www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Anketa za diplomsko delo
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Ankete
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
piroman
Član
Član



Pridružen-a: Čet 23 Okt 2003 12:06
Prispevkov: 2707
Aktiv.: 12.19
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pon Nov 26, 2012 4:22 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Ne trollaj, jaz sem samo vprašal za slovenski izraz.
_________________
One shouldn’t work on semiconductors, that is a filthy mess; who knows if they really exist!
Wolfgang Pauli, 1931
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Dorijan
Član
Član



Pridružen-a: Ned 22 Jun 2008 10:48
Prispevkov: 2481
Aktiv.: 12.93
Kraj: južnoprimorska

PrispevekObjavljeno: Pon Nov 26, 2012 4:29 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

piroman je napisal/a:
Ne trollaj, jaz sem samo vprašal za slovenski izraz.

Mlado podjetje

_________________
Če nekaj deluje, razstavi in ugotovi zakaj.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
piroman
Član
Član



Pridružen-a: Čet 23 Okt 2003 12:06
Prispevkov: 2707
Aktiv.: 12.19
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pon Nov 26, 2012 4:37 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Mlado podjetje ni primeren izraz, saj je startup specifična zadeva. Meni se zdi opis iz wikipedije ustrezen:
Citiram:
A startup company or startup is a company or temporary organization designed to search for a repeatable and scalable business model.[1] These companies, generally newly created, are in a phase of development and research for markets.


Slovenjenje takih izrazov me spominja na enega izmed profesorjev na faksu, ki je na vsak način posloveniti "fitanje". Šlo je za fitanje nekih podatkov. Zahteval je, da temu rečemo "piljenje" d'oh!

_________________
One shouldn’t work on semiconductors, that is a filthy mess; who knows if they really exist!
Wolfgang Pauli, 1931
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
protoncek
Član
Član



Pridružen-a: Sre 31 Jan 2007 9:41
Prispevkov: 9573
Aktiv.: 45.83
Kraj: Mengeš

PrispevekObjavljeno: Pon Nov 26, 2012 6:58 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Dorijan je napisal/a:
. (ti npr. še zdaj nimaš pravega imena in slike, tako da najprej pred svojim pragom popucaj)


Jaz ŽE ZDAJ nimam slike, ne ŠE ZDAJ...sem imel pravo sliko. Kar spomni se. Umaknil sem jo pa iz specifičnih razlogov, o katerih ne bi tukaj. Čeprav mešaš dva različna pojma - osebna slika, ime, priimek so OSEBNI podatki, kraj bivanja pač ne. Noben ni zahteval objave imena, vsaj kolikor se spomnim ne.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
HudPire
Član
Član



Pridružen-a: Pet 09 Nov 2012 0:32
Prispevkov: 24
Aktiv.: 0.17
Kraj: Kranj, Ljubljana, San Francisco

PrispevekObjavljeno: Tor Nov 27, 2012 1:07 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Pozdravljeni, me veseli, da sem naredil tak bum z anketo. Priznam bila je hitro in tudi površno narejena, je pa le za moje vedenje in pomoč pri nadalnem razvoju diplomske naloge in naslovljena predvsem ljudem iz tehničnih smeri. Želel sem le videti kako poznate "start up svet". Tudi mene moti ta izraz, ampak drugega izraza nisem dobil. Tudi državne organizacije poimenujejo tak način podjetništva start up http://www.startup.si/Dokumenti/Sodeluj_11.aspx To ni vsako mlado podjetje, zanimivo definicijo dobite tukaj http://www.orangeandnuts.com/2012/04/17/zdaj-pa-cisto-zares-kaj-je-startup/

Hvala vsem za vaš čas in komentarje, forum je pa super in ga ne bom več smetil z nepomembnimi anketami in ja še se bom vrnil na ta forum.

LpH
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Ankete Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2
Stran 2 od 2

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 47 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group