www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

pralni stroj Gorenje WA 62101
Pojdi na stran 1, 2, 3  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Ankete
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  

Kateri pralni stroj bi kupili?
Aeg
1%
 1%  [ 1 ]
Brandt
0%
 0%  [ 0 ]
Electrolux
7%
 7%  [ 4 ]
Hoover
3%
 3%  [ 2 ]
Körting
0%
 0%  [ 0 ]
Siemens
0%
 0%  [ 0 ]
Bosch
21%
 21%  [ 12 ]
Candy
1%
 1%  [ 1 ]
Gorenje
53%
 53%  [ 30 ]
Indesit
0%
 0%  [ 0 ]
Miele
8%
 8%  [ 5 ]
Zanussi
1%
 1%  [ 1 ]
Skupaj glasov : 56

Avtor Sporočilo
marins
Član
Član



Pridružen-a: Tor 07 Maj 2013 20:22
Prispevkov: 10
Aktiv.: 0.08
Kraj: Sevnica

PrispevekObjavljeno: Tor Maj 07, 2013 8:32 pm    Naslov sporočila:  pralni stroj Gorenje WA 62101 Odgovori s citatom

Zdravo,

ali mogoče kdo ve, kaj je narobe z zgoraj omenjenim strojem - stroj ne zažene, vse lučke utripajo v intervalih po 2x?

Pumpo za vodo in kanale sem že očistil, še ne zažene?

Hvala.

LP, Marin.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
s57be
Član
Član



Pridružen-a: Pet 23 Nov 2012 23:06
Prispevkov: 65
Aktiv.: 0.47
Kraj: polzela

PrispevekObjavljeno: Tor Maj 07, 2013 8:42 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Delovanje stikala vrat....
_________________
radioamater
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
marins
Član
Član



Pridružen-a: Tor 07 Maj 2013 20:22
Prispevkov: 10
Aktiv.: 0.08
Kraj: Sevnica

PrispevekObjavljeno: Tor Maj 07, 2013 9:01 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Tudi to sem pomislil... Vrata med pranjem zaklene, nato pa odklene po cca. 1 minuti. Je lahko vseeno kaj pri vratih?
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
laura
Član
Član



Pridružen-a: Tor 10 Avg 2010 11:48
Prispevkov: 1954
Aktiv.: 11.77
Kraj: Sobota

PrispevekObjavljeno: Sre Maj 08, 2013 9:58 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Zdaj ko ne zažene so vrata zaklenjena ali jih lahko odpreš?
_________________
Dela kot švicarska ura-samo pokvarjena
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
marins
Član
Član



Pridružen-a: Tor 07 Maj 2013 20:22
Prispevkov: 10
Aktiv.: 0.08
Kraj: Sevnica

PrispevekObjavljeno: Sre Maj 08, 2013 10:49 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Ko stroj ne zažene so vrata zaklenjena, ali ima posebej senzor, ki zaazna ali so vrata odprta ali ne?
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
sonyx
Član
Član



Pridružen-a: Sob 06 Okt 2007 10:27
Prispevkov: 453
Aktiv.: 2.26
Kraj: Sevnica

PrispevekObjavljeno: Sre Maj 08, 2013 4:03 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Nima posebneha senzorja. Stikalo na vratih je edini indikator ali so vrata zaprta. Malo hecna napaka, da zaklene vrata potem pa jih takoj odklene. Si poizkusl dati programator na 0. In od začetka nastaviti program.

LP Danilo
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
marins
Član
Član



Pridružen-a: Tor 07 Maj 2013 20:22
Prispevkov: 10
Aktiv.: 0.08
Kraj: Sevnica

PrispevekObjavljeno: Sre Maj 08, 2013 4:11 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Stroj mi sploh ne zalaufa. Ko stroj zaženem, po nekaj sekundah začnejo utripati vse lučke - stroj ne zažene - lučke utripajo v ritmu 2x nato pavza, zopet 2x, nato pavza, itd.

Ko jaz dam stroj na 0, se mi vrata po določenem času odklenejo - cel čas mi stroj ne zalaufa...

Hvala.

LP
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
sonyx
Član
Član



Pridružen-a: Sob 06 Okt 2007 10:27
Prispevkov: 453
Aktiv.: 2.26
Kraj: Sevnica

PrispevekObjavljeno: Sre Maj 08, 2013 4:17 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

To, da se vrata odklenejo ko ga izklopiš je normalno. Preveri še ščetke na motorju. Vrjetno imaš že slabe in stroj bobna ne obrne. Vem, da ti stroji že javijo tudi to kot napako.

lp
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
marins
Član
Član



Pridružen-a: Tor 07 Maj 2013 20:22
Prispevkov: 10
Aktiv.: 0.08
Kraj: Sevnica

PrispevekObjavljeno: Sre Maj 08, 2013 4:26 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Ščetke sem zamenjal cca. 3 mesece nazaj, tako da so nove... Je bilo po žepih pa en kup kovancev, ki sem jih našel v pumpi, tisto sem spucal...

Ne vem na kaj naj se sfokusiram...

LP
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
sonyx
Član
Član



Pridružen-a: Sob 06 Okt 2007 10:27
Prispevkov: 453
Aktiv.: 2.26
Kraj: Sevnica

PrispevekObjavljeno: Sre Maj 08, 2013 4:31 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Preveri še odovodno črpalko ali normalno odvaja vodo. Lahko jo priklopiš na omrežno napetost za test, da boš videl če se obrne. Če tudi črpalka deluje si preveril že skoraj vse. Razen, da je kaj narobe z elektroniko kar pa je majhna možnost. Potrebno pa bi bilo prevertiti še elektro ventile, ki se nahajajo na dovodu vode pod zornjim pokrovom. Lahko, da ne deluje en elektro ventil in ne začne z dovajanjem vode v stroj. Najlažje boš preveril z Ohm metrom. Ali pa spet z direktnim priklopom omrežne napetosti in boš takoj videl ali se odpre in začne z dovajanjem ali ne.


POZOR!!!! Bodi pazliv če boš kaj poizkušal z omrežno napetostjo. Upoštevaj varnostne pogoje, da ne bo kakšne neljube situacije burned


Nazadnje urejal/a sonyx Sre Maj 08, 2013 5:08 pm; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
FR4
Neznanec
Neznanec



Pridružen-a: Pon 21 Jan 2013 16:00
Prispevkov: 5
Aktiv.: 0.04
Kraj: Štajerska

PrispevekObjavljeno: Sre Maj 08, 2013 5:08 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

To, če si menjal ščetke 3 mesece nazaj še nič ne pomeni. Sam sem imel podoben slučaj. Po 4 mesecih jih je pobralo. Ko sem se pozanimal na servisu so mi povedali, da občasno dobijo mehkejše ščetke, ki jih pobere hitreje. Vzami ven oboje ščetk in preveri. Preveri tudi konektor stikala vrat. Če je vse OK sprobaj rele za vklop motorja na elektroniki. Kontroler vklopi rele in nato preveri ali se vrti. Če ne dobi signala iz tahota začnejo ledke utripati.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
laura
Član
Član



Pridružen-a: Tor 10 Avg 2010 11:48
Prispevkov: 1954
Aktiv.: 11.77
Kraj: Sobota

PrispevekObjavljeno: Sre Maj 08, 2013 5:12 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Hidrostat si preveril?
_________________
Dela kot švicarska ura-samo pokvarjena
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
sonyx
Član
Član



Pridružen-a: Sob 06 Okt 2007 10:27
Prispevkov: 453
Aktiv.: 2.26
Kraj: Sevnica

PrispevekObjavljeno: Sre Maj 08, 2013 5:33 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Hidrostat nebi dal take napake. Vasj kolikor sem imel jaz prilike videti pri drugih strojih in gorenjevih. Če bi bila zabita cevka hidrostata ali pa nebi deloval pravilno bi se lahko zgodilo, da bi natočil preveliko vode ali pa premalo (je pa možnost da je odpovedal hidrostat zelo mala, vsaj pri teh novejših). Res pa je, da marins ni povedal ali stroj začne dovajati vodo ali ne. Po zgornjem pisanju sem razumel, da ne naredi nič razen, da zaklene vrata. In po določenem času utripajo lučke (nekaj sekund). Kar bi nakazovala no to, da je elektronika ugotovila, da stroj ni začel z začetnim procesom. To pa je dovajanje vode (napaka na elektro ventilu) ali pa izčrpavanje vode (težava na odvodni črpalki). Nekateri stoji drugih firm začnejo pred pranjem čisto malo z odvodno črplako potem pa z dovajanjem vode. Je pa vse to pisanje tako kot, da bi gledal v čarobno kroglo in vedeževal. Lažje je težavo reševati pri samem stroju.

Se pravi preveriti je potrebno:

* Ščetke
* Elektro ventil
* Odvodna črplaka
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
marins
Član
Član



Pridružen-a: Tor 07 Maj 2013 20:22
Prispevkov: 10
Aktiv.: 0.08
Kraj: Sevnica

PrispevekObjavljeno: Sre Maj 08, 2013 6:24 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Očitno bo čas za poklicati mojstra. Sad

Stroj ne vzame vode, sploh ne zalaufa...

Hvala vsem za pomoč!

LP, Marin.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
sonyx
Član
Član



Pridružen-a: Sob 06 Okt 2007 10:27
Prispevkov: 453
Aktiv.: 2.26
Kraj: Sevnica

PrispevekObjavljeno: Sre Maj 08, 2013 7:15 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Ko bo mojster stroj popravil pa le sporoči kaj je zamenjal. Da bomo vedeli kaj je bil vzrok tvoje napake na stroju. In, da bo za druge mogoče to rešitev problema.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Ankete Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran 1, 2, 3  Naslednja
Stran 1 od 3

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 48 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group