www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Banka Koper
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Pranger
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
sraka
Član
Član



Pridružen-a: Čet 20 Nov 2008 23:52
Prispevkov: 481
Aktiv.: 2.57
Kraj: PMAVs

PrispevekObjavljeno: Sob Nov 24, 2012 9:11 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

A je kdo primerjal višine provizij pri bankah, ki nastopajo na našem trgu ?
_________________
Danes je težko biti budala, konkurenca je velika, pa še dokazovati se moraš večkrat na dan.
Sem ogledalo: Nisem kriv, če v meni vidite nekaj kar vam ni všeč.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Branez
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 14 Apr 2003 7:21
Prispevkov: 7768
Aktiv.: 34.98
Kraj: Koprivnica HR

PrispevekObjavljeno: Sob Nov 24, 2012 9:19 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Kradejo ko srake! Vse banke po vrsti.
_________________
The true sign of intelligence is not knowledge but imagination.
Creativity is intelligence having fun!

Albert Einstein
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Proteus
Član
Član



Pridružen-a: Sre 15 Jun 2005 10:03
Prispevkov: 1781
Aktiv.: 8.02

PrispevekObjavljeno: Sob Nov 24, 2012 10:52 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

sraka je napisal/a:
A je kdo primerjal višine provizij pri bankah, ki nastopajo na našem trgu ?

http://www.zps.si/index.php?option=com_osebnefinance&view=banketrrvprasalnik&wide=1

Razlika med bankami niti ni tako majhna, z zamenjavo lahko prihraniš krepko več, kot pa n.pr. z zamenjavo dobavitelja električne energije.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
VolkD
Član
Član



Pridružen-a: Pet 24 Sep 2004 21:58
Prispevkov: 14228
Aktiv.: 64.07
Kraj: Divača (Kačiče)

PrispevekObjavljeno: Pon Nov 26, 2012 12:27 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Natančno ob 10:01 sem prejel klic iz banke Koper. Pogovor je bil dolg vse do 11:00.
Vmes se je celo zveza 2x prekinila, pa je prijazna sogovornica takoj poklicala nazaj.

Da ne bom predolg:
- Za nekatere stvari ne verjamejo, da so se mi res zgodile Sad Je pa res, da je bilo že nekaj let nazaj.
- Nekatere stari zelo radi preslišijo, sploh, ker so tudi že stare (način zaprtja prednostnih računov pred leti - s prehodom na intensa grup).
- Poimenovanje mojih računov bodo končno uredili - obljubili so. Bom poročal.
- Dostop s pomočjo certifikata, čitalca in kartice je nenadoma mogoč tudi za občane. Ko sem zaprl s-p. račun sem moral čitalec vrniti,....
- Interni prenos sredstev med računi istega lastnika je zanjo izgleda tabu tema. Posredovala bo zahtevo dalje in me v roku 8 dni obvestila kako je s tem.

Slednje torej interni prenos med računi, pa je moj pogoj, da ostanem še naprej komintent te banke.

Še zanimivost: med pogovorom sem se, če sem hotel gledati moje račune na inet banko prijavil 3 ali 4x, ker me je stalno metalo dol (baje zaradi varnosti Laughing ).
Pri zadnji prijavi pa so se prvi dve številki čudežni spremenili iz 18 na 19.
Napredek je torej viden, pa čeprav je rezultat večji samo za 1.

_________________
Dokler bodo ljudje mislili, da živali ne čutijo, bodo živali čutile, da ljudje ne mislijo.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Dorijan
Član
Član



Pridružen-a: Ned 22 Jun 2008 10:48
Prispevkov: 2481
Aktiv.: 12.92
Kraj: južnoprimorska

PrispevekObjavljeno: Pon Nov 26, 2012 3:54 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Na banki koper imajo zaščito, da vsako internetno transakcijo preveri in potrdi še živa oseba. Je pa res nadležno to, če pride kaj nepredvidljivega(npr. nakazilo prijatelju, ki mu je zmanjkalo denarja v Budimpešti v soboto)
_________________
Če nekaj deluje, razstavi in ugotovi zakaj.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
S56RGA
Član
Član



Pridružen-a: Čet 11 Sep 2008 13:33
Prispevkov: 325
Aktiv.: 1.72
Kraj: Koper

PrispevekObjavljeno: Pon Nov 26, 2012 5:04 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Sem poskusil kar nekaj vmesnikov spletnih bank, pri nas ter v svetu, tako za fizične, pravne in korporacije. Šele ko vidiš kaj ostali ponujajo, opaziš, da "naš drek ni najbolj smrdljiv" mogoče celo diši v primerjavi z drugimi......
_________________
Agar
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
BluPhenix
Član
Član



Pridružen-a: Pet 05 Mar 2004 12:54
Prispevkov: 1018
Aktiv.: 4.58
Kraj: Sežana

PrispevekObjavljeno: Pon Nov 26, 2012 11:46 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Ugotavljanje ključa ... mislim da je treba kar zaželeti srečo.

Jaz z BK npr. nimam problemov vsa leta, ko sem pri njih, njihova spletna banka mi je še vedno ena boljših.

Mi je pa zanimivo to, da ko nekdo predlaga nekomu, da gre po Breskvico v S**r ali H**er nastopi cenzura (da ne delamo reklame), ki gre pa za javno komentiranje nezadovoljstva pa je dovoljeno polno ime podjetja ...

_________________
Exclamation Pravilo št. 1: Pišite slovensko, velja za vse.

TA SUHI ŠKAFEC PUŠČA. Saj ni tako težko, no!
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
elson2k
Član
Član



Pridružen-a: Pet 23 Okt 2009 18:09
Prispevkov: 1660
Aktiv.: 9.45
Kraj: Novo mesto

PrispevekObjavljeno: Pon Nov 26, 2012 11:57 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

No, jaz sem pohvalil Banko Koper in grajal NLB - torej sem podal obe "oceni" poslovanja oziroma grajal in hvalil ponudnika storitev s polnim imenom.

Je pa res da tole s Spari, Hoferji, Lidli in še kom ki kao predstavlja "reklamo", ni (ali vsaj naj ne bi bilo) v skladu s pravili glede oglaševanja. Kot da tako ali tako ne vemo za katerega trgovca gre.

_________________
As every cat owner knows, nobody owns a cat.


Nazadnje urejal/a elson2k Pon Nov 26, 2012 11:57 pm; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo AIM - AOL Instant - naslov MSN Messenger - naslov
VolkD
Član
Član



Pridružen-a: Pet 24 Sep 2004 21:58
Prispevkov: 14228
Aktiv.: 64.07
Kraj: Divača (Kačiče)

PrispevekObjavljeno: Pon Nov 26, 2012 11:57 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

BluPhenix je napisal/a:
Mi je pa zanimivo to, da ko nekdo predlaga nekomu, da gre po Breskvico v S**r ali H**er nastopi cenzura (da ne delamo reklame), ki gre pa za javno komentiranje nezadovoljstva pa je dovoljeno polno ime podjetja ...


Moral te bom popraviti. Ne vem zakaj, ampak nastopi samocenzura.

_________________
Dokler bodo ljudje mislili, da živali ne čutijo, bodo živali čutile, da ljudje ne mislijo.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
elson2k
Član
Član



Pridružen-a: Pet 23 Okt 2009 18:09
Prispevkov: 1660
Aktiv.: 9.45
Kraj: Novo mesto

PrispevekObjavljeno: Tor Nov 27, 2012 12:04 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

VolkD je napisal/a:

- Dostop s pomočjo certifikata, čitalca in kartice je nenadoma mogoč tudi za občane. Ko sem zaprl s-p. račun sem moral čitalec vrniti,....
- Interni prenos sredstev med računi istega lastnika je zanjo izgleda tabu tema. Posredovala bo zahtevo dalje in me v roku 8 dni obvestila kako je s tem.


To s čitalcem pa tudi mene zanima kako boš razrešil; meni so takoj ko sem odprl poslovni račun tudi eksplicitno navedli, da je uporaba čitalca OBVEZNA tudi za osebni račun. Ne samo mogoča, obvezna.

Kar se pa tiče internih prenosov - ha, si mi dal pa mislit... Sem mislil da to dela tudi med vikendi Evil or Very Mad

_________________
As every cat owner knows, nobody owns a cat.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo AIM - AOL Instant - naslov MSN Messenger - naslov
kobranka
Član
Član



Pridružen-a: Sob 24 Jul 2010 19:37
Prispevkov: 3403
Aktiv.: 20.43
Kraj: nekje v zgornjem posočju

PrispevekObjavljeno: Tor Nov 27, 2012 8:18 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Proteus je napisal/a:

http://www.zps.si/index.php?option=com_osebnefinance&view=banketrrvprasalnik&wide=1

Razlika med bankami niti ni tako majhna, z zamenjavo lahko prihraniš krepko več, kot pa n.pr. z zamenjavo dobavitelja električne energije.

Ima kdo iskušnje s Varčevalnim Diba računom oz. podobnimi sistemi?
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
trapezz
Neznanec
Neznanec



Pridružen-a: Pet 02 Sep 2005 23:18
Prispevkov: 4
Aktiv.: 0.02

PrispevekObjavljeno: Tor Nov 27, 2012 10:43 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

V Banko IN (Banka Koper) je za fizične osebe možna prijava na tri načine (je na vstopni strani izbira):

- z enkratnim geslom z že omenjenim čitalcem in kartico
- z enkratnim geslom, ki ga lahko zgenerirate z mobilcem - na telefon namestite aplikacijo mobilne banke in je notri možnost generiranja enkratnega gesla. Priročno če nimaš tistega čitalca sabo.
- s čitalcem pametnih kartic (SmartCard reader), ki se ga običajno priklopi na USB port oz. je že vgrajen nekaterih poslovnih prenosnih računalnikih, kar je tudi najbolj priročno.
Podjetjem so to dajali zastonj, fizikalci pa si moramo tak čitalec sami priskrbet, tu je vsa razlika.


Lp
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
igo
Član
Član



Pridružen-a: Sre 11 Okt 2006 19:11
Prispevkov: 3638
Aktiv.: 17.11

PrispevekObjavljeno: Sre Nov 28, 2012 1:22 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Zelo na kratko nas držijo s tem ročnim preverjanjem nakazil. Če bi bil znesek "malo" višji in destinacija bolj eksotična, bi šlo pa brez problemov, pa še z zakonom o tajnosti bančnega poslovanja bi nas pokrili.

Vse slovenske banke skupaj imajo manj komitentov, kot kakšna lokalna podružnica v večjem tujem mestu. Od tod imamo privilegij nakazovanja v največ dveh urah, ponekod v tujini je standard 3 dni.
Izven delovnega časa se nakazilo da poslati, izvrši ga pa ne.

Mene pri bankah najbolj moti, da ne morem denarja dvigniti osebno na kateri koli banki, ga pa lahko dvignem na bankomatu katere koli banke. Obstaja kak posebno opravičljiv razlog za to? Nekdo je očitno pozabil pogledati na koledar, kjer je že kar nekaj časa številka "2" pri tisočicah.

_________________
Teoretično je praksa posledica teorije, praktično je pa ravno obratno. (igo 2001)
LP, Igor
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
VolkD
Član
Član



Pridružen-a: Pet 24 Sep 2004 21:58
Prispevkov: 14228
Aktiv.: 64.07
Kraj: Divača (Kačiče)

PrispevekObjavljeno: Čet Mar 28, 2013 11:57 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Evo, danes sem dobil spet kol v glavo od Banke Koper. Si izberem na mimovrste kuverte, jih rabim za pošiljanje članskih izkaznic,....

Dobim predračun in ga hočem plačati. Ne gre pa ne gre. Kako vraga ne gre. Čekiram kaj je in ugotovim, da lahko plačam šele v torek !!!

A je jutri v Petek 29.3.2013 pri nas praznik? Ne ! Kaj vraga potem to je ?

Torej lahko plačam šele v torek, nič prej. Kar pomeni, da bom kuverte imel šele v sredo namesto v soboto !

Nekaj telovadbe odkrije, da Banka Koper == Sanpaulo torej italijanska banka in se ravna po italijanskih praznikih in ne naših. Nerodna reč, ampak ko sem jaz naredil pogodbo za vloge na tej banki sem jih naredil v Sloveniji s slovensko banko. In tam ni nič pisalo, da mi nekdo lahko ukrade 1 dan razpolaganja z mojim denarjem samo zato, ker je tujec.

To je vendar moj denar in ne Sanpaulo-v.
Če bi recimo imel denar pri skb, bi lahko jutri nakazal to brez problemov, saj ima mimovrste račun pri SKB.

_________________
Dokler bodo ljudje mislili, da živali ne čutijo, bodo živali čutile, da ljudje ne mislijo.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Krampus
Član
Član



Pridružen-a: Pon 08 Sep 2008 13:07
Prispevkov: 1826
Aktiv.: 9.64

PrispevekObjavljeno: Pet Mar 29, 2013 12:18 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Jutri (petek) ne bodo delali medbančni prenosi pri večini, če ne celo pri vseh bankah v Sloveniji
_________________
Nisem ravno najbolj pameten na svetu, tu in tam pa imam kakšno idejo.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Pranger Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4  Naslednja
Stran 2 od 4

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 48 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group