www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Električna ročna orodja -mnenja, izkušnje, nasveti

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Energetika
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
jur
Član
Član



Pridružen-a: Pet 02 Dec 2005 14:45
Prispevkov: 5142
Aktiv.: 23.06
Kraj: [color=zelena]Ljubljana[/color]

PrispevekObjavljeno: Pet Jan 13, 2006 4:57 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Rezkar na sliki zgleda spodobno. Vendar pa stebrni vrtalnik iste znamke alpha-tools, model TB 12 (12.000sit) in stružnica hercules (95.000) sit (oboje proizvajalec ICS gmbh, nemčija) ni pol curka vredno. Če iščem po internetu (google), dobim za alpha tools ali hercules samo bauhaus (razen enega drugega alpha-toolsa, ki dela orodje za rezanje granita). Skratka povsem noname proizvod.

Vrtalnik podpira svedre minimalno 1.5 mm, ker za toliko opleta glava levo in desno. Zaradi narobe vpetega motorja jermen vibrira centimeter levo desno, tako da se ropot sliši po celi hiši. Jermen sam pa proizvaja nenormalne količine črnega gumijastega praha. Vrtalna mizica se upogiba že pri vrtanju lukenj 4 mm v aluminij. Ko se glava ustavi (nasloni) z omejevalnikom globine, se glava premakne iz osi na levo za dva milimetra. Kovinski deli so neverjetno rjaveči. Sem poizkušal popraviti napake, pa nima smisla. Karkoli priviješ ali zategneš bo povzročilo težave drugje.

Stružnico je kupil nekdo drug. Podobna zadeva kot vrtalka.

Alpha tools akumulatorska vrtalka: V prekratkem času pokrepala oba kompleta akumulatorjev.
Novi akumulatorji 15 kosov (originalni so 1200 mAh) po 2000 mAh so me stali nekaj čez 12 tisoč sit, za kar bi dobil točno tri nove vrtalke (skupaj 6 paketov akumulatorjev). Morda bi se to bolj splačalo, ampak vrtalka sedaj dela tako kot se spodobi.

Rezkar na sliki zgleda fino. Vendar pri otipavanju in ogledovanju kaže na slabe lastnosti ostalih naprav istega proizvajalca. Če bi bila cena 80 do 100 kSIT bi se ga splačalo vzet, ampak ne za rezkat elektroniko. Cenejša in bolj praktična, predvsem bistveno lažja je koordinatna miza proxxon (okoli 22 ksit) v bau**u. Z to mizo bi že z bistveno manjšima motorčkoma dosegel spodobno natančnost.

Jur


Nazadnje urejal/a jur Pet Jan 13, 2006 5:00 pm; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
smartgsm
Član
Član



Pridružen-a: Sob 10 Apr 2004 11:54
Prispevkov: 364
Aktiv.: 1.63

PrispevekObjavljeno: Pet Jan 13, 2006 5:17 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

jur je napisal/a:
Rezkar na sliki zgleda spodobno. Vendar pa stebrni vrtalnik iste znamke alpha-tools, model TB 12 (12.000sit) in stružnica hercules (95.000) sit (oboje proizvajalec ICS gmbh, nemčija) ni pol curka vredno. Če iščem po internetu (google), dobim za alpha tools ali hercules samo bauhaus (razen enega drugega alpha-toolsa, ki dela orodje za rezanje granita). Skratka povsem noname proizvod.

Vrtalnik podpira svedre minimalno 1.5 mm, ker za toliko opleta glava levo in desno. Zaradi narobe vpetega motorja jermen vibrira centimeter levo desno, tako da se ropot sliši po celi hiši. Jermen sam pa proizvaja nenormalne količine črnega gumijastega praha. Vrtalna mizica se upogiba že pri vrtanju lukenj 4 mm v aluminij. Ko se glava ustavi (nasloni) z omejevalnikom globine, se glava premakne iz osi na levo za dva milimetra. Kovinski deli so neverjetno rjaveči. Sem poizkušal popraviti napake, pa nima smisla. Karkoli priviješ ali zategneš bo povzročilo težave drugje.

Stružnico je kupil nekdo drug. Podobna zadeva kot vrtalka.

Alpha tools akumulatorska vrtalka: V prekratkem času pokrepala oba kompleta akumulatorjev.
Novi akumulatorji 15 kosov (originalni so 1200 mAh) po 2000 mAh so me stali nekaj čez 12 tisoč sit, za kar bi dobil točno tri nove vrtalke (skupaj 6 paketov akumulatorjev). Morda bi se to bolj splačalo, ampak vrtalka sedaj dela tako kot se spodobi.

Rezkar na sliki zgleda fino. Vendar pri otipavanju in ogledovanju kaže na slabe lastnosti ostalih naprav istega proizvajalca. Če bi bila cena 80 do 100 kSIT bi se ga splačalo vzet, ampak ne za rezkat elektroniko. Cenejša in bolj praktična, predvsem bistveno lažja je koordinatna miza proxxon (okoli 22 ksit) v bau**u. Z to mizo bi že z bistveno manjšima motorčkoma dosegel spodobno natančnost.

Jur


S tem kar si napisal se strinjam.
Malo denarja malo muzike. Je pa res da jaz kupim orodje odvisno za kaj ga rabim. Recimo kupil sem baterijski vrtalnik, kateri je stal 2.000,00 sit. Pa mi cisto zadosca, kadar moram zvrtat lukjo v stanovanju ali pa kaj podobnega. Za vsakodnevno uporabo pa imam boljše ....


Problem prokosona je v tem, da je samo miza. Oz. fajn bi blo kaksno slikico pripeti.

Glede noname je pa [slovenščina je zame švedska vas]. Lahko povem primer nadrezkarja.

V Sloveniji se pojavlaj isti izdelek pod 5 različnimi naslovi z ceno od 8 k do 16 k. Dejansko se pa zakaj skriva isti artikel.
Samo embalaža je druga.


lp
Greg
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Silvo
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 24 Feb 2003 17:09
Prispevkov: 14555
Aktiv.: 65.28
Kraj: Koroška-okolica Dravograda

PrispevekObjavljeno: Pet Jan 13, 2006 5:29 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Jur, glede low-cost stebernih vrtalnikov.
Odvisno je tudi na kakega si naletel. Sam imam enega v delavnici - ne vem sicer proizvajalca (kupil sem ga pred kakima dvema letoma v BauMax-u) Moram reči, da kar se zračnosti vretena tiče nimam pripomb. Tiskanine vrtam z 0.8mm svedrom brez težave. Ko sem delal večje število tiskanin sem vrstal po tri skupaj. Res pa je kar se tiče hrupnosti. Nekako se mi ne da - moral bi sneti jermenice ter jih nesti v službo postružit. (najbolje bi bilo dati izdelati kar nove za max hitrost na "flat" jermen )

_________________
lp
Silvo
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
.
Član
Član



Pridružen-a: Ned 19 Sep 2004 22:04
Prispevkov: 16777193
Aktiv.: 75246.57

PrispevekObjavljeno: Pet Jan 13, 2006 5:44 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Brisana vsebina odstranjenega uporabnika.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
lucca brassi
Član
Član



Pridružen-a: Ned 01 Feb 2004 12:46
Prispevkov: 4053
Aktiv.: 18.18
Kraj: KOČEVJE

PrispevekObjavljeno: Pet Jan 13, 2006 8:41 pm    Naslov sporočila:  re Odgovori s citatom

jaz bi kupil na primer to in potem di dajal gor servote za CNC

http://cgi.ebay.de/Drehmaschine-Fraesmaschine-700mm-400V-750W-NEU-Garantie_W0QQitemZ7380297262QQcategoryZ23644QQrdZ1QQcmdZViewItem#ebayphotohosting

lahko pa za vredu CNC ogrodje licitirate tu in ni drago

http://cgi.ebay.de/CNC-Fraese-Schrittmotor-linearfuehrungs-Graviermaschine_W0QQitemZ7380486540QQcategoryZ23644QQrdZ1QQcmdZViewItem

sem pogruntal da eBay je ponavadi veliko cenejši kot stvari pri nas


http://cgi.ebay.de/Kreuztisch-Kreuzsupport-Saeulenbohrmaschine-Fraesmaschine_W0QQitemZ7580359799QQcategoryZ74187QQrdZ1QQcmdZViewItem#ebayphotohosting
in če dobro pogledate je ponekod tudi dostava brezplačna 4 predmet ( tri različne matice in frezo) Laughing Laughing Laughing Laughing

Glede bau....xa . tako sem se zagledal v ene rdeče predalnike za orodje ( voziček z nizkimi predali ) da sem doma pustil vse in jo šel iskat v Ljubljano . no ko sem prišel sem imel tako dolg nos da bi se lahko spotaknil ob nejga. Pločevina je bila tenka cca 0,45mm , spoji niti spunktirani niso bili , ker je dolg predal cca 1 m se je zvijal.
Tako da bo treba en fejst ''pank narest''in dat delat predale . na kakšnih tkih stvareh se lahko opečeš da glava boli

_________________
Moments before detonation ,....... TT
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
janez03
Član
Član



Pridružen-a: Čet 02 Sep 2004 9:43
Prispevkov: 143
Aktiv.: 0.64
Kraj: tržič

PrispevekObjavljeno: Pet Jan 13, 2006 10:42 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Ni čisto znotraj teme, ampak očitno se razpravlja tudi o kvaliteti orodja.
Če kupiš no-name, vnaprej veš, da ne boš dobil ne vem kaj in nisi zapravil veliko. Če imaš srečo si lahko dobil soliden izdelek. Če daš veliko denarja si morda dobil dober izdelek,morda pa si kupil izdelek no-name proizvajalca, prepakiran in si plačal blagovno znamko. (Iskra orodje, pa še marsikaj).
Sam sem pred leti kupoval drago ročno orodje, izkušnje pa so zelo različne.
Vrtalnik - v garanciji crknil rotor, takoj po izteku garancije (mehanski) menjalnik - v smeti. Tračni brusilnik - delal vsega morda 2 uri vendar že izven garancije je ušel dim iz rotorja - v smeti. Nadrezkar - delal kakih 20 ur - izven garancije dim iz rotorja - v smeti.
Zadnji čas kupujem no name - ko crkne izven garancije ga brez slabe vesti vržem v smeti. (čeprav smatram da je greh porabiti toliko in toliko surovin, vložiti delo in narediti šlampast izdelek, pa čeprav poceni).

L.p.; Janez
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Vajdo
Član
Član



Pridružen-a: Čet 23 Sep 2004 23:06
Prispevkov: 1088
Aktiv.: 4.88
Kraj: Ribnica

PrispevekObjavljeno: Sob Jan 14, 2006 11:28 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Tudi sam imam doma kar veliko število ročnega orodja hobi programa. In je res tako da če kaj crkne ni težko zavreči. Imam tudi par kosov boljšega orodja in moram reči da že ko orodje primeš v roke je občutek kvalitete čisto drugačen. Moram pa povedati da sem zadnje čase opazil, da sem kupil svedre, (3, 3.5mm) ga dam v vrtalni stroj in začne opletat kot neumen. Novi svedri pa že zviti.
Sam imam tudi možnost delati z bateriskim vrtalnikom Metabo in prečnim cirkularjem Stayer. Kvaliteta je, cena pa tudi. Vrtalnik cca 50Ksit, cirkular 110Ksit. Ampak deluje že 4 leta vsakodnevno vrtanje navojev, lukenj, zategovanje vijakov... Celo toliko smo jo preterali da je že malo kadila. Ampak še kar deluje. Po cca 4 letih smo zamenjali akumulatorje, vendar če sem pošten je po cca 5 letih začel pešati motor. Strošek okoli 10Ksit. Mislim pa da je tudi sama že odslužila svoje.
Razlika je že pri akumolatorjih, saj pri poceni variantah pustiš polno baterijo, čez 3 dni je pa kar prazna. Pri dražjih pa napolniš, pa čez 3 tedne delaš kot da si jo napolnil dan prej.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo MSN Messenger - naslov
Peter
Član
Član



Pridružen-a: Sre 30 Jun 2004 12:55
Prispevkov: 375
Aktiv.: 1.68
Kraj: Pod krvavcem nekje

PrispevekObjavljeno: Sob Jan 14, 2006 7:33 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

No kar se pa mene tiče je res tako da tile no-name varjante niso kaj prida imam steberni vrtalnik pa ni kaj prida že sam rotor oziroma os opleta tako da z navadnimi svedri še gre vrat z karbidne trdine pa ga odlomiš še predno zvrtaš prvo luknjo
Potem me je pa pojezilo pa sem kupil proxon vrtalnik in stojalo tu pa se pozna kvaliteta. Sem zelo zadoviljen z njim pa še ni tako glasen je pa 12V.

_________________
Vse se da pokvarit, le če se dovol časa ukvarjaš z njo!!!
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
promehanik
Član
Član



Pridružen-a: Tor 29 Jul 2003 23:41
Prispevkov: 611
Aktiv.: 2.74

PrispevekObjavljeno: Ned Jan 15, 2006 12:48 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Jaz pa imam vprašanje glede orodja iz zgornjega cenovnega (kvalitetnega) razreda. Pri svojem delu veliko uporabljam akumulatorski vrtalnik in vbodno žago. Zanima me katera znamka prevladuje po kakovosti? Nekako imam v mislih Dewalt, Bosch (modri program), Hilti, Makita, Metabo.
Prosim napišite kakšno svoje mnenje. Denar ni problem, ker bo plačala firma v kateri delam.

lp, prom
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
.
Član
Član



Pridružen-a: Ned 19 Sep 2004 22:04
Prispevkov: 16777193
Aktiv.: 75246.57

PrispevekObjavljeno: Ned Jan 15, 2006 2:19 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Brisana vsebina odstranjenega uporabnika.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Vajdo
Član
Član



Pridružen-a: Čet 23 Sep 2004 23:06
Prispevkov: 1088
Aktiv.: 4.88
Kraj: Ribnica

PrispevekObjavljeno: Ned Jan 15, 2006 10:27 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Se strinjam z Borisz-om. Tudi sam delam z metabotom, izredno zadovoljen, akumolatorji zdržijo dolgo, se ne preznijo, mašinica je robustna in kar prosi da jo teraš. No to ta zadnje ravno ne, ampak vseeno je tudi za takšnega ki ne pazi toliko orodja. Wink
_________________
Lep pozdrav, Primož
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo MSN Messenger - naslov
jur
Član
Član



Pridružen-a: Pet 02 Dec 2005 14:45
Prispevkov: 5142
Aktiv.: 23.06
Kraj: [color=zelena]Ljubljana[/color]

PrispevekObjavljeno: Tor Jan 17, 2006 12:04 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

sem kupil električni ročni skobeljnik za les. Znana firma, da ne bi bilo težav: Bosch, skoraj najdražji model v izbiri. Pri uporabi se je pokazalo, da sprednji in zadnji del nista paralelna in se jih nikakor ne da fiksirat. Narejena pa sta iz tanke aluminijaste pločevine. To se je pokazalo šele ob uporabi.

stružnica herkules (bau*s), od znanca: na supportu je pomikanje noža narejeno v konus. Če ga pomikaš proti levi se začne ustavljati, potrebno je odviti vijake. Pri pomikanju nazaj na desno pa je potem zrak [pljunek in cenzurirano]. Za predelavo naprave v CNC je toleranca prevelika. Pri rezkanju tiskanega vezja ima smisel med dvema pinoma chipa (0.1 inch) potegniti vsaj dve liniji. Skupaj to predstavlja dve polovici pada, dve povezavi in trije rezi v baker z rezilom 0.2 mm.
Z herculesi in alpha-toolsi to ne gre...

vodila se seveda lahko pobrusi in poravna, vendar strošek za to predstavlja spodoben del cene originalne naprave.

Jur


Nazadnje urejal/a jur Čet Jan 19, 2006 10:30 am; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Silvo
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 24 Feb 2003 17:09
Prispevkov: 14555
Aktiv.: 65.28
Kraj: Koroška-okolica Dravograda

PrispevekObjavljeno: Tor Jan 17, 2006 12:33 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

promehanik je napisal/a:
Jaz pa imam vprašanje glede orodja iz zgornjega cenovnega (kvalitetnega) razreda. Pri svojem delu veliko uporabljam akumulatorski vrtalnik in vbodno žago. Zanima me katera znamka prevladuje po kakovosti? Nekako imam v mislih Dewalt, Bosch (modri program), Hilti, Makita, Metabo.
Prosim napišite kakšno svoje mnenje. Denar ni problem, ker bo plačala firma v kateri delam.

lp, prom


Moj odgovor bo iz prakse- raba elektročnega orodja na industrijskem vzdrževanju.
Osebno zame ni prvenstveno merilo znamka. Gledam ceno, in seveda kako orodje "sede" v roko. Baterijski vrtalniki- zame je sicer favorit Elu - zakaj - na vzdrževanje smo ca. pred 15-mi leti dobili dva vrtalnika v kovčku s hitrim 1h polnilcem ter po dvema baterijama. Vrtalniki še danes delajo Shocked (vmes smo dobili še par baterij)
A to ni merilo, da je novo orodje enako kvalitetno Confused
Električni vrtalini stroji: V proizvodnji imamo nekaj montažnih linij, kjer so ročni vrtalniki praktično v rabi 16h na dan. Tukaj po vzdržlivosti daleč prednjači ISKRA.
(poskusili smo bosh ter black&decker)
B&D - z oznako "Profesionall" je na liniji zdržal ca 1mesec. Potem so šle krtačke - kolektror se je zrabil za 1mm. Vrtalnike sem parkrat (v garanciji) poslal na servis.
Zaključek je bil, da B&D ne uporabljamo več, kajti najcenejši iskrin vrtalnik je na istem delovnem mestu zdržal pol leta - potem je bilo potrebno zamenjati le krtačke.

Kotne brusilke:
Spet Bosh, Iskra ter B&D
V roko najlepše sede B&D a je žal najmanj vzrdržljiva. Iskra je sicer najbolj hrupna a po vzdržljivosti se enači z Bosch-om. So pa stroški vzdrževanja nižji - (cenejši rezervni deli) tako, da je tudi tukaj moj favorit Iskra.

_________________
lp
Silvo
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Energetika Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 75 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group