www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

RF merilnik moči
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Elektronika
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
borber
Član
Član



Pridružen-a: Pon 23 Maj 2005 8:40
Prispevkov: 3111
Aktiv.: 13.97
Kraj: LJUBLJANA

PrispevekObjavljeno: Pet Jul 19, 2013 9:13 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Lahko prispevam AD8362. Predlagam pa da bo sonda zunaj na kablu. To bo omogočilo direkten priklop sonde na merjenca brez podaljševalnih vf kablov.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
jozkoc
Član
Član



Pridružen-a: Sre 16 Jun 2010 13:32
Prispevkov: 453
Aktiv.: 2.69
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Avg 15, 2013 11:10 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

To temo sem pred enim mesecem na hitro preletel, danes ko je praznik in malo več časa za hobi zadeve sem pogledal pa še datasheet od AD8362 in mi je v oči padla shema kjer je za impedančno prilagoditev uporabljen balun transformator ki prilagodi iz 50 ohm na 200 ohm. Ne vem kako v praksi izgleda balun transformator ki deluje na 3 GHz (če sploh deluje, če pa že je pa sklopljenost zelo slaba) ampak kar se teorije tiče je v shemi napaka.
Drugo navitje gledano od zgoraj na dol ima oba konca priključena na maso to pa v teoriji pomeni da je transformator v kratkem stiku in tako priključen ne more delovati. Shame on you
Mojstri ki so razvijali ta čip se sigurno dobro spoznajo na VF tehniko samo da pa ne poznajo osnov delovanja transformatorja je pa žalostno. Not talking



Balun za AD8362.png
 Opis:
 Velikost datoteke:  69.66 KB
 Pogledana:  0 krat

Balun za AD8362.png



_________________
Nikoli ni tako dobro da ne bi moglo biti še boljše.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
borber
Član
Član



Pridružen-a: Pon 23 Maj 2005 8:40
Prispevkov: 3111
Aktiv.: 13.97
Kraj: LJUBLJANA

PrispevekObjavljeno: Čet Avg 15, 2013 12:39 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Za happy end nariši še pravilno vezavo.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
jozkoc
Član
Član



Pridružen-a: Sre 16 Jun 2010 13:32
Prispevkov: 453
Aktiv.: 2.69
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Avg 15, 2013 1:41 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Poišči na internetu, saj ti vse najdeš.
_________________
Nikoli ni tako dobro da ne bi moglo biti še boljše.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
borber
Član
Član



Pridružen-a: Pon 23 Maj 2005 8:40
Prispevkov: 3111
Aktiv.: 13.97
Kraj: LJUBLJANA

PrispevekObjavljeno: Čet Avg 15, 2013 3:36 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Jaz tega ne rabim, mogoče prav pride kakemu začetniku pa še svoj post bi s tem izboljšal in tako prispeval kvaliteti foruma.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
VolkD
Član
Član



Pridružen-a: Pet 24 Sep 2004 21:58
Prispevkov: 14228
Aktiv.: 63.87
Kraj: Divača (Kačiče)

PrispevekObjavljeno: Čet Avg 15, 2013 5:54 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Ojoj, nekdo je pozabil narisati 50 ohm upor proti masi,....
_________________
Dokler bodo ljudje mislili, da živali ne čutijo, bodo živali čutile, da ljudje ne mislijo.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
s54jp
Član
Član



Pridružen-a: Pet 21 Nov 2008 16:57
Prispevkov: 865
Aktiv.: 4.61
Kraj: Ljutomer

PrispevekObjavljeno: Čet Avg 15, 2013 7:26 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Hvala jozkoc-ju in Darku, vedel sem da je tukaj nekaj narobe.

Bojan krivo si oštevilčil trafo na .pcb-ju (nisem preverjal, sem ti verjel).
Bilo bi vse OK če bi od tvoje druge nogice bil gor še uporček proti masi.

Od nogice 4 na maso manjka upor 50 ohma tako kot pravi Darko.



Top_pcb.jpg
 Opis:
Popravek pinov, modre številke so prav.
 Velikost datoteke:  128.45 KB
 Pogledana:  16 krat

Top_pcb.jpg



MABA-007236-C16423-15908.pdf
 Opis:
Trafo 1:4
Tega se da kupiti pri Mouseru

Download
 Ime datoteke:  MABA-007236-C16423-15908.pdf
 Velikost datoteke:  84.95 KB
 Downloadano:  11 krat


ETC1.6-4-2-3.pdf
 Opis:
Za primerjavo, tega nisem našel.

Download
 Ime datoteke:  ETC1.6-4-2-3.pdf
 Velikost datoteke:  170.92 KB
 Downloadano:  6 krat

Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
S53DZ
Član
Član



Pridružen-a: Čet 28 Apr 2011 9:27
Prispevkov: 951
Aktiv.: 6.02
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Avg 15, 2013 7:47 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

@Josip, kriv sem glede oštevilčenja, nanj se res nisem oziral. Na orientacijo transformatorja pa. Po moje noben upor ne manjka, ampak je ena masa preveč.
Z dodatnim uporom se podre razmerje 1:4, ki je tu nujno, ker ima vsak od vhodov imp. 100ohm. Res sem jo narisal na svoje vezje. Nisem je pa povezal, ker nimam klasičnih vij na vezju. Torej desno maso v luft. Vhodno vezje je pa v sebi tako in tako simetrično glede na maso.

PS: Josip, še to, na zgornje vezje se moraš podpisati ti, ker je to že spremenjen moj dizajn. TNX.



balun.jpg
 Opis:
na hitro - vezava baluna
 Velikost datoteke:  705.71 KB
 Pogledana:  1 krat

balun.jpg


Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
s54jp
Član
Član



Pridružen-a: Pet 21 Nov 2008 16:57
Prispevkov: 865
Aktiv.: 4.61
Kraj: Ljutomer

PrispevekObjavljeno: Čet Avg 15, 2013 9:53 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

S53DZ je napisal/a:
@ Torej desno maso v luft. Vhodno vezje je pa v sebi tako in tako simetrično glede na maso.

PS: Josip, še to, na zgornje vezje se moraš podpisati ti, ker je to že spremenjen moj dizajn. TNX.


Ja OK, če je tako za kaj nas nisi opozoril na to prej, posebe gumbi-ja?
Veš koliko ploščic bo škartnih - ali pa tudi ne?

Glede dizajna: ne gre tu za drugo kot za to kako je označen trafo. Tukaj je zelo malo "retuširan" tvoj izdelek, skoraj nič, dodana je samo masa, HI!

Za svoje potrebe sem pa narisal vse na novo z večjimi elementi (805).

Sonda deluje tudi tako kot je po načrtu da je druga tuljavica v kratkem stiku, je vprašanje ali je sploh potrebna, pa je za to kratko sklenjena - namerno.
Sem na vikendu drugače bi poslikal sondo in prilepil sliko, ter se malo pošpilal z merilnikom - tako pa ne morem.

Jozko mogoče pa ni nič narobe, samo je krajša sredinska tuljavica, podaljšana je pa tako da se izpusti masa na kontaktu 2 (nasvet od S53DZ). Kaj se dobi v enem ali drugem primeru???
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
borber
Član
Član



Pridružen-a: Pon 23 Maj 2005 8:40
Prispevkov: 3111
Aktiv.: 13.97
Kraj: LJUBLJANA

PrispevekObjavljeno: Pet Avg 16, 2013 6:42 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Prispevam frekvenčne karakteristike čipa za različne vhodne moči za SE vhod. Mogoče pridejo prav za konstrukcijo frekvenčne kompenzacije. Dobil sem jih od Analog Devices.


Ad8362 multifreq SE TK.xls
 Opis:

Download
 Ime datoteke:  Ad8362 multifreq SE TK.xls
 Velikost datoteke:  543 KB
 Downloadano:  13 krat

Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
S53DZ
Član
Član



Pridružen-a: Čet 28 Apr 2011 9:27
Prispevkov: 951
Aktiv.: 6.02
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Avg 16, 2013 8:15 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

s54jp je napisal/a:
Ja OK, če je tako za kaj nas nisi opozoril na to prej, posebe gumbi-ja?

V enem od svojih postov sem omenil, da sem svoj "layout" ploščice izvedel tako, da je ista ploščica uporabna za balun ali T atenuator na vhodu. Seveda s smiselno prireditvijo.

@borber, hvala za karakteristiko.

Karakteristika potrjuje, da je čip AD8362 odličen za to rabo, vendar se je treba pri tem zavedati, da ni vsemogočen glede nivojev (dinamike) in frekvenc.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
s54jp
Član
Član



Pridružen-a: Pet 21 Nov 2008 16:57
Prispevkov: 865
Aktiv.: 4.61
Kraj: Ljutomer

PrispevekObjavljeno: Pet Avg 16, 2013 9:32 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Je še nekaj: datashet ne ustreza dejanskemu stanju transformatorčka.
(kak post nazaj sem dal .pdf od transformatorčka)
Bojan poglej pod lupo ali mikroskop.

Rdeča 1-4
zlata 2-4
zelena 2-5
modra 3-5



Trafo_01.jpg
 Opis:
 Velikost datoteke:  19.28 KB
 Pogledana:  6370 krat

Trafo_01.jpg



Trafo_02.jpg
 Opis:
 Velikost datoteke:  12.06 KB
 Pogledana:  6370 krat

Trafo_02.jpg



Trafo_03.jpg
 Opis:
 Velikost datoteke:  45.83 KB
 Pogledana:  1 krat

Trafo_03.jpg


Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
s54jp
Član
Član



Pridružen-a: Pet 21 Nov 2008 16:57
Prispevkov: 865
Aktiv.: 4.61
Kraj: Ljutomer

PrispevekObjavljeno: Pet Avg 16, 2013 9:34 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Še primerjava transformatorčka z čipom upb1505, da si predstavite kako je to veliko.


Primerjava.jpg
 Opis:
 Velikost datoteke:  24.71 KB
 Pogledana:  0 krat

Primerjava.jpg


Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
borber
Član
Član



Pridružen-a: Pon 23 Maj 2005 8:40
Prispevkov: 3111
Aktiv.: 13.97
Kraj: LJUBLJANA

PrispevekObjavljeno: Pet Avg 16, 2013 11:20 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Prejle sem pogledal v datasheete za AD8362. Prva verzija je pokrivala frekv. področje do 2.7GHz in je imela vh. dinamično področje 60dB. Zadnja gre do 3.8GHz in vh dinamično področje je 65dB. Krivulje, ki sem jih pripel so iz l. 2005 in veljajo za prvo verzijo in verjetno niso dobre za zadnjo.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
jozkoc
Član
Član



Pridružen-a: Sre 16 Jun 2010 13:32
Prispevkov: 453
Aktiv.: 2.69
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sob Avg 17, 2013 12:32 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

s54jp je napisal/a:

Sonda deluje tudi tako kot je po načrtu da je druga tuljavica v kratkem stiku, je vprašanje ali je sploh potrebna, pa je za to kratko sklenjena - namerno.

Jozko mogoče pa ni nič narobe, samo je krajša sredinska tuljavica, podaljšana je pa tako da se izpusti masa na kontaktu 2 (nasvet od S53DZ). Kaj se dobi v enem ali drugem primeru???


Prvo nisem vedel da gre tukaj za dva transformatorja in ne za enega. Poglobil sem se v zadevo, si narisal na list papirja in ugotovil da iz električnega stališča med enim in drugim načinom ni razlike, kakšna je pa simetrija, širokopasovnost in ostale karakteristike na tako visokih frekvencah je pa vprašanje. Sedaj, ali je desna masa v datasheet shemi napaka ali pa so to naredili namerno ker daje boljše rezultate, ne bi vedel.

Našel sem dve strani o balun transformatorjih kjer teh mas ni narisanih so pa tudi strani kjer te mase so.
http://electronica.ugr.es/~amroldan/microwaves/modulos/apuntes/material/RF_Trans_Design.pdf

http://www.w8ji.com/balun_single_core_41_analysis.htm

Moje osebno mnenje je še zmeraj da je varijanta brez desne mase bolj pravilna.

Hvala ker si poslikal transformatorček, pričakoval sem nekaj takšnega z dvema ali tremi ovoji na navitje, kakor vidim so tu trije. Tista rjavo-rdeča kvadratna stvar z luknjo v sredini je verjetno samo plastični nosilec za navoje zračnega transformatorja, feritna jedra pri tako majhnih tansformatorjih grejo maksimalno do 300MHz.

Drugačna vezava znotraj tansformatorčka kot je v datasheet-u pomeni samo da je signal obrnjen za 180 stopinj kar je za power meter nepomembno. Je pa malomarno s strani proizvajalca.



Balun transformator Z=1÷4.JPG
 Opis:
 Velikost datoteke:  492.75 KB
 Pogledana:  4 krat

Balun transformator Z=1÷4.JPG



_________________
Nikoli ni tako dobro da ne bi moglo biti še boljše.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Elektronika Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Naslednja
Stran 7 od 8

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 69 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group