www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

[Egg bot] Egg bot ali CNC barvanje pirhov
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 48, 49, 50 ... 65, 66, 67  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Oprema, stroji in orodja
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
MadMax
Član
Član



Pridružen-a: Pet 09 Sep 2005 22:16
Prispevkov: 4743
Aktiv.: 21.29

PrispevekObjavljeno: Ned Mar 17, 2013 6:57 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Novi motorji, cenen 9V/1A switcher napajalnik, skupna poraba vezja ene 600mA, vse dela kot raketa.
Aja, še nastavitve: če hitrosti povečam za 100 je še čisto ok, če pa za 200 se pa začnejo neumnosti (sicer ne še kritično a se mi ne da uničevat jajčkov).



eggbot control.JPG
 Opis:
 Velikost datoteke:  22.21 KB
 Pogledana:  8 krat

eggbot control.JPG


Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
.
Neznanec
Neznanec



Pridružen-a: Pet 01 Okt 2004 1:17
Prispevkov: 1
Aktiv.: 0.00

PrispevekObjavljeno: Ned Mar 17, 2013 7:12 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Brisana vsebina odstranjenega uporabnika.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
diehart
Član
Član



Pridružen-a: Pon 19 Apr 2004 17:46
Prispevkov: 501
Aktiv.: 2.25
Kraj: okolica I G

PrispevekObjavljeno: Ned Mar 17, 2013 7:20 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Moj sicer dela, vendar se zatika tako kot Jule-tov na posnetku.
Ne pomaga nastavitev toka niti zmanjšanje korakov na sekundo.
Zaenkrat ni uporaben za barvanje pirhov. Very Happy
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
.
Neznanec
Neznanec



Pridružen-a: Pet 01 Okt 2004 1:17
Prispevkov: 1
Aktiv.: 0.00

PrispevekObjavljeno: Ned Mar 17, 2013 7:39 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Brisana vsebina odstranjenega uporabnika.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Krampus
Član
Član



Pridružen-a: Pon 08 Sep 2008 13:07
Prispevkov: 1826
Aktiv.: 9.61

PrispevekObjavljeno: Ned Mar 17, 2013 7:59 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

@Kroko, eve ga, ravno tukaj sem napisal nekaj na to temo.
_________________
Nisem ravno najbolj pameten na svetu, tu in tam pa imam kakšno idejo.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
lado
Član
Član



Pridružen-a: Pon 09 Feb 2004 13:22
Prispevkov: 987
Aktiv.: 4.43
Kraj: Trbovlje

PrispevekObjavljeno: Ned Mar 17, 2013 8:02 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

A mi lahko eden razloži kako in kje nastavim, da bi lahko naredil dvobarvno,trobarvno...poslikavo jajćka...

lp

lado
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Jule
Član
Član



Pridružen-a: Sob 27 Okt 2007 12:48
Prispevkov: 2533
Aktiv.: 12.63
Kraj: Ajdovščina

PrispevekObjavljeno: Ned Mar 17, 2013 9:05 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Silvo je napisal/a:


9V je zelo nizka napetost. Lahko je to vzrok za težave.


Bom poskusil na 12V.
9 sem dal zato, ker za original eggbot piše da je treba napajat z 9V napajalnikom.

V priponki je sedaj trenutno stanje mojega. Malo je še tresav, ampak dosega dokaj zadovoljive rezultate.

@lado Večbarvno pišeš tako, da daš vsako barvo v svoj layer in izrišeš vsak layer posebej.



IMAG0288.jpg
 Opis:
 Velikost datoteke:  563.51 KB
 Pogledana:  9 krat

IMAG0288.jpg



_________________
lp Jure
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
matjazkariz
Član
Član



Pridružen-a: Sre 03 Nov 2004 18:09
Prispevkov: 1026
Aktiv.: 4.61

PrispevekObjavljeno: Ned Mar 17, 2013 9:21 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

@Lado
V Inkscape odpreš ali narišeš sliko, ki ima vsako barvo na svojem layerju. Za prikaz layerjev pritisni CTRL+SHIFT+L. Layerje nujno poimenuj tako, da bo prvi znak v imenu zaporedna številka layerja - 1imelayerja, 2imelayerja...
Potem odperš zavihek Extensions -> Eggbot -> Eggbot control in klikneš zavihek Layers. V okencu izbereš številko layerja , ki je prvi znak v imenu - naprimer 1 in klikneš apply. Ko konča, zamenjaš pisalo, vpišeš v okence številko 2 in spet apply. Postopek ponavljaš, dokler ne narišeš vseh layerjev.

_________________
LP, Matjaž
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
S55EI
Član
Član



Pridružen-a: Pet 21 Maj 2010 12:47
Prispevkov: 569
Aktiv.: 3.36
Kraj: Postojna

PrispevekObjavljeno: Ned Mar 17, 2013 9:31 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Zdravo.

Meni je delal že na delavnici. Tok mi je nastavil Kroko kar po občutku. Tok v stanju mirovanja z dvignjenim pisalom je 85 mA. Mirkatmir je poskrbel še za nastavitve na PC-ju. Riše dokaj lepo, le pisala si moram omisliti zelo tanka. Trenutno uporabljam HEITMANN Ostereier Maler, pa se črnilo malo razliva po lupini jajca. Morda jajca moral premazat pred uporabo, ne vem pa s čim.

Hvala vsem vpletenim pri organiziranju kompleta.

P.S.
Motorje imam nove. Med uporabo se ne greje nič.

_________________
Lep pozdrav, Marko


Nazadnje urejal/a S55EI Ned Mar 17, 2013 9:33 pm; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
bojan_z
Član
Član



Pridružen-a: Pet 16 Maj 2008 20:28
Prispevkov: 256
Aktiv.: 1.32
Kraj: Maribor

PrispevekObjavljeno: Ned Mar 17, 2013 9:32 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Pozdravljeni!

Če želim pisat z več barvami, že prav da naredim to po plasteh.
Kako pa je s tiskanjem, verjetno si je potrebno naredit referenčno točko za začetek in potem pazit, da je začetek vedno v tej točki.

l.p
Bojan
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
MadMax
Član
Član



Pridružen-a: Pet 09 Sep 2005 22:16
Prispevkov: 4743
Aktiv.: 21.29

PrispevekObjavljeno: Ned Mar 17, 2013 9:45 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Dokaj ponovljivo startno točko si enostavno določiš recimo tako, da izklopiš motorje, obrneš pisalo skrajno proti stranici z elektroniko, vklopiš motorje in pisalo preko manual ukaza pomakneš za določeno št. korakov.
Pravzaprav imaš tako na 1 korak ponovljivo referenco, pod pogojem da ne premikaš pozicije leve plošče jajčkomata.
Če pa misliš na ponovljivost layerjev: ker motorjev ne izklapljaš med menjavo pisala boš težko premaknil pozicijo motorčka pisala. Ako ga pa boš, imaš pa tok prenizek.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
VolkD
Član
Član



Pridružen-a: Pet 24 Sep 2004 21:58
Prispevkov: 14228
Aktiv.: 63.87
Kraj: Divača (Kačiče)

PrispevekObjavljeno: Ned Mar 17, 2013 11:32 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

xfce je napisal/a:
Hem, sem danes zvečer začel in sem sestavil ohišje in scinil ploščico. Res neumno je, da sem se lotil driverjev z navadnim spajkalnikom.

Sem naprogramiral PIC, in ko vklopim USB v računalnik se kdaj pa kaj zazna napravo. Uspelo mi je še celo driver inštalirati. Samo ne vem zakaj nagaja. Mislim, da ni slab kontakt.
Vrjetno je kakšen kratek stik pri driverju od koračnika in se potem sesede PIC..


Obrni R22 za 90 ° !

_________________
Dokler bodo ljudje mislili, da živali ne čutijo, bodo živali čutile, da ljudje ne mislijo.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
rimci
Član
Član



Pridružen-a: Sre 30 Apr 2003 19:01
Prispevkov: 461
Aktiv.: 2.07
Kraj: Prekmurje

PrispevekObjavljeno: Ned Mar 17, 2013 11:55 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Rajši preverim, kakšen je pravilno zporedje žičk koračnikov ("novih") in servota na ploščici?

lp
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Jaka57
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Ned 12 Dec 2004 21:47
Prispevkov: 5773
Aktiv.: 25.91
Kraj: Grosuplje

PrispevekObjavljeno: Pon Mar 18, 2013 1:42 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Igram se z jacepisom, ki mi ga je prinesel @Bizgec65. Z novimi steperji dela zadeva kot mora, s predelanimi pa skače tako, kot so že nekateri opisovali.
Nikakor ne zvezno ampak sunkovito skače iz koraka v korak, kot da ne bi bili 1.8 stopinjski (200 korakov) in nobena nastavitev pri tem ne pomaga, prav tako pa na to ne vpliva napajalna napetost ali nastavitev toka!

_________________
Lp, Jaka
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
VolkD
Član
Član



Pridružen-a: Pet 24 Sep 2004 21:58
Prispevkov: 14228
Aktiv.: 63.87
Kraj: Divača (Kačiče)

PrispevekObjavljeno: Pon Mar 18, 2013 1:45 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Jaka57 je napisal/a:
Igram se z jacepisom, ki mi ga je prinesel @Bizgec65. Z novimi steperji dela zadeva kot mora, s predelanimi pa skače tako, kot so že nekateri opisovali.
Nikakor ne zvezno ampak sunkovito skače iz koraka v korak, kot da ne bi bili 1.8 stopinjski (200 korakov) in nobena nastavitev pri tem ne pomaga, prav tako pa na to ne vpliva napajalna napetost ali nastavitev toka!

Lahko poslikaš kateri motorji so v igri?

_________________
Dokler bodo ljudje mislili, da živali ne čutijo, bodo živali čutile, da ljudje ne mislijo.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Oprema, stroji in orodja Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 48, 49, 50 ... 65, 66, 67  Naslednja
Stran 49 od 67

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 69 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group