www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Standardni razpored UTP kabla
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Strojna oprema
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
fmasle
Neznanec
Neznanec



Pridružen-a: Sob 15 Dec 2007 21:10
Prispevkov: 3
Aktiv.: 0.02
Kraj: Logatec

PrispevekObjavljeno: Ned Dec 23, 2007 4:24 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

kaj pa če probaš ta računalnik vtakniti v prvi port v katerem imaš prenosnika?
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
tadej.ko2
Član
Član



Pridružen-a: Sre 17 Okt 2007 18:26
Prispevkov: 76
Aktiv.: 0.38
Kraj: sveta trojica

PrispevekObjavljeno: Tor Dec 25, 2007 3:00 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

na vseh 4ih portih je Limited Connection.
bom kabel zamenjal po praznikih - dal bom tistega, ki ima še kovinsko zaščito. mogoče kabel za telefon ali kaj podobnega moti lan..
kaj bolj priporočate? mehkega ali trdega?
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
gumby
Član
Član



Pridružen-a: Sob 28 Apr 2007 12:32
Prispevkov: 4066
Aktiv.: 19.74

PrispevekObjavljeno: Tor Dec 25, 2007 3:22 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Trdi se uporablja za inštalacije, mehki za patch corde. Obratno delat ni pametno, ker:
-mehki kabel ima zanič simetrijo in posledično slabše karakteristike
-trdi kabel ni ravno gibljiv in zna počit, če se preveč premika
-z mikrovtikači na trdem kablu so sami problemi, ker ni dobrega spoja

_________________
Tule nisem več aktiven.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
jospeti
Član
Član



Pridružen-a: Tor 13 Jan 2004 12:14
Prispevkov: 170
Aktiv.: 0.77
Kraj: Mengeš

PrispevekObjavljeno: Tor Dec 25, 2007 9:27 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Zdravo!

Pred izvedbo moje inštalacije sem tudi sam bil v dvomih ali bo delalo ali ne, vendar je mreža začela delati takoj ko sem priklopil. Same inštalacie je cca 35m in to F/UTP trdo žičen kabel ovit z folijo. Na eni strani sem razpletel (da nisem delal razdelilca telefon mreža) in stisnil mikro konetkorje na kabel 8 polnega za mrežo z šestimi žilami dve (modro in belo modro) pa sem uporabil za telefon (analogni) 4 polni mikro konektor. Na vsak razplet sem dal še božirko da drži skupaj. UTP kabelu večji del poti dela družbo koksialni kabel za TV. Jaz bi upošteval Sokratov nasvet. Če nisi kabel na silo vlekel in ob pravilni priključitvi (se pravi da ni stikov - pomeri z inštrumentom) bi moralo delati brez problema (kar se kabla tiče).

LP Jos
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
tadej.ko2
Član
Član



Pridružen-a: Sre 17 Okt 2007 18:26
Prispevkov: 76
Aktiv.: 0.38
Kraj: sveta trojica

PrispevekObjavljeno: Sre Dec 26, 2007 2:57 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

bilo je na silo... Confused Confused Confused
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
sonyx
Član
Član



Pridružen-a: Sob 06 Okt 2007 10:27
Prispevkov: 453
Aktiv.: 2.26
Kraj: Sevnica

PrispevekObjavljeno: Tor Jan 15, 2008 1:31 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Pozdravljeni.

Sam imam isti problem kot tadej.ko2 na približno 10m kabla in pravilno narejenem UTP kablu imam še zmeraj Limited Connection. Ko to izvedem z dobrim metrom kabla z istim razporedom žic v konektorjih se zadeva poveže z router-jem. Zanima pa me še, ker kabel ni bil iz ene sobe v drugo potegnjen v enem kosu sem vmes dal štukavo za RJ45 konektorje. Ima to kaj veze. Sem pa se probal iz ene sobe v drugo povleči cel kabl, ki ni nikjer štukan in ga je prav tako 10m je zadeva še zmeraj istra Limited Connection. Tak da sem že čisto obupal nad samim sabo Very Happy. Sploh nimam več idej kaj naj bi še naredil.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
VolkD
Član
Član



Pridružen-a: Pet 24 Sep 2004 21:58
Prispevkov: 14228
Aktiv.: 64.07
Kraj: Divača (Kačiče)

PrispevekObjavljeno: Tor Jan 15, 2008 2:05 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

sonyx je napisal/a:
Tak da sem že čisto obupal nad samim sabo Very Happy.

Izjava je kar pravilna, saj ethernet dela in ni potrebno obupovati nad njim !

sonyx je napisal/a:
Sploh nimam več idej kaj naj bi še naredil.


Upam, da me boš poslušal, ker je moja ideja izredno koristna - prečitaj si tole in poveži kabel kot mora biti !

_________________
Dokler bodo ljudje mislili, da živali ne čutijo, bodo živali čutile, da ljudje ne mislijo.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
mucek4
Član
Član



Pridružen-a: Sob 18 Jun 2005 20:52
Prispevkov: 2952
Aktiv.: 13.29
Kraj: Tržič - Mesto med gorami

PrispevekObjavljeno: Tor Jan 15, 2008 8:37 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Limited conneciton lahko pomeni tudi težavo z DHCP-jem.
Drugače pa poslušaj Volka. Kabel naredi pravilno.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
jur
Član
Član



Pridružen-a: Pet 02 Dec 2005 14:45
Prispevkov: 5142
Aktiv.: 23.15
Kraj: [color=zelena]Ljubljana[/color]

PrispevekObjavljeno: Tor Jan 15, 2008 9:40 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Če kabel za ethernet ni class 5 (category 5), če konektorji niso class 5 (category 5) in če konektorji niso povezani popolnoma pravilno (zaporedje žic) in če kabel ni atestiran (cable analyser), potem je kabel lahko razlog za težavo. Takih kablov je na stotine. Izraz "limited connection" ni iz ethernetovske terminologije. Poglej v priročnik naprave, kaj naj bi to pomenilo.

Quote:"...vmes dal štukavo za RJ45 konektorje... " Videl sem več takih podaljškov, ki so bili vsi telefonske kvalitete (class 3). 100 megabitna mreža z takimi podaljški deluje slabo.

Jur
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mucek4
Član
Član



Pridružen-a: Sob 18 Jun 2005 20:52
Prispevkov: 2952
Aktiv.: 13.29
Kraj: Tržič - Mesto med gorami

PrispevekObjavljeno: Tor Jan 15, 2008 9:44 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

jur je napisal/a:
...Izraz "limited connection" ni iz ethernetovske terminologije. Poglej v priročnik naprave, kaj naj bi to pomenilo...


Okna XP Smile
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
jur
Član
Član



Pridružen-a: Pet 02 Dec 2005 14:45
Prispevkov: 5142
Aktiv.: 23.15
Kraj: [color=zelena]Ljubljana[/color]

PrispevekObjavljeno: Tor Jan 15, 2008 10:12 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Pri nas nismo imeli še nikoli nič takega. Iskanje po netu kaže, da se to pojavlja predvsem pri Visti. Napako je težko odpraviti.

Jur
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
aly
Član
Član



Pridružen-a: Tor 28 Sep 2004 14:51
Prispevkov: 9406
Aktiv.: 42.35
Kraj: Kranj - struževo

PrispevekObjavljeno: Tor Jan 15, 2008 11:25 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Limited Connection se pojavi, če se sicer link poveže na 10/100 Mbit, podatki pa ne morejo skozi.
To se zgodi, če žice niso pravilno razporejene v paricah.
Ali pa če na routerju blokiraš MAC adreso dotičnega računalnika.

_________________
I'm going to stand outside, so if anyone asks, I'm outstanding Smile
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran MSN Messenger - naslov
s55m
Član
Član



Pridružen-a: Sob 06 Jan 2007 17:07
Prispevkov: 2635
Aktiv.: 12.56
Kraj: Sofia-Bolgarija

PrispevekObjavljeno: Tor Jan 15, 2008 7:59 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Limited connection se pojavi tudi, če kartica iz neznanega razloga noče razumeti DHCP-ja. Sicer PPPoE deluje čez tako kartico, vendar je sitno gledati tisti limited. Jaz sem to reševal tako, da sem vpisal nek dovolj običajen IP (recimo 192.168.1.11) in masko, prehod pa pustil prazen. Po tem je nehal težiti. PPPoE pa itak uporablja svoje parametre.
_________________
Physics sucks! It always works against "great" ideas! Smile
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
piroman
Član
Član



Pridružen-a: Čet 23 Okt 2003 12:06
Prispevkov: 2707
Aktiv.: 12.19
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Jan 15, 2008 8:26 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Pri meni "limited connection" pomeni, da sem z lopato malce neprevidno kopal okoli kablov, ko sem napeljeval naftovod iz delavnice v hišo Mad
_________________
One shouldn’t work on semiconductors, that is a filthy mess; who knows if they really exist!
Wolfgang Pauli, 1931
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Strojna oprema Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4
Stran 4 od 4

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 48 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group