www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

[Egg bot] Egg bot ali CNC barvanje pirhov
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 64, 65, 66, 67  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Oprema, stroji in orodja
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
kunte
Član
Član



Pridružen-a: Ned 08 Feb 2004 12:58
Prispevkov: 348
Aktiv.: 1.57
Kraj: Novo mesto

PrispevekObjavljeno: Čet Apr 17, 2014 9:05 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Vse dela samo ko bi moral svinčnik risati se dvigne in ko bi se moral dvigniti se spusti . Poskusil sem tudi obrniti konektor od servota na plošči,vendar potem servo ne dela.
_________________
LP Kunte
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
hocancan
Član
Član



Pridružen-a: Tor 27 Apr 2010 10:54
Prispevkov: 386
Aktiv.: 2.28

PrispevekObjavljeno: Čet Apr 17, 2014 9:25 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

V zavihku setup imam nastavljeno v prvem oknu 50 ,v drugem oknu 58.
_________________
Lep pozdrav, Milan
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
rafaellsi
Član
Član



Pridružen-a: Ned 11 Sep 2011 18:54
Prispevkov: 477
Aktiv.: 3.12
Kraj: Radovljica

PrispevekObjavljeno: Čet Apr 17, 2014 9:32 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Če ti deluje v nasprotno smer, v zavihu setup zamenjaj vrednosti (iz zgornjega okna v spodnje in obratno) ...
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
kunte
Član
Član



Pridružen-a: Ned 08 Feb 2004 12:58
Prispevkov: 348
Aktiv.: 1.57
Kraj: Novo mesto

PrispevekObjavljeno: Čet Apr 17, 2014 9:36 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Nastavitve v tem zavihku so odvisne od pozicije servo motorčka. Sem probal vendar je enako le da hoče še bolj dvignit pisalo.
_________________
LP Kunte
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
hocancan
Član
Član



Pridružen-a: Tor 27 Apr 2010 10:54
Prispevkov: 386
Aktiv.: 2.28

PrispevekObjavljeno: Čet Apr 17, 2014 9:56 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Kaj imaš nastavljeno pod Manual?
_________________
Lep pozdrav, Milan
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
kunte
Član
Član



Pridružen-a: Ned 08 Feb 2004 12:58
Prispevkov: 348
Aktiv.: 1.57
Kraj: Novo mesto

PrispevekObjavljeno: Pet Apr 18, 2014 6:32 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Če v zavihku manual kliknem na lower the pen mi svinčnik dvigne in ne spusti raise the pen pa mi spusti svinčnik.
_________________
LP Kunte
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
napetost
Član
Član



Pridružen-a: Pet 29 Dec 2006 19:52
Prispevkov: 884
Aktiv.: 4.21
Kraj: koroška

PrispevekObjavljeno: Pet Apr 18, 2014 7:08 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

kunte je napisal/a:
Ker so se mi od lanskega leta pobrisale vse nastavitve se igram z nastavitvami. Nikakor pa mi ne uspe spustiti svinčnika takrat kadar riše, ampak samo takrat kadar bi moral biti svinčnik dvignjen. Tudi če v inkspacu označim rewerse motion of motor1 (pen) se ne spremeni.Imam pa take nastavitve.

S tem spremeniš samo smer ročice pisala, namesto v levo gre v desno. Mislim pa da mora biti cifra pri nastavitvah ročice za zgornji položaj večja kot za spodnji.
Če se ne motim so na youtubu navodila o sestavi in nastavitvi egg bota. Servo ročno nastaviš na sredino njegovega hoda in šele nato priviješ ročico ki dviga in spušča pisalo.

_________________
lp
Janez1322@gmail.com


Nazadnje urejal/a napetost Pet Apr 18, 2014 7:52 am; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
kunte
Član
Član



Pridružen-a: Ned 08 Feb 2004 12:58
Prispevkov: 348
Aktiv.: 1.57
Kraj: Novo mesto

PrispevekObjavljeno: Pet Apr 18, 2014 7:25 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Hvala za rešitev. Samo vrednosti je bilo potrebno zamenjati pa je začelo delati.
_________________
LP Kunte
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
napetost
Član
Član



Pridružen-a: Pet 29 Dec 2006 19:52
Prispevkov: 884
Aktiv.: 4.21
Kraj: koroška

PrispevekObjavljeno: Pet Apr 18, 2014 7:56 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

še vedno je nekaj veselja v tem, če lahko drugemu polepšaš dan.
_________________
lp
Janez1322@gmail.com
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
diehart
Član
Član



Pridružen-a: Pon 19 Apr 2004 17:46
Prispevkov: 501
Aktiv.: 2.26
Kraj: okolica I G

PrispevekObjavljeno: Sre Jul 02, 2014 11:00 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Sedaj imam pa jaz težave z jajcerisem.

Motor za pisalo ne da skoraj nič od sebe. Ko bi se moral premakniti samo nalahno pocuka, niti sam sebe ne drži. Če pod manual premaknem motor za nekaj korakov, lučka dir ostane prižgana.
Vse kar sem spremenil je to da sem motorje zamenjal za nove. Oba motorja drugače delata in sta pravilno priklopljena.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
forest70
Član
Član



Pridružen-a: Ned 20 Jul 2008 1:00
Prispevkov: 588
Aktiv.: 3.08
Kraj: Koper

PrispevekObjavljeno: Čet Jul 03, 2014 7:30 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

diehart je napisal/a:
sta pravilno priklopljena.

Po mojem bo tu težava Very Happy
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
diehart
Član
Član



Pridružen-a: Pon 19 Apr 2004 17:46
Prispevkov: 501
Aktiv.: 2.26
Kraj: okolica I G

PrispevekObjavljeno: Pon Jul 07, 2014 1:58 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Sem naredil quadro check, zamenjal motorja med sabo in je isto. Motorja delujeta in sta pravilno priklopljena.

No vmes je cca pol minute celo delovalo. stupid Ko bom imel čas bom celotno plato še enkrat prelotal, samo na oko na pcbju ni posebnosti.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
diehart
Član
Član



Pridružen-a: Pon 19 Apr 2004 17:46
Prispevkov: 501
Aktiv.: 2.26
Kraj: okolica I G

PrispevekObjavljeno: Pon Jul 14, 2014 11:04 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Da nadaljujem sago.

Vezje prešprical s fluksom, prefenal, in očistil in sedaj motorja delujeta normalno. Popravek, sta delovala. :S Nekajkrat je celo lepo preštrihal, kar se je namenil, sedaj pa ne več.

Nov problem je da se jajce vrti v eno smer bolj kot v drugo. To pomeni, da vsako črko bolj stiska v drugo. Prilagam sliko kako to izgleda. Ne pomaga, da raztegneš tekst v onemoglost.

Pripenjam še file iz katerega rišem, če se komu da probat ali je problem že v sami datoteki.



IMG_1779800.jpg
 Opis:
 Velikost datoteke:  184.51 KB
 Pogledana:  2 krat

IMG_1779800.jpg



eggtempla.rar
 Opis:

Download
 Ime datoteke:  eggtempla.rar
 Velikost datoteke:  12.03 KB
 Downloadano:  6 krat

Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
diehart
Član
Član



Pridružen-a: Pon 19 Apr 2004 17:46
Prispevkov: 501
Aktiv.: 2.26
Kraj: okolica I G

PrispevekObjavljeno: Čet Jul 24, 2014 10:32 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Da še zaključim sago. Very Happy

Še enkrat sem šel dahnit malo toplega zraka na driver in iz termalnega pada pobral presežek cina. Dal nazaj, pofluksal in polotal in zadeva deluje spet kot se šika. Smile

Me preseneča kako trpežni so ti driverji, še kar delajo po vseh mukah in slabih kontaktih. Glede na izkušnje z drugimi driverji sem že gledal kje bi dobil nove pa sedaj hvalabogu ne bo treba.

Konec dober, žena vesela, vse dobro. Laughing
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
Pobesneli
Član
Član



Pridružen-a: Sre 02 Jan 2008 1:24
Prispevkov: 1070
Aktiv.: 5.41
Kraj: Ajdovščina

PrispevekObjavljeno: Tor Sep 02, 2014 11:05 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Pozdravljeni!

Zanima me kakšen programator moram imet da sprogramiram pic na eggbotu.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Oprema, stroji in orodja Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 64, 65, 66, 67  Naslednja
Stran 65 od 67

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 47 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group