www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Elektronika ali mehatronika?
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Ankete
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  

S katero šolo imaš več možnosti?
Elektronika
38%
 38%  [ 12 ]
Mehatronika
61%
 61%  [ 19 ]
Skupaj glasov : 31

Avtor Sporočilo
bolha95
Član
Član



Pridružen-a: Pet 14 Dec 2007 21:33
Prispevkov: 296
Aktiv.: 1.49
Kraj: Križe / Tržič

PrispevekObjavljeno: Tor Mar 05, 2013 9:29 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Ko sem se jaz vpisal na faks še ni bilo mehatronike. Vpisal sem se na avtomatiko. Potem sem pa dobil službo v firmi, kjer je osnovna dejavnost mehatronika (industrijska avtomatizacija, robotika). Glede na moje zanimanje in naravo dela lahko rečem, da sem se strojniškega dela priučil. Po desetih letih sem obvladal zelo širok spekter del. Sedaj pa delam v informatiki in se zopet izpopolnjujem na tem področju. Po moje je majhen procent ljudi, ki delajo točno tisto za kar so hodili v šolo. Realnost je takšna, da se je stalno treba prilagajati in učiti. Ne smeš pa gledati samo na to, kakšne so trenutne službe v tvojem kraju. Mogoče se pa bo čez kakšno leto neka firma z drugo dejavnostjio odločila in postavila obrat v tvojem kraju. Lahko se boš pa preselil Smile Veliko dejavnikov.

Kot so že predhodniki napisali se moraš najprej sam odločiti kaj želiš. Je pa zelo pomembno, da dobiš čimveč informacij. Pripravljen pa moraš biti tudi na dodatna izpopolnjevanja.

_________________
LP,
Robi
Kjer se znanje konča, se domišljija začne
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
roxx
Član
Član



Pridružen-a: Sob 06 Jun 2009 10:21
Prispevkov: 37
Aktiv.: 0.21
Kraj: Topolšica

PrispevekObjavljeno: Tor Mar 05, 2013 10:11 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Tako, danes poslal prijavnico na mehatroniko Wink sem si tudi sam bolj želel.

Upam, seveda, da me bodo sprejeli med vsemi temi statusarji...

Hvala in lp
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
airwolf
Član
Član



Pridružen-a: Sre 28 Maj 2008 17:17
Prispevkov: 2053
Aktiv.: 10.65

PrispevekObjavljeno: Tor Mar 05, 2013 10:47 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Jaz sem se odločil za mehatroniko, pristal sem v IT poslu in se sedaj dodatno šolam.
Mi pa mehatronika velikokrat pride prav ko je v službi treba kaj popraviti ali izdelati na novo.

_________________
LP Gašper
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
ElGrigon
Član
Član



Pridružen-a: Pon 24 Jul 2006 22:38
Prispevkov: 3880
Aktiv.: 18.03
Kraj: okolica Lenarta

PrispevekObjavljeno: Tor Mar 05, 2013 10:54 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Glasoval sem za mehatroniko, ker kot so že predhodniki povedali, je ta poklic bolj iskan v gospodarstvu.

Kot elektronik pa boš vedel detajle elektronskih naprav in lažje razumel mehatroniko. Mehatronik težje razume elektroniko.

_________________
lp, ElGrigon
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Lojz
Član
Član



Pridružen-a: Pet 11 Apr 2003 8:31
Prispevkov: 668
Aktiv.: 3.01
Kraj: Koroška

PrispevekObjavljeno: Sre Mar 06, 2013 12:23 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

ElGrigon je napisal/a:
Kot elektronik pa boš vedel detajle elektronskih naprav in lažje razumel mehatroniko. Mehatronik težje razume elektroniko.

Sem že malo dlje na svetu in sem elektronik. Letos sem se izredno vpisal na višjo strokovno šolo-mehatronika. Torej, ko bom končal, bom težko razumel elektroniko? Laughing No malo heca! Mehatronika je super smer.

_________________
LP
Lojz
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Ankete Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2
Stran 2 od 2

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 48 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group