www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Potrebujem čimveč podatkov in zanimivosti o elektromotorjih.
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Energetika
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
glinik
Član
Član



Pridružen-a: Ned 22 Jan 2006 19:25
Prispevkov: 33
Aktiv.: 0.15
Kraj: Maribor

PrispevekObjavljeno: Ned Jan 22, 2006 7:32 pm    Naslov sporočila:  Potrebujem čimveč podatkov in zanimivosti o elektromotorjih. Odgovori s citatom

Pozdravljeni.

Sem nov na forumu, ki mi bo upam prišel zelo prav ... Stvar je sledeča, dobil sem zanimivo delo ... (ne bom šel v malenkosti). Delal bom z elektromotorji. Skratka, potrebujem čimveč informacij o kakšnem gradivu s temo - Elektromotorji. Na faksu nisem hodil na "močnostno smer", temveč telekomunikacije. Kar sem se učil o elektromotorjih v srednji šoli, je šlo "malo" v pozabo ...

Če poznate kakšno dobro knjigo o:

-vezavah, zakaj in katere uporabljamo
-nominalnih, max. napetosti in moči
-tipi motorjev
-jalova energija
- ...

Določene stvari so mi že jasne, (da ne bote mislili, kaj napačnega) ampak to je daleč premalo za nekoga ki bi si naj s tem kruh služil

Vsak dober odgovor mi bo prišel prav. Že vnaprej - Hvala.

Lp
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo AIM - AOL Instant - naslov Yahoo Messenger - naslov MSN Messenger - naslov
Kralj
Član
Član



Pridružen-a: Čet 24 Apr 2003 20:18
Prispevkov: 196
Aktiv.: 0.88
Kraj: koroška

PrispevekObjavljeno: Ned Jan 22, 2006 8:03 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Mogoče ti bo tale tabela kaj koristila.


TABELA ELEKTROMOTORJEV.xls
 Opis:

Download
 Ime datoteke:  TABELA ELEKTROMOTORJEV.xls
 Velikost datoteke:  18 KB
 Downloadano:  98 krat


_________________
Zakaj ljudje verjemejo, da je na nebu nešteto zvezd, ne da bi jih šteli,
če pa na klopi piše "sveže pleskano" pa morajo preverit?
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
glinik
Član
Član



Pridružen-a: Ned 22 Jan 2006 19:25
Prispevkov: 33
Aktiv.: 0.15
Kraj: Maribor

PrispevekObjavljeno: Ned Jan 22, 2006 8:38 pm    Naslov sporočila:  Hvala Odgovori s citatom

Mogoče malo noro vprašanje, kako si pa to tabelo posnemem na disk???

Lp
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo AIM - AOL Instant - naslov Yahoo Messenger - naslov MSN Messenger - naslov
Domenius
Član
Član



Pridružen-a: Sre 30 Nov 2005 14:15
Prispevkov: 1188
Aktiv.: 5.33
Kraj: Medvode

PrispevekObjavljeno: Ned Jan 22, 2006 8:56 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Tukaj so pravila foruma, preberi si jih in boš ugotovil zakaj ne moreš kopirati datoteke.
_________________
It's electric!
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
glinik
Član
Član



Pridružen-a: Ned 22 Jan 2006 19:25
Prispevkov: 33
Aktiv.: 0.15
Kraj: Maribor

PrispevekObjavljeno: Ned Jan 22, 2006 11:04 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

OK, že razumem ... Samo se mi zdi čudno, da se ne pisat o knjigah ...

To s knjigami se mi zdi lažje, ker dvomim da bi se našel junak ki bi mi vse na dolgo in široko razlagal ...

Pa brez zamere.

Lp
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo AIM - AOL Instant - naslov Yahoo Messenger - naslov MSN Messenger - naslov
Sokrat
Član
Član



Pridružen-a: Čet 25 Avg 2005 11:00
Prispevkov: 5584
Aktiv.: 25.05

PrispevekObjavljeno: Ned Jan 22, 2006 11:26 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Ocitno ne razumes, vsaj ne cisto dobro: pravila (in njih implementacija) omejujejo dostop do priponk novim clanom za par dni. To ti je hotel povedati Domenius - pocakaj par dni, pa bos tisto tabelo (in ostale stvari, ki ti jih bodo ljudje pripeli zraven) lahko v miru pobral dol. Nikjer v pravilih ne pise, da ti kdo ne bi smel omeniti kaksne knjige ali kaj podobnega, ocitno le nikomur nobena enciklopedija elektromotorjev ne pade na pamet.

Pa se moj predlog: COBISS

Klikni na "vzajemna bibliografsko-kataložna baza podatkov COBIB.SI" in ze lahko isces (tudi) po kljucnih besedah. "Elektromotor" izpljune 75 zadetkov pri kljucnih besedah in 22 pri naslovih.

Se nasvet, ki bo morebiti koristen: ce ugledas kaj zanimivega v kaksni zakotni knjiznici na drugem koncu Slovenije, ti lokalna knjiznica za razumno kompenzacijo (nazadnje, ko sem to izkoristil, ker je bilo cenejse kot voznja v Celje, vpis pri njih, izposoja, kopiranje & vracanje, prislo me je namrec 1500 SIT) priskrbi knjigo pri sebi v roku nekaj dni, kjer si jo lahko nato pod enakimi pogoji izposodis in vrnes. Tudi obisk NUKa za izposojo kaksne knjige vecino drzavljanov stane vec, kot ta opcija, da sploh ne omenjam izgube casa.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
glinik
Član
Član



Pridružen-a: Ned 22 Jan 2006 19:25
Prispevkov: 33
Aktiv.: 0.15
Kraj: Maribor

PrispevekObjavljeno: Pon Jan 23, 2006 3:42 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Zasledil sem, da so motorji piklopljeni na 500V. Kako je to vezano?

Lp
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo AIM - AOL Instant - naslov Yahoo Messenger - naslov MSN Messenger - naslov
lucca brassi
Član
Član



Pridružen-a: Ned 01 Feb 2004 12:46
Prispevkov: 4051
Aktiv.: 18.17
Kraj: KOČEVJE

PrispevekObjavljeno: Sre Jan 25, 2006 12:05 pm    Naslov sporočila:  re: Odgovori s citatom

to preštudiraj

http://www.ibiblio.org/obp/electricCircuits/AC/AC_13.html

malo nazaj imaš še DC , brushless .......

domači

http://www.domel.si/

http://www.kolektor.si/

http://www.iskra-ae.com/slo/dc_motors.php

LP

_________________
Moments before detonation ,....... TT
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
glinik
Član
Član



Pridružen-a: Ned 22 Jan 2006 19:25
Prispevkov: 33
Aktiv.: 0.15
Kraj: Maribor

PrispevekObjavljeno: Sre Jan 25, 2006 4:53 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Hvla za vso pomoč ...

Popravici povedano, nisem vajen hodit po knjižnicah in iskat gradivo. No, zdaj sem si en dan vzel čas in si sposodil 7 knjig Smile V "dobrih starih" knjigah imaš res več informacij kot na internetu Smile

Še enkrat, hvala.

Lp
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo AIM - AOL Instant - naslov Yahoo Messenger - naslov MSN Messenger - naslov
CarpeDiem
Član
Član



Pridružen-a: Pon 16 Feb 2004 17:24
Prispevkov: 333
Aktiv.: 1.49
Kraj: Vrhnika

PrispevekObjavljeno: Sre Jan 25, 2006 5:28 pm    Naslov sporočila:  Re: re: Odgovori s citatom

lucca brassi je napisal/a:
to preštudiraj

[url]h**p://www.ibiblio.org/obp/electricCircuits/AC/AC_13.html[/url]

malo nazaj imaš še DC , brushless .......

LP


Waw. Tudi sam sem iskal nekaj podobnega. Hvala še od moje strani.




lp, CarpeDiem
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Sokrat
Član
Član



Pridružen-a: Čet 25 Avg 2005 11:00
Prispevkov: 5584
Aktiv.: 25.05

PrispevekObjavljeno: Sre Jan 25, 2006 5:43 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Tam notri je vsaj ena cvetka, zato malo z rezervo vzemi vse skupaj ... 1 konjska moc ni 750 kilowattov (z majhnim k ...).
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
blaz
Član
Član



Pridružen-a: Ned 28 Nov 2004 22:33
Prispevkov: 21
Aktiv.: 0.09
Kraj: Kamnik

PrispevekObjavljeno: Sre Jan 25, 2006 8:33 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Verjetno zelo zanimo branje zate bi bile knjige:

1) Ivan Zagradišnik, Bojan Slemnik

Električni rotacijski stroji

FERI, Maribor, 2001;


2) Peter Jereb

Osnove električnih strojev

Fakulteta za elektrotehniko, Ljubljana, 1977

Na Ljubljanski fakulteti je pred kratkim izšla še ena knjiga, vendar se ne spomnim naslova.

_________________
lp blaz
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo MSN Messenger - naslov
DMan
Član
Član



Pridružen-a: Ned 01 Avg 2004 15:03
Prispevkov: 123
Aktiv.: 0.55
Kraj: Tržič

PrispevekObjavljeno: Čet Jan 26, 2006 6:35 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Najnovejša (2005) knjiga na FE v Ljubljani je:
Električni stroji temeljna znanja
avtorja: Damijan Miljavec in Peter Jereb

Je pa kar zajetna in sicer prek 420 strani. Sam sem jo kupil v knjigarni FE trenutno ne najdem računa ampak mislim da je cenejša kot na internetu:
http://www.agencija-poti.si/si/knjigarna/prirocniki/3418,20275/podrobno.html
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
glinik
Član
Član



Pridružen-a: Ned 22 Jan 2006 19:25
Prispevkov: 33
Aktiv.: 0.15
Kraj: Maribor

PrispevekObjavljeno: Pet Jan 27, 2006 4:29 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

DMan, hvala. Danes letim po knjigo.

Poročam kakšna se mi zdi, jo lahko z ostalimi primerjam Smile (imam vse doma).

Lp
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo AIM - AOL Instant - naslov Yahoo Messenger - naslov MSN Messenger - naslov
glinik
Član
Član



Pridružen-a: Ned 22 Jan 2006 19:25
Prispevkov: 33
Aktiv.: 0.15
Kraj: Maribor

PrispevekObjavljeno: Čet Feb 02, 2006 4:30 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Sem malo pregledal knjige o elektromotorjih ...

Kot pričakovano, v eni sami knjigi ne najdemo vsega gradiva. Recimo, knjiga Električni stroji - temeljna znanja (letnik 2005), sploh nima snovi o frekvenčnem krmilljenju el. motorjev. Seveda imajo druge knjige tudi svoje pomanjklivosti - da ne bo prišlo do nesporazuma Smile

Izpostavil bi naslednje knjige, ki se mi zdijo OK.

- Električni stroji - temeljna znanja
- Električni rotacijski stroji
- Sodobne regulacije pogonov z izmeničnimi stroji

Lp
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo AIM - AOL Instant - naslov Yahoo Messenger - naslov MSN Messenger - naslov
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Energetika Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
Stran 1 od 2

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 74 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group