www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Slo prodaja Slo robe - banda ušiva
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Pranger
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
Tehnicni
Član
Član



Pridružen-a: Pon 11 Feb 2013 12:09
Prispevkov: 40
Aktiv.: 0.30
Kraj: Kranj

PrispevekObjavljeno: Čet Apr 25, 2013 1:14 pm    Naslov sporočila:  Slo prodaja Slo robe - banda ušiva Odgovori s citatom

Kamorkoli se obrneš in vprašaš za domačo elektro robo, te debelo gledajo. Pa enkrat pri Eltronu vztrajam pri nakupu IMP obtočne črpalke in čakam in čakam pa ne dočakam.
Danes iščem Iskrine kontaktorje in kar v firmo pokličem in mi razložijo, da se enim ne splača imeti to na lagerju, eni pa nočejo, recimo Elbi iz Kranja, čeprav gre za prodajalno 1km od fabrike.
No navadno IMP obtočno črpalko za centralno sem po čudežu dobil v Merkurju Naklo.

In potem pravijo, da so politiki vsega krivi, niso, mi smo tisti, po defoltu korumpirani.

_________________
Elektronik analogna in RF smer, LabView programer
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
reber
Član
Član



Pridružen-a: Pon 26 Maj 2003 12:20
Prispevkov: 2279
Aktiv.: 10.26
Kraj: Bled

PrispevekObjavljeno: Čet Apr 25, 2013 1:27 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Če bi rad kontaktorje Iskra, pokliči v Elektronabavo.

Je pa res, da pogosto domačih proizvodov marsikateri trgovec preprosto nima, ljudje smo pa tudi čudni, da mislimo, da je domače zanič, vse iz uvoza je pa super Rolling Eyes


.

_________________
Obiščite me na www.reber.si ali www.elektron.si
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Silvo
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 24 Feb 2003 17:09
Prispevkov: 14551
Aktiv.: 65.52
Kraj: Koroška-okolica Dravograda

PrispevekObjavljeno: Čet Apr 25, 2013 2:46 pm    Naslov sporočila:  Re: Slo prodaja Slo robe - banda ušiva Odgovori s citatom

Tehnicni je napisal/a:
...
Danes iščem Iskrine kontaktorje ....


Ne želi si preveč iskrinih...mene 30-letne izkušnje učijo, da se jih izogibam.

_________________
lp
Silvo
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
BluPhenix
Član
Član



Pridružen-a: Pet 05 Mar 2004 12:54
Prispevkov: 1018
Aktiv.: 4.58
Kraj: Sežana

PrispevekObjavljeno: Čet Apr 25, 2013 4:27 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Podobne izkušnje kot silvo. Tudi vse kar je "domače" ni dobro ... da ne omenjam iskrinih potenciometrov ...
_________________
Exclamation Pravilo št. 1: Pišite slovensko, velja za vse.

TA SUHI ŠKAFEC PUŠČA. Saj ni tako težko, no!
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Tehnicni
Član
Član



Pridružen-a: Pon 11 Feb 2013 12:09
Prispevkov: 40
Aktiv.: 0.30
Kraj: Kranj

PrispevekObjavljeno: Čet Apr 25, 2013 4:37 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Iskra MIS dela robo za mnoge države, tudi po naročilu za renomirane kupce. Iskrini potenciometri so pa zame zakon
_________________
Elektronik analogna in RF smer, LabView programer
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
MadMax
Član
Član



Pridružen-a: Pet 09 Sep 2005 22:16
Prispevkov: 4743
Aktiv.: 21.36

PrispevekObjavljeno: Čet Apr 25, 2013 4:44 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Na srečo s kontaktorji nimam preveč opravka, pa o starih razpadajočih tudi nima smisla govorit ker so pač nekako oddelali svoje.
A toliko sranja kot sem doživel s KO 40 me je doživljensko odvrnilo od njihovih kontaktorjev.

Potenciometri? Mešane izkušnje. V velenjskih televizorjih so recimo nekaj časa trimerji odpovedovali kot za stavo (tudi kondenzatorji so bili loterija). Stereo potenciometri pa so bili najslabši na svetu.
So pa imeli neke zaprte tipe potenciometrov, ki so kar lepo delali.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
BluPhenix
Član
Član



Pridružen-a: Pet 05 Mar 2004 12:54
Prispevkov: 1018
Aktiv.: 4.58
Kraj: Sežana

PrispevekObjavljeno: Čet Apr 25, 2013 9:12 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Tehnicni, serija P11 je katastrofalna. Slabo so narejeni, materijal je bolj švoh (malo stisneš matico in gre navoj), marsikateri pride slabo stisnjen tako da drsnik skače po uporovni plasti, posledično škripakjo prekinjajo in še marsikaj. Matice ki pridejo polek gredo marsikdaj postrani gor ipd. Nimam nekih lepih izkušenj z njimi, so pa res poceni ...
_________________
Exclamation Pravilo št. 1: Pišite slovensko, velja za vse.

TA SUHI ŠKAFEC PUŠČA. Saj ni tako težko, no!
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Tehnicni
Član
Član



Pridružen-a: Pon 11 Feb 2013 12:09
Prispevkov: 40
Aktiv.: 0.30
Kraj: Kranj

PrispevekObjavljeno: Čet Apr 25, 2013 10:04 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Moje zadnje resnejše izkušnje s potenciometri so stari več kot 10 let.
_________________
Elektronik analogna in RF smer, LabView programer
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Proteus
Član
Član



Pridružen-a: Sre 15 Jun 2005 10:03
Prispevkov: 1781
Aktiv.: 8.02

PrispevekObjavljeno: Čet Apr 25, 2013 11:08 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Trgovine niso socialna ustanova, še manj pa branilci nacionalnega interesa. Prodajni program pač prilagajajo povpraševanju in optimiranju dobička.

Običajna praksa je (ko najdeš zanimiv izdelek), da se pri proizvajalcu pač pozanimaš kdo ga zastopa oziroma kje lahko kupiš njegove proizvode.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Iztok
Član
Član



Pridružen-a: Pet 08 Okt 2004 0:55
Prispevkov: 4974
Aktiv.: 22.40
Kraj: LJ

PrispevekObjavljeno: Čet Apr 25, 2013 11:17 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Če rabiš robo od Iskre jo lahko kupiš v nemčiji ... *klik* ... če rabiš tranformator ELMA pa enako ... *klik* Laughing
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
xsyt
Član
Član



Pridružen-a: Sre 28 Maj 2008 22:19
Prispevkov: 1346
Aktiv.: 6.98
Kraj: Slov.Bistrica

PrispevekObjavljeno: Čet Apr 25, 2013 11:33 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

http://www.ebay.com/itm/SET-OF-NOS-ISKRA-RESISTORS-FOR-HIWATT-DR504-/121085015475
http://www.ebay.com/itm/SET-OF-NOS-ISKRA-RESISTORS-FOR-MARSHALL-PLEXI-JTM45-/121093894875
očitno so upori audiofilske kakovosti, ti od iskre... Whistle

_________________
If you're in control, you aren't going fast enough
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
s57bat
Član
Član



Pridružen-a: Pon 09 Apr 2007 9:06
Prispevkov: 200
Aktiv.: 0.97
Kraj: Moste

PrispevekObjavljeno: Pet Apr 26, 2013 6:34 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Hej hoj!

Legendarni Quad405 je imel v tovarniški specifikaciji elementov samo Iskrine upore.Po mojih izkušnjah so neuničljivi.

l.p. Tomaž
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
psevdonim
Član
Član



Pridružen-a: Čet 21 Sep 2006 21:42
Prispevkov: 3366
Aktiv.: 15.78
Kraj: slo

PrispevekObjavljeno: Pet Apr 26, 2013 6:50 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Citiram:
robo od Iskre jo lahko kupiš v nemčiji
sem pred kratkim iskal trafo 230/24V/200VA, dvoprekatni (eno navitje zraven drugega), med drugim tudi pri Conradu, in vidim znak od Elme - sicer je bil hudo podoben "naši" Elmi, a si nisem mislil, da je to to. Še dobro, da ga še nisem nabavil, mislim "našega" trafoja iz Nemčije Smile
Z Iskrinimi kontaktorji imam podobne (slabe) izkušnje kot predhodniki; težko naletiš na novo elektro-omaro z Iskrinimi kontaktorji. Dobri so kot rezervni deli, ker vsaj mere za na DIN-letev ustrezajo, pa še dodatni priključek za tuljavo so dodali. Slabe izkušnje gredo predvsem na račun tega, da je že nov kontaktor brnel in na pogosto menjavanje tipov, ki med seboj niso bili "kompatibilni" (problem pri natičnih enotah). Dosti bolje bi bilo, da bi Iskra delala kontaktorje po 15-20 let starih Moellerjevih licencah kot pa da se muči s svojim razvojem.
S črpalkami nimam nekih izkušenj; tiste iz YU časov so itak vse IMP, sedaj pa vidim, da strojniki raje naročajo KSB, ne vem zakaj. Sem pa za domače centralno ogrevanje iskal črpalko s spremenljivimi obrati glede na razliko tlakov in v reklamah sem zasledil samo Grundfos Alpha. Ima pa menda takšno črpalko tudi IMP, a zgleda da pospremljeno z dosti manj agresivno reklamo kot G.Alpha . Najbrž je to isto kot pri Coca-Coli, ko je na svetu veliko bolj okusnih pijač, proti katerim je Coca-Cola kot posladkana rjava voda, a nimajo tako agresivne reklame.

_________________
___
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Tehnicni
Član
Član



Pridružen-a: Pon 11 Feb 2013 12:09
Prispevkov: 40
Aktiv.: 0.30
Kraj: Kranj

PrispevekObjavljeno: Pet Apr 26, 2013 7:43 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Po moje gre za mešanico obsedenosti z zahodno robo + večje provizije, ki jih dajejo uvozniki.
Glede kvalitete pa, če uspe naša firma že 10 let živeti od izvoza, potem ne more biti slaba, se vam ne zdi. In od česa živi Iskra, od teh par poceni avtomatskih varovalk, ki jih prodaja Merkur??

_________________
Elektronik analogna in RF smer, LabView programer
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
protoncek
Član
Član



Pridružen-a: Sre 31 Jan 2007 9:41
Prispevkov: 9573
Aktiv.: 45.83
Kraj: Mengeš

PrispevekObjavljeno: Pet Apr 26, 2013 10:14 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Jaz pa mislim da gre preprosto za ekonomijo. Domači izdelki so predragi. Trgovce načeloma kvaliteta ne zanima preveč, samo v taki meri, da se prodaja. Če je nekaj res slabo se neha prodajat, pa to pač ukinejo s programa.
Glede potenciometrov: ko sem leta nazaj kupil seltronovo regulacijo za centralno (analogno) mi je po cca 3-4 letih začela čudno delat. Nesem na servis, mi popravijo zastonj. Razlog: enkrat iz Nemčije niso dobili robe pravočasno in so bili prisiljeni pri nas kupiti iskrine trimerje. V roku 3-4 let so jih morali vsem zamenjati, ker so izgubljali kontakt...
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Pranger Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
Stran 1 od 2

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 48 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group