www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

ATMEL MEGA programator
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> AVR, LPC900, x51
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
smatjaz
Član
Član



Pridružen-a: Pon 10 Nov 2003 16:33
Prispevkov: 803
Aktiv.: 3.60

PrispevekObjavljeno: Čet Nov 20, 2003 2:42 pm    Naslov sporočila:  ATMEL MEGA programator Odgovori s citatom

Zanima me, če mi lahko kdo pomaga v zvezi s programiranjem AVR MEGA kontrolerjev. Confused
Imam namreč klasični serijski AVR programator, priključen na paralelni port računalnika (LPT1). Programator za programiranje uporablja SPI vodilo.
Za priklop na kontroler uporabljam TEST CLIP 40 pin. Zadeva deluje lepo in prav, ko razvijam sistem.
Ko pa sem želel zakleniti čip proti branju, sem naletel na težave.
Nastavil sem FUSE bit in LOCK bit. Zgodilo se je to, da ne morem več pobrisati programa v kontrolerju. Vsakič ko ga ponovno vpišem, mi programator pri primerjavi kode ne najde napake, toda naprava oz. kontroler kljub temu ne deluje v redu. Tako imam sedaj že dva kontrolerja, ki jih s tem programatorjem ne morem pobrisati.
Moram pripomniti, da pravzaprav ne vem čisto točno, kako se kontroler obnaša če uporabim FUSE bite in LOCK bite.
Ali mi lahko kdo odgovori na to vprašanje?
V osnovi bi želel kontroler AT MEGA8515 zakleniti proti branju.

Pozanimal sem se pri dobaviteljih programatorjev, pa so mi odgovorili, da je v tem primeru potrebno programirati paralelno. Za rešitev mi ponujajo programatorje cenovnega območja od 50.000,00SIT -130.000,00SIT. Shocked

Ali ima kdo kakšno cenejšo rešitev?

Lep pozdrav.
Matjaž
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
frenki
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Ned 23 Feb 2003 21:26
Prispevkov: 6555
Aktiv.: 29.40
Kraj: Ljubljana (JN76GB)

PrispevekObjavljeno: Čet Nov 20, 2003 2:51 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Smatjaz si mogoče kaj pogledal ono zadevo, ki sem jo pripel tule? Kolikor sem prebral v priloženem prospektu omogoča "Parallel and Serial high-voltage Programming". Shema je priložena. Verjetno bi moralo biti to tisto o čemer je govora.

Lp, Frenki
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
frenki
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Ned 23 Feb 2003 21:26
Prispevkov: 6555
Aktiv.: 29.40
Kraj: Ljubljana (JN76GB)

PrispevekObjavljeno: Čet Nov 20, 2003 11:33 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Smatjaz, še malo sem brskal okrog glede omenjenega paralelnega programiranja. STK500 po mojem mnenju to omogoča, verjetno pa ni ravno poceni varianta. Sem pa našel še eno varianto, za katero pa mislim da bi znala početi ravno to kar potrebuješ in na prvi pogled ni ne vem kako problematična za izdelavo. Pripenjam kratek opis, shemo in kontrolni program. Povej, če ti to kaj pomaga.

Lp, Frenki



Parallel Programmer.pdf
 Opis:
AVR Parallel Programmer

Download
 Ime datoteke:  Parallel Programmer.pdf
 Velikost datoteke:  66.91 KB
 Downloadano:  205 krat


avr_paralel_pgm.zip
 Opis:
AVR Parallel Programmer docs

Download
 Ime datoteke:  avr_paralel_pgm.zip
 Velikost datoteke:  180.34 KB
 Downloadano:  90 krat

Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
frenki
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Ned 23 Feb 2003 21:26
Prispevkov: 6555
Aktiv.: 29.40
Kraj: Ljubljana (JN76GB)

PrispevekObjavljeno: Sob Nov 22, 2003 6:37 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Našel sem še eno varianto paralelnega AVR programatorja, pa da bo vse na enem mestu Wink .


Parallel Programmer_2.pdf
 Opis:
AVR parallel prorogrammer CC

Download
 Ime datoteke:  Parallel Programmer_2.pdf
 Velikost datoteke:  221.06 KB
 Downloadano:  151 krat


Ball.ZIP
 Opis:
Pripadajoča programska oprema

Download
 Ime datoteke:  Ball.ZIP
 Velikost datoteke:  8.86 KB
 Downloadano:  48 krat

Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
smatjaz
Član
Član



Pridružen-a: Pon 10 Nov 2003 16:33
Prispevkov: 803
Aktiv.: 3.60

PrispevekObjavljeno: Pon Nov 24, 2003 8:45 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Frenki hvala.
Tale rešitev se mi zdi da bo najboljša.

Preizkusil sem varianto 74HC244 in vse lepo deluje, toda brisati že zaklenjenega mikrokontrolrja ne morem v tako stanje, da bi pri ponovnem vpisu pravilno deloval.

Mislim, da se moram še malo poučiti, kaj vsak izmed FUSE in LOCK bitov pravzaprav naredijo.

LP, Matjaž
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
VolkD
Član
Član



Pridružen-a: Pet 24 Sep 2004 21:58
Prispevkov: 14228
Aktiv.: 63.81
Kraj: Divača (Kačiče)

PrispevekObjavljeno: Sre Avg 29, 2007 10:08 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Ne vem kako in zakaj a Parallel Programmer_2.pdf je pokvarjen.
Meni javi da datoteka ne začne z %pdf !

_________________
Dokler bodo ljudje mislili, da živali ne čutijo, bodo živali čutile, da ljudje ne mislijo.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
trobida
Član
Član



Pridružen-a: Ned 09 Jul 2006 12:13
Prispevkov: 1250
Aktiv.: 5.77
Kraj: Savinjska dolina-okolica Gornjega Grada

PrispevekObjavljeno: Sre Avg 29, 2007 10:15 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

VolkD je napisal/a:
Ne vem kako in zakaj a Parallel Programmer_2.pdf je pokvarjen.
Meni javi da datoteka ne začne z %pdf !


Enako pri meni; verjetno ga je potrebno ponovno naložiti.

Tudi zame je stvar zanimiva.

_________________
Lp

Tomaž, S57KO
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Domenius
Član
Član



Pridružen-a: Sre 30 Nov 2005 14:15
Prispevkov: 1188
Aktiv.: 5.33
Kraj: Medvode

PrispevekObjavljeno: Sre Avg 29, 2007 10:21 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Evo, link do strani avtorja *KLIK* - spodaj sta sch in brd za Eagle.
_________________
It's electric!
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
spy
Član
Član



Pridružen-a: Sre 06 Sep 2006 20:43
Prispevkov: 403
Aktiv.: 1.88
Kraj: Tržič

PrispevekObjavljeno: Sre Avg 29, 2007 10:41 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

S fuse biti nastaviš delovanje procesorja, z lock biti pa preprečiš dostop do kode. Če je mikrokontroler zaklenjen z LOCK biti in želiš prebrati vsebino, boš prebral "kr_neki", ki pa ne bo koda. Se pa da kadarkoli zaklenjen kontroler odkleniti (seveda skupaj z brisanjem vsebine flash-a), tudi s serijskim programiranjem. Razen (!!), če nisi s fuse biti onemogočil reset pin. Tega pri serijskem dostopu rabiš. Takrat rabiš paralelen dostop.

Napiši, kako si nastavil fuse bite in kako lock. Če si kje blizu mene, bi se lahko oglasil in bi skupaj probala na STK500.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
dkone
Član
Član



Pridružen-a: Sre 07 Mar 2007 18:53
Prispevkov: 2105
Aktiv.: 10.09
Kraj: Krško

PrispevekObjavljeno: Sre Avg 29, 2007 11:14 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

frenki je napisal/a:
Smatjaz, še malo sem brskal okrog glede omenjenega paralelnega programiranja. STK500 po mojem mnenju to omogoča, verjetno pa ni ravno poceni varianta. Sem pa našel še eno varianto, za katero pa mislim da bi znala početi ravno to kar potrebuješ in na prvi pogled ni ne vem kako problematična za izdelavo. Pripenjam kratek opis, shemo in kontrolni program. Povej, če ti to kaj pomaga.

Lp, Frenki


A je že kdo sprobal že tega? Ker se zdi zelo enostavni za izdelavo...

_________________
Denis
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
smatjaz
Član
Član



Pridružen-a: Pon 10 Nov 2003 16:33
Prispevkov: 803
Aktiv.: 3.60

PrispevekObjavljeno: Čet Avg 30, 2007 2:50 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Zanima me, ali je Firmware za STK500 (ATMega8535) v sestavi AVR Studia, ali ga je potrebno kje downloadati. Pogledal sem si link

http://www.der-hammer.info/hvprog/

kjer je vse opisano, samo software za kontroler mi manjka.

LP M.

_________________
Električni aparati delujejo na dim ... ko dim iz njih uide ... ne delujejo več!
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Sokrat
Član
Član



Pridružen-a: Čet 25 Avg 2005 11:00
Prispevkov: 5584
Aktiv.: 25.04

PrispevekObjavljeno: Čet Avg 30, 2007 3:04 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Z omenjene strani:

Citiram:
The original ATMEL firmware is available in .ebn format that is only supported by AvrProg (included in AvrStudio). When you have the original Avr910 programmer or an improved version (like the one from Klaus Leidinger [German Site]) you can directly flash the firmware in the At90s8535 or Mega8535 (won't work with original Avr910). The file you need is in the AvrStudio directory: ".\Stk500\stk500.ebn"

_________________
Ka ti bo pa torba ce si kupu kolo ?
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Silica FAE
Član
Član



Pridružen-a: Pet 01 Sep 2006 13:57
Prispevkov: 33
Aktiv.: 0.15
Kraj: Ljubljana (Dunajska), NM

PrispevekObjavljeno: Pet Sep 07, 2007 4:57 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Ce se prav spomnim, lahko pri AVR mega-h hitro napacno nastavis Fuse bite za izbiro clocka. Lahko se zgodi, da nastavis napacno na zunanji oscilator in ne quarc. V tem primeru ozivis mego tako, da na X1 pripeljes vsaj 1MHz clock, potem pa zopet preprogramiras v pravi mode, dokler se sam ne zbuja...

Upam, da je to to.

lp Uros

_________________
Lp

Uros
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
dkone
Član
Član



Pridružen-a: Sre 07 Mar 2007 18:53
Prispevkov: 2105
Aktiv.: 10.09
Kraj: Krško

PrispevekObjavljeno: Sob Sep 08, 2007 9:13 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Pozdravljeni!

A je že kdo sprobal tale PARARELNI programator: http://elm-chan.org/works/avrx/report_e.html
Meni se zdi dokaj enostavno in poceni proti STK500. Rad bi probal na novo nastaviti fuse bite na ATMEG8 in pa attiny2313.

Hvala.

_________________
Denis
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
Vlado
Član
Član



Pridružen-a: Sre 03 Mar 2004 21:35
Prispevkov: 561
Aktiv.: 2.52
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Ned Okt 14, 2007 2:15 pm    Naslov sporočila:  Atmel Mega programator Odgovori s citatom

Po nesreči sem že pred časom zaklenil nekaj M8 procesorjev. Prav za vikend sem jih potreboval in jih nisem mogel odkleniti.
Naredil sem programator po predlogi ki jo je pripel Frenki "AVR Parallel_PGM".
po veliko poskusih sem uspel odkleniti vse M8.
V načrtu je nekaj napak in sicer pin 20 74HC299 je potrebno vezati na 5V (HVPROG), pin 10 74 HC299 na minus. Po teh povezavah je zadeva začela delati.
Nekaj težav je bilo z programom, ker mi ga ni ratalo zagnati v AVR Studio.
Preveril sem odklenjene M8 z STK 200 in vsi delajo.
Vlado



AVRPP.jpg
 Opis:
 Velikost datoteke:  110.38 KB
 Pogledana:  33 krat

AVRPP.jpg


Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> AVR, LPC900, x51 Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
Stran 1 od 2

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 75 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group