www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Android -- težave z baterijo
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Linux, unix razprave
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
Dexboy
Član
Član



Pridružen-a: Pon 01 Sep 2008 22:46
Prispevkov: 1116
Aktiv.: 5.89
Kraj: Horjul

PrispevekObjavljeno: Tor Jul 22, 2014 4:16 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

aly je napisal/a:
...Pri nekaterih polnilcih sem videl, da imajo na USB data pinih nekakšne upore. Povsem možno je, da telefon "potipa" vrednosti teh uporov in s tem določi, kolikšen tok si lahko vzame iz polnilca, da ga ne vrže v "overcurrent protection"...


Pravzaprav je precej enostavno. Če sta D+ in D- v stiku, telefon zazna, da je priklopljen na AC polnilec (torej bo vlekel maksimalni tok), če ni povezano nič, bo smatral, da je priklopljen na PC (USB) in bo vlekel do 500mA. Vsaj tako sem bral na xda forumu pred časom, glede tokov. Takšna vezava pa meni deluje na vseh doma izdelanih kablih brez problemov.

Če pa bi se kdo lotil izdelave USB OTG (On The Go) kabla, pa mora na micro USB konektorju spojiti pin 4 (Sense) in GND Smile - hkratno polnjenje preko tega kabla v tem primeru odpade (vsaj pri HTCjevih telefonih).

Še to, xsyt, to sem že večkrat prebral. Na žalost mojemu HTC One X-u ni pomagalo. Po mnogih testih sem prišel do ugotovitve, da moram telefon dejansko tako izprazniti, da se ne prižge več. Ko ga izklopljenega napolnim (čez noč), kakšen mesec spet drži pravi nivo baterije. Sicer pa se mi začne izklapljati tudi pri 35% ali več Sad

_________________
Imagination is more important than knowledge.
-Albert Einstein-
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran MSN Messenger - naslov
VolkD
Član
Član



Pridružen-a: Pet 24 Sep 2004 21:58
Prispevkov: 14228
Aktiv.: 64.07
Kraj: Divača (Kačiče)

PrispevekObjavljeno: Tor Jul 22, 2014 4:31 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Hmmm,... mogoče bi pa bilo zanimivo narediti takle adapter, ki bi javljal porabo( napetost, tok in moč).
_________________
Dokler bodo ljudje mislili, da živali ne čutijo, bodo živali čutile, da ljudje ne mislijo.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
aly
Član
Član



Pridružen-a: Tor 28 Sep 2004 14:51
Prispevkov: 9406
Aktiv.: 42.36
Kraj: Kranj - struževo

PrispevekObjavljeno: Tor Jul 22, 2014 4:41 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Jih dobiš pri kitajčkih za res male pare... Imam enega in je kar uporaben.
_________________
I'm going to stand outside, so if anyone asks, I'm outstanding Smile
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran MSN Messenger - naslov
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Linux, unix razprave Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2
Stran 2 od 2

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 48 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group