www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Brutus stereo 100w
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Zabavna elektronika
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
umrak11
Član
Član



Pridružen-a: Sre 18 Apr 2012 10:15
Prispevkov: 14
Aktiv.: 0.10
Kraj: Koritnica

PrispevekObjavljeno: Pon Dec 25, 2017 3:22 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

S spodnje strani je videti vredu PCB. Hladilnik sem imel gor, sem ga odstranil, preden sem slikal. Sepravi na vsaki strani na + in na - bi moralo biti okrog 39V ali je to napaka in mora biti skupno 39V med + in -.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo AIM - AOL Instant - naslov
DusanK
Član
Član



Pridružen-a: Pon 19 Nov 2012 23:46
Prispevkov: 1747
Aktiv.: 12.58
Kraj: Medvode - med vodami

PrispevekObjavljeno: Pon Dec 25, 2017 3:35 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Daj še sliko spodnje strani, tako da se vidi celotna ploščica.
_________________
Največji čar - električar
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
transalp
Član
Član



Pridružen-a: Čet 31 Maj 2012 7:08
Prispevkov: 334
Aktiv.: 2.31
Kraj: Ig

PrispevekObjavljeno: Pon Dec 25, 2017 5:08 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Bojim se, da je črna nesnaga na sliki prišla iz čipa - verjetno je ohišje čipa na spodnjem delu, kjer so nožice, počeno ...
_________________
Življenje je spolno prenosljiva bolezen s stoodstotno smrtnostjo.
Rodimo se goli, mokri in lačni. Nato gre na slabše.
Ko sem začel, nisem imel ničesar. Večino tega imam še danes.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
DusanK
Član
Član



Pridružen-a: Pon 19 Nov 2012 23:46
Prispevkov: 1747
Aktiv.: 12.58
Kraj: Medvode - med vodami

PrispevekObjavljeno: Pon Dec 25, 2017 7:02 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Če nisi imel med hladilnikom in TDA-jem sljudno podložko in ravno tako vijak izoliran z neprevodnim tulcem potem je šel TDA v cyber nebesa. Črno imaš ravno na sredini kjer je -/+ 28V napajanje.
_________________
Največji čar - električar
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
umrak11
Član
Član



Pridružen-a: Sre 18 Apr 2012 10:15
Prispevkov: 14
Aktiv.: 0.10
Kraj: Koritnica

PrispevekObjavljeno: Pon Dec 25, 2017 7:11 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Sem imel izolirano z obojim, zato mi ni jasno kaj ga je privedlo do tega. Sumim da je nekaj narobe na napajanju, samo ko sem izmeril je vse kazalo prav. Če sem seveda prav meril. Med maso in + je bilo okoli 39V in obratno -39V je to preveč? Ampak je pa vse iz kita, tako da nebi smelo biti to problem. Nimam več ideje Confused
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo AIM - AOL Instant - naslov
DusanK
Član
Član



Pridružen-a: Pon 19 Nov 2012 23:46
Prispevkov: 1747
Aktiv.: 12.58
Kraj: Medvode - med vodami

PrispevekObjavljeno: Pon Dec 25, 2017 9:53 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Najprej opravičilo za moj zgornji lapsus glede napajanja sredinskih pinov -/+28V...
Seveda je prav -/+ 39V !!!
2x28V (56V~) je seveda izmeničnih in preko mostiča (graetza) in gladinih 4x10000 uF kondenzatorjev le ta naraste v za koren iz 2 višjo napetost, t.j. 56V x 1,41=79V ali če meriš preko sredinskega odcepa je to +/- 39,5V=.
A je spustil samo en TDA ali oba ?
Imaš mogoče zaporedno z varovalko dodan thermistor (ntc) 4,7 Ohm ? V navodilih je napačno naveden kot varistor.
Ko boš zamenjal TDA in predno boš ponovno priklopil na napajanje prej ohmsko pomeri, če hladilnik na katerem sta pritrjena TDA-ja ni v kakem stiku z minus napajanjem -39V, ker je na hladilniku TDAja privzeto negativna napetost -39V, zato je potrebna izolirna sljuda!
Če je v stiku potem nimaš dobre izolacije (sljuda ali tulec za vijak) ali pa si vijak preceč zategnil in je kje nastal stik.

_________________
Največji čar - električar
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
umrak11
Član
Član



Pridružen-a: Sre 18 Apr 2012 10:15
Prispevkov: 14
Aktiv.: 0.10
Kraj: Koritnica

PrispevekObjavljeno: Tor Dec 26, 2017 11:33 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Spustila sta oba priklopljena TDA-ja hkrati in na istih pinih sta postala črna. Tako da težko rečem, da je bilo kaj narobe z TDA-jem, mora biti nekaj drugega vzrok, ampak ga žal ne uspem odkrit, zato sem pisal na forum. Smile
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo AIM - AOL Instant - naslov
shmandi
Član
Član



Pridružen-a: Čet 09 Maj 2013 9:20
Prispevkov: 634
Aktiv.: 4.76
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Dec 26, 2017 12:12 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Kje pa si nabavil TDAja? Katere imaš TDA7293 ali 7294? Če prav razumem imaš 2 TDAja na plošči, je torej mono? Zvočnik pride med 2 izhoda in ne proti masi?
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
umrak11
Član
Član



Pridružen-a: Sre 18 Apr 2012 10:15
Prispevkov: 14
Aktiv.: 0.10
Kraj: Koritnica

PrispevekObjavljeno: Tor Dec 26, 2017 12:15 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Nabavljeno je bilo kot kit komplet pri svetu elektronike. Ojačevalnik je stereo, sepravi dva kanala (2 TDA-ja za vsak kanal posebej.) Sta pa TDA 7294.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo AIM - AOL Instant - naslov
ule
Član
Član



Pridružen-a: Tor 13 Jan 2004 20:32
Prispevkov: 1561
Aktiv.: 7.01
Kraj: Babno Polje

PrispevekObjavljeno: Tor Dec 26, 2017 12:28 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

umrak11 je napisal/a:
Spustila sta oba priklopljena TDA-ja hkrati in na istih pinih sta postala črna. Tako da težko rečem, da je bilo kaj narobe z TDA-jem, mora biti nekaj drugega vzrok, ampak ga žal ne uspem odkrit, zato sem pisal na forum. Smile


Nekaj podobnega sem sam doživel, ko sem kolegu sestavljal omenjene kit komplete. To je sicer že nekaj let nazaj. Po pregledu ploščice in večine elementov na njej, sem zamenjal oba TDA-ja in zadeva od takrat deluje OK. Kaj je bilo narobe nevem, čeprav sem na vsak TDA montiral svoj hladilnik (tako da sta med seboj fizično ločena).
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
shmandi
Član
Član



Pridružen-a: Čet 09 Maj 2013 9:20
Prispevkov: 634
Aktiv.: 4.76
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Dec 26, 2017 1:26 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Mogoče so bili kakšni slabi ponaredki. Jaz bi dobro preveril vezje, če vse štima in zamenjal čipa za nova.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
umrak11
Član
Član



Pridružen-a: Sre 18 Apr 2012 10:15
Prispevkov: 14
Aktiv.: 0.10
Kraj: Koritnica

PrispevekObjavljeno: Tor Dec 26, 2017 1:38 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

ule je napisal/a:
umrak11 je napisal/a:
Spustila sta oba priklopljena TDA-ja hkrati in na istih pinih sta postala črna. Tako da težko rečem, da je bilo kaj narobe z TDA-jem, mora biti nekaj drugega vzrok, ampak ga žal ne uspem odkrit, zato sem pisal na forum. Smile


Nekaj podobnega sem sam doživel, ko sem kolegu sestavljal omenjene kit komplete. To je sicer že nekaj let nazaj. Po pregledu ploščice in večine elementov na njej, sem zamenjal oba TDA-ja in zadeva od takrat deluje OK. Kaj je bilo narobe nevem, čeprav sem na vsak TDA montiral svoj hladilnik (tako da sta med seboj fizično ločena).


Sem naročil dva nova, bom videl kako se bo obnašalo z novimi. Prej bom še enkrat vse premeril, da vidim če je kje na vezju napaka. Potem pa upal, da bodo delali Think
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo AIM - AOL Instant - naslov
DusanK
Član
Član



Pridružen-a: Pon 19 Nov 2012 23:46
Prispevkov: 1747
Aktiv.: 12.58
Kraj: Medvode - med vodami

PrispevekObjavljeno: Sre Dec 27, 2017 11:05 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Koliko ohmske zvočnike si imel priklopljene?
Lahko daš kako ostro fotko TDAja, da se vidi napis?

_________________
Največji čar - električar
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
umrak11
Član
Član



Pridružen-a: Sre 18 Apr 2012 10:15
Prispevkov: 14
Aktiv.: 0.10
Kraj: Koritnica

PrispevekObjavljeno: Čet Dec 28, 2017 12:58 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Bili so 8 ohmov. Napis je pa tak:

http://www.electroschematics.com/wp-content/uploads/2012/11/TDA7294.jpg
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo AIM - AOL Instant - naslov
DusanK
Član
Član



Pridružen-a: Pon 19 Nov 2012 23:46
Prispevkov: 1747
Aktiv.: 12.58
Kraj: Medvode - med vodami

PrispevekObjavljeno: Čet Dec 28, 2017 2:20 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Ok, 8 Ohm.
Glede napisa pa se nisva razumela. Mislil sem na ostro fotko, ki kažejo napis na tvojih dveh TDA-jih zaradi morebitnih ponaredov.

_________________
Največji čar - električar
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Zabavna elektronika Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Naslednja
Stran 6 od 7

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 67 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group