www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

C-compiler za AVR
Pojdi na stran 1, 2, 3  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> AVR, LPC900, x51
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
mucek
Član
Član



Pridružen-a: Tor 01 Avg 2006 10:47
Prispevkov: 5327
Aktiv.: 24.78
Kraj: Domzale

PrispevekObjavljeno: Sre Jan 16, 2013 11:12 am    Naslov sporočila:  C-compiler za AVR Odgovori s citatom

LP!

Počasi se spravljam k nakupu enega spodobnejšega (torej - ne travniškega Smile ) C compilerja za AVRje. Trenutno uporabljam Bascom (pretežno) in CodeVision (da ne pozabim Cja Smile ). Se mi je pa cilj počasi "polno" spraviti na C.

Ko sem malo gledal opcije, mi je nekako še najbolj ustrezal mikroC od mikroelektronike. Zelo mi je všeč, ker ima odlične primere za vse živo, tudi spodoben help in vmesnik se mi dopade. Kar me "moti" je, da so določene funkcije kar malo "preenostavne" in nekako skregane z logiko C-ja (primer: knjižnjice vključuješ kar s klikanjem checkboxov, ne z include itd.) in se bojim, da se bo "razvadil". Po drugi strani pa - se mi zelo dopade tudi to! Smile
Codevision po drugi strani mi sicer ni napačen, mi je pa GUI nekoliko zastarel, občasno nepregleden, tudi podpore za periferijo nima toliko, kot bi si jo včasih želel.

1) Ali kdo od vas uporablja mikroC, kakšne so izkušnje?
2) Katere so primerne alternative temu programu? (tudi cenovno primerljive)
3) Ima kdo izkušnjo s prenosom kode znotraj compilerjev od mikroelektronike v smislu prestavitve kode iz AVR na ARM? (kot sem gledal, imajo knjižnice v vseh verzijah (PIC, ARM, AVR) iste klice - tako bi načeloma moral na novo narediti le kontrolerju specifične
zadeve (imena registrov ...)).

LP in hvala za pomoč,
g

_________________
...lahko pa se tudi motim ...
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
gumby
Član
Član



Pridružen-a: Sob 28 Apr 2007 12:32
Prispevkov: 4066
Aktiv.: 19.74

PrispevekObjavljeno: Sre Jan 16, 2013 11:16 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

GCC ni dober?

Sploh, če boš hotel prenosljivo kodo...

_________________
Tule nisem več aktiven.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
S53DZ
Član
Član



Pridružen-a: Čet 28 Apr 2011 9:27
Prispevkov: 951
Aktiv.: 6.05
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Jan 16, 2013 11:44 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

gcc je zakon. Jaz ga za ARM uporabljam v lupini Eclipse (+ gnu arm assembler as). Ali v "command-line".
Za AVR pa trenutno uporabljam lupino AtmelStudio6.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mucek
Član
Član



Pridružen-a: Tor 01 Avg 2006 10:47
Prispevkov: 5327
Aktiv.: 24.78
Kraj: Domzale

PrispevekObjavljeno: Sre Jan 16, 2013 11:54 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

GCCja še nisem poskusil - hvala za idejo, gre takoj gor! Smile
Glede MikroC pa tudi hvala za info ... Očitno ni vse zlato, kar je lepo ...

LP, g

_________________
...lahko pa se tudi motim ...
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Jaka57
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Ned 12 Dec 2004 21:47
Prispevkov: 5766
Aktiv.: 25.97
Kraj: Grosuplje

PrispevekObjavljeno: Sre Jan 16, 2013 12:01 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

WinAVR(GCC za Windowse) & notepad++, imaš vse kar potrebuješ, pa še denar ti ostane za kakšne "igračke".
Vse skupaj imaš lahko na USBju kot prenosno različico.

_________________
Lp, Jaka
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
silvo_v
Član
Član



Pridružen-a: Pon 11 Jul 2005 22:00
Prispevkov: 146
Aktiv.: 0.66
Kraj: Domžale

PrispevekObjavljeno: Sre Jan 16, 2013 12:25 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Še en glas za GCC.

Uporabljam ga iz AVR Studia, zankrat še iz verzije 4, vse mi dela brez problemov.

Včasih uporabim čarovnika iz CodeVisionAVR-ja, tam se da pregledno in enostavno določiti vsebino registrov za periferijo.

Lp, Silvo
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
S53DZ
Član
Član



Pridružen-a: Čet 28 Apr 2011 9:27
Prispevkov: 951
Aktiv.: 6.05
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Jan 16, 2013 12:45 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

@Jaka57,
v bistvu res potrebuješ le:
notepad++,
gcc,
ld in
make(makefile)
in je zmaga že na obzorju. Za zilč €,
vendar brez razhroščevanja.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
vucboj01
Član
Član



Pridružen-a: Sob 26 Mar 2011 17:08
Prispevkov: 54
Aktiv.: 0.34
Kraj: Kranj

PrispevekObjavljeno: Sre Jan 16, 2013 12:46 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Še en glas za WinAVR z razliko, da uporabljam Programmers Notepad editor, z vpisanimi "orodji" make all.

Jaka57 je napisal/a:
WinAVR(GCC za Windowse) & notepad++, imaš vse kar potrebuješ, pa še denar ti ostane za kakšne "igračke".
Vse skupaj imaš lahko na USBju kot prenosno različico.

_________________
lep pozdrav,
Bojan
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
Tomazp
Član
Član



Pridružen-a: Sob 02 Feb 2008 13:24
Prispevkov: 559
Aktiv.: 2.84
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Jan 16, 2013 12:56 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

WinAvr(GCC) + Programmers Notepad je krasna kombinacija.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
besoft
Član
Član



Pridružen-a: Ned 01 Apr 2012 10:22
Prispevkov: 585
Aktiv.: 4.01
Kraj: Žižki - Prekmurje

PrispevekObjavljeno: Sre Jan 16, 2013 4:27 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Sam še trenutno vedno uporabljam BascomAVR. Bi pa hotel tudi malo poskusiti kaj drugega. A ni AVR studio dovolj za delo z AVR?
Trenutno ga uporabljam samo za programiranje.

Želel bi tudi poskusiti tudi AMR ali LPXXX, ampak me ob poplavi teh orodij enostavno mine, ker nevem kaj izbrati..
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
žrepko
Član
Član



Pridružen-a: Tor 23 Mar 2010 20:12
Prispevkov: 700
Aktiv.: 4.10
Kraj: Ptuj-Maribor

PrispevekObjavljeno: Sre Jan 16, 2013 6:14 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Začel z AVRStudio 4 za igranje z AVRji, sedaj službeno Keil uVision za LPCje. Sem kar zadovoljen tudi doma z verzijo, ki ima limit 32kB.
_________________
Štromar ima včasih prav, elektrika pa vedno! Profesor Seliger
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
RGorazd
Član
Član



Pridružen-a: Čet 20 Maj 2004 15:57
Prispevkov: 1712
Aktiv.: 7.71
Kraj: Ig

PrispevekObjavljeno: Sre Jan 16, 2013 7:36 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

AVR Studio si dol poberi. Ima gcc že integriran in deluje fenomenalno. Orodje je brezplačno, brez omejitev. Pa vse imaš pod eno streho. Editor, Compiler in debugger/ simulator.

LP G

_________________
.
._. _ _ ._. _.__. _|
[ (_](_)[ (_] /_(_]
._|
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
mucek
Član
Član



Pridružen-a: Tor 01 Avg 2006 10:47
Prispevkov: 5327
Aktiv.: 24.78
Kraj: Domzale

PrispevekObjavljeno: Sre Jan 16, 2013 7:39 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Jap z AVR Studio 6 se ravno igram.
Ni napačna stvar, samo pogrešam kakšne bombončke v smislu sample programov za periferijo (kot so na voljo pri CVAVR in mikroC) - pride precej prav ...

LP, g

_________________
...lahko pa se tudi motim ...
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
RGorazd
Član
Član



Pridružen-a: Čet 20 Maj 2004 15:57
Prispevkov: 1712
Aktiv.: 7.71
Kraj: Ig

PrispevekObjavljeno: Sre Jan 16, 2013 7:44 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Ja, tega pa res nimaš. Tako kot ti je že nekdo prej predlagal (tudi sam se tega včasih poslužujem, ko se mi ne da datasheeta premetavati). Uporabi wizzard od CodeVision. Nastaviš registre, generiraš kodo in skopiraš v svoj projekt kot Init() funkcijo. Imaš pa tudi na AVRfreaks kar nekaj knjižnic že spisanih za vso mogočo periferijo.

LP G

_________________
.
._. _ _ ._. _.__. _|
[ (_](_)[ (_] /_(_]
._|
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
saso
Član
Član



Pridružen-a: Čet 18 Mar 2004 10:16
Prispevkov: 510
Aktiv.: 2.30
Kraj: Trbovlje

PrispevekObjavljeno: Sob Jan 19, 2013 6:28 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Živjo,

mene pa zanima ali je kdo na pascalu ali ste vsi na C-ju, bascomu ali ASM.
Sprašujem zato, ker meni C nekako ne potegne ravno najbolje, pascala sem pa nekako navajen z WIN aplikacij in bi raje nadaljeval na njemu, kot pa da se mučim s C-jem.
Če je kdo, me zanima kateri compiler uporablja, da bi malo stestiral s kako demo verzijo.

_________________
LP
Sašo
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> AVR, LPC900, x51 Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran 1, 2, 3  Naslednja
Stran 1 od 3

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 48 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group