ok... samo, da tole moje ni plačilni promet ampak lokalni prenos sredstev na isti banki z računa na račun istega lastnika.

--------------
Nekaj zgodovine
__________
Lepa reč. Ta račun sem odprl z muko, saj so mi pri banki zagotavljali, da je poslovanje varno tudi brez tega. Šele ko sem vztrajal, da ga hočem imet sem ga dobil. Sicer sem že prej odprl enega, ki mi je viška, ker v banki sploh niso dojeli kaj hočem, ampak v redu (druga zgodba). Kasneje se je moja odločitev za posebej račun obrestovala. Številke moje VISA kartice je (nimam pojma kako(PAYPAL in Farnell)) nekontrolirano odneslo na internet. Nekaj zneskov (4) v vrednostih med 12 in 20 € je odletelo z računa. Ob prijavi banki sem dobil povrnjena le dva. Toliko o varnosti.

___________

No hudo... pa sem hotel tej moji banki malo pojokati,... in sem poklical na njihovo brezplačno številko. Kar mislite si! Niti pod razno oni v sobotah ne delajo.
Jaj, bomo pa na I-NET banki pojokali. Se prijavim in začnem pisati. Ker sem izgleda predolgo jokal, so se me naveličali in stran se je zaprla sama od sebe in mi napisala, da se moram ponovno prijaviti. Napisan tekst je šel seveda v računalniško bančna nebesa.

Potem sem se pa zamislil in se vprašal. A to mora res biti tako ?
Kakšne izkušnje imate v s tovrstnimi problemi. Katera banka ima to rešeno ?

Večino nakupov naredim elektronsko in je zame Banka Koper s tem postala popolnoma neuporabna. Sprašujem pa se še nekaj drugega. kako je v banki, ki se ne zna prilagoditi potrebam današnjega časa sploh poskrbljeno za varnost ?
Namreč: Ne samo, da gredo zahteve komitentov v smeri nekega sodobnega razvoja. Tudi nepridipravi so vedno bolje tehnično podkovani in se izjemno hitro prilagajajo novim trgom. Pri Banki Koper pa se na njihovo številko v sobotah in nedeljah, ko zaradi vse večjega pomanjkanja časa med tednom, večina ljudi nakupuje, dobite zgolj elektronsko tajnico, ki nekaj govori katero številk opritisnite,... Človek bi najraje znorel in z največjim veseljem pritisnil, pa ne številke ampak kako okrog uh nekomu, ki nima glave.
Kako naj torej prekličem svojo kartico, ki so mi jo pravkar ukradli v trgovini ?

_________________
Dokler bodo ljudje mislili, da živali ne čutijo, bodo živali čutile, da ljudje ne mislijo.


Nazadnje urejal/a VolkD Sob Nov 24, 2012 4:10 pm; skupaj popravljeno 5 krat
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
VolkD
Član
Član



Pridružen-a: Pet 24 Sep 2004 21:58
Prispevkov: 14228
Aktiv.: 64.07
Kraj: Divača (Kačiče)

PrispevekObjavljeno: Sob Nov 24, 2012 3:39 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Mimogrede, ko smo že o varnosti govorili,...

Preko spletne banke sem Banko Koper želel obvestiti o tem prispevku, pa sem se za to početje moral ponovno prijaviti.
ok..
kartico v kalkulator
vpis kode, vpis pina..
Tipka OK

potem kalkulator melje,melje, medtem pa jaz napišem 18 in čakam, da zmelje
in je zmlel... 18xxxxxxxxx so bile številke.


Zdaj pa vprašanje za nagrado: Če jaz uspem v 1 sekundi kolikor melje kalkulator predvideti, prvi dve številki, me zanima ali bi se z malo boljšim računalnikom dalo predvideti vse številke ?

Se vam tudi zgodi, da lahko predvidite prvi dve številki pri banki Koper ?
Zanimajo me vaše izkušnje?

_________________
Dokler bodo ljudje mislili, da živali ne čutijo, bodo živali čutile, da ljudje ne mislijo.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
VolkD
Član
Član



Pridružen-a: Pet 24 Sep 2004 21:58
Prispevkov: 14228
Aktiv.: 64.07
Kraj: Divača (Kačiče)

PrispevekObjavljeno: Sob Nov 24, 2012 3:58 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Še kopija sporočila, ki sem ga poslal:
Citiram:
Poskušal sem ......


Vam napisati malo daljše sporočilo o problemih, ki jih imam z Vašo banko. To že nekaj časa namreč ni več Moja banka, ker poslovanje postalo nemogoče.
Med pisanjem sporočila se mi je zgodilo, da se mi je stran zaprla, brez da bi imel pred tem možnost sporočilo oddati.
Ker se torej tu preko z Vami ne da komunicirati, pričakujem, da me nekdo od vaših v ponedeljek 26.11.2012 me 10:00 in 11:00 pokliče na 041 633 157, da se resno pogovorimo o tem, ali sem še zaintereseran ostati vaš komintent.

_________________
Dokler bodo ljudje mislili, da živali ne čutijo, bodo živali čutile, da ljudje ne mislijo.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
forest70
Član
Član



Pridružen-a: Ned 20 Jul 2008 1:00
Prispevkov: 588
Aktiv.: 3.08
Kraj: Koper

PrispevekObjavljeno: Sob Nov 24, 2012 3:59 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Kar se tiče nakazovanja sredstev iz trr na pred plačilni trr je katastrofa. NE uporabno!!

Glej ga zlomka, tudi meni prve dve cifre so 18xxxxxxxxx

Poleg tega opažam preveč dvojih številk, ki ti jih čitalec vrne nazaj... Evil or Very Mad
Ne vem, če ti čitalci so najboljša stvar.

VolkD je napisal/a:
Mimogrede, ko smo že o varnosti govorili,...

Preko spletne banke sem Banko Koper želel obvestiti o tem prispevku, pa sem se za to početje moral ponovno prijaviti.
ok..
kartico v kalkulator
vpis kode, vpis pina..
Tipka OK

potem kalkulator melje,melje, medtem pa jaz napišem 18 in čakam, da zmelje
in je zmlel... 18xxxxxxxxx so bile številke.


Zdaj pa vprašanje za nagrado: Če jaz uspem v 1 sekundi kolikor melje kalkulator predvideti, prvi dve številki, me zanima ali bi se z malo boljšim računalnikom dalo predvideti vse številke ?

Se vam tudi zgodi, da lahko predvidite prvi dve številki pri banki Koper ?
Zanimajo me vaše izkušnje?
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
milan62
Član
Član



Pridružen-a: Ned 04 Jan 2004 23:19
Prispevkov: 2379
Aktiv.: 10.71
Kraj: Kranj

PrispevekObjavljeno: Sob Nov 24, 2012 4:00 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Ja, neprijetne stvari. Ampak obstajajo še hujše. Sam sem komitent Gorenjske banke in Banke Koper. V primerjavi z Gorenjsko banko, se mi zdi, da me v Banki Koper prav razvajajo in nosijo na rokah ....
Ko odplačam kredit, se bom Gorenjske banke znebil za vedno ( upam )

LP

_________________
Wasting time online since 1999
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
sraka
Član
Član



Pridružen-a: Čet 20 Nov 2008 23:52
Prispevkov: 481
Aktiv.: 2.57
Kraj: PMAVs

PrispevekObjavljeno: Sob Nov 24, 2012 4:06 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Haha, važno, da imaš kot odgovor številko z n digiti. Torej je možnih kombinacij 10 na n.

Če torej lahko predvidimo dve števiki je ta varnost za 10 na 2 slabša, kot je deklarirana.
Torej je zaščita za faktor 100 slabša, kot smo bili prepričani. Ostane torej še 6 številk, ki služijo zaščiti.

Kakorkoli 25% gesla je razbitega ! To je pa že skrb vzbujajoče,

_________________
Danes je težko biti budala, konkurenca je velika, pa še dokazovati se moraš večkrat na dan.
Sem ogledalo: Nisem kriv, če v meni vidite nekaj kar vam ni všeč.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Mihec
Član
Član



Pridružen-a: Pet 24 Mar 2006 20:10
Prispevkov: 412
Aktiv.: 1.88
Kraj: Mengeš

PrispevekObjavljeno: Sob Nov 24, 2012 4:09 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Imam račun in elektronsko bančništvo pri Banki Koper. Zaenkrat brez problemov. Enkrat so mi trgali 50 centov preveč zaradi napačnega obračuna, po opozorilu dobil takoj napačno odštete obresti nazaj. Elektronska banka zaenkrat dela brez problema. Tudi kalkulator je super, saj do banke dosptopam na katerem koli računalniku. In ja...prvi dve številki v dveh letih še nista spremenili vrednosti, čeprav nista "18".

Če bo še tako naprej funkcioniralo, potem bo super. Ampak verjamem da nobena stvar ni popolna, tako da lahko samo čakamo kdaj ga začne kaj biksati:) Very Happy
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Branez
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 14 Apr 2003 7:21
Prispevkov: 7768
Aktiv.: 34.98
Kraj: Koprivnica HR

PrispevekObjavljeno: Sob Nov 24, 2012 4:31 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Tudi jaz imam na moji banki dva računa, pa lahko nakazujem denar med njima kdajkoli, magari med prazniki.

Sem z NKBM čisto zadovoljen, dokler je ne bodo uničili, potem pa bo "štumfa" sistem... če bo kaj dati not.

_________________
The true sign of intelligence is not knowledge but imagination.
Creativity is intelligence having fun!

Albert Einstein
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
elson2k
Član
Član



Pridružen-a: Pet 23 Okt 2009 18:09
Prispevkov: 1660
Aktiv.: 9.45
Kraj: Novo mesto

PrispevekObjavljeno: Sob Nov 24, 2012 5:06 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Darko, očitno si že predolgo na Banki Koper Mr. Green Jaz sem pa ravno dva meseca nazaj presedlal iz NLB na Banko Koper (osebni in poslovni račun) in kot je že nekdo zgoraj zapisal, imam občutek da me nosijo po rokah.

Večina težav ki jih opisuješ pa "pesti" tudi druge banke, Banka Koper ni tu nobena izjema. Če misliš da boš kje drugje bolj zadovoljen, mislim da se motiš.

_________________
As every cat owner knows, nobody owns a cat.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo AIM - AOL Instant - naslov MSN Messenger - naslov
mucek
Član
Član



Pridružen-a: Tor 01 Avg 2006 10:47
Prispevkov: 5327
Aktiv.: 24.78
Kraj: Domzale

PrispevekObjavljeno: Sob Nov 24, 2012 5:32 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Isti občutek kot Elson2k - po dobrem letu ... Smile (sicer poslovni račun, pa vseeno - privatnega imam pa na sparkasse in se tudi ne morem pritoževati)
Mimogrede, za BK lahko kartico uporabiš tudi z readerjem (imaš gor certifikat) + PIN kodo, ni treba vedno tistega kalkulatorčka uporabljat. Sam to prakticiram praktično vedno, ker imam card reader v laptopu.

LP, g

_________________
...lahko pa se tudi motim ...
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
VolkD
Član
Član



Pridružen-a: Pet 24 Sep 2004 21:58
Prispevkov: 14228
Aktiv.: 64.07
Kraj: Divača (Kačiče)

PrispevekObjavljeno: Sob Nov 24, 2012 5:55 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

mucek je napisal/a:
Isti občutek kot Elson2k - po dobrem letu ... Smile (sicer poslovni račun, pa vseeno - privatnega imam pa na sparkasse in se tudi ne morem pritoževati)
Mimogrede, za BK lahko kartico uporabiš tudi z readerjem (imaš gor certifikat) + PIN kodo, ni treba vedno tistega kalkulatorčka uporabljat. Sam to prakticiram praktično vedno, ker imam card reader v laptopu.


To velja samo za poslovne račune. Sem ga imel tudi sam. Ko sem prenehal z sp, sem moral kartico in reader oddat. Za zasebni račun mi tega niso hoteli odobrit kljub moji explicitni želji.

_________________
Dokler bodo ljudje mislili, da živali ne čutijo, bodo živali čutile, da ljudje ne mislijo.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
VolkD
Član
Član



Pridružen-a: Pet 24 Sep 2004 21:58
Prispevkov: 14228
Aktiv.: 64.07
Kraj: Divača (Kačiče)

PrispevekObjavljeno: Sob Nov 24, 2012 6:04 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

elson2k je napisal/a:
Darko, očitno si že predolgo na Banki Koper Mr. Green Jaz sem pa ravno dva meseca nazaj presedlal iz NLB na Banko Koper (osebni in poslovni račun) in kot je že nekdo zgoraj zapisal, imam občutek da me nosijo po rokah.


Povsem mogoče. Sploh ne trdim, da je to najslabša banka. Pravim le kaj se mi je zgodilo in to, da je zame neuporabna.

In če obstaja slabša od te, potem to ne pomeni, da se mora ta zgledovati po njej, ker vem, da obstajajo tudi boljše.
Sicer bom pa v ponedeljek videl kaj se da dogovoriti.

Je pa vseeno treba vzet pamet v roke, če se nekdo, ki je že 35 let pri eni banki začne spraševati kaj je sedaj to ? Očitno je nekdo pošteno zaspal.

_________________
Dokler bodo ljudje mislili, da živali ne čutijo, bodo živali čutile, da ljudje ne mislijo.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
elson2k
Član
Član



Pridružen-a: Pet 23 Okt 2009 18:09
Prispevkov: 1660
Aktiv.: 9.45
Kraj: Novo mesto

PrispevekObjavljeno: Sob Nov 24, 2012 6:23 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

VolkD je napisal/a:
In če obstaja slabša od te, potem to ne pomeni, da se mora ta zgledovati po njej, ker vem, da obstajajo tudi boljše.
Sicer bom pa v ponedeljek videl kaj se da dogovoriti.

Je pa vseeno treba vzet pamet v roke, če se nekdo, ki je že 35 let pri eni banki začne spraševati kaj je sedaj to ? Očitno je nekdo pošteno zaspal.


Tu se pa popolnoma strinjam s tabo. Wink

_________________
As every cat owner knows, nobody owns a cat.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo AIM - AOL Instant - naslov MSN Messenger - naslov
SimonS
Član
Član



Pridružen-a: Čet 01 Jul 2004 11:18
Prispevkov: 4581
Aktiv.: 20.63
Kraj: Kobarid

PrispevekObjavljeno: Sob Nov 24, 2012 7:37 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Koperska banka... Bljak
Ex. punca je imela tam račun. Vsak mesec je morala preverjati, ali so bili plačani vsi trajniki ?????? No od tega je minilo že 8 let. Predvidevam, da so porihtali to!
Jaz sem "podedoval" kredit na tej banki. Ojej, kako so togi tam. Komaj smo spravili skupaj, da sem jaz dedič in moram jaz odlačati ostanek kredita. Potem ko mi vse obroke knjižili na tuj račun in mi vztrajno pošiljali opomine. Skratka jaz imam samo in samo slabe izkušnje z njimi...

_________________
Lep dan
Simon
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
.
Neznanec
Neznanec



Pridružen-a: Pet 01 Okt 2004 1:17
Prispevkov: 1
Aktiv.: 0.00

PrispevekObjavljeno: Sob Nov 24, 2012 8:06 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Brisana vsebina odstranjenega uporabnika.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Pranger Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran 1, 2, 3, 4  Naslednja
Stran 1 od 4

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 48 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group