www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Dostop do nastavitev serverja (sistemska ura)
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Forum in Filemanager
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
matjaz_c
Član
Član



Pridružen-a: Sob 23 Feb 2008 13:32
Prispevkov: 20
Aktiv.: 0.10

PrispevekObjavljeno: Pon Dec 17, 2012 12:15 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

...jaz bi dal obe roki v ogenj, da ob 22:09, ko sem pogledal temo, je bila ponudba 75€ oddana ob 22:03!

lp
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
VolkD
Član
Član



Pridružen-a: Pet 24 Sep 2004 21:58
Prispevkov: 14228
Aktiv.: 64.07
Kraj: Divača (Kačiče)

PrispevekObjavljeno: Pon Dec 17, 2012 12:17 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

matjaz_c je napisal/a:
...jaz bi dal obe roki v ogenj, da ob 22:09, ko sem pogledal temo, je bila ponudba 75€ oddana ob 22:03!

lp

Tole pa ne bo držalo. Sicer bi bila pa že 22:02 prepozna.

_________________
Dokler bodo ljudje mislili, da živali ne čutijo, bodo živali čutile, da ljudje ne mislijo.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Slowfly
Član
Član



Pridružen-a: Sre 18 Feb 2004 2:07
Prispevkov: 4082
Aktiv.: 18.38
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pon Dec 17, 2012 12:26 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

matjaz_c je napisal/a:
...jaz bi dal obe roki v ogenj, da ob 22:09, ko sem pogledal temo, je bila ponudba 75€ oddana ob 22:03!

lp


Ja seveda. Oddal sem ob 22.03, pred tem pa na hitro skrekal sistemski čas na serverju. Brick wall

_________________
Še dobro, da bitje srca in dihanje nadzoruje vegetativno živčevje. V nasprotnem primeru nekateri ne bi preživeli niti 24 ur.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
matjaz_c
Član
Član



Pridružen-a: Sob 23 Feb 2008 13:32
Prispevkov: 20
Aktiv.: 0.10

PrispevekObjavljeno: Pon Dec 17, 2012 12:32 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Slowfly je napisal/a:
matjaz_c je napisal/a:
...jaz bi dal obe roki v ogenj, da ob 22:09, ko sem pogledal temo, je bila ponudba 75€ oddana ob 22:03!

lp


Ja seveda. Oddal sem ob 22.03, pred tem pa na hitro skrekal sistemski čas na serverju. Brick wall


Jaz sem videl, kar sem videl; zato tudi povem...lahko sem se tudi zmotil (vendar če ne bi bil prepričan ne bi pisal)

lp
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
VolkD
Član
Član



Pridružen-a: Pet 24 Sep 2004 21:58
Prispevkov: 14228
Aktiv.: 64.07
Kraj: Divača (Kačiče)

PrispevekObjavljeno: Pon Dec 17, 2012 12:39 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

matjaz_c je napisal/a:
Jaz sem videl, kar sem videl; zato tudi povem...lahko sem se tudi zmotil (vendar če ne bi bil prepričan ne bi pisal)

Po moje si se pa kar zmotil. Dostop do spreminjanja sistemske ure ima le frenki. Na tvojem bi raje pogledal kakšna je razlika nastavitve tvoje ure, od ure serverja.
Tu so lahko razlike. In ravno zaradi takih razlik sem to pravilo uveljavil.
Moja ura trenutno je recimo 23:39.

_________________
Dokler bodo ljudje mislili, da živali ne čutijo, bodo živali čutile, da ljudje ne mislijo.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
VolkD
Član
Član



Pridružen-a: Pet 24 Sep 2004 21:58
Prispevkov: 14228
Aktiv.: 64.07
Kraj: Divača (Kačiče)

PrispevekObjavljeno: Pon Dec 17, 2012 12:39 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

VolkD je napisal/a:
Moja ura trenutno je recimo 23:39.

Očitno je sinhrona s servejem.

_________________
Dokler bodo ljudje mislili, da živali ne čutijo, bodo živali čutile, da ljudje ne mislijo.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
VolkD
Član
Član



Pridružen-a: Pet 24 Sep 2004 21:58
Prispevkov: 14228
Aktiv.: 64.07
Kraj: Divača (Kačiče)

PrispevekObjavljeno: Pon Dec 17, 2012 8:14 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

matjaz_c je napisal/a:
Jaz sem videl, kar sem videl; zato tudi povem...lahko sem se tudi zmotil (vendar če ne bi bil prepričan ne bi pisal)


Zdajle se pa izjasni kako je s to stvarjo.

Možne so tri različne variante:
1. Če si to videl potem to pomeni premikanje sistemskega časa oziroma časa posta v cilju sleparije.
2. Možno je, da si se zmotil (sam si si celo pustil odprta vrata za to možnost)
3. Možno je, da si "napak" videl za nalašč. Če je ta možnost realna, potem dobro razmisli koga imaš najraje. So tvoji prijatelji res vredni več kot tvoj lasten ugled?

Še opozorilo. Na serverju se vsi login/logout in akcije beležijo v log datoteke. Tako bo videti, če je sploh kdo bil logiran na strežnik v tem času.

_________________
Dokler bodo ljudje mislili, da živali ne čutijo, bodo živali čutile, da ljudje ne mislijo.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
frenki
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Ned 23 Feb 2003 21:26
Prispevkov: 6540
Aktiv.: 29.45
Kraj: Ljubljana (JN76GB)

PrispevekObjavljeno: Pon Dec 17, 2012 8:53 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Matjaz_c tole boš pa meni malo bolj natančno razložil. V zadnjih dneh nisem bil ravno pogosto na forumu, tako da ne vem, o kateri temi je govora. Niti ni pomembno. Trenutno me moti predvsem neosnovana kritika delovanja strežnika.

S strežnikom je zadeva naslednja: sistemski čas se sinhronizira z verodostojnimi ntp strežniki, in je kot tak osnova za vse časovne žige na prispevkih foruma in ostalem, kar je na čas vezano. Administrativni dostopi do strežnika so precej omejeni in kot taki težko verjetni vir spremembe časovnih žigov.

S tvoje strani pričakujem argumente za napisane trditve zgoraj.

Lp, Frenki
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Silvo
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 24 Feb 2003 17:09
Prispevkov: 14551
Aktiv.: 65.53
Kraj: Koroška-okolica Dravograda

PrispevekObjavljeno: Pon Dec 17, 2012 9:16 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

matjaz_c je napisal/a:
...jaz bi dal obe roki v ogenj, da ob 22:09, ko sem pogledal temo, je bila ponudba 75€ oddana ob 22:03!

lp


Katero uro si gledal?

Flash animacija ure desno spodaj kaže tvoj sistemski čas računalnika, ter nima veze s časom, ki jih beleži server za oddana sporočila. Na fotografiji je screenshot, kjer sem prestavil sistemsko uro na MOJEM PC-ju. Sporočilo bo pribeleženo po sistemskem času serverja.



ura forum.jpg
 Opis:
 Velikost datoteke:  91.19 KB
 Pogledana:  38 krat

ura forum.jpg



_________________
lp
Silvo
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
.
Neznanec
Neznanec



Pridružen-a: Pet 01 Okt 2004 1:17
Prispevkov: 1
Aktiv.: 0.00

PrispevekObjavljeno: Pon Dec 17, 2012 9:27 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Brisana vsebina odstranjenega uporabnika.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Branez
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 14 Apr 2003 7:21
Prispevkov: 7768
Aktiv.: 34.98
Kraj: Koprivnica HR

PrispevekObjavljeno: Pon Dec 17, 2012 9:31 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Ni!

2012 20:31

_________________
The true sign of intelligence is not knowledge but imagination.
Creativity is intelligence having fun!

Albert Einstein
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Jaka57
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Ned 12 Dec 2004 21:47
Prispevkov: 5766
Aktiv.: 25.97
Kraj: Grosuplje

PrispevekObjavljeno: Pon Dec 17, 2012 10:04 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Zanimivo, tudi jaz sem videl napisano, da je bil post oddan xx.03 d'oh! .

Edit: ja po pogovoru, tudi jaz nisem več prepričan, pa čeprav ga čez vikend nisem nič imel, v krvi namreč Brick wall .

_________________
Lp, Jaka


Nazadnje urejal/a Jaka57 Tor Dec 18, 2012 12:58 am; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
qwertz
Član
Član



Pridružen-a: Ned 01 Jun 2008 11:57
Prispevkov: 2534
Aktiv.: 13.15
Kraj: Vrhnika

PrispevekObjavljeno: Pon Dec 17, 2012 10:08 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Vsu si nastavite na time.siq.si in boste imeli najbolj točen čas po BIPM z mednarodnimi primerjavami.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
VolkD
Član
Član



Pridružen-a: Pet 24 Sep 2004 21:58
Prispevkov: 14228
Aktiv.: 64.07
Kraj: Divača (Kačiče)

PrispevekObjavljeno: Pon Dec 17, 2012 10:09 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Jaka57 je napisal/a:
Zanimivo, tudi jaz sem vide napisano, da je bil post oddan 22.03 d'oh! .
Še bolj čudno pa je, ne bom 100% trdil, da je temu tako, sedaj je čas v formatu AM/PM prej je pa bil v 24h.
Kakor koli, 100% pa sem prepričan v xx.03.


A se je kdo domislil, da ima google to v cache ?
Primer !

_________________
Dokler bodo ljudje mislili, da živali ne čutijo, bodo živali čutile, da ljudje ne mislijo.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Slowfly
Član
Član



Pridružen-a: Sre 18 Feb 2004 2:07
Prispevkov: 4082
Aktiv.: 18.38
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pon Dec 17, 2012 10:17 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Je še kdo videl??
_________________
Še dobro, da bitje srca in dihanje nadzoruje vegetativno živčevje. V nasprotnem primeru nekateri ne bi preživeli niti 24 ur.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Forum in Filemanager Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
Stran 1 od 2

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 48 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group