www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Naše trgovine z živili.
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Pranger
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
BluPhenix
Član
Član



Pridružen-a: Pet 05 Mar 2004 12:54
Prispevkov: 1018
Aktiv.: 4.58
Kraj: Sežana

PrispevekObjavljeno: Sre Maj 08, 2013 4:43 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Offtopic:

Proteus:
1) raziskava je bila izvedena tako, da so v celi evropi vprašali 3600 vodilnih finančnikov v 36 državah EU, kaj menijo o stanju korupcije v svoji državi. To je 100 ljudi na državo, vzorec ni ravno prepričjiv (že za slovenijo ne, kaj šele za kakšno nemčijo)

2) Sej to je problem, zato, ker slovenci radi nergamo kako je slabo v naši državi to vpliva na sliko, ki jo naša država ustvari v tujini.

3) nisem rekel, da je študija brezvezna, je pa za se vprašati, koliko podatki, ki so bili dobljeni anketno, med enim, točno določenim segmentom prebivalstva verodostojni in točni. Ko so ankete za volitve se vsi smejijo kaj to anketirajo, ko pa so za nekaj takega pa je naenkrat merodajno ... Med našimi poročili pa nikjer ne omenijo, da 50+% istih ljudi vidi korupcijo kot upravičeno, če pomaga biznisu. Ter, da je v njihovem sektorju 46% korupcija. Se pravi, da so mnenja, da je v ostalih sektorjih višja.

_________________
Exclamation Pravilo št. 1: Pišite slovensko, velja za vse.

TA SUHI ŠKAFEC PUŠČA. Saj ni tako težko, no!
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Mercator
Neznanec
Neznanec



Pridružen-a: Čet 09 Maj 2013 13:19
Prispevkov: 1
Aktiv.: 0.01
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Maj 09, 2013 1:49 pm    Naslov sporočila:  Re: Naše trgovine z živili. Odgovori s citatom

VolkD je napisal/a:
Vidim, da je zadnje čase postalo moderno udrihat čez trgovine.
No bom pa še sam pristavil lonček in povedal nekaj vročih na račun trgovin in seveda tudi na račun nas kupcev.

Sem sladkorni bolnik in mi seveda tovrstna problematika pade nekoliko bolj v oči.

Torej postavljam na pranger slovenske trgovine z živili, konkretno je to Tuš, Interspar in Merkator. Za kaj pravzaprav gre:
Police namenjene živilom, ki so namenjene diabetikom so popolnoma neurejene. Ni nikakršne meje, ki bi ločevala živila, ki so namenjena diabetikom od tistih, ki jih diabetiki ne smejo. Na teh policah lahko najdemo tudi prehranjske dodatke, ki z živili namenjenimi diabetikom nimajo nobene veze. Prav tako lahko najdemo živila, ki so namenjeni ljudem s celiakijo, torej ljudem, ki ne smejo živil iz običajne moke, lahko pa jedo sladkor brez omejitve. Ker je večina živil iz uvoza je deklaracija v teh primerih sila pomembna zadeva. A glej ga zlomka, ta listič je za trgovca nebodigatreba in je napisan z mikroskopsko majhnimi črkami. Zakonu je verjetno zadovoljeno, a problem nastane pri kupcih. Slednji imajo po pravilu zaradi sladkorne bolezni delno ali močno okvarjen vid in teh mikroskopsko stiskanih deklaracij ne zmorejo prebrati. Rezultat tega početja je v vsakem primeru škodljiv. Če kupec kupi proizvod, ki ga ne sme, potem je škodljiv za zdravje takega človeka. Se ne bom spuščal v pravo, a moralno je trgovec nedvomno soodgovoren. Jaz osebno in še nekaj jih poznam, pa proizvod za katerega ne morem razvozljati kakšen je, preprosto ne kupim in to seveda ni v prid trgovcu.

Tovrstna neurejenost torej ne prinese nikomur nič dobrega, a trgovine kljub temu vztrajajo v tem. Še več! Nedavno tega sem v Merkatorju v Kopru iskal Darbo sok namenjen diabetikom. Sok je izginil in niso ga imeli na zalogi kar nekaj mesecev. In ker jaz pač ne šparam jezika sem jih šel pobarat kako je sedaj s tem ?
Odgovor je bil zame nekaj nezaslišano nerazumljivega. Sok so preložili s police, ki je namenjena diabetikom na polico med ostale sokove za redčenje z vodo!!? Sok za mešanje v steklenički od 1/2 l stane preko 8€ so dali med ostale sokove, ki so cenovnega razreda pol manj za cel liter!! Obrazložitev je bila, da je tak ukaz iz Ljubljane - namen pa povečanje prodaje!!
No njihov ukrep me je prikrajšal za sok, ki bi ga sicer kupoval vsaj tri mesece, pa ga nisem, ker je zame "izginil". Kje so oni pri tem videli povečanje prodaje mi seveda ni razumljivo.

Še bolj nerazumljiva pa mi je izjava, da je urejanje police za diabetike zahtevno delo, ter, da tega ne zmorejo kar tako. Tole mi je pa dobesedno pokrov dvignilo. To pa zato, ker so police (ne ena, temveč več) z hrano za domače živali urejene sila vzorno. Kje je tu problem? Denar ?
Dvomim. Statistika pravi, da je diabetikov z lažjo ali že napredujočo sladkorno boleznijo tipa II med prebivalstvom starejšim od 42 let kar ena tretjina.

Naslednje vprašanje, ki se porodi pa je povezano ravno s hrano za pse in mačke. Je sploh prav, da se to prodaja v trgovini, ki je prvenstveno namenjena živilom za ljudi ? Ali še drugače - videl sem že osemdesetletnika, ki je za svojo uporabo kupil testenine, ki so sicer namenjene za pse !!

Pri vsem tem, pa trgovine, ki prodajajo pripomočke in hrano za domače in male živali dobesedno crkujejo.

[/sarcasm on]
No pred nekaj dnevi pa sem prišel do zaključka, da je za vse to kriva Pošta Slovenije. Ta namreč s svojo prodajo čokoladic in bombonov resno ogroža trgovine z živili in morajo potem le te prodajati še hrano za domače živali,....
In če smo že pri tem kaj se med to hrano najde,... Ko grem kupiti konzervo z fižolom, potem je na ovitku narisan fižol, če kupim konzevo, katere vsebina so ribe, potem so na ovitku narisane ribe. Če kupim konzervo z paradižnikovo mezgo, potem je na ovitku narisan paradižnik. Če pa hočem kupiti konzervo s pasjo hrano,..... na konzervi je narisan pes !!! Zdaj se pa vprašam ali so psi kanibali? Torej niso, ergo, bi na taki konzervi moral biti narisan poštar!
[/sarcasm off]

Zdaj čakam, kdaj bom lahko v lekarni kupil svinjsko meso !

In končno na pranger pribijam tudi vse nas kupce, ki ničesar ne storimo, da bi se te stvari spremenile. Vse nas, ki ne povemo jasno in glasno, da je to kar se dogaja narobe in da se s tem ne strinjamo. Vse nas, ki trgovcem ne zmoremo povedati, da brez nas njihove trgovine preprosto ne bo.
Ali še bolje, vse vas, ki niste v stanju narediti to kar sem naredil sam: Vrgel sem super duper kartico E.Leclerk-a, gospe na informacijah, ki se je zazdela malo preveč pomembna, v glavo, ker so si zamislili, da me bodo malo šetali gore dole, samo zato, da bodo lahko pridobili še nekaj več mojih osebnih podatkov, vse v cilju boljšega obleganja z reklamami.


Spoštovani VolkD,

Če nam na urednistvo@mercator.si sporočite v kateri prodajalni je to in bomo z veseljem preverili kaj se da storiti.

Lep pozdrav,

Spletno urednišvo Mercator

_________________
Mercator, d.d. I Dunajska cesta 107, 1000 Ljubljana, Slovenija I T: (01) 560 10 00 I
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
VolkD
Član
Član



Pridružen-a: Pet 24 Sep 2004 21:58
Prispevkov: 14228
Aktiv.: 64.07
Kraj: Divača (Kačiče)

PrispevekObjavljeno: Čet Maj 09, 2013 4:48 pm    Naslov sporočila:  Re: Naše trgovine z živili. Odgovori s citatom

Mercator je napisal/a:
Spoštovani VolkD,

Če nam na urednistvo@mercator.si sporočite v kateri prodajalni je to in bomo z veseljem preverili kaj se da storiti.

Lep pozdrav,

Spletno urednišvo Mercator


Neizmerno me veseli, da je moj prispevek tu doživel primeren odzdiv. Takoj moram povedati, da sem izjemno pozitivno presenečen.
Glede na to, da se je zgodba začela tu, se mi zdi prav, da so o reševanju tovrstnih problemov sprotno obveščeni še vsi, ki so se v debati priključili. Zato bom o tovrstni problematiki nadaljeval kar tu.

VolkD je napisal/a:
Nedavno tega sem v Merkatorju v Kopru iskal Darbo sok namenjen diabetikom. Sok je izginil in niso ga imeli na zalogi kar nekaj mesecev. In ker jaz pač ne šparam jezika sem jih šel pobarat kako je sedaj s tem ?
Odgovor je bil zame nekaj nezaslišano nerazumljivega. Sok so preložili s police, ki je namenjena diabetikom na polico med ostale sokove za redčenje z vodo!!? Sok za mešanje v steklenički od 1/2 l stane preko 8€ so dali med ostale sokove, ki so cenovnega razreda pol manj za cel liter!! Obrazložitev je bila, da je tak ukaz iz Ljubljane - namen pa povečanje prodaje!!
No njihov ukrep me je prikrajšal za sok, ki bi ga sicer kupoval vsaj tri mesece, pa ga nisem, ker je zame "izginil". Kje so oni pri tem videli povečanje prodaje mi seveda ni razumljivo.

Gre se za Merkator Koper ob Tomosu. Sicer je pa popolnoma enaka situacija tudi v Merkator Postojna. Slike sledijo.

VolkD je napisal/a:
Še bolj nerazumljiva pa mi je izjava, da je urejanje police za diabetike zahtevno delo, ter, da tega ne zmorejo kar tako. Tole mi je pa dobesedno pokrov dvignilo. To pa zato, ker so police (ne ena, temveč več) z hrano za domače živali urejene sila vzorno. Kje je tu problem? Denar ?
Dvomim. Statistika pravi, da je diabetikov z lažjo ali že napredujočo sladkorno boleznijo tipa II med prebivalstvom starejšim od 42 let kar ena tretjina.

Glede na pozitivni odziv, se bom tudi sam obnašal pozitivno. Pripravljen sem pomagati pri ureditvi te police z neobveznimi nasveti in pripombami kaj vse še manjka in kaj nebi smelo biti tam. Vse to seveda povsem voluntersko, potrebujem le kontakt z vaše strani.

VolkD je napisal/a:
Ker je večina živil iz uvoza je deklaracija v teh primerih sila pomembna zadeva. A glej ga zlomka, ta listič je za trgovca nebodigatreba in je napisan z mikroskopsko majhnimi črkami. Zakonu je verjetno zadovoljeno, a problem nastane pri kupcih. Slednji imajo po pravilu zaradi sladkorne bolezni delno ali močno okvarjen vid in teh mikroskopsko stiskanih deklaracij ne zmorejo prebrati. Rezultat tega početja je v vsakem primeru škodljiv. Če kupec kupi proizvod, ki ga ne sme, potem je škodljiv za zdravje takega človeka. Se ne bom spuščal v pravo, a moralno je trgovec nedvomno soodgovoren. Jaz osebno in še nekaj jih poznam, pa proizvod za katerega ne morem razvozljati kakšen je, preprosto ne kupim in to seveda ni v prid trgovcu.

No pri problemu neprimerno drobnega tiska na deklaracijah, ne bom kazal s prstom kje, saj so take drobno tiskane deklaracije povsod in ljudje ponavadi ne hodimo z lupo v trgovine. Torej preprosto deklaracij ne beremo. Če bi jih bi se mogoče za kakšno stvar ne odločili, ali pa bi se v primeru, da je ustrezna. Do tu vse v redu, a ko je od vsebine deklaracije odvisno zdravje kupca, potem se lahko mirne duše vprašamo, če ne gre za namerno zavajanje v cilju povečane prodaje, pa čeprav neustreznega izdelka.

Bomo uspeli tudi ta problem rešiti ? Upam, da ja. Merkator je torej edini, ki je pripravljen tovrstne stvari reševati.

Ostalim se kot je videti, po domače je*e.

_________________
Dokler bodo ljudje mislili, da živali ne čutijo, bodo živali čutile, da ljudje ne mislijo.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
BluPhenix
Član
Član



Pridružen-a: Pet 05 Mar 2004 12:54
Prispevkov: 1018
Aktiv.: 4.58
Kraj: Sežana

PrispevekObjavljeno: Čet Maj 09, 2013 11:11 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

No, Mercator ima očitno službo, ki bdi nad online ugledom podjetja, kar je pa za tako podjetje danes nuja, vsekakor pa dobrodošlo.

VolkD, si probal ostalim kaj po mailu poslat? Ali pa jih usmerit na temo?

_________________
Exclamation Pravilo št. 1: Pišite slovensko, velja za vse.

TA SUHI ŠKAFEC PUŠČA. Saj ni tako težko, no!
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Pranger Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3
Stran 3 od 3

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 48 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group