www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Težave z samodejnim izbrisom Atmega32A

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Osnove programiranja AVR-jev
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
Sniper001
Član
Član



Pridružen-a: Sre 27 Okt 2010 14:31
Prispevkov: 132
Aktiv.: 0.80
Kraj: Izlake

PrispevekObjavljeno: Tor Mar 26, 2013 8:39 pm    Naslov sporočila:  Težave z samodejnim izbrisom Atmega32A Odgovori s citatom

Zdravo!

Soočam se s nelogično težavo, ki je nastala med izdelavo zadnjega projekta. Gre za samodejni izbris mikroprocesorja, tako flash kot tudi eeprom-a. Do tega pride ko npr. čez noč izklopim razvojno ploščo in zjutraj program ne deluje več. Do tega pa ne pride če naprimer izklopim uP za krajši čas (10-20 minut). Ob ponovnem programiranju pa spet deluje normalno. Prosim za kakšne rešitve.

P.S. Tudi uP sem že zamenjal.

LP Nino
#Atmega32 #Bascom-Avr

_________________
https://sites.google.com/site/ninorazpotnik/
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
mucek
Član
Član



Pridružen-a: Tor 01 Avg 2006 10:47
Prispevkov: 5337
Aktiv.: 24.70
Kraj: Domzale

PrispevekObjavljeno: Tor Mar 26, 2013 8:42 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

To, da se ti dejansko izbriše, si ugotovil preko downloadanja flasha in eeproma iz procesorja ali zgolj zato, ker program ni delal?

Imaš mogoče kakšne "čudne" čipe? (kakšni ebay, ki so navadno Atmelov izmet)

Lp, g

_________________
...lahko pa se tudi motim ...
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Sniper001
Član
Član



Pridružen-a: Sre 27 Okt 2010 14:31
Prispevkov: 132
Aktiv.: 0.80
Kraj: Izlake

PrispevekObjavljeno: Tor Mar 26, 2013 8:45 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Zdravo!

Za eeprom sem prepričan da se izbriše saj imam potem vse vrednosti hFF, flasha pa še nisem uspel pogledat. In ja Smile Zadnja serija čipov je bila kupljena na kitajskem, bi znal biti to problem?

LP Nino

_________________
https://sites.google.com/site/ninorazpotnik/
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
cipko
Član
Član



Pridružen-a: Sre 22 Okt 2003 14:19
Prispevkov: 137
Aktiv.: 0.61
Kraj: velenje

PrispevekObjavljeno: Čet Mar 28, 2013 1:31 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Nekaj podobnega se je meni dogajalo z atmego 16 (kupljeno v Nemčiji), ko sem gradil DDS funkcijski generator. Menu za spremembo nastavitev se je na LCD normalno prikazoval, izhodnega signala iz čipa pa naslednji dan ni in ni hotelo generirati. Ko sem preveril hex datoteko v flashu, sem opazil, da se jo je del na koncu programa spremenil. Spomnim se, da sem s prenastavitvijo fuse bitov nadlogo uspešno rešil tako, da DDS generator še danes lepo funkcionira. Bom ob priliki pogledal, kaj sem obkljukal, da je bilo potem v redu.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mucek
Član
Član



Pridružen-a: Tor 01 Avg 2006 10:47
Prispevkov: 5337
Aktiv.: 24.70
Kraj: Domzale

PrispevekObjavljeno: Čet Mar 28, 2013 8:58 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Sniper001 je napisal/a:
In ja Smile Zadnja serija čipov je bila kupljena na kitajskem, bi znal biti to problem?


Bi ... Sad

Lp, g

_________________
...lahko pa se tudi motim ...
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
marko
Član
Član



Pridružen-a: Sre 07 Jan 2004 15:14
Prispevkov: 755
Aktiv.: 3.38

PrispevekObjavljeno: Pet Mar 29, 2013 9:18 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Sicer tole velja za EEPROM ampak si vseeno mogoče poskusil z brown out fuse bitom? Meni se je velikokrat pri nizki napetosti (ugašanju) pobrisal, potem pa so ti problemi izginili. Takole iz glave mislim, da imam nastavljeno na 4.3V (ali nekaj takega)

lp m
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Sniper001
Član
Član



Pridružen-a: Sre 27 Okt 2010 14:31
Prispevkov: 132
Aktiv.: 0.80
Kraj: Izlake

PrispevekObjavljeno: Sre Apr 03, 2013 3:25 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Zdravo!

Nekaj časa sem bil odsoten in v tem času se tudi odkril napako. Napaka se je pojavljala zaradi ftdi čipa, če le-ta ni bil priklopljen na računalnik. Vseeno hvala vsem za trud.

LP Nino

_________________
https://sites.google.com/site/ninorazpotnik/
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Osnove programiranja AVR-jev Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 80 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group